GDZIE TESTY LATAWCÓW I DESEK?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post06 cze 2014, 19:37

Witam

Jestem obecnie posiadaczem latawca cabrinha vector 12m z 2012r. i deseczki airush switch 2011 135cm. z fumflem na spółe. Ogólnie sprzęt kupiony przypadkowo ze względu na cenę, konkretnego sprzedawcę :P i ciśnienie na pływanie itp…. W związku z powyższym chcemy już zakupić indywidualny sprzęt. W grę wchodzą dwa latawce( 12-13m) , deseczki i letnie pianeczki  w przyszłości kolejne dwa 8-9m. Proszę o info gdzie i konkretnie, jaki sprzęt możemy przetestować bez większych podchodów i proszenia się:P na terenie trójmiasta i okolic. Jesteśmy raiderami o parametrach 180cm i 80-85kg(planowana redukcja:P) na etapie lewo prawo, pierwsze skoki i wave też zaliczone. Przy okazji może ktoś doradzi, jaki sprzęt itp. zajawka jest na freestyle i wave oczywiście przeczytany cały internet, ale w głowie pustka. Testowaliśmy naish torch 2012 11m i okazał się diabłem strasznie skowyrny duża moc na barze i lepiej ciągnie odziwo od vectora 12m, który jest ogólnie śpiący poniżej 15 knotów. Ma to oczywiście dobre strony, bo ma mega duży zakres wiatrowy, co daje możliwość posiadania praktycznie jednego latawca raz wjechały 6m a my na 12m walka:P. Jeśli chodzi o deskę to po pływaniu nóg nie czuję i nie mam na myśli zapachu. Reasumując proszę o pomoc w doborze sprzętu i ewentualne sugestie.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post06 cze 2014, 22:22

Jezeli chodzi o mozliwosc testowania sprzetu przejrzyj www wiekszych szkolek na polwyspie, czesc z nich oferuje wlasnie testy sprzetu.

Jezeli chodzi o latawce Freestyle zastanow sie nad: Airush Razor, Best GP, Liquid Force HiFi, North Vegas, Ozone C4, Slingshot Fuel & RPM + ewentualnie RRD Obsession i Cabrinha Chaos.

Co do wave to zdecydowanie Ozone Reo. Ale kuknij tez na Slingshot Rally, RRD Religion, North Neo, Cabrinha Drifter, Best Cabo + ew. Naish Park.

No ale to tylko propozycje nad ktorymi moim zdaniem mozna pomyslec. Jak sam napisales na poczatku watku testy powinny okazac sie kluczowe przy ewentualnym wyborze.

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post06 cze 2014, 23:20

Prawdę mówiąc mam pewne typy po przeczytaniu „całego internetu” itp. jak również przeprowadzone rozmowy z niektórymi „jedynymi dystrybutorami w polsce” i odniosłem wrażenie, że mają małe możliwości, co do testów. Zwykle okazywało się, że z 5 modeli latawców danej marki dysponują jednym modelem o „dziwnym rozmiarze” itp. Naczytałem się tego internetu i wszyscy epatują stwierdzeniem „testuj” no to chcę stestować. W związku, z czym, że dystrybutorzy stoją „frontem do klienta” czekam na opcję. To nie kwestia, że jestem malkontentem tylko chcę być świadomym konsumentem skoro rzekomo sprzedawca deklaruje taką opcję. Wiem, że nie da się przetestować wszystkich modeli tym bardziej na moim poziomie i rozmiarów, ale konfrontacja naish torach vs cabrinha vector dzięki uprzejmości przypadkowego kaitesurfera dało poczucie, że jednak latawce się różnią.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post06 cze 2014, 23:48

Boze cialo - test days - natestujesz sie. Byle wialo. Na testach powinno byc wszystko co dostepne do testow w PL, z drobnymi wyjatkami, ktore stestujesz w promieniu kilku km.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post07 cze 2014, 00:30

Ciechan ja Ciebie doskonale rozumiem. Bo najrozsadniejszym wyborem jest zadecydowac po przetestowaniu. Bo opis opisem, opinie opiniami, a indywidualne predyspozycje, upodobania i podpasowanie sprzetu zupelnie czyms innym. Tylko nie zawsze wlasnie sa te mozliwosci przetestowania. I wtedy pozostaje z wszystkich modeli wybrac najbardziej teoretycznie odpowiadajace poszukiwaniom, zawezic obszar do kilku modeli i czytac opis producenta, recenzje, testy, opinie na forum (zarowno to jak i zagraniczne fora) ogladac filmiki i starac sie wybrac najlepiej, najrozsadniej, najbardziej nam odpowiadajaca opcje na podstawie uzyskanych informacji. I takim sposobem zle nie wybierzesz. Ale najlepiej tez nie. Bo wlasnie nie wiesz ktory z latawcow bardzo podobnych do siebie bedzie Tobie lepiej pasowal. Choc z drugiej strony mozna sie przyzwyczaic i nauczyc danego latawca.

Np. szukasz latawca FS. Wiadomo, ze bedziesz raczej szukal C-Shape, a nie bow`a. Raczej nowsze modele, wiec patrzysz 3-4 lata wstecz. Wiec pierwszy etap poszukiwan zawezony. Znajdziesz kilka modeli, czytasz ich opisy i przeznaczenie na www producenta, potem to co napisaly osoby testujace je na stronach z recenzjami i testami sprzetu, potem to co napisali zwykli smiertelnicy na forach, nastepnie obejrzysz kilka filmikow... Takim oto sposobem poznales/dowiedziales sie jakie sa plusy i minusy tego a tamtego modelu, co wiekszosc o tym czy o tamtym sadzi, jak sie sprawuje w porownaniu z innymi, jaki lepszy jaki gorszy, jak to wszystko sie ma do Twoich oczekiwan... Na tej podstawie jestes w stanie wybrac teoretycznie najbardziej Ci odpowiadajacy, najbardziej Ci pasujacy. Teoretycznie. Ale potem kupisz go i... moze okaze sie taki jak pisali, taki jak sie spodziewales, a moze sie okazac inaczej... i wtedy problem. A gdybys z pierwszych kilku modeli ostatecznie zawezil obszar do 2-3 i wtedy mial mozliwosc przetestowania... Wyjasniac dalej nie trzeba.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2014, 09:13

ciechan pisze:.. ale konfrontacja naish torach vs cabrinha vector dzięki uprzejmości przypadkowego kaitesurfera dało poczucie, że jednak latawce się różnią.


..nic dziwnego - porównanie z dwóch biegunów: Octavia w dizlu vs Giulietta V6 ..zagazowana :thumb:

zapraszamy w wietrzny dzień :idea: do WAKE.PL na Ekolagunie na testy BEST TS :idea: lub Kahoona - inne BESTy proponuję sobie odpuścić :thumb:
może się okazać , że na TSie zakończysz poszukiwania..

co do samych testów:
z drugiej strony - nie wymagaj, jak wielu, że latawiec będzie czekał z rozwiniętym czerwonym dywanem - kajty są od latania - nie od czekania
druga sprawa - uwielbiam telefony pt:

"macie jakieś szóstki/siódemki do testów?"
"a co? wieje ponad 30 i nie masz na czym pływać?"
"dokładnie"
"no to do zapraszamy do wypożyczalni.."

test wstępny - trwa do pół godziny - jeśli ktoś planuje pokatować cały wietrzny weekend to trudno się spodziewać, że ktokolwiek to umożliwi za darmo :idea:

wbrew pozorom - Szkoły nie dostają od firm latawców free "do testów" :hand:
podobnie nie spodziewajcie się, że będzie każdy model ,w każdym sajzie , w każdym kolorze..
..po czym po testach klient podziękuje i ..pójdzie poszukać na Allegro :thumb: ..też standard :wink:
..nie dziwcie się, że na takich testerów , czekają do testów latawce ..na Allegro ..

peace

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post07 cze 2014, 20:31

Hej, ja mogę Cię zaprosić na testy na camping Chałupy 3, gdzie dostaniesz do przetestowania F-one Bandit VI oraz VII, latawce na który popływasz zarówno freestyle i wave (wystarczy spojrzeć na riderów, którzy od Mitu Monteiro do Robinsona Hilario radzą sobie całkiem nieźle :D ). Latawce przede wszystkim robią furorę przez swoją wyżej wspomnianą uniwersalność i również duży zakres wiatrowy oraz komfort pływania. Latawki są dostępne codziennie, wystarczy zgadać się z chłopakami w szkółce Akademia Kitesurf.
Po 15 września wjadą również nowe maszynki Liquid Force' a, w szczegółności modele Envy - wave, freeride, freestyle i C-shape HiFix do porządnego freestyle' u. Szczerze mówiąc na temat nowego Envy nie będę się na razie wypowiadał, bo jeszcze nie miałem okazji rozdziewiczyć, ale do freestyle' u HiFixa mogę z czystym sumieniem polecić. Potwierdzi to chyba zresztą ostatni zwycięzca PKRA Christoph Tack, który na tej latawce wyprawia całkiem niełatwe tricki ;) .

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post07 cze 2014, 20:48

Ziomek. pisze:
ciechan pisze:.. ale konfrontacja naish torach vs cabrinha vector dzięki uprzejmości przypadkowego kaitesurfera dało poczucie, że jednak latawce się różnią.


..nic dziwnego - porównanie z dwóch biegunów: Octavia w dizlu vs Giulietta V6 ..zagazowana :thumb:

zapraszamy w wietrzny dzień :idea: do WAKE.PL na Ekolagunie na testy BEST TS :idea: lub Kahoona - inne BESTy proponuję sobie odpuścić :thumb:
może się okazać , że na TSie zakończysz poszukiwania..

co do samych testów:
z drugiej strony - nie wymagaj, jak wielu, że latawiec będzie czekał z rozwiniętym czerwonym dywanem - kajty są od latania - nie od czekania
druga sprawa - uwielbiam telefony pt:

"macie jakieś szóstki/siódemki do testów?"
"a co? wieje ponad 30 i nie masz na czym pływać?"
"dokładnie"
"no to do zapraszamy do wypożyczalni.."

test wstępny - trwa do pół godziny - jeśli ktoś planuje pokatować cały wietrzny weekend to trudno się spodziewać, że ktokolwiek to umożliwi za darmo :idea:

wbrew pozorom - Szkoły nie dostają od firm latawców free "do testów" :hand:
podobnie nie spodziewajcie się, że będzie każdy model ,w każdym sajzie , w każdym kolorze..
..po czym po testach klient podziękuje i ..pójdzie poszukać na Allegro :thumb: ..też standard :wink:
..nie dziwcie się, że na takich testerów , czekają do testów latawce ..na Allegro ..

peace



Zgadzam się w 100%

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post07 cze 2014, 21:50

Moje zapytanie to trochę mała „prowokacja” i zmęczenie(lenistwo) w byciu ekspertem w każdej dziedzinie. Nie wiem czy tylko ja tak mam i moi znajomi czy nam „to mama w genach dała :P” ale nawet jak „papier toaletowy kupuje to muszę przeczytać cały internet czy aby na pewno jest najlepszy w swojej klasie”, bo inaczej będę miał problem:P z …... Ale tak serio to liczyłem na to, że szkółki tudzież dystrybutorzy, którzy stoją frontem do klienta napiszą info szkółka „ X adres X mamy na testach model X, Y, Z w rozmiarze np. 12m zapraszamy po uprzednim anonsowanie się itp”. Taki „rozkład jazdy dla potencjalnych odbiorców” wiem, że każdy kombinuje itp., że zamiast wypożyczać można testować :P kupić taniej itp. ale to ryzyko zawodowe. Wiadomo, że na każdym poziomie dostrzega się różne niuanse latawca( i więcej czasu się potrzebuje na testach przy wyższym poziomie), ale fajnie jest, gdy „ubijasz muchę w kiblu za sprzęt warty np. 5 koła papieru” mieć poczucie, że miałeś w łapskach 3 inne latawce(bo wszystkiego się przetestować nie da) i akurat ten jest kocur dla ciebie. Tak na marginesie po „przeczytaniu całego internetu” napaliłem się na dekę clash plus do tego pady naish apex co sądzicie na temat takiego mariażu czy w ogóle pasują?(albo inne propozycję), bo na razie kolana mi wysiadają na airush switch 2011 135cm. Jeśli chodzi o ekipe F-one z Mitem na czele to mnie kupili tym filmikiem http://www.youtube.com/watch?v=qz7GGCndqT0 cuś pięknego nie omieszkam stestować.

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post08 cze 2014, 02:48

Dobrze, że internet doprowadził Cię do chęci przetestowania czegokolwiek.
Najczęściej nikt nic nie testuje. Nikomu się nie chce. Czasu brak.
A teraz internet odwiedzie Cię od chęci przetestowania czegokolwiek w słowach:
Po co Ci latawiec skoro Mitu na nim nie lata?
-Bierz w ciemno na podstawie filmu i opinii biegłych.
Cała zabawa na tym polega.
Teraz 40 razy KITE-NIESPODZIANKA, a potem jakieś skromne testy
:)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2014, 12:39

Kuba KiteSurf pisze:Hej, ja mogę Cię zaprosić na testy na camping Chałupy 3, gdzie dostaniesz do przetestowania F-one Bandit VI oraz VII, latawce na który popływasz zarówno freestyle i wave (wystarczy spojrzeć na riderów, którzy od Mitu Monteiro do Robinsona Hilario radzą sobie całkiem nieźle :D )


..jestem osobiście pod wrażeniem małpiego freestyle Hilario :hand: całkiem poważnie i życzę Mu powodzenia w tegorocznej PEKRZE
TYM BARDZIEJ , że jest w stanie TO robić TAK na TYCH latawcach :shock:

..bo KAŻDY , kto choć raz przełożył bar w powietrzu nie podpisze się pod tym , że Bandity nadają się do freestyle - rozumianym jako coś więcej niż podskoki w haku :idea:

..i nie wklejajcie filmików teamu F-One na zaprzeczenie tej tezie, bo znam je na pamięć :thumb: piękne są :thumb:
a Antandroy to do dziś dla mnie najlepszy kultowy film ever :hand:

peace

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post08 cze 2014, 14:39

Proste? -Zaczynasz testy od TSa i na TSie kończysz.
W końcu latawiec ma być jeden, a nie dziesięć.
Oszczędność czasu.
(w tej podpowiedzi się kryje, a nie pierdołowata lista jakiś tam latawców i argumentów miliony)

andrus
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:03
Deska: SU-2
Latawiec: PL venom2 13m
Postawił piwka: 1 raz
 
Post08 cze 2014, 18:18

Ziomek. pisze:
Kuba KiteSurf pisze:Hej, ja mogę Cię zaprosić na testy na camping Chałupy 3, gdzie dostaniesz do przetestowania F-one Bandit VI oraz VII, latawce na który popływasz zarówno freestyle i wave (wystarczy spojrzeć na riderów, którzy od Mitu Monteiro do Robinsona Hilario radzą sobie całkiem nieźle :D )


..jestem osobiście pod wrażeniem małpiego freestyle Hilario :hand: całkiem poważnie i życzę Mu powodzenia w tegorocznej PEKRZE
TYM BARDZIEJ , że jest w stanie TO robić TAK na TYCH latawcach :shock:

..bo KAŻDY , kto choć raz przełożył bar w powietrzu nie podpisze się pod tym , że Bandity nadają się do freestyle - rozumianym jako coś więcej niż podskoki w haku :idea:

..i nie wklejajcie filmików teamu F-One na zaprzeczenie tej tezie, bo znam je na pamięć :thumb: piękne są :thumb:
a Antandroy to do dziś dla mnie najlepszy kultowy film ever :hand:

peace



myslalem o zakupie tego latawca, zrobilem na nim kurs, czy jest cos z nim zlego?

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2014, 18:47

andrus pisze:
Ziomek. pisze:
Kuba KiteSurf pisze:Hej, ja mogę Cię zaprosić na testy na camping Chałupy 3, gdzie dostaniesz do przetestowania F-one Bandit VI oraz VII, latawce na który popływasz zarówno freestyle i wave (wystarczy spojrzeć na riderów, którzy od Mitu Monteiro do Robinsona Hilario radzą sobie całkiem nieźle :D )


..jestem osobiście pod wrażeniem małpiego freestyle Hilario :hand: całkiem poważnie i życzę Mu powodzenia w tegorocznej PEKRZE
TYM BARDZIEJ , że jest w stanie TO robić TAK na TYCH latawcach :shock:

..bo KAŻDY , kto choć raz przełożył bar w powietrzu nie podpisze się pod tym , że Bandity nadają się do freestyle - rozumianym jako coś więcej niż podskoki w haku :idea:

..i nie wklejajcie filmików teamu F-One na zaprzeczenie tej tezie, bo znam je na pamięć :thumb: piękne są :thumb:
a Antandroy to do dziś dla mnie najlepszy kultowy film ever :hand:

peace



myslalem o zakupie tego latawca, zrobilem na nim kurs, czy jest cos z nim zlego?


Nie nie jest z nic złego, obstawiam że twój poziom jest początkujący więc śmiało możesz brać ten latawiec :thumbsup:

Po prostu dla poziomu Ziomka (super pro poziom) ten latawiec się nie nadaje, na moje to ważne żeby z latawcem się czuć dobrze i tyle :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2014, 19:32

andrus pisze:
myslalem o zakupie tego latawca, zrobilem na nim kurs, czy jest cos z nim zlego?



...nic w nim złego :hand: ale pisanie że nadaje się na freestyle to herezje, porównywalne, z tym że golf 1,9 tdi nadaje się do driftu :thumb:

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron