XCEL INFINITY vs O'NEILL PYRO TECH - wybór piany na zimę

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2014, 11:52

ktoś może zestawić te pianki ?
co wybrać ?

szlagus
Posty: 104
Rejestracja: 01 wrz 2011, 22:34
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 lut 2014, 12:56

Xcel Infinity nie polecam- po nasiąknięciu wodą tej wewnętrznej warstwy (bamboo charcoal fibers) docieplającej pianka zaczyna ważyć tonę do tego neopren bardzo miękki ( za bardzo jak na mój gust przez co słabo opina sylwetkę), cała pianka się rozlewa. Do tego obowiązkowe balony w nadgarstkach i kostkach ale te jak ktoś ma paski do związywania można łatwo wyeliminować.

Mam Oneila inny model i róznica w jakości neoprenu, wadze pianki po zmoczeniu, trzymaniu ciepła oraz generalnie odczuciu spasowania po założeniu jest miażdżąca.

Od razu napiszę , że jest to moją osobista opinia jako usera obu marek.

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2014, 13:00


GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2014, 17:04

szlagus pisze:Xcel Infinity nie polecam- po nasiąknięciu wodą tej wewnętrznej warstwy (bamboo charcoal fibers) docieplającej pianka zaczyna ważyć tonę do tego neopren bardzo miękki ( za bardzo jak na mój gust przez co słabo opina sylwetkę), cała pianka się rozlewa. Do tego obowiązkowe balony w nadgarstkach i kostkach ale te jak ktoś ma paski do związywania można łatwo wyeliminować.

Mam Oneila inny model i róznica w jakości neoprenu, wadze pianki po zmoczeniu, trzymaniu ciepła oraz generalnie odczuciu spasowania po założeniu jest miażdżąca.

Od razu napiszę , że jest to moją osobista opinia jako usera obu marek.


Mam Xcel Infinity i Oneilla Psycho i moje odczucia w prawie wszystkich aspektach są dokładnie odwrotne do Twoich :roll: ,ale spoko, każdy, jak widać ma swoje preferencje...

Awatar użytkownika
grychu
Posty: 670
Rejestracja: 09 wrz 2012, 16:59
Deska: Nobile-T5, Flysurfer-Flydoor
Latawiec: Ozone, Cabrinha, RRD
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 12 razy
 
Post18 lut 2014, 20:38

wieloryb pisze:ktoś może zestawić te pianki ?
co wybrać ?


apropos naszej dzisiejszej rozmowy.... ty nie wiesz że na zimę najlepsze są SUCHARY... tylko mogą trochę namoknąć ;)) hehe
SUCHARY.jpg
SUCHARY.jpg (44.77 KiB) Przejrzano 5390 razy


i jeszcze jeden suchar- uwaga!!
--CZEMU KURA JEST DALEKO?
--bo JEST HEN HEN
hehehehe ;)))))

adamo
Posty: 1897
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:03
Lokalizacja: Niebieskie Siemianowice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 10 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2014, 23:58

Wieloryb, szczerze polecam
NPX Zealot Semidry 6/5/4 Hooded
http://www.boardsport.pl/pianki.php?id=7

Obrazek

dla mnie suchar to już historia, oddam go do muzeum

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lut 2014, 12:23

To ja jeszcze dorzucę Rip Curl Flashbomb

Obrazek

Najszybciej schnąca pianka na rynku nie wspominając, że to generalnie najlepsza pianka na rynku według SIMA.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post27 lut 2014, 15:18

A ja ze swojej strony dodam, że pianki RRD robione są przez Rip Curl i choć u nas
pianki RRD dopiero wchodzą to warto zwrócić na nie uwagę :idea: :!:

phpBB [video]


Bo są naprawdę ok :thumb: Zośka, Pont /nie trzeba ich przedstawiać/ i jeszcze kilka osób ich używa
i ............................................
.................. jest Elegancko :thumb:

Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lut 2014, 16:36

Powiem szczerze ,że nie miałem do czynienia z piankami RRD ,ale skoro produkuje je RIP CURL to pozytywna informacja.

Kto diluje RIP CURL w Polandii ?

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lut 2014, 19:32

Ja mam psycho 2 zen zip i jestem bardzo zadowolony, niestety powoli mówi zmień mnie. Bardzo podobają mi się te rip curle szczególnie te jak im tam flash bomb czy jakoś tak. Niesamowicie szybko schnie i to futerko :D

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post27 lut 2014, 22:10

wieloryb pisze:Powiem szczerze ,że nie miałem do czynienia z piankami RRD ,ale skoro produkuje je RIP CURL to pozytywna informacja.

Kto diluje RIP CURL w Polandii ?


Rip Curl Polska

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2014, 09:16

Grubość to nie wszystko - Onilowskie Psychofreaki, i Pyrotechy mają klejone szwy, które PRAKTYCZNIE nie przepuszczają wody. Od dwóch lat jestem posiadaczem Psycho 2 zen zip i nadal po pływaniu mam suche gatki. Rozciągliwość, doświadczenie, jakość, serwis - to wszystko gwarantuje, że O'Neill w 100% spełni Twoje oczekiwania.

Kilka fotek :

Pyrotech bez kaptura
Obrazek


z kapturem
Obrazek

psychofreak

Obrazek

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2014, 11:09

andrzejwodejszo pisze:Grubość to nie wszystko - Onilowskie Psychofreaki, i Pyrotechy mają klejone szwy, które PRAKTYCZNIE nie przepuszczają wody.


W lepszych markach klejone szwy to standard, i to nie od dziś..

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2014, 11:21

Wiem, że to nie nowość - dlatego napisałem, że od dwóch lat jestem posiadaczem psycho 2 zen zip... Gdzie jak gdzie, ale w O'Neilu klejone szwy w połączeniu z odpowiednim neoprenem tworzą praktycznie suchą piankę ( półsuchą ? ) Nie wiem czy inne marki mimo klejonych szwów mogą pochwalić się taką szczelnością.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2014, 12:21

andrzejwodejszo pisze:Wiem, że to nie nowość - dlatego napisałem, że od dwóch lat jestem posiadaczem psycho 2 zen zip... Gdzie jak gdzie, ale w O'Neilu klejone szwy w połączeniu z odpowiednim neoprenem tworzą praktycznie suchą piankę ( półsuchą ? ) Nie wiem czy inne marki mimo klejonych szwów mogą pochwalić się taką szczelnością.


Mogą :wink: :thumb:

Jakiś czas temu zauważyłem że SURFOWE brendy produkjące pianki, przykładają dużo więcej uwagi do materiałów, jakości, nowych technologii itd

Przekonałem się o tym na sobie, ale kilku znajomych ma podobne zdanie.

Mam wrażenie że parę lata temu, był wyraźny podział: surfing - brendy surfowe produkujące pianki, wind i kite - brendy kite i wind produkujące pianki. Na świecie już taki podział raczej nie istnieje, a korzystają z tego surfingowe brendy.. Wysuwam takie wnioski po osobistych obserwacjach na różnych spotach. Przykład: rano pływam na surfie widzę takie i takie firmy pianek, po południu ide na kite i widzę bardzo dużooo pianek tych samych firm co widziałem rano. W drugą strone taka zależność nie działa, przynajmniej ja nie zauważyłem..

Powoli na polskim rynku pojawia się co raz więcej takich firm.. :thumb: i nie wiem czemu, aż tyle to trwało :doh:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron