Likwidacja systemu OCTOPUS w Naish ;)

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Majkelos
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2003, 21:19
Lokalizacja: Wawa
Dostał piwko: 6 razy
 
Post03 wrz 2014, 15:57

Nie wiem w jaki sposób piach miałby spowodować rozszczelnienie octopusa. Ew. mógłby go zatkać, ale musiałbyś mieć wtedy chyba z pół kilograma piachu w tubach :D
i wtedy tradycyjny one-pump też byłby nieszczęsliwy.

W one-pumpach też odklejają się zawory, a do tego parcieją rurki.

Zgadzam się, że nie da się zablokować przepływu powietrza pomiędzy tubą główną, a poprzecznymi, przez co trudniej lokalizuje się przeciek, ale wystarczy wejść do wody z kajtem i metodycznie sprawdzić wszystkie tuby i połączenia pomiędzy nimi.

Ja bym też powycinał wiele rzeczy z niektórych kajtów i barów, ale się powstrzymam ;)

tomeqkine
Posty: 54
Rejestracja: 20 lis 2010, 21:34
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 wrz 2014, 22:53

Sorry ze pisze bez polskich znakow ale majac rpm'a z wezykami i naish park bez to wole naish park. Zaworki laczane przez wezyki np. w rpm i kazdej innej konstrukcji lamia sie z czasem, wezyki parcieja. Mozna to naprawic, rpm'a tak naprawialem a w naish'u nie ma tego wiec nie ma co sie zepsuc. Octopus fajny wynalazek a jak glowna pada to poprzecze trzymaja i do brzegu wrocisz. A tak serio to w kajtach jak w furach okazji nie ma :-) nowka kazda sie trzyma a uzywka to roznie.

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post10 wrz 2014, 23:26

apek pisze:Nawet po wpisach w tym wątku widać, że nie jestem wyjątkiem. Zamiast modlitwy polecam kulturę użytkowania sprzętu. Piasek w tubie to nie jest normalka.


W Gabrysi wręcz przeciwnie, -bez piasku w balonie nie lata.
A Best jak nie ma pociętego poszycia przez blokadki na wężykach, też nie uzyskuje pełnych osiągów. :)
Sligszot jak jest szczelny, -to chyba w ciemnym, chodnym miejscu latał.
North jak ma trwałe linki, to z 2004 roku.
itd.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości