Dobra szkoła Kite Hel - Wrzesień 2014

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post04 sie 2014, 12:23

Witam!

Zamierzam wybrać się ponownie we wrześniu na półwysep aby kontynuować szkolenie pływania na kite.
Wstęp już mam.. można powiedzieć niepełne IKO 2. Body dragi opanowane, starty z wody 2-3 na 5 mi wychodziły.

Czy ktoś z użytkowników mógłby polecić przetestowaną przez siebie szkółkę i instruktorów u których brał lekcje?
Zależy mi na sumienności firmyi pełnej godzinie szkolenia na wodzie... nie że 20 min trwa przygotowywanie sprzętu i wybieranie odpowiedniego miejsca.

Ewentualnie jeśli ktoś wie o jakiś promocjach wrześniowych szkółek helskich to byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2014, 15:46

alvaro pisze:Zależy mi na sumienności firmyi pełnej godzinie szkolenia na wodzie... nie że 20 min trwa przygotowywanie sprzętu i wybieranie odpowiedniego miejsca.


niedługo klienci będą sobie życzyć kajtów z guzikiem on i off i kierownica zamiast baru.
tobie tyle zajelo rozkladanie sprzetu czy patrzyles jak ci instruktor rozlozy?
mnie sie wydawalo, ze setup latawca jest normalnym elementem kursu.

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post04 sie 2014, 22:58

Kiteacademy.pl , wejdz poczytaj przemysl sprawe , wedlug mnie maja fajna oferte . Gdybym nie potrafila plywac to chyba tez bym sie do nich zglosila , zachecajace hasla :-) pewnie sporo osób bedzie sie tutaj reklamowalo wiec bedziesz mial trudny wybor , ktora szkole wybrac bedziesz raczej juz musial zdecydowac sam tej decyzji nikt za ciebie nie podejmie ;-) ps. napompowanie kajta i rozlozenie baru zajmuje 5 min. w dobrych szkolkach sprzet jest juz gotowy wiec od razu idziesz na wode !

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2014, 09:15

Valentine666 pisze:Kiteacademy.pl .. , zachecajace hasla :-) !


"Mało tego, każdą osobę prosimy o podpowiedź co moglibyśmy poprawić i ulepszyć w naszych kursach… za każdą sugestię opuścimy o 50 pln… 4 lata temu udzieliłem w ten sposób rabatów na oko 3500 zł. Szybko się zwróciło, mamy najlepsze kursy."

..mnie namówiliście - wchodzę w to :thumb:
.."szybko się zwróci" :wink:

peace

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 sie 2014, 10:30

Oki żeby nie było polecam Wake.pl, Easy Surf Center , Kite.pl , KiteCrew i wiecej godnych polecenia nie pamietam lub nieznam :-)

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2014, 11:34

Valentine666 pisze:Oki żeby nie było polecam Wake.pl, Easy Surf Center , Kite.pl , KiteCrew i wiecej godnych polecenia nie pamietam lub nieznam :-)


Potwierdzam, kilku moich znajomych robilo w tych szkolkach kursy i z przyjemnoscia dolaczam do tego znakomitego grona KiteVenture. Szczegolnie na IKO3.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post05 sie 2014, 12:12

march_in pisze:
alvaro pisze:Zależy mi na sumienności firmyi pełnej godzinie szkolenia na wodzie... nie że 20 min trwa przygotowywanie sprzętu i wybieranie odpowiedniego miejsca.


niedługo klienci będą sobie życzyć kajtów z guzikiem on i off i kierownica zamiast baru.
tobie tyle zajelo rozkladanie sprzetu czy patrzyles jak ci instruktor rozlozy?
mnie sie wydawalo, ze setup latawca jest normalnym elementem kursu.


Spotkalem sie osobiscie z opcja, ze kursant sobie sam rozkladal sprzet, a czas startowal w momencie wejscia do wody.
Dobrze Ci sie wydaje, nauka rozkladania sprzetu jest czescia kursu wiec skoro sie juz kursant nauczyl pierwszego dnia to kolejnego dnia mogl sie przygotowac do wejscia do wody sam. To jest kwestia organizacji.
Powiem wiecej. Po wyjsciu z wody instruktor oznajmij: 43 min.
Mozna? Mozna.

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post05 sie 2014, 19:36

W sumie patrząc na wake.pl nie wiem który z kursów miał bym wybrać? Czuję się na takie niepełne IKO II.

KURS II STOPNIA IKO – IKO LEVEL II
około 2 dni szkolenia do skutku
Cena: 500zł
* przeciętnie 1 dzień WIETRZNY szkolenia, to około 2 x 3 godz, my jednak uczymy do skutku! --> to jest kurs indywidualny?

Piankę i trapez mam swój, może by coś tnaiej było.. zresztą poczekamy na wrzesień, wtedy jakiś promocji będę szukał jak w tamtym roku w Easy.

W sumie myślę, że można by się dogadać i zrobić II + jakieś elementy III, w zależności od tego jak bym to szybko łapał.

A czy w wake.pl można popływać na windzie? Pytam, bo dość dobrze sobie radzę i w mniej wietrzne dni była by to jakaś alternatywa :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2014, 11:09

alvaro pisze:
W sumie myślę, że można by się dogadać i zrobić II + jakieś elementy III, w zależności od tego jak bym to szybko łapał.


tak, można , jasne :thumb:

alvaro pisze:A czy w wake.pl można popływać na windzie? Pytam, bo dość dobrze sobie radzę i w mniej wietrzne dni była by to jakaś alternatywa :)


..nie - my zajmujemy się profi kitesurfingiem, w dni bezwietrzne pływamy na wakeboardzie :idea: który ma najwięcej z kite wspólnego
poza tym jak mi się wydaje WINDsurfing - jak sama nazwa wskazuje - WYMAGA jednak WIATRU ..ale mogę być w błędzie - bo szkolimy profesjonalnie KITEsurfingu - a nie na wszystkim :thumb:

..ostatnie dni to brazylijska przyjemność :thumb: ..ale nie martw się - i na Ciebie bez problemu pianki mamy :hand:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

peace

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post06 sie 2014, 13:39

Hej Alvaro,
mogę Ci polecić szkółkę Akademia Kitesurf, która działa nieprzerwanie od 14 lat, także doświadczenie mamy ogromne.

Wszyscy instruktorzy, którzy szkolą posiadają ważne legitymacje POIK, dodatkowo szkolimy na najnowszym sprzęcie firmy F-one, także nie ma ryzyka że będziesz uczył się na kobyłach z roku 2009 ;)

Dodatkowo na Chałupach 3, gdzie znajduje się nasza szkółka mamy ogromną przestrzeń pomiędzy campingami, gdzie 300metrów płytkiej wody i piasku na dnie, sprawia że nauka jest wyjątkowo komfortowa i nie ma problemu z dużym tłokiem, jak to lubi być w dzień wietrzny na Helu, nawet we wrześniu ;)

Jeżeli chodzi o naukę nie mamy opcji pakietowych, jak to jest zazwyczaj u konkurencji, gdzie brak wiatru często sprawia, że kursant nagle żegna się z pieniędzmi bez zrobionego postępu.
Mamy przejrzyste rozliczenie godzinowe, które liczone jest od wyjścia na wodę.

Szkolimy na każdym poziomie zaawansowania, oferujemy wyjazdy posezonowe oraz profesjonalne doradzanie podczas wyboru sprzętu, który chcąc, nie chcąc w tym sporcie jest bardzo istotny.

W razie pytań pisz na priv.
Pozdro :)

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post06 sie 2014, 20:25

Hej

Uwagę zwróć jeszcze na to... która szkoła przemieszcza się na drugą stronę Półwyspu z kursantami / obozami w przypadku wiatru z Północy i czy zapewnia transport.

My zawsze gdy wieją kierunki północne i wschodnie "polujemy" na wiatr po drugiej stronie, nierzadko siedząc i czekając na wiatr, z kursantami lub bez nich, po to tylko by gdy zacznie wiać rozpocząć szkolenia a nie dopiero "się organizujemy" z logistyką na drugą stronę.

Upewnij się, czy szkoła, którą wybierzesz zapewnia transport dla obozowiczów.

Pozdr
Lussik

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2014, 10:05

Lussik | EASY Surf Center pisze:
Upewnij się, czy szkoła, którą wybierzesz zapewnia transport dla obozowiczów.



co prawda nigdy nie widziałem żadnych Obozów z drugiej strony Zatoki :wink:
ale ..z ciekawości: przerzucacie obozowiczów autobusem z kierowcą ze świadectwami kwalifikacji w korkach helskich - wyjeżdżając przed śniadaniem - czy macie 8 motorówek ?

no chyba że Obozy kajtowe liczą po 4 osoby - to jedna łódź wystarczy :thumb:

peace

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post07 sie 2014, 17:45

Ziomek. pisze:co prawda nigdy nie widziałem żadnych Obozów z drugiej strony Zatoki :wink:


To chyba nie na tą samą "drugą stronę" jeździmy... bo gdy wieje z północy / wschodu to w Pucku i "okolicach" jak i na Mewich Rewach można kilka zauważyć :hand:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ziomek. pisze:ale ..z ciekawości: przerzucacie obozowiczów autobusem z kierowcą ze świadectwami kwalifikacji w korkach helskich - wyjeżdżając przed śniadaniem - czy macie 8 motorówek ?


DA SIĘ to zorganizować w sposób sprawny i legalny... dla zdecydowanie większych grup niż 4 osoby.... Nie zaprzeczam że wymaga to sporo "zachodu" i niezbędnego "sprzętu" i kosztuje to szkołę więcej niż przeprowadzenie zajęć pod bazą.

Niestety ale tegoroczny lipiec obfituje w wiatry z kierunków północno - wschodnich, w tym miesiącu spędziliśmy ponad dobre 2 tygodnie szkoląc po "drugiej stronie".

Niestety ale brak "mobilności" szkoły kitesurfingu w takim wypadku wiąże się ze zmarnowanymi wakacjami / obozem kursanta.

Pozdr
Lussik

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2014, 20:51

Lussik | EASY Surf Center pisze:
Niestety ale brak "mobilności" szkoły kitesurfingu w takim wypadku wiąże się ze zmarnowanymi wakacjami / obozem kursanta.




..więc jedni pływają na WINDsurfingu bez wiatru - a drudzy na WAKEboardzie w parku :thumb:

cytując : "Nie zaprzeczam że kosztuje to szkołę więcej niż przeprowadzenie zajęć na WS"

i każdy może wybrać co woli :thumb: ..ja wiem co bym wybrał :thumb:

peace

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post07 sie 2014, 21:30

Tylko po co pływać na wakeboardzie w parku, czy nawet na windsurfingu skoro można na KITE :idea:

Szczególnie jeśli ktoś właśnie takiego szkolenia / obozu / szkoły szuka.

Pozdr
L


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron