Romo 2014 (majówka)

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post02 kwie 2014, 20:31

Nie wiem czemu nikt tematu nie zalozyl a wyjazd juz niedlugo.
Jedziemy we trzech na opcje wodną :)
Prosilbym kogos kto byl juz o wszelkie cenne rady by pozniej na miejscu nie bylo "OOooo ku#$a ziom nie wzielismy...."
Jakie ciuchy (podejzewam ze wszelkie :D), jakie jedzenie, jakies uwagi odnosnie tankowania LPG, ile pieniedzy zabrac itd?
Taki know how zeby pozniej nie bylo.

lmx
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2013, 14:44
Deska: Shinn Gintronic
Latawiec: Slingshot Rally
 
Post06 kwie 2014, 11:48

Cisza?
Nikt sie nie wybiera?

Wiatr jak z suszarki, flacik od wschodniej strony i fale od strony morza...

pierol
Posty: 146
Rejestracja: 11 lut 2006, 15:31
Deska: Xenon www.sfinkspub.com.pl
Latawiec: Zeeko,RPM
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 kwie 2014, 12:02

Tak rzuciłem okiem na mapkę i stwierdzam ze fajne miejsce, niedaleko ode mnie. Jak wrócicie to zdajcie relacje jak było. Moze się tam wybiorę :D
pozdr

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post06 kwie 2014, 16:21

A ja kombinuje na majowke pojechać do polandowa :D
ale to jeszcze uzależniam od prognozy,
jak wejdzie jakiś dobry swell to może się zobaczymy w okolicy,
zależy skad powieje i co przyswelli :thumb:

Pozdro...

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post07 kwie 2014, 13:08

Nikt nic?
Zaczyna mnie to martwic :/
Mam sie bac ze tak bedzie to wygladac?
Załączniki
image.jpg
image.jpg (119.05 KiB) Przejrzano 4077 razy

Awatar użytkownika
vind&vand
Posty: 13
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:08
Deska: Brunotti Master
Latawiec: Naish Bolt 9m2
Lokalizacja: Kopenhaga, Dania
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 kwie 2014, 22:52

kukus pisze:Nikt nic?
Zaczyna mnie to martwic :/
Mam sie bac ze tak bedzie to wygladac?

I co jedziecie? Mieszkam w Danii w stolicy i na romo nie pływałam jeszcze. moge na wszystkie pytania odp z przyjemnością i jeżeli można ;) :) z wami popływać . Lpg w Danii do samochodów nie ma albo jest bardzo niespotykany tak na początek.

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 kwie 2014, 10:12

Na ROMO będzie w tym czasie spora ekipa z Polski - z reguły ok 40 osób, ale bardziej opcja land/buggy kite, choć ostatnio bywają też w majowkę wodniacy. Akarat ekipa Latawki-Warszawa w tym roku nie jedzie - ale odzezwij się powiem co i jak. Z tego co pamiętam to na Romo jest stacja z gazem LPG - na pierwszym skrzyżowaniu ze światłami i chyba jedynym na wyspie, fajny właścieciel jak coś to pomoże ma warsztat :)
Jedzenie lepiej zabrać z Polski, piwo też - tanio możesz kupić pieczywo tostowe - weź toster :!:

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post14 kwie 2014, 13:18

Wlasnie jedziemy z ekipa od upalania po plazy. Z browarami bedzie ciezko bo jedziemy we 4 nie duzym kombi z trumna na dachu. 5 desek, 9 latawcow, spanie, szamanie grill lezaczek no nie ma lekko :D
Toster - check!!

Awatar użytkownika
vind&vand
Posty: 13
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:08
Deska: Brunotti Master
Latawiec: Naish Bolt 9m2
Lokalizacja: Kopenhaga, Dania
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 kwie 2014, 23:19

http://www.mylpg.eu/stations/denmark/ rzeczywiście są stacje, mapa wszystkich stacji lpg w Danii w linku. Jedzenie jest 2 3 razy droższe w Danii i najtańsze są sklepy netto, fakta, lidl, aldi z tych najwiekszych. Tam tez dostaniecie w miarę tanie piwo. nie będzie to np. Carlsberg, ale bardziej lokalne i da sie wypić. Ciepłe ciuchy i przeciwdeszczowe zawsze sie przydają tutaj. W Danii należy mieć choć minimalna widoczność tylnej szyby bo można zapłacić mandat inacZej (to na pakowanie samochodu) Wodę z kranu można spokojnie pic, także butelkowej nie musicie zabierać. Nie ma na drogach kamer ale są radary w samochodach zaparkowanych na poboczu. Prawie wszyscy mówią po angielsku i odpowiedzą na wszelkie pytania. Tolerancja wypitego alkoholu i wsiadania za kółko to 0.5 czyli 1-2 piwa. Warto mieć ubezpieczenie na wypadek holowania itd bo to tutaj jest drogie. Najlepiej mieć tez niebieska kartę ubezpieczenia zdrowotnego z PL. :wink:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post15 kwie 2014, 07:47

Z tym zarciem to bym nie przesadzal, jest drozsze niz w PL, ale ceny sa dalekie od tych norweskich np :doh:
Przed granica ze szwabami jest duuuzy sklep scandinavian park http://www.scandinavian-park.com/dk/home/
i tam nie tylko zarcie, ale zwlaszcza alkohol jest tanszy niz w biedronce !!!
Piwo kosztuje cos kolo poltorej zyla :thumb: za tuborga czy calsberga :evil: wiec duzo taniej niz w PL.
Cala reszta to wiadomo...

Pozdro...

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2014, 09:21

Ten sklep Scandinavian Park ( 54.779504,9.336319) wygląda na super opcję - przy samej autostradzie i już prawie na miejscu, więc można samochód doładować na ostatnia godzinę drogi na maxa, czynny od 8.00. Na Romo też są przynajmniej trzy duże sklepy jeden przy głównym campingu przy kite spocie, a pozostałe po drodze na landkite spot droga na południe w stronę portu.
W maju było sporo muszelek na plaży, więc opcja buty myślę będzie dobrym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post15 kwie 2014, 11:49

Mega wielkie dzieki :D

Awatar użytkownika
macsurf
Posty: 732
Rejestracja: 05 kwie 2007, 23:22
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2014, 20:18

Z muszlami tragedii nie ma. Czasem tam plywam i butow jeszcze nigdy nie uzywalem. Jak bedziecie jechac to starajcie sie przepisowo, zwlaszcza na ograniczeniach i w miejscowosciach, ostatnio sporo policji sie pojawilo na drogach.

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post11 maja 2014, 20:05

Troche po czasie. Ktorka recenzja gdyby ktos zastanawial sie czy dobrze sie tam plywa.
Wyjazd fajowy, Dania wspaniala, RomoMegaTrip swietna rzecz wiec polecam polecam polecam aaaaale samo Romo na kajta nadaje sie srednio.
Tak jak nas organizator zapewnial do kazdej prognozy trzeba dodac 4 wezly w bonusie od romo wiec nawet gdy w prognozie 8-10 wezlow to spokojnie mozna pakowac auto i jechac plywac. Problem w tym ze trafilismy na przewage wiatrow ze wschodu co jest tam malo spotykane a przez to nalezaoby plywac na wschodnich brzegach wyspy a tam VERBOT!! Przy porcie gania policja, na polnocnych polach gania farmer. VERBOT VERBOT! Mein feld! Mysielismy na poludniu wyspy czekac az przyplyw napelni koryto i bylo kilka godzin plywania na flacie w "rzeczce" po kolana. Przy wiatrach z zachodu oczywiscie morze i jeziorka robiace sie na ich brzegu. Naprawde dla kazdego cos dobrego no ale zle z wiatrami trafilismy. A i tez rownosc wiatru mimo ze od morza raczej slabiutko. Codziennie poplywane ale liczylem na cos lepszego. Wyspa srednio nadaje sie na kajta. Pod tym kątem raczej tam nie wrocimy chooooooc mnie wyjazd z przejazdem, mandatem, noclegiem (basen sauna i super domek) wszystko wszystko 1010zl za 7 dni :D Jezeli ktos nie ma mega cisnienia na kajta by plywac od switu po zmierzch to spoko miejsce ale fuerta to nie jest (choc nie bylem :( )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości