SHINNSTER - nowe cudeńko na falę i lowwind

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
mleczny
Posty: 348
Rejestracja: 30 cze 2005, 14:55
Deska: canon
Lokalizacja: w-wa/podkowa
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 33 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2014, 22:06

Wygląda jak deska do prasowania ale pływa ja marzenie :mrgreen:
phpBB [video]


shot & cut : dzida.com

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2014, 22:30

Jak pływa to akurat nie wiem.
Ale filmik mega przyjemnie się ogląda :thumb:

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post16 cze 2014, 23:22

Bardzo podobną zabawkę z stajni SU-2 zostawił nam Księciu w RedSeaZone w kwietniu tego roku.

Pozdr
Lussik

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 09:36

Qrde.. fajne. Lubię takie konstrukcje do zabawy gdzieś między tt a wave. Myślę, że ciekawa alternatywa do typowych skimów, które mają wg mnie zbyt mały rocker i sporo krótszą krawędź (oraz finy bardzo blisko siebie i względem osi deski). Kupiłbym takie coś w ciemno gdyby była jakaś ludzka cena. Ale 400 funciaków to trochę sporo, jak za kawałek sklejki mimo wszystko.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 lip 2014, 20:37

Deska deska, nie wypowiem się jak nie sprobuje,
ale filmik mega !!! styl rownie dobry :clap:

Pozdro...

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 23:10

A dla mnie to dziwny ten Shinn troche.... jakby szuka dziury w całym i zamiast wziąć się za dobre łejwówki, to rzeźbi z wynalazakami, których sprzeda na placach jendej ręki.
W końcu na świecie jest 100 razy więcej Slater'ów, Florenc'ów niż Machad'ów :idea:

A "ślizga się" to na pewno niemiłosiernie, bo jak dla mnie to będzie taki "nowy skim" Nobila :idea:

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2014, 01:59

Czasem mi sie wydaje, ze takie konstrukcje to jak LSD dla twórców...
przeciez wiadomo ze 99% rynku skupia sie na podstawowych modelach TT, wave I surf I tak naprawde nieliczni uderzaja w podobne projekty.
Spox, doceniam twórczosc I kreatywnosc Marka, ale takie projekty wypuszczane na rynek komercyjny to chyba zalatuje snobizmem I egocentryzmem.
Osobiscie jakbym mial wybierac deski do swojej stajnji zostalbym przy tych 3 wymienionych powyzej :roll: :roll: :roll:

No chyba ze naprawde nie mialbym co robic z forsa :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2014, 07:06

A mi tam się podoba ten kierunek. Ani nie wyklucza to tt, ani tym bardziej wave/surf. Wiem co miał na myśli autor gdy to konstruował bo sam mam mega frajdę z pływania na takich konstrukcjach. Trzeba mieć zajawę do tego, a większość raczej nie ma. Pewnie gdybym miał bezpośredni dostęp do prawdziwego wave spotu to bym może i olał coś takiego ale na czopowate, płaskie spoty z pseudo falką jest wg mnie super. Poza tym ekstra się też sprawdza w warunkach słabego wiatru. Wolę wówczas na czymś takim naprawdę popływać i porobić tricki niż zmieniać latawiec lub deskę na jakąś wielką krowę. Jest to też naprawdę dobry trening do pływania wave i sprawia, że wchodząc pierwszy raz na wave dechę nie myślimy nawet o strapach i jest to dla nas naturalne (ja ich nigdy nie zamontowałem i pewnie już nie zamontuję) :hand:

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2014, 08:11

Ale ta deska to jest kształt Alaia, czyli baardzo starych desek surfingowych, więc ciężko to nazwać wynalazkiem. Naish już od kilku sezonów ma taką deskę za bodajże 200 funtów. Shinn tylko dodał finy i razem z Mlecznym nakręcili super reklamówkę.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2014, 08:27

To fakt. Nikt nie twierdzi, że to wynalazek :wink: Ale shape wydaje się być jednak ciut inny niż wyżej wymienionych. Mi zawsze brakowało w tych wszystkich skimach i sklejkach porządnego rockera, a tutaj wydaje się on być konkretnie zaznaczony.

Maciek kitejunkiesPL
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2012, 12:53
Lokalizacja: Świnoujscie
Dostał piwko: 5 razy
 
Post30 lip 2014, 21:46

Od jutra SHINNSTER dostępny na testy u nas w szkółce w Świnoujściu.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2014, 20:24

Crazy Horse pisze: zamiast wziąć się za dobre łejwówki, to rzeźbi z wynalazakami, których sprzeda na placach jendej ręki.


Konik, to wypowiedź z cyklu "nie wiem, ale się wypowiem" - daj chłopu robić biznes, tym bardziej że tych desek sprzedało się XXX a nie X, a prawie 8000 odsłonięć filmu świadczy o tym że chyba się podoba i to bardzo :)

Awatar użytkownika
walo1
Posty: 467
Rejestracja: 24 lip 2010, 19:35
Deska: SU-2+YETI
Latawiec: CF Moowii/Best Roca/EVO
Lokalizacja: DębskaKuźnia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post02 sie 2014, 21:24

Ja osobiście pływam od niedawna, ale jak widzę takie filmiki to jestem pełen podziwu dla umiejętności jakie osoby pływające posiadają (wiadomo że chciałbym się też z taką lekkością bawić przy pływaniu na takich deskach, bez padów :shock: ) i zastanawiam się czy ja kiedykolwiek będę się tak dobrze bawić jak oni i czy dojdę do takiego etapu? W głębi ducha mam nadzieję że z biegiem czasu coś tam uda mi się "liznąć", na pewno będę do tego dążyć jak będę na emeryturze i będę miał tylko czas na pływanie :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post02 sie 2014, 23:24

Fajny film jak zawsze :clap:
A deska ..... czas pokaże kiedyś rejs też był wynalazkiem :wink:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości