maszoperia makabra

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post24 cze 2014, 22:58

Tak więc nie zauważam różnic między modą, a szpanerstwem, bo to co modne mnie nie interesuje. Nie zastanawiam się czy to co mam jest dla kogoś szpanerskie czy nie, bo też mnie to nie interesuje.

A co do czapki - nie chodzi mi o zakładanie czapki, kiedy ma to sens, np po pływaniu - bo wtedy jest to uzasadnione potrzebą ciepła. Chodzi mi o paradowanie po kempingu w czapce w środku gorącego dnia - żadnej innej sytuacji nie mam na myśli. Dla mnie to jest lans/szpanerstwo czy jak zwał. Zwyczajnie tego nie lubię, mam prawo. Być może moda, ale nie znam się.

Bez spiny, pozdrawiam :).[/quote]


Trochę to śmieszne co piszesz .
Bo skoro Cię nie interesuje to co myślą inni o tobie i tym co masz założone to dlaczego Ciebie drażni czapka u innych ?

Kasper
Posty: 73
Rejestracja: 07 maja 2014, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 cze 2014, 00:15

Mówię tu o ogólnie widocznym zjawisku, nie wskazuję na nikogo personalnie. Nie wiem co ma do rzeczy do tego jak przyjmuję krytykę. Zresztą, ciekawi mnie popularność tego tematu, czyżby "czapkowcy" poczuli się urażeni? :lol: no offence :thumbsup:

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2014, 14:53

Kasper pisze:Mówię tu o ogólnie widocznym zjawisku, nie wskazuję na nikogo personalnie. Nie wiem co ma do rzeczy do tego jak przyjmuję krytykę. Zresztą, ciekawi mnie popularność tego tematu, czyżby "czapkowcy" poczuli się urażeni? :lol: no offence :thumbsup:



Już to gdzieś widziałem :clap:

http://kiterewa.pl/galeria/kitesurf/070 ... py_019.jpg

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post25 cze 2014, 15:12

Do tych szortów na pianę to się przyp... bez sensu zupełnie.
Ja staram się je zakładać - ostatnio jechałem na wakacje, spakowałem je gdzie indziej i przez to potem ze 3x na kite pojechałem bez. Przy każdym dotknięciu tyłkiem dna myśle sobie 'k... znowu zapomniałem szortów' (bo w niektórych jeziorach jest jakaś gliniasta maź zamiast piasku na dnie i pieprznąć na dupe nie jest trudno). Przedostatnim razem po pływaniu sklejałem rozcięcie piany na biodrze - gdybym miał gacie, nie było by problemu. Gacie zanabyłem bodajże w Makro, za ok 20zl polskich, producenta nie znam - żeby rozwiać dalsze podejrzenie o 'mode' czy 'lans'. A czape jak pizga wiater zakładam na łeb, bo mi laryngolog powiedział, że do wody to tak za 3 miesiace moge spróbować wejść (zatoki) - pływam z reguły też w czapce (no ale nie wełnianej ).

Może z kolei pływanie z rozwianym farbowanym włosem jak pizga po dyńce jest właśnie lansiarstwem? Bo mnie to bardziej śmieszy niż riderzy nawet w kaskach...

Taka dygresja mała, bo się zirytowałem ;) Stary jestem, nie kleje zupełnie tych fircyków surferów w debilnych jebitnych okularkach i pstrokatych ciuszkach... dziewczyny niech sie stroją...
Koleś na fotce z czapą na łbie i nagim torsem - mistrz!

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post25 cze 2014, 20:34

sorry za lamerskie pytanie ale o co chodzi z tymi wełnianymi czapkami ? nie jeżdżę na hel to nie wiem.
niech ktoś wrzuci fotę takiego żywego organizmu...

mogę się tylko domyślać, że jest jakiś kryptolans podobnie jak z longboardem, gdzie ktoś pisał ""Longboard to coś więcej niż dłuższa deseczka, deskorolka czy deska. To styl życia." - czyżby teraz nowym stylem, a może nawet sensem życia dla niektórych była wełniana czapka ? poważnie ?

:lol:

co do boardshortów, nigdy na ks w pianie nie pływałem, ale swego czasu na ws powiem szczerze brakowało mi czegoś na tyłku, przy tym stroju foki.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2014, 22:05

http://instagram.com/p/prWU63Hz0H/

O to(tyle ze latem) sorry Jacek, no OFFENCE, tylko żart :)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 12:24 przez Kuba Gdynia, łącznie zmieniany 2 razy.

Kasper
Posty: 73
Rejestracja: 07 maja 2014, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 cze 2014, 22:12

Wg mnie nie do końca o to, bo tutaj jednak czapka spełnia funkcję do jakiej została stworzona, bo widać że odpoczynek po pływaniu, a że zimno bo i płaszcz czy coś w tym stylu widoczny. Trzeba by zdjęcia jakiś dzieciaków w czapajach ogarnąć...

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2014, 22:27

@Kuba
spoko, wiedziałem ze mi ktoś ją wyciągnie ;) Ale jest wzorek rasta!
W sam raz na zawsze chore zatoki albo jak nawala po 25kns i wiecej/z ulewą, jak było w Rewie.

Z tymi longami też różnie ostatnio jest... no comments, jak i deski surf od DG. Pseudo lans

Obrazek

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post25 cze 2014, 23:09

Ludzie,
Nie macie problemów? Za często wieje? Czapki przeszkadzają?

Ja w tym roku pływam w takiej:
czapka.jpg
czapka.jpg (10.61 KiB) Przejrzano 3598 razy

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post26 cze 2014, 01:28

Kristoff pisze:Ludzie,
Nie macie problemów? Za często wieje? Czapki przeszkadzają?

Ja w tym roku pływam w takiej:


ale co... po prostu oldschool :thumb:

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post26 cze 2014, 02:54

color1 pisze:
Kristoff pisze:Ludzie,
Nie macie problemów? Za często wieje? Czapki przeszkadzają?

Ja w tym roku pływam w takiej:


ale co... po prostu oldschool :thumb:


Teraz to sie nazywa chyba 'vintage'...

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post26 cze 2014, 12:15

Gratuluję panowie, pięknie odbiegliście od tematu. Off top na 2 strony, a przecież chodziło o jakość i obsługę jednego z "nadmorskich kurortów".
Kitesurfing odbieram jak subkulturę. I przy takiej nie brak lansiarzy i pozerów.

Wracając do tematu, artykuł dla przyjezdnych: http://vadimpacajev.com/jedzcie-do-wladka-korki-juz-sa/3448
,który jak myślę przynajmniej częściowo tłumaczy podejście do turysty/klienta ze strony lokalnych "przedsiębiorców".
Traktowani są jak motłoch, bo takim motłochem chcą być.
Dlatego winszuję autorowi posta, przyda się więcej słów krytyki od odwiedzających półwysep, nie tylko na łamach forum.

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post26 cze 2014, 14:03

Rhall pisze:Kitesurfing odbieram jak subkulturę. I przy takiej nie brak lansiarzy i pozerów.


ciekawe..., ja zawsze myślałem, że ks czy ws to PASJA a nie nachalny lans, ubrany w ładne słowo "subkultura"...
ale co mi tam, na płw i tak nie jeżdżę... wełnianych czapek nie muszę oglądać.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post26 cze 2014, 17:56

color1 pisze:...na płw i tak nie jeżdżę... wełnianych czapek nie muszę oglądać.

Chwalisz się czy skarżysz? :wink:
Wełniana czapka i tak Cię dopadnie, nie nad Bałtykiem to nad Adriatykiem, nie nad Czerwonym to nad Czarnym ... bo wełniana czapka to nie jest część ubioru - wełniana czapka to stan umysłu ...

Na Maszoperię nigdy nie trafiłem, ale za to nocowałem kilka razy na Dradze i Ekolagunie i mogę je z czystym sumieniem polecić ;)

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2014, 19:45

Także polecam te dwa miejsca :thumbsup:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości