Wake vs Kite ))

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 02:52

maryjka pisze:Sorry Brachu, ale poniemieckie przedmioty, których jesteś reprezentanem Sztuką nie są.
Im większe ciśnienie na sprzedaż masz, tym częściej będziesz spotykał się z krytyką.
Zobacz jak wygląda post powyżej, który nic do sprzedania nie ma.
Sam chyba wezmę przykład. Wiem że offtop.

-------

Piękny film. Żadnych reklam.
A ten WakePark jest C czy Hybryda ???? :)

Rozmawiała dupa o głowie :shock:
Czy ty się kiedyś spotkałeś /aś z konstruktywną krytyką ze strony Ziomka?
On naprawdę nie jest tak przystojny, by warto nadstawiać reputację :oops:

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post02 lip 2014, 03:43

Dupa to jest jak płynę na desce powyżej 134.
Zostawmy Ziomka wróćmy do Wake, bo ten sposób na bezwietrzne dni wydaje mi się rozsądnieszy.
I jakby w temacie. Wiem że offtop.
---
Wake powinien być w każdej wiosce zamiast Orlika.
Ktoś ma pomysł jak to zorganizować?

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post02 lip 2014, 10:01

maryjka pisze:Dupa to jest jak płynę na desce powyżej 134.
Zostawmy Ziomka wróćmy do Wake, bo ten sposób na bezwietrzne dni wydaje mi się rozsądnieszy.
I jakby w temacie. Wiem że offtop.
---
Wake powinien być w każdej wiosce zamiast Orlika.
Ktoś ma pomysł jak to zorganizować?


Ehh.. U nas na Slasku przewaznie plywamy na ponad 134.
A i jak to sie udaje, to skaczemy z radosci :D

Dlatego czesto odwiedzam kabel... I szczerze - nie plywam dobrze - S-bend to max na co mnie stac.
Ale na wake'u wydaje mi sie, ze polepszylem wybicie - POP'a. Gdy troche poplywalem na wyciagu i potem przyszedl wietrzny dzien - wyzej, plynniej robilem kazde Raley.

Fajna sprawa.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 11:16

loer pisze:A tak w kwestii formalnej pytanie do oplywancow: czy wykonujecie jakieś anhuki na naszym pięknym morzu? Gdzie flata raczej nie uświadczysz.....


..FORD w Łębie już za kilka dni - tam flata ze świecą nawet nie znajdziesz - a bez passów z pierwszego heatu nie wyjdziesz , a że ciężko zrobić passa w haku , więc ..zapraszamy :thumb:
na SKF Międzyki również z flatem krucho..

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 11:41

yanosik pisze:
Teoretyk to ty jesteś niezły, ale kojarzysz mi się z krytykiem sztuki - nigdy nic nie napisał, ale opisać potrafi :clap:


oj Yanosiku, TANIO :wink:

cóż, niezmiennie piał z zachwytu nad przeciętnymi deskami TRANS nie będę , produkt jakich wiele :idea:

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post02 lip 2014, 12:05

Maks pisze:
Ale na wake'u wydaje mi sie, ze polepszylem wybicie - POP'a. Gdy troche poplywalem na wyciagu i potem przyszedl wietrzny dzien - wyzej, plynniej robilem kazde Raley.


Ciekawa sprawa, widać każdy ma inaczej… dla mnie wybicie kite i wybicie na wake to dwie różne rzeczy. Dużo pływam na jednym i drugim, i jak trafi się na zatoce 5-6 dni bez wiatru przez które codziennie katuje wyciąg, to gdy zawieje mam wrażenie, że wręcz pogorszyło mi się wybicie na kajcie…

a w odniesieniu do tematu wątku ;) wiadomo, że jak na pierwsze dni na wake'u to megakozackie przejazdy - z drugiej strony nie widzę powodu dla którego ktoś kto jest tak sprawny i z taką skutecznością robi triki na kajcie nie miałby ich przełożyć dość szybko na wyciąg :)
Natomiast nawet na filmie widać błędy wynikające z kajtowych przyzwyczajeń - zarówno przy zacinaniu jak i przy lądowaniu. Po pozbyciu się tych nawyków, będzie jeszcze lepiej, płynniej, skuteczniej…
nie mówiąc już o porównywaniu tego pływania do pływania zawodniczego… na zawodach wake, nawet gdyby zrobił backmoba nad liną wyciągu ;) to nie wystarczy żeby znaleźć się w okolicach podium… na równie trudnym poziomie trzeba pojechać przeszkody, i trzeba to zrobić stylowo :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 12:13

FilipN pisze:.. na zawodach wake, nawet gdyby zrobił backmoba nad liną wyciągu ;) to nie wystarczy żeby znaleźć się w okolicach podium… na równie trudnym poziomie trzeba pojechać przeszkody, i trzeba to zrobić stylowo :)


..to na pewno :thumb:

ale takich ujęć z krawędzi raczej w PL nie oglądaliśmy :thumb:

peace

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 15:21

Mnie to tylko jedna rzecz dziwi. Jak on do diaska te pasy na prostych rękach robi :doh:

Czy to jest kwestia sesitec-ka który moim zdaniem jest bardziej przyjazny w pasach(miękki) . Mój pierwszy backmobe na kablu wszedł właśnie na wyciągu tego typu (nie na odcince - kto robi ten wie o co chodzi) na innych już nie jest tak łatwo. Do 313 podchodzę na kablu i jakoś nie widzę tego na prostych łapkach.

Filip -wyjaśnisz mi błędy w zacince na tym filmie ? Moim zdaniem są o tyle dobre że są robione daleko od liny, płynne i liniowe(nie jak na kajcie-krótkie) Choć może troszkę gubi krawędź na końcu, nie przeszkadza mu to w osiągnięciu odpowiedniej wysokości)

Co do waka i przełożenia na kite. W zeszłym roku prawie tylko na kablu cisnąłem i powiem szczerze że przekładając to na kite mam o wiele lepszy styl i moc trików niż przedtem. No i na kite mniej boli :lol:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 16:38

Ziomek. pisze:
FilipN pisze:.. na zawodach wake, nawet gdyby zrobił backmoba nad liną wyciągu ;) to nie wystarczy żeby znaleźć się w okolicach podium… na równie trudnym poziomie trzeba pojechać przeszkody, i trzeba to zrobić stylowo :)


..to na pewno :thumb:

ale takich ujęć z krawędzi raczej w PL nie oglądaliśmy :thumb:

peace


żeby nie być gołosłownym - przeszkody , różnorodność - SKUTECZNOŚĆ :hand:
ale krawędź - JEDNAK jakby "ciutkę" inna :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=1SlvaAM ... e=youtu.be


paralizator pisze:Mnie to tylko jedna rzecz dziwi. Jak on do diaska te pasy na prostych rękach robi :doh:



..sprawnością odbiega "nieco" od zdecydowanej większości
na FORDzie przekładał sobie co i jak chciał, i w powerze i w big air, niezależnie czy mu przyszkwaliło czy przysiadło..
poza tym , On te triki ma zrobione na kite tysiące razy, taka pamięć ruchowa i automatyzm pozwalają przekładać na prostych..

peace

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 lip 2014, 18:33

paralizator pisze:Filip -wyjaśnisz mi błędy w zacince na tym filmie ? Moim zdaniem są o tyle dobre że są robione daleko od liny, płynne i liniowe(nie jak na kajcie-krótkie) Choć może troszkę gubi krawędź na końcu, nie przeszkadza mu to w osiągnięciu odpowiedniej wysokości)


zgina się w biodrach przy krawędziowaniu przez co ma niedociśniętą krawędź przy niektórych skokach. Jak to poprawi będzie miał jeszcze większy power.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 19:38

orlen pisze:. Jak to poprawi będzie miał jeszcze większy power.


...choć akurat na power i wysokość Positio chyba akurat nikt nie narzeka :thumb:

peace

Bartq
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2010, 15:25
Lokalizacja: Kraków
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post02 lip 2014, 19:46

Ziomek, znowu poleciałeś.
Wrzucasz pełny przejazd z zawodów i to jeszcze w Szczecinku, i porównujesz do tego luźne pływanko na 2.0 :clap:
To jak porównywać trudność pływania na SUPie w jeziorku pod domem i na fali..

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 lip 2014, 19:50

Ziomek. pisze:
orlen pisze:. Jak to poprawi będzie miał jeszcze większy power.


...choć akurat na power i wysokość Positio chyba akurat nikt nie narzeka :thumb:

peace


napisalem co może poprawić, nie wartościując poziomu, który zaprezentował na tym video.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post02 lip 2014, 22:31

wysokość jest - to bezsprzeczne, natomiast ja na tym filmie widzę jedynie trzy odpłynięte passy… i widzę co jest do poprawienia. Nikogo nie śmiałbym nawet krytykować i nie mam wątpliwości, że w przypadku tego ridera wyrobienie skuteczności to chwila. Tyle :)
Zacięcie - zgięcie w biodrach powoduje "niepewne" wbicie krawędzi - to już nie chodzi nawet o wysokość, ale o powtarzalność wybicia (skuteczność). Przy niektórych najazdach widać odpuszczenie krawędzi pod koniec i jakby ponowne przycięcie - albo skutek uślizgnięcia albo kajtowy nawyk
Lądowanie - czasem za mało w kierunku liny, do tego wychylanie się na tylną krawędź w momencie zachwiania (też w/g mnie nawyk z kajta)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2014, 09:13

Bartq pisze:.. i porównujesz do tego luźne pływanko na 2.0 :clap:
..


..cóż, z przyjemnością więc obejrzę edit z takiego "luźnego pływanka" na takim poziomie z krawędzi kogokolwiek innego z PL :thumb:

peace


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron