Nieuczciwy sprzedawca latawca RRD Vision 12m!

Latawce | Baza zaginionego sprzętu <- NAPRAWIONA! BEZ SPAMU!
Barti!
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2014, 09:58
Postawił piwka: 2 razy
 
Post03 lip 2014, 08:37

Cześć, postanowiłem umieścić post dotyczący nieuczciwego sprzedawcy latawca:
http://olx.pl/oferta/kite-rrd-vision-12 ... 6aH2N.html
Wprawdzie oferta pojawiła się na innym portalu niż KITEFORUM, to jednak czuję się w obowiązku ostrzec innych forumowiczów przed nieuczciwym sprzedawcą.

Po wpłacie ustalonej zaliczki w kwocie 150 zł na wskazane konto, nie otrzymałem latawca.
Kontakt z p. Leonem się urwał w momencie mojego pytania o nr listu przewozowego. Pomimo moich wielokrotnych prób, nie udało mi się z nim skontaktować. Wówczas poprosiłem o zwrot zaliczki. Uczyniłem to w kilku wiadomościach (przeczytanych przez niego) oraz w nagraniach na pocztę, sms'ch, niestety bez skutku. W tej sytuacji nie ma mowy o nieporozumieniu (dla zainteresowanych posiadam pełną dokumentację naszych ustaleń oraz przebiegu wydarzeń).
Zapewne p. Leon znany jest niektórym forumowiczom z tej dobrej strony, niestety w stosunku do mnie zachował się nieuczciwie.
Z uwagi na poufność danych osobowych nie podaję pełnego nazwiska sprzedawcy, choć dla zainteresowanych mogę to uczynić na priv.
Leon Z., nick:snob69, Piasek k. Pszczyny.

Przykre jest to, że w środowisku kitesurferów takie zdarzenie miało miejsce. Wielokrotnie nasze transakcje oparte są na obustronnym zaufaniu, a takie przypadki zniechęcają mnie do tzw. transakcji na odległość.

P. Leon obecnie sprzedaje też inne przedmioty na wspomnianym portalu, więc sugeruję rozwagę:
Trapez Dakine Hawai nowy !!! L. Kitesurfing
Kite Crazyfly Slash 11 z barem !!! 2012r.Kitesurfing.

Swoją drogą jeśli ktoś kojarzy p. Leona, to polecam się na priv. Będę wdzięczny!
Barti
Ostatnio zmieniony 03 lip 2014, 11:29 przez Barti!, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wolv
Posty: 23
Rejestracja: 28 sie 2012, 11:49
Deska: poison
Latawiec: rrd obsession 10.5
Lokalizacja: gdańsk
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 lip 2014, 09:18

Brałem pod uwagę kupienie tego kite'a...

Dzięki za przestrogę Barti! :thumb:
Ci użytkownicy postawili piwko autorowi wolv za post:
Barti! (01 sty 2010, 00:00)
Ranking postów: 2.63%
 

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post03 lip 2014, 16:13

co za leszcz ..
podbiję żeby nie uciekło ...

Barti!
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2014, 09:58
Postawił piwka: 2 razy
 
Post06 lip 2014, 09:38

Jednak siła internetu jest ogromna!
W dni publikacji tego postu, dostałem sms'a z informacją, że zaliczka została odesłana na moje konto oraz że latawiec jest uszkodzony.
Chyba komentarz jest tutaj zbędny...
W tym samym dniu na mój wniosek, konto i aukcje pana Leona zostały usunięte z OLX i tu moje ogromne zaskoczenie, że zadziałali tak szybko :-).

Niestety od czwartku żadna kwota nie wpłynęła na moje konto, więc nie wiem w co gra pan Leon, ale robiąc sobie kłopoty z prawem oraz psując sobie reputację w tym środowisku, za 150 jest dla mnie zwyczajnie niedorzeczne.
W każdym razie, tak dla zasady zgłoszę to dalej do odpowiednich organów. Z tego co wiem, to niska społeczna szkodliwość czynu nie będzie mieć tu zastosowania.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post06 lip 2014, 21:05

powodzenia, mam nadzieje ze mu wyjdzie bokiem....
Ci użytkownicy postawili piwko autorowi zaaaak za post:
Barti! (01 sty 2010, 00:00)
Ranking postów: 2.63%
 

Awatar użytkownika
wolv
Posty: 23
Rejestracja: 28 sie 2012, 11:49
Deska: poison
Latawiec: rrd obsession 10.5
Lokalizacja: gdańsk
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 lip 2014, 10:26

jak wyżej, trzymam kciuki, daj znać jak finał będzie już znany :hand:

Barti!
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2014, 09:58
Postawił piwka: 2 razy
 
Post07 lip 2014, 10:44

Przed chwilą otrzymałem przelew zwrotny, więc koniec tej ponurej walki o swoje :thumb:
Jak przykład pokazuje, warto piętnować nieuczciwe zachowania, a internet jest do tego doskonałym narzędziem.
Dzięki za zainteresowanie i głosy w tej sprawie, jestem przekonany, że dotarły one do kogo trzeba :clap:
Barti


Wróć do „Latawce / Kite'y”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości