SPRZĄTANIE SPOTÓW

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
tomekgrzy
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:06
Deska: nobile
Latawiec: nobile
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post07 maja 2014, 13:18

W związku z coraz częstszymi kłopotami kajciarzy z ekologami , ważne żebyśmy zwracali bardzo dużą uwagę do porządku i czystości na spocie na którym pływamy. Niestety musimy przywyknąć do sprzątania po „zielonych „ turystach , bo najczęściej za śmieci na spocie obciążani są kajciarze.
Bardzo proszę róbcie zdjęcia posprzątanych przez was spotów i przysyłajcie , żebyśmy w rozmowach z ekologami mieli się czym wykazać.
Po przeczytaniu tego wpisu od razu włóżcie torbę na śmieci do plecaka z kajtem.
Tomasz Grzymski V-ce Prezes PZKITE.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2014, 14:36

pozytywna inicjatywa , popieram :thumb:

peace

roonek
Posty: 167
Rejestracja: 01 wrz 2009, 23:18
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2014, 15:39

ja tak może z innej beczki ale też ekologicznej ....chciałem serdecznie pozdrowić kolegę który wczoraj wielkim czarnym BWM wjechał pod sam krzyż Rewski... :naughty:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 803
Rejestracja: 21 paź 2006, 09:08
Deska: Skim
Latawiec: Rebel
Lokalizacja: KiteTurawa
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 maja 2014, 16:04

Święte słowa tomekgrzy.
Ja to wcielałem w życie i 2 razy organizowałem takie sprzątanie swojego spotu: Jezioro Turawskie. wszystkich plywających informowałem pisałem tu w odpowiednim dziale na KF (jest w dziale "kto gdzie kiedy") kiedy to się odbywa, na Funpage na FB gdzie okolo 180osób "lubi to". Wszyscy klaskali, wiele osób mówiło że super i że będą na 100%. Za pierwszym razem przyjechalo chyba 6-8 osob gdzie kilko stało zamiast sprzatać a za drugim razem nikt nie przyjechał (tego dnia akurat niestety nie wiało więc trzeba było specjalnie przyjechac). W tym roku na początek sezonu odpuścilem to.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2014, 16:44

Góral pisze:Święte słowa tomekgrzy.
Ja to wcielałem w życie i 2 razy organizowałem takie sprzątanie swojego spotu: Jezioro Turawskie. wszystkich plywających informowałem pisałem tu w odpowiednim dziale na KF (jest w dziale "kto gdzie kiedy") kiedy to się odbywa, na Funpage na FB gdzie okolo 180osób "lubi to". Wszyscy klaskali, wiele osób mówiło że super i że będą na 100%. Za pierwszym razem przyjechalo chyba 6-8 osob gdzie kilko stało zamiast sprzatać a za drugim razem nikt nie przyjechał (tego dnia akurat niestety nie wiało więc trzeba było specjalnie przyjechac). W tym roku na początek sezonu odpuścilem to.


Tak to się niestety porobiło z tym "niebieskim gównem", że już czasem ludzie nawet zamiast pójść do znajomych na imprezkę z darmowym żarciem i piciem tylko klikają, że będą ;)
Cóż takie czasy pokręcone się porobiły :evil:

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post09 maja 2014, 00:55

Ze sprzątaniem spotu problemem nie jest to, że brak chętnych do pomocy.
100-200 m spotu spokojnie bez łachy można samemu oczyścić z puszek i butelek.
O ile tylko jest to spot kajtowy a nie dzielony z wędkarzami i weekendowymi plażowiczami.
Wtedy nawet święty boże nie pomoże i lepiej nic nie robić bo tacy jak zobaczą, że posprzątane to na złość na środku nasrają i nawalą konserw, słoików, dziurawych materacy, jednorazowych bbq, petów etc.
Reasumując - im bardziej posprzątasz - tym więcej nawalą. I to tak, żeby było widać i czuć.
Póki co jesteśmy narodem śmieciarskim podobnie jak Włosi tylko, że tam służby komunalne sprzątają.
Jedyną nadzieją jest Darwin.
Przećwiczyłem to na Goczałkowicach - tzw. zbiorniku wody do picia :doh:

Awatar użytkownika
adugadu
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2010, 14:22
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 4 razy
 
Post09 maja 2014, 10:50

Krzysztof-L pisze:Ze sprzątaniem spotu problemem nie jest to, że brak chętnych do pomocy.
100-200 m spotu spokojnie bez łachy można samemu oczyścić z puszek i butelek.
O ile tylko jest to spot kajtowy a nie dzielony z wędkarzami i weekendowymi plażowiczami.
Wtedy nawet święty boże nie pomoże i lepiej nic nie robić bo tacy jak zobaczą, że posprzątane to na złość na środku nasrają i nawalą konserw, słoików, dziurawych materacy, jednorazowych bbq, petów etc.
Reasumując - im bardziej posprzątasz - tym więcej nawalą. I to tak, żeby było widać i czuć.
Póki co jesteśmy narodem śmieciarskim podobnie jak Włosi tylko, że tam służby komunalne sprzątają.
Jedyną nadzieją jest Darwin.
Przećwiczyłem to na Goczałkowicach - tzw. zbiorniku wody do picia :doh:


Nie denerwuj się, głowa do góry i sprzątamy, jest nas sporo więc mamy moc przekazu. Ja wierzę że możemy czegoś nauczyć zarówno plażowiczów, KS, WS, wędkarzy. Ci ostatni już przechodzili dywagację czy sprzątać czy nie. To jest wyłącznie dobra wola użytkownika plaży czy posprząta. JA sprzątam za siebie i za innych !. Jak tylko będę miał okazję wrzucę zdjęcie.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post13 maja 2014, 18:43

Ja również się przyłączę. Torba do auta, sprzątanie i zdjęcia.
Wezmę się na początek za posprzątanie splątanych żyłek, haczyków i zardzewiałych puszek po konserwach bo na Mietkowie jest tego sporo. Ostatnio wbiłem sobie w piętę haczy, dość spory. Jak wchodził to nie bolało ale w drugą stronę....
Nie raz wywoziłem ze spotu reklamówkę ze śmieciami ale nie wpadłem żeby robić zdjęcia. Śmieci są stale, stale się pojawiają. Na Mietka dużo też śmieci przynosi rzeka. Ludzie zaśmiecają rzekę, wywalają całe worki ze śmieciami i to wpływa na Mietka.

Co do tego że jesteśmy śmieciuchami to coś w tym jest.
Spot u zachodnich sąsiadów, zaraz za granicą. Czysto, piasek, trawka wycacana. Kubły na śmieci, na co dzień wędkarze, plażowicze a jak wieje to KS i WS. Wzdłuż plaży ścieżka dla rowerów, za ścieżką rów a w rowie pełno puszek po piwie. Myslę sobie Niemcy w cale święci nie są. Patrzę dokładniej a tam Lech, Żywiec, Tyskie, Piast i nic innego..... :oops: pierwszy raz wstyd mi się zrobiło że jestem Polakiem.... no chyba że Niemcy lubią Polskie piwo.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, 21:10 przez Mikolpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 maja 2014, 21:08

tomekgrzy pisze:W związku z coraz częstszymi kłopotami kajciarzy z ekologami , ważne żebyśmy zwracali bardzo dużą uwagę do porządku i czystości na spocie na którym pływamy. Niestety musimy przywyknąć do sprzątania po „zielonych „ turystach , bo najczęściej za śmieci na spocie obciążani są kajciarze.
Bardzo proszę róbcie zdjęcia posprzątanych przez was spotów i przysyłajcie , żebyśmy w rozmowach z ekologami mieli się czym wykazać.
Po przeczytaniu tego wpisu od razu włóżcie torbę na śmieci do plecaka z kajtem.
Tomasz Grzymski V-ce Prezes PZKITE.


Jak mam przesłać mailem to proszę o adres. Te najciekawsze wrzucam to wątku, mam nadzieję że go za bardzo nie zaśmiecę.
Krótka relacja z dzisiejszego.

Skoro miałem porobić zdjęcia to postanowiłem rozłożyć się dzisiaj poza standardowym spotem, żeby znaleźć trochę śmieci, które łatwo poza spotem znaleźć bo są wszędzie.

Tutaj wspomniana żyłka, tym razem bez haczyka ale za to z innymi gadżetami w wygasłym ognisku. Takich wygasłych ognisk ze śmieciami dookoła jest pełno :(
Jesienią jeden z KS zauważył że kaczka pływa przy brzegu zaplątana w żyłkę i nie może odlecieć. Zostawił sprzęt i popłyną w pław ją wyplątać, udało się. Chwalił się potem na KF bo naprawdę miał czym
Obrazek

Tak jest pod wieloma drzewami blisko brzegu.
Obrazek

Tu kolejne, bardziej świeże bo puszka jeszcze nie pordzewiała. Ciekawe po co komu nad wodą kukurydza :wink:
Obrazek

Tak wyglądają brzegi jak wieje do brzegu
Obrazek
Obrazek

A to kontener na śmieci postawiony prawie przy plaży przy jedynej drodze wjazdowej, zawsze jedzie się obok niego.
Był zapełniony do połowy a jednak niektórzy wolą położyć obok.
Obrazek


Ok. dość zaśmiecania wątku.
Teraz trochę przyjemniejszego.

Tak wygląda jeden z kilku spotów KS i WS na Mietku. Jak wieje z innego kierunku jesteśmy gdzie indzie ale wszędzie podobnie.
Żadnych reklamówek, butelek, puszek po piwie i po zanętach dla ryb, żadnych ognisk.
Obrazek

Tak wygląda brzeg na spotach
Obrazek

A tak jest pod drzewami, które są przy spocie.
Obrazek

Różnica chyba jest widoczna. Dzisiaj wywiozłem cały wór śmieci, trochę ze spotu bo wiatr naniósł trochę butelek plastikowy i dużo spoza. Skupiłem się na puszkach po konserwach i kukurydzy i potłuczonych butelkach.

Niech mi nikt nie wmawia że KS i WS śmiecą.
KS i WS nie śmiecą i nie sprzątają po sobie... KS i WS stale sprzątają po innych bo nam śmieci bardzo przeszkadzają i są bardzo dla nas niebezpieczne.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości