Campów ci u nas dostatek i te przyjmiemy ;)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2014, 18:55

Fajnie że trend rozwija się i jest oferta też dla bardziej zaawansowanych pływających ze szkoleniami. Oby nie była to chwilowa "moda" :?
Wymienię te które zauważyłem ostatnio (*):

http://kitepark.pl/borsuk_pro_camps.html Victor Borsuk/Kitepark

http://www.kite.pl/news/172-pro-camp-z-ukaszem-ceranem-wenezuela-coche-marzec-2014/ Księciu/Kite.pl

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=55423&p=409765&hilit=murphy#p409765 Akadamia Murphy/Jovi Travel

czy jeśli ktoś reflektuje z Karoliną Winkowską/Kite Academy w Egipcie
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=731542533552760&set=a.461885287185154.106819.419732111400472&type=1&theater

lub:
https://www.facebook.com/events/679431858779702/ - Maciek Lewandowski/Skyhigh

https://www.facebook.com/events/1415305465395981/ Maciek Kozerski/Ellare

Sporo możliwości, co nie? 8)

Jestem ciekaw jak to się rozwinie z czasem i jak ocenią to Ci którzy uczestniczą w takich szkoleniach. Trend nie jest typowo polski, z tego co zauważyłem czołówka światowa też robi takie szkolenia, często połączone to jest z prezentacją sprzętu/reklamą producenta więc warunki są bardziej wypasione. To dobrze, bo jest szansa nauczyć się nowych trików (nie tylko freestyle – ale np. wave z Mitu) czy popływać w nowych ciekawych miejscach.

phpBB [video]


Z pozycji uczestnika takich szkoleń i obserwacji które zrobiłem patrząc czy rozmawiając z innymi uczestnikami czy zainteresowanymi takimi szkoleniami:
- i tak liczą się wypływane godziny na wodzie /trening i ilość gleb/, żaden camp nie zrobi całej roboty zwłaszcza jeśli nie pływa się regularnie.
- progress nigdy nie idzie liniowo, jest raczej porwaną w czasie linią z okresami stagnacji lub regresu.
- w grupie lepiej pływać i napędzać się do progresu, fajnie jest jak dobry trener tak podzieli grupę by napędzała się do trików.
- filmy/foty owszem pomagają jeśli je przeglądać, bardziej do wizualizacji którą trzeba sobie ułożyć. Wizualizacja jest kluczem.
- poza wizualizacją, psyche. Z jakim nastawieniem wchodzi się na wodę. Czy można sie skupić na treningu, czy nas coś rozprasza.
- jednemu wystarczy old school, wave, inny będzie szukał skoków z wypięcia. I tak nie liczy się mega trik (na wypięciu), ale to czy do niego w końcu dojdziemy . Campy nie zrobią za nas nie wiadomo jakich ewolucji na fs, może dojdziemy na nich do przemyśleń w kwestii stylu.
- camp może pomóc skorygować błędy, czy pokazać jak dany trik w ogóle/lepiej zrobić (czasem liczy się mała podpowiedz by odpłynąć trik który długo nie wchodzi).
- młodzież szybciej będzie miała progress niż starsi czy po kontuzjach.
- nie każdy ma ten skill czy talent do freestyle
- dobre campy powinny też uczyć tego, że ważne jest całe przygotowanie przed /między pływaniem a nie tylko kolejny skok ( o kontuzję łatwo)
- lepsze triki... Do tego trzeba dojść i nie są dla każdego. ;) Ile trzeba trików po drodze zrobić i jak mocno trenować, ile czasu poświęcić albo kontuzji złapać.
- więcej moim zdaniem na takich campach powinno się mówić o sposobie trenowania w ciągu roku, o własnej drodze do postępu (fizycznie, żywieniowo i psyche).
- i na koniec, nie każdemu taki camp jest potrzebny. Taka zabawa, nie jest wcale tania i powinna być raczej przemyślana. Zanim wykupisz taki, sprawdź gdzie jest organizowany (statystyka wiatrowa, warunki na spocie, obłożenie spotu), jakie są referencje danego trenera/zawodnika, jak liczna jest grupa i jaki jest rozkład wiekowy. Na pewno przypasujesz sobie taką osobę trenera (camp), która będzie Ci pasowała do Twoich celów i jaki sposób nauki preferujesz.
- czasem takie szkolenia nie są nazywane campami, ale po prostu warsztatami. Takie oferty też można znaleźć w niektórych szkółkach.

*Wątek uszanujcie (jako zebranie w jeden post różnych campów) bo nie chciałbym by w nim były jakieś przepychanki, które tutaj ostatnio dość są modne. Plizz nie wklejajcie też relacji/zdjęć z campów w których jesteście bo są do tego przypisane wątki.

A jaka jest wasza opinia o campach?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 19:50 przez zaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post02 kwie 2014, 19:30

zaq pisze:A jaka jest wasza opinia o campach?


Spoko zajawa :thumb:
Sporo Wave campow trzaskamy w DK
i rokrocznie w Cape Town mamy ponad 30 zajawkowiczow !!!

2014_20140211-012613_1.jpg
2014_20140211-012613_1.jpg (96.43 KiB) Przejrzano 8447 razy


Pozdro...

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2014, 21:48

@mary.dk Zajawka, świetne ;) a Cape Town jest zajefajnym miejscem. Musze tam wrócić.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 18:55 przez zaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post03 kwie 2014, 10:24

Zaq ten camp fone jest tylko i wylacznie dla ich riderow,
nie mozna za niego zaplacic i byc,
co do miejsca to wiadomo - zacne.

Pozdro...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 10:29

zaq pisze:Fajnie że trend rozwija się i jest oferta też dla bardziej zaawansowanych pływających ze szkoleniami. Oby nie była to chwilowa "moda" :?


..na pewno nie jest to chwilowa moda , bo o ile naście lat temu było najwięcej ludzi potrzebujących nauki od zera
o tyle teraz to grono, często już pływające od wielu lat prawo - lewo nie ma się od kogo uczyć więc na przeciw temu wychodzą doświadczeni, często byli zawodnicy

jednym z pierwszych - chyba nawet pierwszym był Grzesiu dj NOZZ ze swoimi "warsztatami" - jak zwał tak zwał - ale to była pełna profeska :thumb:
głównie w legendarnym Ras Sudr - rok? 2008?
nie brałem udziału - ale kilka rad wraz z Kozim i nauczyli mnie w moment pierwszego power hp
ważne jest, by ktoś MOTYWOWAŁ - i patrzył - wtedy przełamujesz się, co w "podeszłym" wieku jest kluczowe - otwarcie głowy na nowy ruch..

później jednymi z pierwszych takich warsztatów, były nasze wspólne Ziomek & Świstak - fajnie się prowadziło te zajęcia
a ilość uczestników rosła po każdych zajęciach i oględzinach - ILE i CZEGO się można nauczyć w moment, jak ktoś odpowie, poprowadzi :thumb:

Obrazek

a teraz urosło tego jak grzybów po deszczu i bardzo dobrze, bo jest wybór , możliwości i rozwój :thumb:

peace

Awatar użytkownika
wirus12
Posty: 517
Rejestracja: 07 maja 2007, 14:46
Deska: JOKE, 666, 77
Latawiec: RPM, FUEL
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 11:42

Jest dziura bo poza Victorem Borsukiem na naszym podwórku nikt takich campów nie organizuje a szkoda , nie wszyscy mają czas jechać do wenezueli , egiptu itd ... może to się w tym roku zmieni , w tamtym roku szukając takiego campu nad morzem nie znalazłem żadnego :(

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 12:01

@mary.dk
Tak wiem że to ich własny. Szkoda że nie ma więcej takich możliwości dla młodych raiderów jak ten camp F'one. A mnie raczej chodziło o to, że to dobrze profesjonalnie zrobiony film, oddający to co jest dobrego na campie. I dobrze zrobione szkolenie, bo rezultaty są.

@ziomek
Nie wiem czy jest drugi taki sport, gdzie można sporo nauczyć się od ścisłej czołówki (też światowej) - tu jeszcze jeden film z z Dakhla. Moda? Raczej chodzi o wysyp tego typu szkoleń, oby ilość nie była kosztem jakości. Zresztą to szybko ulegnie weryfikacji :hand:

Fakt, liczy się podpowiedz, wniosek i cel jaki się chce osiągnąć. Można klepać jakiś trik długo, a czasem to kwestia odblokowania się. Ważne by ten który motywuje wiedział jak to zrobić. Po tym poznać kogoś że ma do tego smykałkę, jak nauczy nie tylko tego co ma talent ale też przeciętnego pływającego z dobrą bazą/opływaniem. Jak napisałem, fajnie że takie szkolenia są i więcej ludzi będzie robiło fajne rzeczy na wodzie. :D

phpBB [video]

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 12:07

wirus12 pisze:Jest dziura bo poza Victorem Borsukiem na naszym podwórku nikt takich campów nie organizuje a szkoda , nie wszyscy mają czas jechać do wenezueli , egiptu itd ... może to się w tym roku zmieni , w tamtym roku szukając takiego campu nad morzem nie znalazłem żadnego :(


..tylko , że FREESTYLE CAMP ma sens ..gdy wieje..
a nikt nie jest w stanie zagwarantować tygodnia wiatru w PL, czy w Egipcie :?

peace

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 12:56

Wszystko spoko tylko czy każdy zawodnik potrafi dobrze wytłumaczyć wykonanie ewolucji? Rozumiem promocje poprzez znane nazwisko, ale..

Przykład z 'naszej ulubionej' piłki nożnej: Maradonna który okazał się słabym trenerem i Mourinho który nie potrafi grać w piłkę, a zbiera najwazniejsze trofea jako trener :) Może to nie jest właściwy przykład, ale dobrze obrazuje tą kwestie.

Nie twierdzę że któremuś z organizatorów campów brakuje przygotowania merytorycznego, bo tego nie wiem. Warto na pewno zwrócić na to uwagę :)

wirus12 pisze:Jest dziura bo poza Victorem Borsukiem na naszym podwórku nikt takich campów nie organizuje a szkoda , nie wszyscy mają czas jechać do wenezueli , egiptu itd ... może to się w tym roku zmieni , w tamtym roku szukając takiego campu nad morzem nie znalazłem żadnego :(


Campów może nie ma, ale kilka szkółek ma w swojej ofercie zajęcia freestylowe indywidualne lub grupowe.
Umawiasz się na konkretną godzine i płacisz tylko za wykorzystane godziny. Szkolenia oczywiście z opcją video analizy.

Kot pyta nie błądzi :thumb:

Awatar użytkownika
wirus12
Posty: 517
Rejestracja: 07 maja 2007, 14:46
Deska: JOKE, 666, 77
Latawiec: RPM, FUEL
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 13:12

Jak dla mnie to dziwny i niezrozumiały powód ......ci którzy myślą o nauce to nie ludki co zaczynają przygodę z kitem a osoby które myśląc o takich kursach w Polsce zdają sobie sprawę z warunków jakie tu panują , czasem będą to 3 dni czasem 2 a czasem 5 , po drugie z tego co zawsze piszesz to u ciebie zawsze wieje :wink: , wiec w czym problem , ja uważam że jest puste miejsce dla zawodników i ludzi którzy wiedzą i umiejętnościami chcą się podzielić za pieniądze . Ja daję sygnał ...jest przed sezonem i może warto takie rzeczy przemyśleć .

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post03 kwie 2014, 16:43

Problem jest jeszcze taki, że Ci którzy mogą takie campy prowadzić u nas o ile była by pogoda to nie ma bo są za granicą gdzie mają z tego o wiele lepsze pieniążki. I nie ma się co oszukiwać jak byś był na ich miejscu też byś tak robił.

Awatar użytkownika
wirus12
Posty: 517
Rejestracja: 07 maja 2007, 14:46
Deska: JOKE, 666, 77
Latawiec: RPM, FUEL
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 17:27

I to jest dla mnie argument.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2014, 09:51

wirus12 pisze:Jak dla mnie to dziwny i niezrozumiały powód ...... z tego co zawsze piszesz to u ciebie zawsze wieje :wink: , wiec w czym problem .


zawsze-zawsze? ..to ja poproszę o JEDEN cytat, bo chyba mnie z kimś mylisz :thumb:

peace
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2014, 09:58 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2014, 09:53

wirus12 pisze:. Ja daję sygnał ...jest przed sezonem i może warto takie rzeczy przemyśleć .


wizja - to podstawowa cecha biznesu , znalazłeś niszę - wykorzystaj ją - trzymam kciuki - serio :thumb:

peace

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2014, 12:43

@bartekk
Nie mówię że nie. Jak w życiu, nazwisko nie jest żadnym gwarantem sukcesu dla każdego. Dlatego warto się popytać na dany camp - innych którzy się uczyli, dowiedzieć jak ta nauka wygląda, popytać o podejście i rzeczy które są ważne etc. Jak ktoś rozgarnięty, to wnioski sam znajdzie i wybierze czy mu taki camp pasuje.

Maradona akurat złym przykładem dla młodzieży, on raczej by uczył jak robić frestyle w życiu ze swoimi pannami, imprezami i używkami :lol: chyba że o takim freestyle'u mówimy a to co innego :D

Szkolenia są... tylko nie zawsze dana szkółka wogóle potrafi o tym poinformować, ale to już inna para kaloszy. Nie każdy będzie biegał od kampingu do kampingu, woli np. przeczytać na stronie www. To taka moja uwaga. Wiem że mieliście takie na CH3, gdzieś mi to mignęło w zeszłym sezonie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości