Cabrinha 2015

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post30 lis 2014, 17:58

24SURFpl pisze:Nowy latawiec od Cabirnha w drodze i będzie dostępny od 1marca 2015 8)
Możemy tylko zdradzić, że będzie to konstrukcja 3 tubowa "wpasowana między" Chaosem a Switchblade :wink:

Switchos...?

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post16 mar 2015, 17:55

Cześć!
Jako, że opływałem już swoje nowe CHAOSY puszczam szybką relację ze zmian i ogólnych wrażeń. A tych jest w tym roku nawet sporo i wszystko wygląda bardzo pozytywnie, więc z chęcią się tym podzielę.
Jak na razie pływałem na rozmiarach 9, 11 i 13- została mi tylko 7 do testów w jakieś już konkretne warunki. Nową 13 dostałem już w zeszłym sezonie i pływam na niej od września. Mogliście ją widzieć w akcji na ostatnim filmie z Rewki:

phpBB [video]


nie wrzucam go na ten wątek bez powodu. miałem wtedy bardzo dobre pływanie, ale myślałem, że jestem po prostu w świetnej formie pod koniec sezonu i wszystko łatwo wychodzi. Pływałem wtedy jeszcze na starych barach- na pewno już w tym wątku były filmy o barach 2015 bo to chyba największa zmiana jaka teraz zaszła. Wracając do tematu byłem wtedy pod dużym wrażeniem latawca i znacznie lepszym slacku jaki generował w porównaniu do modelu 2014. Widać to najlepiej na ostatnich ujęciach back moba jak linki po lądowaniu zupełnie luźno lecą za kajtem. Wiem, że to może dziwnie, że tak to opisuję, ale na tych ujęciach naprawdę wszystko o czym chcę powiedzieć widać jak na dłoni.

Największy wpływ na większy luz w linkach ma nowe rozwiązanie uprzęży przy kajcie. Jeżeli pamiętacie jak to wyglądało w 2014 to w nowych modelach przesunęli linki bardziej w stronę tipów i zmienili trochę bloczki tak, że latawiec jest bardziej sztywny i świetny do freestylu.
Obrazek

Byłem teraz w RedSeaZone i po prawie 5-miesięcznej przerwie pływało mi się niesamowicie! Wiadomo, że potrzebowałem paru dni na przypomnienie podstaw, ale czuję wielką różnicę. Po tygodniu wiatru byłem w stanie zrobić nawet wiele nowych rzeczy- szczególnie tricków w którysz trzeba się dużo przyciągać do baru. Nowe kajty tak przyjemnie wrzucają w linki i z łatwością robiłem np. 315 z grabem (gdzie trzeba długo zostać na jednej ręce i dobrze zluzowany kajt zostaje bez ruchu w oknie). Wcześniej nie byłem w stanie tego zrobić z bez problemów i zawsze musiałem się więcej naszarpać. Nawet blind judge do blinda (czyli jakieś tam double hp) wychodzą mi teraz łatwo. W porównaniu do 2014 zupełnie inna bajka.

Szczerze polecam bo latawce są super dla każdej osoby pływającej freestyle (zobaczcie co na nich robi LIAM WHALEY !!!). Oprócz tego są świetne do nauki tricków i według mnie lepsze dla początkujących niż tradycyjne c-shapy (czyli dla 95% pływających w Polsce- sorki :wink: ) Z kajtów freestylowych wyróżniają się dużym depowerem, są bardzo komfortowe na szkwaliste warunki, mają naprawdę szeroki zakres wiatrowy.
Ostatnim słowem jest oczywiście jakość i tu myślę, że od kilku lub nawet więcej lat, nie trzeba nikomu więcej tłumaczyć. Kajty są PANCERNE !!!

Jestem zajebiście szczęśliwy, że pływam na cabrinhy od ostatnich 3 lat. Widzę jak zmienia się Chaos i bardzo podoba mi się, jak szybko wprowadzają ważne poprawki do nowych kajtów. Teraz jest to niemal latawiec idealny. Dla tych co nie wierzą, nagram na wiosnę pewnie jakiś krótki filmik. Będzie totalna miazga!

Pozdro!

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2015, 22:24

TrueKejner pisze:Wiem, że to może dziwnie, że tak to opisuję, ale na tych ujęciach naprawdę wszystko o czym chcę powiedzieć widać jak na dłoni.
Pozdro!


Tak samo zwykle widać w drugą stronę, więc można często zweryfikować, to co niektórzy dystrybutorzy tu reklamują.

Jestem bardzo ciekawy tego Chaosa, mam nadzieję że uda się przetestować.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 mar 2015, 08:36

TrueKejner pisze:.. (czyli dla 95% pływających w Polsce- sorki :wink: )


o! to ja się może jeszcze łapię - a Ty Marku? :wink:

peace

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post17 mar 2015, 18:27

jedi1 pisze:
TrueKejner pisze:Wiem, że to może dziwnie, że tak to opisuję, ale na tych ujęciach naprawdę wszystko o czym chcę powiedzieć widać jak na dłoni.
Pozdro!


Jestem bardzo ciekawy tego Chaosa, mam nadzieję że uda się przetestować.


no dokładnie. Powiem Ci, że ludzie patrzą może trochę sceptycznie na cabrinhe jako markę latawców freestyle, ale odkąd zaczęli robić CHAOSA to zupełnie błędne. Rozumiem że cała ta historia z Nomadem (który miał być freestylowym modelem) wpłynęła pewnie trochę negatywnie na ich wizerunek- no bo co to za kajt freestyle który tak wygląda. No ale to było jakieś 4 lata temu. Od tego czasu ich projektanci zrobili duży krok na przód i jest teraz na czym pływać. Też pierwsze modele Chaosa nie były w 100% świetne, ale cały czas widać i co najważniejsze czuć zmiany. Model 2015 wyszedł im naprawdę genialnie.

Sam jestem ciekaw jak będzie działał nowy kajt FX który niby ma tak łączyć freeride z freestylem. Na ich filmiku widać było, że da się na nim wysoko poskakać i pokręcić loopy.

kuba.mski
Posty: 8
Rejestracja: 06 sie 2014, 14:27
Latawiec: Cabrinha
 
Post08 kwie 2015, 11:22

Cześć, miałem okazję testować Radar`a podczas ostatniego wyjazdu na Fuerte pod koniec marca. Poniżej kilka spostrzeżen na temat sprzętu. Pierwsze co przykuło moją uwagę to bar a dokładniej chicken loop i system bezpieczeństwa. Dotychczasowa zrywka wg mnie była bardzo dobra, natomiast to co stworzyła Cabrinha na ten sezon jest mistrzostwem świata. Wszystko bardzo przejrzyste, niezwykle łatwe do ponownego złożenia (mega props dla twórców tego cuda!). Co do samego latawca, to co wyróżnia go od poprzednika to niesamowicie łatwy restart z wody (zasługa kształtu tuby głównej a dokładniej podczas podnoszenia latawca do krawędzi okna, bardzo mała powierzchnia kajta ma kontakt z wodą). Latawiec bardzo ładnie prowadzi się podczas pływania, no i można osiągnąć bardzo fajne wysokości podczas skoków (dla mnie jest to jakby połączenie switchblade`a i vectora). Szczególnie na Lagunie w Sotavento gdzie wiatr bywał szkwalisty, dawał sobie doskonale radę i nie dawało się tego odczuć, w momencie gdy przywiało mocniej wystarczyło ściągnąć taśmę depower`a by dalej delektować się pływaniem. Radar jest latawcem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Godny następca vectora! Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu:
DSC_0503.JPG
DSC_0503.JPG (90.34 KiB) Przejrzano 5349 razy
DSC_0014.JPG
DSC_0014.JPG (96.68 KiB) Przejrzano 5349 razy
DSC_0024.JPG
DSC_0024.JPG (107.7 KiB) Przejrzano 5349 razy

Jeśli chodzi o zakup sprzętu Cabrinha, polecam 24surf.pl

Pozdro!

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post25 kwie 2015, 20:57

melduję, że nowy Chaos sprawdza się znacznie lepiej niż poprzednie modele :thumb: ale maszyna!

Obrazek

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2015, 23:02

..ten Radar na tych zdjęciach nie wygląda dobrze, zwłaszcza na tym:

:hand:

kuba.mski pisze:Obrazek



peace
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2015, 23:25 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post25 kwie 2015, 23:03

Pomijając inne aspekty latawców odczuwalne dla " pro raiderów" jestem ciekawy na ile znacząco zmienił się dolny zakres wiatrowy w praktyce mam na myśli tu słicza(np. standard 12m). "Pacząc" na wind range teoretycznie wygląda to dość obiecująco zwłaszcza na aurę pogodową w tym zakresie jakiej na zatoce nie brakuje.

szunio27
Posty: 71
Rejestracja: 21 mar 2012, 16:57
Deska: Wainman Blunt, SU-2 Prorider
Latawiec: Cabrinha, North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2015, 12:42

Kilka słów o Radar 12m:
Na początku rozważałem kupno Vectora 2014, jednak dałem się namówić w ciemno na model Radar (dzięki 24surf.pl!) oto kilka moich spostrzeżeń po kilku sesjach w różnych warunkach:
Wstawanie z wody: ideał! naprawdę warto sprawdzić i się przekonać. Latawiec wręcz sam się ustawia na boku, na krawędzi okna i czeka tylko by go poderwać do góry. Dla mnie szok - oczywiście pozytywny (wcześniej pływałem na: switchblade 2010, rebel 2010, edge 2010-2012, envy 2012 i kilka innych na szybkie halsy)
Prowadzenie: latawiec łatwy, przewidywalny, po prostu przyjemny ale momentami brakuje tego pazura by w pełni poszaleć.
Winda itd.: nie jest to niby najmocniejszą stroną tego latawca ale jak dla mnie loty porównywalne z sb 2010, różnica taka że są spokojniejsze i dużo łatwiej, pewniej się ląduje na radarze :), kiteloopy da się ale wiadomo nie po to jest ten latawiec tak samo jak UH (dość miękko wybija i ma się nieraz wrażenie że nie starczy wysokości/odległości)
Zakres wiatrowy: i tu brawa dla projektantów :) jak dla mnie super dobry dół (jakimś cudem radar pływał a switchblade 2014 w tym samym rozmiarze musiał się trochę napracować, może to kwestia złych ustawień - jeszcze do porównania). Góra - wydaje się lepsza niż w sb, ale to może być kwestia tego że ten latawiec jest spokojniejszy i łatwiej ogarnąć stąd takie wrażenia. mimo wszystko uważam że zakres wiatrowy na stronie producenta ma się ni jak do rzeczywistości można spokojnie porównać do sb, a ja bym nawet zaryzykował że ma większy.
Podsumowując - jestem mega zadowolony z zakupu! warto było zaryzykować i kupić coś nowego, dawno nie pływałem na latawcu, który dawał tyle radości ze zwykłego freeride!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lip 2015, 08:31 przez szunio27, łącznie zmieniany 1 raz.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2015, 10:39

To ja tez dodam coś od siebie. Jako nowy stałem przed dylematem RRD Vision i Cabrinha Radar. Padło na radar (ale przeważył w momencie kupna bar). Z racji, że się uczę nie mam jako takiego porównania do innych latawców poza RRD (na nich zaczynałem w szkółce) Po 2h stwierdziłem, ze na następne lekcje będę chodził z radarem... Jest mega stabilny, przy glebach wisi nad głowa (nie spada). Wstawanie z wody to jak już wiadomo bajka. Podczas rozmów z 2 osoba kite leżący w oknie sam podnosi się... trzeba go ściągać w dol. Proces ostrzenia na nim to rewelacja, w momencie jak wystartowałem z wody od razu przestałem się na niego patrzeć. Dziwne ale czułem gdzie jest w oknie. Mogłem skupić się na skierowaniu wzroku jak i postawy w kierunku ruchu. Ważę 70 kg kite ma 10m^2 i jak ludzie pływają na 12 to ja mam moc na 10 :). Wczoraj kolega ważący 90 kilo bez problemu na nim śmigał ostrząc i skacząc (dodam, ze ja mając 70 pływałem przez 3h, potem przepinając go koledze bo czekał na plaży:), oczywiście mogłem cały czas dalej pływać.). de-power jak dla mnie jest super, czuje dyzy zakres na którym mogę pływać. Generalnie jak ludzie pływają to i ja mogę czyli od 11 węzłów. Dodam jeszcze trochę o zrywce. Kilka razy musiałem jej użyć, deska mi odpływała a BD mi nie wychodził :(. Kładę latawiec do okna, używam zrywkę i spokojnie mogę podpłynąć do deski.... składam zrywkę (mega proste jak dla początkującej osoby) i latawiec wstaje z wody. Co ciekawe w podobnej sytuacji był chłopak obok mnie i u niego skończyło się to targaniem latawca (innej firmy) do brzegu a kawałek było :) Sama wytrzymałość latawca tez mnie zaskoczyła. Mialem kilka twardych lądowań na początku, raz osoba która łapała latawiec postawiła go krawędzią spływu na kamienie... a ostatnio osoba która miała podnieść go do startu nadziała na krzaki :) Jak na razie bez uszkodzeń wszystko. Sama firma wywarła na mnie ogromne wrażenie i wiem, ze następny latawiec to będzie... FX :D

P.S wiem, ze słodzę ale jestem niesamowicie zadowolony z tego kite (zapewne inne firmy maja podobnie).
P.S 2 latawiec ma 1 wadę... mocowanie gopro wrist mount jest za male na centralna tubę poprzeczna (zbyt duża średnica tuby) :)

A tutaj filmik co potrafi radar w recenzji niestety po niemiecku :) Loopy tez robi :D

http://gleiten.tv/index.php/video/actio ... /page/345/

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post20 lip 2015, 20:43

mi sie w koncu udalo objechac na dluzszej sesji FXa 12, powiem tyle, tytul filmiku z Jacobsenem "fly me to the moon" mowi wszystko :D

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post20 lip 2015, 20:53

no mam to samo :)
FX to baaardzo fajny latawiec!
:thumb:

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 lip 2015, 13:19

Wie ktoś może jakie cabrinha ma zakończenia uzdy do podłączenia linek ?

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lip 2015, 13:49

Nośne powinny kończyć się supełkami, czyli od strony kajta masz pętelki.
Sterówki mają na końcach pętelki, które podczepiasz do 3 supełków do wybpru, które sąprzy uprzęży.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości