Dakhla/ Maroko [Kwiecień- Maj 2014]

Zakaz umieszczania komercyjnych opisów wypraw.
JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post31 gru 2014, 15:33

Jest wreszcie możliwość dotarcia do Dakhli regularnymi liniami w ciągu jednego dnia i wreszcie jest też możliwość powrotu w ciągu jednego dnia.
WAW- MUC - CMN- VIL (Monachium, Casablanka) i tak samo w drodze powrotnej. Nie we wszystkie dni jest to możliwe, ale da się np wyloty w soboty i powroty we wtorki.
Co prawda 1:10 na przesiadkę w Casablance to trochę krótko, ale to już problem linii lotniczych... (mam nadzieję :).

Bez spania w Casablance- dla mnie bezcenne.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2014, 16:39

Z tymi przelotami do Maroka jest jeden ZONK, skłonność Air Maroc do gubienia bagażu i później go ew. oddawanie.
(trochę poczytałem o tym na forach dyskusyjnych, wiec chyba nie jest to nic nowego)

Sam teraz przechodzę procedurę oddawania/nie oddawania bagażu z Casablanki, który "zginął" we Frankfurcie - po tym jak Air Maroc nie wzieło go z LOT a pożniej gdzies przetrzymywało w Casablance (ale nie wiadomo gdzie). A teraz pisze maile, reklamacje i... kupa, zero reakcji. Najlepiej chyba, dla bezpieczeństwa sprzętu szukać przelotów Air Maroc, bez przepakowywania sprzętu. Czyli jakiś Berlin, Frankfurt etc. to najlepsza jednak opcja.

Owszem dłużej, ale przynajmniej będzie na czym pływać w Dakhla. Myślę o tej miejscówce, ale wizja zagubienia sprzętu mnie odstrasza skutecznie. Na razie wcięło mi quiver, piankę, osprzęt foto... dobrze że nie latawce czy deski. :hand:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post01 sty 2015, 08:32

Z przelotami do Maroka pod względem możliwości zgubienia bagażu nic się nie zmieniło i biorąc pod uwagę burdel w Casablance jest tak samo i tak samo będzie przez kolejne lata.

Tak czy inaczej jak ktoś chce lecieć do Dakhli to jest skazany na Air Maroc (chyba, że się wybierze przez Las Palmas w opcji charter do Las Palmas i później linią, której nazwy nie pamiętam).

Nowa sytuacja jest taka, że zmieniły się opcje lotów Casablanka/Dakhla i Casablanka/Monachium i w sierpniu 2014 podróż trwała 36 godzin, a we wrześniu 2015 będzie trwała 14. Łudzę się też, że krótka przesiadka w Casablance to mniejsze szanse na zagubienie bagażu przez noc. Nauczony doświadczeniem z poprzedniego roku (też nam zginął bagaż i odnalazł się dopiero po 5 dniach) będziemy nadawali bagaż w Royal Air Maroc czyli na lotnisku w Monachium.

Monachium ma też ten plus, że np montując ekipę we Wrocku, wsiadasz w auto i po 6 godzinach jesteś na Lotnisku w Monachium i zostaje Ci podróż jedną linią. Do tej pory można było w jedną stronę (do) polecieć w ciągu jednego dnia tylko z Paryża, teraz pojawiła się opcja z Monachium, które jakby nie było jest deczko bliżej, więc odbija się to pozytywnie na kosztach.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post13 sty 2015, 09:52

Error. Polaczenie poranne z Dakhli niestety zostalo odwolane wiec powrot do punktu wyjscia czyli tak jak 2014. A mialo byc tak pieknie... :evil:

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post16 sty 2015, 00:35

Ja to mam dopiero error...
Kupiłem bilet pod koniec Grudnia do Dakhla (lot 09.05 - 23.05).
Na początku tego tygodnia zadzwoniłem, żeby zgłosić im quiver, po czym poprosiłem o potwierdzenie mailowe.
Dostałem. Na potwierdzeniu inne godziny odlotów... Po wyjaśnieniach okazało się, że to nowy rozkład. OK, przyjąłem do wiadomości.

Dziś - naszło mnie, żeby zadzwonić i upewnić się, że nie ma kolejnych zmian.
Najpierw dowiedziałem się, że mój lot został anulowany. Zaproponowano mi, że mnie przebookują na inny lot (dobrze, że sam do nich zadzwoniłem). Okazuje się, że przebookowali mnie na lot który wykupiłem pierwotnie. Poprosiłem o maila z potwierdzeniem. Dostałem... te same godziny lotu co po zmianach rozkładu...
Wyjaśniam dalej - przysłali kolejne potwierdzenie - tym razem z pierwotnymi godzinami lotu.
Paranoja!

Nie dzwonie tam więcej.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2015, 01:51

czezz pisze:Ja to mam dopiero error...
Kupiłem bilet pod koniec Grudnia do Dakhla (lot 09.05 - 23.05).
Na początku tego tygodnia zadzwoniłem, żeby zgłosić im quiver, po czym poprosiłem o potwierdzenie mailowe.
Dostałem. Na potwierdzeniu inne godziny odlotów... Po wyjaśnieniach okazało się, że to nowy rozkład. OK, przyjąłem do wiadomości.

Dziś - naszło mnie, żeby zadzwonić i upewnić się, że nie ma kolejnych zmian.
Najpierw dowiedziałem się, że mój lot został anulowany. Zaproponowano mi, że mnie przebookują na inny lot (dobrze, że sam do nich zadzwoniłem). Okazuje się, że przebookowali mnie na lot który wykupiłem pierwotnie. Poprosiłem o maila z potwierdzeniem. Dostałem... te same godziny lotu co po zmianach rozkładu...
Wyjaśniam dalej - przysłali kolejne potwierdzenie - tym razem z pierwotnymi godzinami lotu.
Paranoja!

Nie dzwonie tam więcej.


daj sobie jakąś dobrą muzę:) najważniejsze , że ciągle jesteś na liście pokładowej... EJ...:)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post16 sty 2015, 16:42

czezz pisze:Ja to mam dopiero error...
Kupiłem bilet pod koniec Grudnia do Dakhla (lot 09.05 - 23.05).
Na początku tego tygodnia zadzwoniłem, żeby zgłosić im quiver, po czym poprosiłem o potwierdzenie mailowe.
Dostałem. Na potwierdzeniu inne godziny odlotów... Po wyjaśnieniach okazało się, że to nowy rozkład. OK, przyjąłem do wiadomości.



Jeśli lecisz Air Maroc a rozumiem, że o tym piszesz to pamiętaj, że golf baga masz za darmo tylko oczywiście też trzeba go zgłosić.

Co to godzin to my mamy bilety na połączenie, którego nie ma :) ale na chillu do tego podchodzę bo do września daleko :)
a z ciekawości, wrzuciłbyś jak lecisz obecnie :)

Stiv mądrze pisze. My mamy bilety po 400 EUR do samiutkiej Dakhli i tej opcji się będziemy trzymać, a że się godziny zmieniły to już problemik RAM'u...

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post16 sty 2015, 17:22

Tak, lece też Air Maroc.
Ja znalazłem loty przez Geneve i powrót do Zurichu... z kiblowaniem w Casablance w drodze powrotnej.

Kod: Zaznacz cały

GENEVA - CASABLANCA 09May 13:05 - 15:00
CASABLANCA - DAKHLA 09May 16:10 - 19:30
   
DAKHLA - CASABLANCA 23May 20:20 - 23:25
CASABLANCA - ZURICH 24May 12:50 - 17:00

To jest wersja, po ostatnim telefonie. Naprawdę - więcej tam nie dzwonie ;)

Wersja alternatywna:

Kod: Zaznacz cały

GENEVA - CASABLANCA 09May 13:05 - 15:00
CASABLANCA - DAKHLA 09May 21:30 - 23:45
   
DAKHLA - CASABLANCA 24May 08:00 - ??:??
CASABLANCA - ZURICH 24May 12:50 - 17:00

Ponad to, macie racje - chillax :thumb:

Sebastian Ol.
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:13
Deska: Fusion 2
Latawiec: Core XR4
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 1 raz
 
Post18 sty 2015, 13:26

Witam,
mam pytanie do tych co byli.
Jak z jazdą z Agadiru do Dakhli nocą, (wypożyczonym autem). Lądujemy w Agadirze ok 17 tej i zastanawiamy się gdzie zrobić nocleg. Rozważamy dwie możliwości:
1) około 100 km od Agadiru
2) na około 400 km, tak aby jak najszybciej dojechać do wymarzonej Dakhli na drugi dzień - ( 3 godziny pływania więcej, jak będzie wiało oczywiście :wink: )

Z góry dziękuję za odpowiedź

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post18 sty 2015, 22:07

Hej, rzuć okiem na ten link - może być pomocny: http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=47109

Sebastian Ol.
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:13
Deska: Fusion 2
Latawiec: Core XR4
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 1 raz
 
Post18 sty 2015, 23:16

Hej,
Dzięki, znam go prawie na pamięć. Ten wątek, wraz z kilkoma innymi sprawił, że w końcu tam jadę.
Jednak nie ma tam nic o jeździe autem w nocy, więc ponawiam prośbę.

Czy da się jechać autem nocą z Agadiru do Dakhli ?

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post19 sty 2015, 00:06

Podłączam się pod pytanie, ponieważ też chcemy jechać samochodem w nocy i jak np. wygląda sprawa ze stacjami benzynowymi. Co prawda autobusy marokańskie jeżdżą nocą, więc jest to jakiś argument za.

JanuszD pisze:Error. Polaczenie poranne z Dakhli niestety zostalo odwolane wiec powrot do punktu wyjscia czyli tak jak 2014. A mialo byc tak pieknie... :evil:


Tutaj error, ale dalej pozostaje opcja czarteru z Warszawy i w ten sam dzień jesteśmy w Dakhli, bilety potaniały do 1000zł, więc cała podróż aktualnie kosztuje około 1750zł w dwie strony. Zrobiło się rozsądnie.

Nasza ekipa leci w ten sposób na camp (i mam nadzieję na PKRA) 20 marca lub 27 marca tak więc zapraszam do podłączenia się.

JanuszD pisze:Jeśli lecisz Air Maroc a rozumiem, że o tym piszesz to pamiętaj, że golf baga masz za darmo tylko oczywiście też trzeba go zgłosić.


Ta opcja też działa jeśli wybiera się te najtańsze opcje lotu?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post19 sty 2015, 09:13

Kuba KiteSurf pisze:

JanuszD pisze:Jeśli lecisz Air Maroc a rozumiem, że o tym piszesz to pamiętaj, że golf baga masz za darmo tylko oczywiście też trzeba go zgłosić.


Ta opcja też działa jeśli wybiera się te najtańsze opcje lotu?


Dziala, na stronie RAM'u o bagazu masz:

4- TRANSPORT OF ANIMALS AND SPORTS EQUIPMENT
blablabla 55 EUR, ale:
The first golf bag up to 23KG is free of charge

W tamtym roku w Berlinie nawet nie mrugneli okiem, natomiast w Casablance gosc nie chcial wierzyc, ale przyjal za darmola. I najwazniejsze ze golf bag za darmo jako dodatkowy bagaz, a nie zamiast rejestrowanego. czyli 2 x 23 kg mozna zabrac.

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post22 sty 2015, 12:31

Janusz dzięki za info, a kojarzysz jak wygląda sprawa opłaty za bagaż, jeśli loty są łączone, czyli po prostu na stronie pokazuje np. Agadir - Dakhla (1stop), rozumiem że jest to na jeden bilet i opłatę za bagaż płaci się tylko raz?

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 sty 2015, 07:32

wymarzonej Dakhli
brzmi prawie jak wymarzony domek w bieszczadach :wink:


Wróć do „Relacje z wypraw i pływania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości