Wiązania wake/kite jest różnica?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 lut 2014, 22:10

Hej, ostatnio z ekipą zaczęliśmy dyskusję w piątkowy wieczór na temat wiązań wake/kite, zważając na dzień tygodnia i porę dyskusja okazała się dosyć żywiołowa :roll: . Ciekawy jestem opinii osób, które trochę więcej pływają ode mnie w butach na temat różnic w konstrukcji wiązań wake i kite. Waszym zdaniem są jakieś szczególne zalety modeli dedykowanych pod wake' a, albo kite' a? Na pewno w kitesurfingu ważniejsze jest łatwiejsze wsadzenie nogi do buta i jego szybkie zawiązanie, ale nie sądzę, że z tego powodu jest taki wyraźny podział, więc zastanawia mnie po co to całe dzielenie tematu, czy może po prostu kolejny powód, żeby zrobić trochę więcej kapusty? Podzielcie się technicznym spostrzeżeniami ;)

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post18 lut 2014, 22:54

Kuba KiteSurf pisze:Hej, ostatnio z ekipą zaczęliśmy dyskusję w piątkowy wieczór na temat wiązań wake/kite, zważając na dzień tygodnia i porę dyskusja okazała się dosyć żywiołowa :roll: . Ciekawy jestem opinii osób, które trochę więcej pływają ode mnie w butach na temat różnic w konstrukcji wiązań wake i kite. Waszym zdaniem są jakieś szczególne zalety modeli dedykowanych pod wake' a, albo kite' a? Na pewno w kitesurfingu ważniejsze jest łatwiejsze wsadzenie nogi do buta i jego szybkie zawiązanie, ale nie sądzę, że z tego powodu jest taki wyraźny podział, więc zastanawia mnie po co to całe dzielenie tematu, czy może po prostu kolejny powód, żeby zrobić trochę więcej kapusty? Podzielcie się technicznym spostrzeżeniami ;)


A są w ogóle jakieś modele butów dedykowane specjalnie pod kajta? :shock:
Masz może jakieś linki do konkretnych modeli wiązań (butów) dedykowanych pod Kajta? Chętnie bym zobaczył, bo nie widziałem nigdzie na stronkach.

Sam myślę nad kupnem wiązań wakeowych na kajta... w najbliższym czasie. Wiec takie info by mi się przydało.
Bo to dej pory słyszałem jedynie o modelach butów wakeowych, które lepiej lub gorzej nadają się na Kajta.

Z tego co słyszałem to Ronixy Franki są spoko (i inne modele). I do takich się przymierzałem. Z tym, że to buty wakeowe.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2014, 07:14

Maks pisze:A są w ogóle jakieś modele butów dedykowane specjalnie pod kajta? :shock:


http://www.northkites.com/products/boar ... nana-boot/

http://liquidforcekites.com/product/bindings/

Trochę jest. North rok temu sprzedawał stare Ronix Frank z inną grafiką jako buty kite, w tym roku nie wiem. Liquid Force od lat robi wiązania specjalnie pod kite, ale czy one się czymś różnią, to nie wiem. Ja mam takie i jestem zadowolony, chociaż przestałem pływać w butach, ale to stary model i są bardzo miękkie.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2014, 10:18

Zasadniczą róźnicą jest tylko to że wiązania KITE są łatwiejsze w użytkowaniu dla kitesurferów.

Obrazek Obrazek

W butach KITE został doszyty specjalny języczek ułatwiający zakładanie buta jedną ręką, gdy druga ręka jest na barze. Łatwiej też dociągnąć sznurówki jedną ręką.

Niektóre modele różnią się kolorystyką.

Obrazek Obrazek

Krótki wniosek: buty KITE są dobre do kite i wake, a buty WAKE są dobre do wake i kite.. ;)

Peace

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post19 lut 2014, 12:33

bartekk pisze:"Krótki wniosek: buty KITE są dobre do kite i wake, a buty WAKE są dobre do wake i kite.. ;)"


Genialne ;)

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post19 lut 2014, 13:40

jedi1 pisze:
Maks pisze:A są w ogóle jakieś modele butów dedykowane specjalnie pod kajta? :shock:


http://www.northkites.com/products/boar ... nana-boot/

http://liquidforcekites.com/product/bindings/

Trochę jest. North rok temu sprzedawał stare Ronix Frank z inną grafiką jako buty kite, w tym roku nie wiem. Liquid Force od lat robi wiązania specjalnie pod kite, ale czy one się czymś różnią, to nie wiem. Ja mam takie i jestem zadowolony, chociaż przestałem pływać w butach, ale to stary model i są bardzo miękkie.

O dzieki. :wink:
Widzialem niektore z wyzej wymienionych modeli, ale myslalem, ze to typowo wakeowe buciory :)

Chcialem kupowac franki, ale teraz sie ponownie zastanowie... Nad tymi LForcami.

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2014, 13:52

ale sznurki na kita to chyba słabe rozwiązanie ?
z rzepem przy zakładaniu wygodniej
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2014, 15:02

wenzel pisze:ale sznurki na kita to chyba słabe rozwiązanie ?


Czemu tak uważasz?

Tak jak pisałem wyżej, ściąganie i luzowanie sznurówek w butach KITE LF jest możliwe jedną ręką i bardzo proste.

Wiadomo rzep łatwiejszy do zapięcia, ale nie każdy lubi.

Poza tym trzymajmy się tematu, który dotyczy różnic między butami Wake i Kite :idea:

Peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2014, 15:20

tak jak sam zauważyłeś " rzep łatwiejszy do zapięcia "
faktem ze sznurek lepiej dociągnie ale trudniejszy w zakładaniu ( zdejmowanie już łatwiejsze )
Trzymamy się tematu :hand:
bartekk pisze:
wenzel pisze:ale sznurki na kita to chyba słabe rozwiązanie ?


Czemu tak uważasz?

Tak jak pisałem wyżej, ściąganie i luzowanie sznurówek w butach KITE LF jest możliwe jedną ręką i bardzo proste.

Wiadomo rzep łatwiejszy do zapięcia, ale nie każdy lubi.

Poza tym trzymajmy się tematu, który dotyczy różnic między butami Wake i Kite :idea:

Peace

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2014, 15:26

wenzel pisze:tak jak sam zauważyłeś " rzep łatwiejszy do zapięcia "


... i na tym się kończą pozytywne cechy rzepów ;)

Peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2014, 15:46

a pozytywy sznurków kończą się przy samodzielnym zakładaniu butów . Są wady i zalety . Ja osobiście jeśli na kite rzepy na wake sznurki . Ale są tacy co rzepy wolą na kabel .

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post19 lut 2014, 16:56

rzep nie trzyma tak dobrze… a jednak to o trzymanie w butach chodzi.

Northy z linku to zeszłoroczny Ronix Frank...

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post20 lut 2014, 21:13

Też jestem zdania, że sznurówki są lepsze niż rzepy. Rzep niestety szybko się zużywa i lubi łapać glony itd przez co słabiej trzyma nogę. Sznurówki mają sporą przewagę nad rzepami.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post20 lut 2014, 21:51

Rzep niestety szybko się zużywa i lubi łapać glony itd przez co słabiej trzyma nogę
nie wiem co ty miales za zepy bo w moich wakeowych przez 10 lat nic sie nie zuzylo i kolejnemu wlascicielowi sluza dobrze razem z deska i motorowka :lol:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2014, 09:53

wenzel pisze:. Są wady i zalety . Ja osobiście jeśli na kite rzepy na wake sznurki . Ale są tacy co rzepy wolą na kabel .


..i tacy , co wolą sznurki na kite, jak widać w tym wątku
ja również ZDECYDOWANIE do nich należę, obiema sznurówkami :thumb:

ale rzepy też są fajne, np czasem nieźle trzymają pokrowce na zagłówkach w samolocie :hand:

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości