Kurs Instruktorski POIK

Poszukiwani instruktorzy, dam pracę, szukam pracy, kursy instruktorskie
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2014, 22:43

zawodowiec pisze:Juz wczesniej pisałem o kursie poik na który przyjechałem z konca Polski z kolega na tydzień nasz kurs miał trwać 6 dni kazdego dnia mowili ze pan Kunysz przyjedzie i zrobi skroconą wersje poniewaz wycofala się jakaś grupa i jesteśmy tylko my, i tak do ostatniego dnia przez cały tydzień Kurs się nie odbył... :) tydzien na helu fajnie że wiało poplywaliśmy kasa wydana .... trudno. A z wydawaniem legitki bez kursu cos moze byc....

Zostaliśmy pięknie po Polsku wyje&^%%& ( przepraszam za słownictwo i offtop ale mam nadzieje ze uchronie inne osoby )

Pozdrawiam


Smokie pisze:Dorzucił bym od siebie jeszcze 2 grosze, ale w zasadzie wszystko już zostało napisane i tu i w wątku wcześniejszym o POIK ....


ojoj - kolejne uznane w środowisku postacie, jakkolwiek niezbyt powiązane z moją "uwziętą" osobą dodają swoje zdanie..
niezbyt już anonimowe i nie zarejestrowane "wczora z wieczora"

coś zaczyna wyglądać, że nie wyssałem z palca informacji
panowie POiKowcy - z marszu mogę wymienić 10 różnych :idea: nazwisk z różnych "frontów" w tym niestety również z Waszego podwórka, ludzi "od Was"
którzy potwierdzą jedną wielką lipę jaką odstawiacie :hand:
tak a propo sądów "strachów na lachy" :thumb:
o Policji w surfszkole głośno było w środowisku - tylko na forum cicho sza
o lipnych kursach POiKu też każdy zainteresowany wiedział :hand:
po co się czarować ..

dajcie na luz z tymi "kursami" ktore kończą się na przelewie.. :hand:
nie jesteśmy już w piaskownicy, by takie rzeczy nie wyszły na jaw..

..i nie - wcale mi nie przykro, że to mi przyszło zacząć tę lipę piętnować :hand:

prokur

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2014, 23:16

zawodowiec pisze:Juz wczesniej pisałem o kursie poik na który przyjechałem z konca Polski z kolega na tydzień nasz kurs miał trwać 6 dni kazdego dnia mowili ze pan Kunysz przyjedzie i zrobi skroconą wersje poniewaz wycofala się jakaś grupa i jesteśmy tylko my, i tak do ostatniego dnia przez cały tydzień Kurs się nie odbył... :) tydzien na helu fajnie że wiało poplywaliśmy kasa wydana .... trudno. A z wydawaniem legitki bez kursu cos moze byc....

Zostaliśmy pięknie po Polsku wyje&^%%& ( przepraszam za słownictwo i offtop ale mam nadzieje ze uchronie inne osoby )

Pozdrawiam


pozostaje tylko odpowiedzieć po POiK'owemu:

POIK pisze:dlaczego nie zostało to zgłoszone do Prokuratury jako oszustwo, wyłudzenie, ... ?

POIK

SurfSzkoła.pl
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2011, 23:29
Deska: Liquid Force Influence
Latawiec: F-one Bandit VII
Lokalizacja: Jastarnia przy molo
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2014, 23:33

Do dr Frizbi
ad.1 Do czasu opublikowania anonimowego Hate na nasz temat przez Pana Dariusza nie odnotowaliśmy żadnych "gorzkich żali" pod naszym adresem.
ad.2 Nie, nie zakładamy i nigdy wcześniej nie zabierałem głosu w tym temacie.
ad.3 Gdyby Pan "Andrzej" nie zaliczyłby wszystkich wymogów egzaminacyjnych uprawnień by nie dostał - tak jak to się stało w przypadku 2 innych osób w zeszłorocznym kursie. Trudno określić mi % prawdopodobieństwo nie zaliczenia egzaminu - osoby, które zgłaszają się do nas na kurs zwykle nie mają żadnego problemu z zaliczeniem części praktycznej; co do teoretycznej części egzaminu ma do niej wgląd zarząd POIK i zdarzają się poprawki.
ad.4 Kurs instruktorski POIK może prowadzić osobą, która posiada stopień Instruktor POIK level 2, licencję dla szkoły na sezon w którym zamierza realizować szkolenie oraz jest wyznaczona przez POIK do prowadzenia tego typu szkoleń. Nie widzę żadnej patologii w egzaminowaniu "swoich" - tak jak wspominałem jest to weryfikowane przez osoby trzecie.
ad. 5 wprawdzie pytanie do Pana "Andrzeja" ale odpowiemy: Nie, nie szkolimy w burze - i chyba nikt normalny tego nie robi; a za nienormalnych się nie uważamy. Policja od początku "naszego istnienia" była u nas raz - jak naszym "sąsiadom" ukradli z bazy wszystkie latawce - udostępniliśmy wtedy nasz monitoring żeby pomóc "konkurencjiX" odzyskać latawce. Innego wezwania nie było.
ad.6 hm... każdy ma prawo do własnego zdania.
ad.7 POIK jest stowarzyszeniem, które od 3 lat umożliwa zdobywanie polskich uprawnień instruktorskich z kitesurfingu dając możliwość osobom, które chcą zostać instruktorem odpowiednie przygotowanie się do tej roli. Pozwolę sobie zacytować to co pisałem na początku tego wątku: " doskonale zdaje sobie sprawę jak ważną funkcją jest szkolenie przyszłych instruktorów kitesurfingu dlatego przygotowuję kursy zawsze z maksymalną starannością, ponieważ zależy mi na tym żeby instruktorzy szkolili efektywnie i bezpiecznie". POIK nie jest bliżej nie określonym tworem tylko organizacją działającą zgodnie z prawem i tym samym środkiem, który umożliwia realizowanie takich kursów, które swoją drogą były w tamtym czasie i w dalszym ciągu są potrzebne - skoro więc upramowocniają się w Polsce nowe instytucje, które również będą zajmować się szkoleniem kadry instruktorskiej to warto wymienić się doświadczeniami a nie przepychać.


Do Pana Zawodowiec
Jeśli faktycznie tak wyglądał Pana kurs to rozumiem rozczarowanie; aczkolwiek sytuacja ta nie miała miejsca na MOIM kursie, ja nie jestem w zarządzie POIK i nie biorę odpowiedzialności za takie sytuacje.


Do Dariusz Ziomek
Twoją antypatię do POIKU jestem wstanie zrozumieć, ale reszta Twoich zagrań jest poniżej krytyki.
Jeśli są osoby, które były u mnie na kursie i są z tego powodu tak bardzo niezadowolone to może niech same się wypowiedzą.
Odnośnie rzekomej Policji to zmień informatorów, bo ten z którego korzystasz jest jakiś Lewy! Policja była u nas tylko raz, kiedy trzeba było pomóc "konkurencji " w odnalezieniu kitów - więcej Policji u nas nie było i nie życzę sobie więcej tak absurdalnych oskarżeń nie popartych dowodami!

POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 kwie 2014, 00:27

Ziomek. pisze:... z marszu mogę wymienić 10 różnych :idea: nazwisk z różnych "frontów" w tym niestety również z Waszego podwórka, ludzi "od Was"
którzy potwierdzą ...

bardzo prosimy o te nazwiska, które już nie pierwszy raz są wywoływane do tablicy - my z marszu możemy wymienić ponad 50 nazwisk, którzy potwierdza jak i gdzie odbywało kursy, takie lipne jak te:.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czy mamy wstawiać więcej zdjeć z "lipnych kursów"?

o lipnych kursach POiKu też każdy zainteresowany wiedział

prosimy o konkrety - kto, gdzie, kiedy ?

dajcie na luz z tymi "kursami" ktore kończą się na przelewie.. :hand:

prosimy choć o jeden przykład poparty prawdziwym dowodem

peace

BoardROCKERZ.pl
Posty: 137
Rejestracja: 24 mar 2011, 23:00
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2014, 09:20

Fakt - Surf Szkoła pomagała nam w poszukiwaniach sprzętu gdy zostaliśmy okradzeni (nie życzę takiej przygody nikomu)

a teraz jedyna rzecz jaką powiem w tym temacie:

1) Łukasz - serio? twoje sumienie pozwala Ci pisać takie rzeczy np: o burzy

2) problem by wcale nie istniał gdyby szkoły certyfikowane przez POIK czy zatrudniające instruktorów POIK sprzedawały kursy POIK1, POIK2 itd a nie IKO1...
Swojej opinii nt POIK nie będę tu wyrażać. Mam jedynie nadzieję, że wkrótce PZKite zadba o to aby przepisy prawne były jasne i klarownie mówiły o tym kto może nadawać uprawnienia a kto nie i w jaki sposób ma to przebiegać.

Pozdrawiam

Ania
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2014, 09:39 przez BoardROCKERZ.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2014, 09:30

POIK pisze:
prosimy choć o jeden przykład poparty prawdziwym dowodem



prosi Pan o jeden - to :

zawodowiec pisze:Juz wczesniej pisałem o kursie poik na który przyjechałem z konca Polski z kolega na tydzień nasz kurs miał trwać 6 dni kazdego dnia mowili ze pan Kunysz przyjedzie i zrobi skroconą wersje poniewaz wycofala się jakaś grupa i jesteśmy tylko my, i tak do ostatniego dnia przez cały tydzień Kurs się nie odbył... :) tydzien na helu fajnie że wiało poplywaliśmy kasa wydana .... trudno. A z wydawaniem legitki bez kursu cos moze byc....

Zostaliśmy pięknie po Polsku wyje&^%%& ( przepraszam za słownictwo i offtop ale mam nadzieje ze uchronie inne osoby )

Pozdrawiam



Panie POiK - czy wpisy osób obiektywnych - które wzięłu udział w Waszych kursach - które się nie odbyły :idea: - tu na forum to wciąż za mało?
w pewien sposób podziwiam "Zawodowca" - znanego szerszej publiczności, że mimo "iż wziął w tym udział" i że jest postacią znaną w środowisku (nie anonimem na kf)
nie bał się dobitnie opisać jak było, wiedząc, że sytuacja tak czy owak odbije się i na Nim :thumb:
wcale nie dziwi mnie, że inni nie chcą się ujawniać, ruszysz g - będzie "nie pachnieć"
ja też nie mam zamiaru wciągać tu innych szanowanych nazwisk, bez ich zgody
sytuacja jest niezręczna i niesmaczna dla wszystkich , którzy wzięli w tym udział
dla mnie, który dyskutuje tu z Wami również :?

rozumiem powody z jakich robiliście na szybko lipne szkolenia :
zasada: być pierwszym, niekoniecznie najlepszym - ale zbudowac wokół siebie jak najszybciej jak największe grono, by urosnąć w siłę, by się a nami liczyli

przypomina się porzekadło: "przecież miliony much nie mogą się mylić"

jednak jak widzicie ani zasada ani porzekadło w tym przypadku nie zadziałała :hand:
lipa wyjdzie , prędzej czy później..
nie wciągał bym w argumenty znanych i szanowanych szkół kitesurfingu - nawarzyłeś Pan piwa - miej odwagę wypić :idea:

Mateokite
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2013, 08:47
Deska: Fifty
Latawiec: North Evo
Lokalizacja: Wrocław
 
Post25 kwie 2014, 12:54

Witam,postanowiłem w końcu sie wypowiedzieć ponieważ sprawy zaszły za daleko.Jestem Instruktorem kite od 4 lat ,mam licencje Poik do 3 lat i w planie licencje POIK st 2 i IKO. Do wykonywania zawodu żadna nie jest mi potrzebna, ale jak zauważył pan Andrzej zwany Robalem wybrałem na początek opcje budżetową dla ubezpieczenia i pogłębiania wiedzy w zakresie szkolenia.Jestem również Instruktorem Surf Szkoły i skłamałbym jeżeli bym powiedział że nie utożsamiam sie z tą szkółką. Chicałbym zdementować oszczerstwa rzucane również w moją strone,odbyłem kurs POIK u pana Koniuszewskiego Łukasza, i widziałem jak inne kursy przebiegają . Kurs zawsze sie odbywał prawdiłowo, bezszczelnym kłamstwem jest że nie odbyliśmy nawet pół dnia szkolenia.Jakiekolwiek udrzenia w osobę Łukasza Koniuszewskiego są bezpodstawne i poprostu śmieszne . Wszystkie informacje to plotki i pomówienia pan X napisał itp. Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania, jeśli taki kurs odbył sie za przysłowiowy przelew to nie w Surf Szkole w Jastarani ,a jeżeli konkurencja ma zastrzeżenia do naszej pracy to niech nam o tym powie a nie oczernia nas nas na forum publicznym. Wszystko weryfikują klienci i osoby robiące kurs instruktorski ,jeżeli miałby miejsce jakiekolwiek uchybienia i są na to dowody można było powiadamiać odpowiednie służby , a wszystkie inne rzekome dowody ,Które swoją drogą cytuje pan Dariusz Ziomek co drugi post są jednym wielkim bla bla bla. .Pozdrawiam i dozobaczenia na wodzie :) peace

kowal2x
Posty: 129
Rejestracja: 09 cze 2013, 22:48
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post26 kwie 2014, 14:43

podsumowując całą dyskusję, która się tu toczyła:
- Łukasz ogłosił zapisy na kurs
>>>w tym miejscu zaczyna się i trwa do samego końca offtopic
- pan ziomek ma problem z organizacją o nazwie poik
- dalej przez dłuższy czas trwają słowne przepychanki "poparte" "przepisami" na linii poik-ziomek
- później pan ziomek zaczyna twierdzić, że polskie przepisy nie będą przepisami (a kogo to obchodzi, że "kiedyś może nie będą"? najpierw coś zrób, później kłap dziobem)
- następnie dowiadujemy się, że cała dyskusja została wywołana przez to, że pan poik nie chciał dołączyć do pana ziomka i pzkite
>>>a więc do uja pana czemu nie założycie sobie osobnego urwał tematu???!!!

później pojawił się oskarżenia. a więc skoro i tak mamy tutaj syf na kółkach (może jakiś wMorderator wydzieli tą dyskusję do osobnego tematu???) ustosunkuję się do dalszej części dyskusji jako osoba, która nauczyła się pływać w surfszkole (co więcej, uczył mnie w większości właśnie głównie Łukasz, a skoków inny instruktor z ss, którego pozdrawiam ;) ):
- nie mam żadnych zastrzeżeń co do bezpieczeństwa szkolenia. pomimo, że jestem dość strachliwy (sprawność mózgu, oczu i paluszków jest dla mnie bardzo ważna), ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że nic nie może mi się stać (ze względu na rozciągniętą w czasie naukę spędziłem jeszcze 4h w innej szkole, bliżej mojego miejsca zamieszkania... bezpiecznie nie było). dodatkowo sprawdziłem, czy szkolenie przebiegało wg wytycznych i wszystko było jak należy
- żeby nie było, nie jestem w żaden sposób związany z poik. powiedzcie mi proszę, co ma fakt, że kiedyś gdzieś kurs poik się nie odbył ma do surfszkoły?
- szkolenie w trakcie burzy - jak nadchodziła burza, my zwijaliśmy się czym prędzej. ale w jastarni jest więcej niż jedna szkoła i nie wszyscy uciekali...
- KURSANTKA wzywająca policję - właśnie, kursantka. nawet jeśli się zdarzyło, kobiety lubią panikować. wiem to po swojej, którą w czasie kajtowej przygody "latawiec cały czas wyciągał" i nie czuła się pewnie. a od tego u pewnych osób o krok od paniki i oskarżeń, że życie gwiazdy zostało narażone. kontrastując surfszkołę z ziomoszkołą, ss przynajmniej nie muszą się chwalić na forum, że ich kursanci lądują na przyczepach...
- "mamy więcej zawodników wśród instruktorów" - ha ha ha, też mi argument. nie trzeba być specjalistą od skoków, żeby w BEZPIECZNY sposób nauczyć PŁYWAĆ!!! nigdy bym nie chciał się uczyć u ekokozaka, dla którego priorytetem jest zrobienie fikołka zamiast zająć się mną i moją nauką! albo zajętego rozmową z koleżanką instruktorką, kiedy nie ogarniam latawca (historia kolegi... na kempingach). a więc argument po WUJU!

Ah, na pewno nie chciałbym mieć w swojej kadrze złodzieja (jeden z pierwszych tematów, na który trafiłem po dołączeniu do kf - tak ludzie was postrzegają).

A skoro już wylewamy żale, unikanie płacenia podatków również jest złodziejstwem - złota myśl.

Oddzielna myśl.

Kupiłem latawce u pana Dariusza Ziomka. Wielki błąd i już go nie powtórzę - choć z samych latawców jestem zadowolony. Pan Dariusz ZAPOMNIAŁ (jestem przecież przekonany, że nie było to celowe działanie) dostarczyć mi paragonu. Mam również nadzieję, że nie zapomina ich dostarczać innym klientom - po wtedy mogłoby to być oszustwo podatkowe, prawda?


a więc drodzy państwo, towarzystwo kajtowo-biznesowe: jeśli wasze "luzackie środowisko" wygląda w rzeczywistości tak, jak pokazaliście w tym temacie, to jesteście mocno dwulicowi i konkretnie zje***. to moja prywatna opinia. i'm out, bye.

Kiteranger
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2013, 23:34
 
Post27 kwie 2014, 15:19

Ziomek:
Czy się orientujesz gdzie można znaleźć więcej szczegółowych informacji o kursach PZK? Czy są jeszcze przewidziane inne terminy kursów?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2014, 10:48

.na wypociny powyżej mogę jedynie polecić maść na ból.. :thumb:

Kiteranger pisze:Ziomek:
Czy się orientujesz gdzie można znaleźć więcej szczegółowych informacji o kursach PZK? Czy są jeszcze przewidziane inne terminy kursów?


tak, będą inne terminy, ale przed sezonem 2014 ten który podałem jest jedyny :idea:
więcej info wkrótce na www PZKite :idea:

peace

POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 kwie 2014, 19:27

kowal2x pisze: ... unikanie płacenia podatków również jest złodziejstwem - złota myśl...
Kupiłem latawce u pana Dariusza Ziomka. Wielki błąd i już go nie powtórzę - choć z samych latawców jestem zadowolony. Pan Dariusz ZAPOMNIAŁ (jestem przecież przekonany, że nie było to celowe działanie) dostarczyć mi paragonu. Mam również nadzieję, że nie zapomina ich dostarczać innym klientom - po wtedy mogłoby to być oszustwo podatkowe, prawda?


maść na ból ... :clap:

kowal2x
Posty: 129
Rejestracja: 09 cze 2013, 22:48
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post28 kwie 2014, 21:06

POIK pisze:
kowal2x pisze: ... unikanie płacenia podatków również jest złodziejstwem - złota myśl...
Kupiłem latawce u pana Dariusza Ziomka. Wielki błąd i już go nie powtórzę - choć z samych latawców jestem zadowolony. Pan Dariusz ZAPOMNIAŁ (jestem przecież przekonany, że nie było to celowe działanie) dostarczyć mi paragonu. Mam również nadzieję, że nie zapomina ich dostarczać innym klientom - po wtedy mogłoby to być oszustwo podatkowe, prawda?


maść na ból ... :clap:


indeed, w pewnych krajach panu ziomkowi maść na ból rączek by nie pomogła - miałby je uje...cięte. tak samo, jak jednemu z jego instruktorów. a więc drodzy ewentualni klienci zarówno szkółki jak i sklepu: uważajcie, komu dajecie wasze pieniążki... poza tym w naszym kochanym państwie chcą wprowadzić współodpowiedzialność kupującego za nieodprowadzenie vatu przez sprzedawcę - wtedy dopiero będą jaja.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2014, 11:16

"koledzy" - wiem że ruszyłem Wasze g i teraz nie będziecie mi ładnie pachnieć :thumb:

przyzwyczaiłem się :thumb:

POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 maja 2014, 20:07

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z drugiego już kursu POIK w tym sezonie, który trwa aktualnie w Jastarni - Surf Szkoła.
Tak wyglądają kursy "widmo" w POIK.

Zapraszamy na kolejne, na które zapisy już trwają - czerwiec 2014 Jastarnia, czerwiec 2014 Świnoujście, ... - więcej info na http://www.poik.pl oraz https://www.facebook.com/pages/Polska-Organizacja-Instruktor%C3%B3w-Kitesurfingu-POIK/236554823041275

Przypominamy, że we wszystkich szkołach POIK, studenci i absolwenci AWF-ów (w ramach współpracy z AWF) mają 50% zniżki a więc kurs kosztuje ich TYLKO 600 pln ( dla porównania - w IKO ok. 800 euro ) !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Biuro POIK

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2014, 00:08

POIK pisze:Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z drugiego już kursu POIK w tym sezonie, który trwa aktualnie w Jastarni - Surf Szkoła.


..gratulacje, zdjęcia już nabierają wartości historycznej :thumb:

a to jest .."wymowne"?

Obrazek

POIK pisze:Przypominamy, że we wszystkich szkołach POIK, studenci i absolwenci AWF-ów (w ramach współpracy z AWF) mają 50% zniżki a więc kurs kosztuje ich TYLKO 600 pln


..są osoby żywo zainteresowane, jednak wstrzymują się do czasu obniżenia cen Waszych kursów jeszcze z 90% wraz z POKOIKIEM i WYŻYWIONKIEM :thumb:

peace


Wróć do „Praca dla Surfera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości