Cabrinha Vector 2012 Małe rozdarcie

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Dobrym
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2013, 16:35
Deska: Best Armada Slingshot Vision
Latawiec: Airush DNA
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 1 raz
 
Post07 lut 2014, 19:40

Przy zimowym przeglądzie sprzętu zauważyłem małe rozdarcie wielkości większego paznokcia.
Naruszone - rozcięte jest poszycie czarne tuby poprzecznej środkowej które jest naszyte na poszycie główne-zielone. Prosił bym o porady co z tym zrobić, czy zabezpieczyć jakoś, czy nie robić z tym nic, czy można to jakoś zaszyć , trzeba zaszyć, zakleić ewentualnie ?
Chce popływać na tym sprzęcie jeszcze trochę.
Z góry bardzo dziękuję za porady.

link do zdjęcia: http://zapodaj.net/f0e3505fef797.jpg.html

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lut 2014, 21:09

Możesz to zakleić obustronnie łatką z dacronu samoprzylepnego [ z drobrym klejem koniecznie].

Ważne aby zaokrąglić rogi łatki i odtłuścić miejsce klejenie [dwa razy, najlepiej] i podgrzać łatkę po naklejeniu , np suszarką [ chodzi o to aby klej się "wtopił" w strukturę materiału] :arrow: sposób sprawdzony w wielu latawcach.

Jak nie kupisz czegoś sensownego gdzieś u siebie to mogę Ci wysłać dacron czarny lub popielaty Ozone z porządnym klejem, za free :hand:

PS: oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby to oddać do serwisu do zszycia...

Dobrym
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2013, 16:35
Deska: Best Armada Slingshot Vision
Latawiec: Airush DNA
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 1 raz
 
Post07 lut 2014, 21:59

Ogólnie dostęp do drugiej strony materiału jest niemożliwy. Jest to materiał naszyty na materiał , pierwsza warstwa uległa drobnemu rozcięciu, druga warstwa - nie ta służąca za wzmocnienie jest nienaruszona. Poprzez to że tak się stało zrobiła się kieszeń którą wydaje mi się że należało by zabezpieczyć. Kwalifikuje się to na łatkę tak jak mówisz, przynajmniej tak mi się wydaję. Na szycie chyba jeszcze za wcześniej.

borex
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:33
Deska: naish haze homemade
Latawiec: rebel crossbow cult
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 lut 2014, 12:55

Czy da się wsadzić przez tą dziurkę łatkę ? jeżeli to przerwanie jest nie do końca to po prostu to natnij nożem do tapet aż będziesz w stanie włożyć łatkę co do łatek to taśma spinakerowa na górę a na dół dakron dostaniesz w sklepie dla latawców lub żeglarskim jak klej wyda ci się podejrzany to podklej klejem poliuretanowym dostaniesz w jakimś sklepie na pewno

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post08 lut 2014, 13:01

NIC NIE NACINAJ !!! To najgorszy pomysł jaki moze być :doh:

Daj to do konia i on to ci zrobi profesjonalnie . Będzie łatka i to jeszcze obszyta więc 100% pewności ze nic dalej się z tym nie będzie działo .

Napisz maila na : www.24surf.pl

Lub po prostu zadzwoń i się dogadacie na 100 %
605-327-791

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lut 2014, 14:02

Dobrym pisze:Przy zimowym przeglądzie sprzętu zauważyłem małe rozdarcie wielkości większego paznokcia.
Naruszone - rozcięte jest poszycie czarne tuby poprzecznej środkowej które jest naszyte na poszycie główne-zielone. Prosił bym o porady co z tym zrobić, czy zabezpieczyć jakoś, czy nie robić z tym nic, czy można to jakoś zaszyć , trzeba zaszyć, zakleić ewentualnie ?
Chce popływać na tym sprzęcie jeszcze trochę.
Z góry bardzo dziękuję za porady.

link do zdjęcia: http://zapodaj.net/f0e3505fef797.jpg.html


Jak dla mnie, to wytnij nawet mały kwadracik ze srebrnej taśmy "ducktape".
Jak bedziesz na Półwyspie, czy w okolicach Wa-wy to zapraszam do serwisu, dla klienta Cabrinha taką dziurkę zrobię za free.

P.S. Ważne, żebyś nie obawiał się, to nic wielkiego, zwłaszcza, że to w miejscu dwóch warstw materiału i że ta od spodu "wewnętrzna" jest cała


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron