Problem z Wentylem w Zimie !!! Ozone

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post24 sty 2014, 16:15

Dzisiaj latalem jest -11 st. i mialem taki problem ze wentyl strasznie stwardnial na mrozie jak kamien nie moglem go otworzyc.po dłuzszej chwili jakos zmeczylem i otworzylem ale sie naderwal. Czy ktos ma moze jakis patent? czyms smaruje zeby tak sie nie dzialo. Latawiec Ozone instinct 13m. :?: :?

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2014, 19:25

Znajomy kiedyś nawilżał śliną przed zamknięciem, ale to latem :thumbsup:
Też miałem ozony i wydaje mi się to wina starego zaworka, w nowszych chyba nie ma takich problemów :)

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post24 sty 2014, 22:37

No tak tez mysle latawka jest z 2008 roku. Myslalem o wymianie na nowy.tzn napewno wymienie po zimie chyba ze sie skonczy jego zycie przed wiosna. ;-)

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2014, 09:35

mattworm pisze:Dzisiaj latalem jest -11 st. i mialem taki problem ze wentyl strasznie stwardnial na mrozie jak kamien nie moglem go otworzyc.po dłuzszej chwili jakos zmeczylem i otworzylem ale sie naderwal. Czy ktos ma moze jakis patent? czyms smaruje zeby tak sie nie dzialo. Latawiec Ozone instinct 13m. :?: :?


Przy ujemnych temperaturach tworzywo zaworków sztywnieje, takie jego prawo/fizyka :arrow:

Można spróbować wazeliny technicznej, za efekt nie ręczę, choć wydaje się sensowne [ uszczelki w samochodzie tym smarują, aby nie przymarzały do drzwi]

Mogę Ci podesłać nowy, fabryczny zaworek, do przyklejenia samemu [za free] lub kompletny zestaw naprawczy w formie "naklejki"

http://sklep2.kiteguru.pl/index.php?route=product/category&path=65_74_112

:hand:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2014, 19:44

POlecam zawór Cabrinha, doskonale działa i zimą i latem :wink:
Gdybyś chciał pomocy w wymianie na nowy zawwór do ozonka, to zapraszam do serwisu :idea:

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post29 sty 2014, 22:39

Ok dzieki za info. Juz kilka wentylow wymienilem w swojej nie dlugiej karierze takze akurat wiem co i jak ale Kiteguru ten zawor pierwszy z linka wydaje sie super (Zawór Ozone Boston inflate/deflate Valve), o takim wlasnie myslalem. Po usunieciu starego nakleja sie go jak zwykle zawory KiteFix? :?:

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post29 sty 2014, 22:55

No na siłę wszystko się da , ale chyba lepiej kupić ten zawór i dać to do serwisu na wstawienie .

Polecam serwis Board&kite , ponieważ wstawiali juz kilka takich zaworów i to w bardzo profesjonalny sposób ! Nie warto ryzykować samemu a potem kupowac nowa tubę. Taki zawór to trochę inna sprawa niż Kitefixowy :naughty:

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2014, 00:00

mattworm pisze:Ok dzieki za info. Juz kilka wentylow wymienilem w swojej nie dlugiej karierze takze akurat wiem co i jak ale Kiteguru ten zawor pierwszy z linka wydaje sie super (Zawór Ozone Boston inflate/deflate Valve), o takim wlasnie myslalem. Po usunieciu starego nakleja sie go jak zwykle zawory KiteFix? :?:


Kiteguru chodziło o taki: http://sklep2.kiteguru.pl/index.php?rou ... uct_id=111

Niestety nie dasz rady go u siebie zamontować, to jest zawór do latawców od 2011 roku, a w twoim trzeba by przerobić tubę główną (jeszcze nie słyszałem żeby takie coś zrobił) ale wydaje mi się że nie ma najmniejszego sensu to robić.
Jedyne wyjście to:
- przemęczyć się z tym zaworkiem
- kupić nowy i wkleić sobie samemu (tylko trzeba uważać żeby nie rozwalić sobie tuby bo to wtedy koszt 300/400zł chyba)
- dać do serwisu żeby zrobili za Ciebie

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2014, 09:15

mattworm pisze:(Zawór Ozone Boston inflate/deflate Valve), o takim wlasnie myslalem. Po usunieciu starego nakleja sie go jak zwykle zawory KiteFix? :?:


Tak, działa to jak...naklejka,więc jest mega proste do zrobienia samemu, ale uwaga, klej jest tak mocny, że jak przykleisz w jednym miejscu to już nie masz możliwości korekty :arrow: więc warto to robić spokojnie i przemyśleć temat przed naklejeniem :wink:

Boston valve jest w Ozone standardem od 2010, pierwsze C4 -rki miały go już, jeśli dobrze pamiętam, a we wszystkich Ozonkach od 2011.

Wcześniej obowiązywał klasyk

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post30 sty 2014, 18:33

To taki klasyk to teraz mam to zaden problem z wymiana a ten Boston bedzie pasowal do Ozone z 2008 roku :?: a dlaczego trzeba tube przerabiac zeby nakleic Boston-a - jakos sie rozni od nowszych :?: pytam bo zupelnie nie mam pojecia

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post30 sty 2014, 20:36

Różnica otworów w tubie . Póżniej trzeba to odpowiednio zabezpieczyć


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości