Starkites 2014

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 09:16

do latawca można podłączyć każdy inny 4-ro linkowy bar, a latawce naprawdę warte swojej ceny.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 09:40

rolnik pisze:... linka od depowera nie wytrzyma dluzej niz miesiac i sie urwie sam chicken jesli nic nie zmienili lmoze sie urwac (w miejscu kretlika piasek niszczy tworzywo tam gdzie jest to skrecane na srubki...slaby patent ) .Same latawce byl bym zaskoczony gdyby zle lataly :hand:
Ps;apropo samej tasmy to troche na tych latalem i dziala znakomicie



Linka depowera jest w oplocie identycznym jak np: Ozone, czy RRD - nie widzę możliwości, żeby to się jakoś szybko przetarło. W swoim ozonie edge 2008 dopiero po wstawieniu oplotu z rurki paliwowej przestałem dwa razy w roku wymieniać linkę dopowera. ( Fakt, że mam chyba zadziorek w środku baru, ale mimo wszystko oplot trzyma linkę od dwóch lat w nienaruszonym stanie).

Awatar użytkownika
prodegior
Posty: 459
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:06
Deska: nobilka nhp
Latawiec: edge/wainman
Lokalizacja: masuren
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post04 lut 2014, 09:59

5300 plnow za brzydkiego kajta z jeszcze gorszym plecakiem to chyba przesada :thumbsup:

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post04 lut 2014, 10:21

polityczny edit:

Latawce mają okropną grafikę, tragicznie wyglądający bar (dla dzieci jak to ziomek ładnie ujął). Ogólnie jak coś się sprzedaje to przede wszystkim dba się o wygląd w tym wypadku mnie odstraszają jako klienta. Nazwy tez nie są przychylne, aż sprawdziłem w google genezę nazwy arawak ;).
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 15:02 przez donaj, łącznie zmieniany 1 raz.

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 10:57

aby móc oceniać latawce może należy w pierwszej kolejności popływać ?
Bo argumenty typu : brzydki plecak , brzydka nazwa , brzydkie kolory ... :hand:
Zapraszam wszystkich do przetestowania , popływania i stawiania ocen. Dziękuję

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 11:02

donaj pisze: chociaż pewnie na nim bym nie pływał...
.

O nie - tylko nie to ! Nie rób mi tego :D

Panowie - od kiedy to pojęcie "ładny czy brzydki" dominuje nad wytrzymałością i funkcjonalnością ? Czy wszyscy na tym forum jeżdżą Alfą Romeo ?

A tak poważnie - zapraszam na testowanie. Jako jeden z trzech osób miałem okazję nim polatać i ZDECYDOWANIE jest to latawiec godny polecenia.
Prawdopodobnie wezmę 10tkę prywatnie dla siebie jako podstawowy latawiec ( TAINA ). TAK, AŻ TAK MI SIĘ SPODOBAŁ. Nie oceniam kolorów i brzydoty ( to damska cecha ) tylko i wyłącznie właściwości lotne. :) PEACE !

Koniecznie sprawdźcie go przez opinią - Jak przywieje w weekend ( Weekend na lodzie - zapraszam na testy do Kryni )- wiosną też zrobimy kilka akcji, więc chętni będą mogli sprawdzić nowe Stary.

Prodegior - Oficjalne ceny nie zawsze są ostateczne. :) To tylko sugerowane ceny detaliczne. Faktyczna cena jest kwestią porozumienia.
Na uwagę zasługuje jeszcze obszycie krawędzi spływu - szerokość taśmy ze wzmacnianego materiału ( Dakron ?)jest 3-4 raz szersza niż przy innych szmatkach. Prawdopodobnie stąd Star słynie z wytrzymałości.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 11:11 przez andrzejwodejszo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 11:08

wenzel pisze:aby móc oceniać latawce może należy w pierwszej kolejności popływać ?
Bo argumenty typu : brzydki plecak , brzydka nazwa , brzydkie kolory ... :hand:
Zapraszam wszystkich do przetestowania , popływania i stawiania ocen. Dziękuję


Amen

Nie oceniajmy po wyglądzie. Sprawdźcie najpierw co ten latawiec ma do zaoferowania w czasie "pracy". Sami byliśmy sceptycznie nastawieni do tych latawców, ale po starcie zdziwiliśmy się i to bardzo. Latawce stabilne, szybko reagujące na bar. Jakość wykonania samego latawca jest bardzo wysoka.
Kolory, nazwy itp?? hmmm są gusta i guściki. Na nazwie i kolorach nie pływamy przecież.
wolę mieć jeżdżącego "różowego" malucha niż stojące czarne BMW :D

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 11:14

rolnik pisze:.. wyglada badziewnie linka od depowera nie wytrzyma dluzej niz miesiac i sie urwie sam chicken jesli nic nie zmienili lmoze sie urwac ..


..ten "hp" leash również motywuje do przechwytywania baru :hand:

peace

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 14:05

Obrazek
Szybka regulacja długości sterówek przy barze ( po odciągnięciu pływaków )

Obrazek
Oplot Leading lineów w elastycznej koszulce ( około 50cm - zmniejsza ryzyko przetarcia linek)

Obrazek
cały bar - widoczna czarna rurka chroniąca linkę depowera przed szybkim przetarciem.

Obrazek
System chickena pozwalający w dwóch opcjach podłączyć leasha - samobójca, lub klasycznie

Obrazek
Taśma depowera - w łatwy sposób pozwala zwiększyć/ zmniejszyć długość linek mocy - przez co latawiec traci/zyskuje moc ( Działa wyśmienicie - nic nie popuszcza, nie luzuje, nie zacina się )

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post04 lut 2014, 14:54

andrzejwodejszo pisze:O nie - tylko nie to ! Nie rób mi tego :D

Panowie - od kiedy to pojęcie "ładny czy brzydki" dominuje nad wytrzymałością i funkcjonalnością ? Czy wszyscy na tym forum jeżdżą Alfą Romeo ?

A tak poważnie - zapraszam na testowanie. Jako jeden z trzech osób miałem okazję nim polatać i ZDECYDOWANIE jest to latawiec godny polecenia.
Prawdopodobnie wezmę 10tkę prywatnie dla siebie jako podstawowy latawiec ( TAINA ). TAK, AŻ TAK MI SIĘ SPODOBAŁ. Nie oceniam kolorów i brzydoty ( to damska cecha ) tylko i wyłącznie właściwości lotne. :) PEACE !

Koniecznie sprawdźcie go przez opinią - Jak przywieje w weekend ( Weekend na lodzie - zapraszam na testy do Kryni )- wiosną też zrobimy kilka akcji, więc chętni będą mogli sprawdzić nowe Stary.

Prodegior - Oficjalne ceny nie zawsze są ostateczne. :) To tylko sugerowane ceny detaliczne. Faktyczna cena jest kwestią porozumienia.
Na uwagę zasługuje jeszcze obszycie krawędzi spływu - szerokość taśmy ze wzmacnianego materiału ( Dakron ?)jest 3-4 raz szersza niż przy innych szmatkach. Prawdopodobnie stąd Star słynie z wytrzymałości.


Ej ej...
Nie mam zielonego pojęcia jak to lata i czy fajne nigdy tutaj tego nie napisałem. Dlatego oceniam po wyglądzie, nie pasuje mi on wg mojego gustu. Może za bardzo się zagalopowałem i przedstawiłem "swoje wrażenia" mało politycznie ;).
Z edytuje posta wyżej bo tekst dotyczący ceny był trochę niepotrzebny....

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 15:33

donaj pisze:
andrzejwodejszo pisze:O nie - tylko nie to ! Nie rób mi tego :D

Panowie - od kiedy to pojęcie "ładny czy brzydki" dominuje nad wytrzymałością i funkcjonalnością ? Czy wszyscy na tym forum jeżdżą Alfą Romeo ?

A tak poważnie - zapraszam na testowanie. Jako jeden z trzech osób miałem okazję nim polatać i ZDECYDOWANIE jest to latawiec godny polecenia.
Prawdopodobnie wezmę 10tkę prywatnie dla siebie jako podstawowy latawiec ( TAINA ). TAK, AŻ TAK MI SIĘ SPODOBAŁ. Nie oceniam kolorów i brzydoty ( to damska cecha ) tylko i wyłącznie właściwości lotne. :) PEACE !

Koniecznie sprawdźcie go przez opinią - Jak przywieje w weekend ( Weekend na lodzie - zapraszam na testy do Kryni )- wiosną też zrobimy kilka akcji, więc chętni będą mogli sprawdzić nowe Stary.

Prodegior - Oficjalne ceny nie zawsze są ostateczne. :) To tylko sugerowane ceny detaliczne. Faktyczna cena jest kwestią porozumienia.
Na uwagę zasługuje jeszcze obszycie krawędzi spływu - szerokość taśmy ze wzmacnianego materiału ( Dakron ?)jest 3-4 raz szersza niż przy innych szmatkach. Prawdopodobnie stąd Star słynie z wytrzymałości.


Ej ej...
Nie mam zielonego pojęcia jak to lata i czy fajne nigdy tutaj tego nie napisałem. Dlatego oceniam po wyglądzie, nie pasuje mi on wg mojego gustu. Może za bardzo się zagalopowałem i przedstawiłem "swoje wrażenia" mało politycznie ;).
Z edytuje posta wyżej bo tekst dotyczący ceny był trochę niepotrzebny....



Nazwa ma "OGROMNE" znaczenie :D
Arawak, Arawakowie - grupy etniczne Indian Ameryki Południowej, posługujące się językami z rodziny arawackiej (ang. arawakan).

Na początku naszej ery zamieszkiwali wschodnie stoki Andów Środkowych, lecz zostali z nich wyparci przez ludność andyjską. Od tego okresu poczęli zasiedlać praktycznie całą Amerykę Południową a w okresie tuż przed odkryciem Ameryki zamieszkiwali również południową część półwyspu Floryda oraz Małe i Wielkie Antyle. Obecnie Arawakowie żyją na obszarze Ameryki Południowej w pasie od jeziora Titicaca na południu (Indianie Uro) do półwyspu Guajira na północy obejmującym Peru, zachodnią Brazylię, Kolumbię, Wenezuelę i Gujanę oraz w niewielkich ilościach w Boliwii, Urugwaju i północno-wschodniej Argentynie. Arawakowie należą do najliczniejszej grupy językowej w Ameryce Południowej, obejmując kilkaset tysięcy osób, w której najliczniejszymi grupami są Indianie Guajira w Kolumbii i Wenezueli – ok. 60 tys., Indianie Campa w środkowym Peru – ok. 50 tys. oraz Indianie Machigenga w południowo-wschodnim Peru – ok. 12 tys.

Ciekaw jestem jaką genezę miały nazwy innych latawców :) np:

RPM - Ciekawe czy rytmy na minutę mają jakieś odzwierciedlenie :D
Turbo diesel - to chyba każdy zrozumie
Fuel - można zatankować szmatę :D
Addiction - czy tylko narkomanie na nich latają ?
Obsession - świry ?
Manta - jakaś płaszczka
Acces - do świata śniegu
EDGE - krawędź :D
C4 - wcale nie wybucha po starcie
Kahoooooooona - ?
Waroo - ? To już specjaliści muszą się wypowiedzieć
Razor - ostrości

i dziesiątki innych - właściwie to nawet nie zastanawiałem się nad nazwami, ale jeśli mamy oceniać latawce po nazwie to z pewnością odradzam kupowanie czarnego królika i uzależnienia :D

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 lut 2014, 16:49

haha :thumb: Po glebszym zastanowieniu apropo baru to taka zacna firma jak rrd bar ma jeszcze gorszy :lol: nawet kretlika nie dali .Tutaj jest pozycjoner kretlik i mozliwosc podpiecia hp lesha (niestety na sztywno wtedy :? albo bar odjezdza w sina dal :hand:) . Mnie sie zywe kolorki podobaja i nazwy tez :D

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post04 lut 2014, 16:53

Miałem okazje spróbować jakiegoś Starkita w sezonie 2013 . Wszyscy pływali na 12 a ja z 9 wyskoczyłem i napier... grubo. Mega szybki,zwrotny, dobry ciąg, fajnie kręcił loopy , ale jedyna wada byl jak dla mnie bar :roll:
Był mega twardy i wzorki na nim ocierały dłonie , ale jego grubość byla idealna :thumb:

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2014, 17:43

w niedzielę też np Rebele nawet nie były wstanie pójść do zenitu a Star śmigał zajebiście.
Popróbujcie i oceńcie sami.

Awatar użytkownika
prodegior
Posty: 459
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:06
Deska: nobilka nhp
Latawiec: edge/wainman
Lokalizacja: masuren
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post04 lut 2014, 19:01

andrzejwodejszo pisze:
donaj pisze: chociaż pewnie na nim bym nie pływał...
.

O nie - tylko nie to ! Nie rób mi tego :D

Panowie - od kiedy to pojęcie "ładny czy brzydki" dominuje nad wytrzymałością i funkcjonalnością ? Czy wszyscy na tym forum jeżdżą Alfą Romeo ?

A tak poważnie - zapraszam na testowanie. Jako jeden z trzech osób miałem okazję nim polatać i ZDECYDOWANIE jest to latawiec godny polecenia.
Prawdopodobnie wezmę 10tkę prywatnie dla siebie jako podstawowy latawiec ( TAINA ). TAK, AŻ TAK MI SIĘ SPODOBAŁ. Nie oceniam kolorów i brzydoty ( to damska cecha ) tylko i wyłącznie właściwości lotne. :) PEACE !

Koniecznie sprawdźcie go przez opinią - Jak przywieje w weekend ( Weekend na lodzie - zapraszam na testy do Kryni )- wiosną też zrobimy kilka akcji, więc chętni będą mogli sprawdzić nowe Stary.

Prodegior - Oficjalne ceny nie zawsze są ostateczne. :) To tylko sugerowane ceny detaliczne. Faktyczna cena jest kwestią porozumienia.
Na uwagę zasługuje jeszcze obszycie krawędzi spływu - szerokość taśmy ze wzmacnianego materiału ( Dakron ?)jest 3-4 raz szersza niż przy innych szmatkach. Prawdopodobnie stąd Star słynie z wytrzymałości.

Ceny porownuje do cen katalogowych innych producentow-nikt nie dziala na cenach 100.a z tą dyszka jako jedyny i podstawowy latawiec przy Twojej wadze to chyba się zagalopowales :mrgreen: ps z taką grafą i taką ceną życze powodzenia :thumb:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości