Jaki latawiec?? Jakie linki??

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
Gość
 
Post14 gru 2005, 15:19

Witam
Jaki latawiec dla mnie??
Mam 15 lat, 1,78 wzrostu, waga 55 kg (brat 65kg) i ciągle przybywa.
Dajcie mi pare linków do stronek ze snowkitingiem i namiary sklepów z latawcami bo niedawno zaczołem się tym interesować i linki z nauką "jazdy" także przydały by się żebym wiedział co do czego...... Głównie będę jeździł na zamarznietych jeziorach...... Pozatym dajcie jakieś orientacyjne modele i ich ceny żebym nie kupił jakiegoś gów** albo jakiegoś lataca o wiele drożej 8)

z góry dzięki

PZDR

toomaj
Posty: 748
Rejestracja: 06 maja 2005, 00:35
Lokalizacja: Poznan
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2005, 16:35

Witam

W zwiazku z bardzo podobnym tematem ktory jest rozwijany w innym watku, proponuje Ci przesledzic go

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=5895

z mojej strony umiescilem tam kilka mysle przydatnych informacji dla poczatkujacych osob.
Korzystajac z okazji zaproponuje Tobie zebys zapoznal sie z moja oferta na latawce niemieckiej firmy PKD - robia bardzo dobre latawce i posiadaja w ofercie rowniez bardzo korzystny cenowo model BUSTER, ktory z pelnym przekonaniem moge polecic Tobie na pierwszy latawiec (i nie tylko)
Na razie moge odeslac cie do strony producenta www.paracontrol.de, a niedlugo juz na nasz polski odpowiednik tej strony.
W razie jakichkolwiek pytan sluze pomoca - mozesz napisac na gg lub na maila info@paracontrol.pl

Na stronie jest dokladny wykaz jaki latawiec (jaka wielkosc) nadaje sie do zastosowania w okreslonych warunkach wiatrowych oraz przy jakiej wadze osoby latajacej.

Moge rowniez przeslac ci taka informacje na maila jesli chcesz
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maverick
Posty: 438
Rejestracja: 08 lut 2005, 21:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2005, 20:40

No jeszcze kilka takich pytań i padnę.
Najłatwiej napisać i niech odpowiadają.
A może warto poszperać w starych postach??

Polecam takie rozwiązanie :wink:

Awatar użytkownika
Mariusz33
Posty: 289
Rejestracja: 05 mar 2005, 18:46
Lokalizacja: w-wa
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2005, 21:34

Dokładnie, a po pierwsze to wypada się zarejestrowac GOŚCIU :evil: :!: :!: bo nawet nie wiadaomo jak masz na imię :?:

Awatar użytkownika
posejdon
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 09:58

powiem tak......zarejestroałem się tylko zaponiałem się zalogować.... :evil:
pozatym forum można by troszkę uprzątnąć bo jest forum dzielone na troszkę zbyt ogólne tematy!! znajdz sobie odpowiedni wątek w setkach postów.....powinno być jakieś jeszcze grupy np. Początkujący ,
Jaki sprzęt, Tricki i jeszcze jakieś !! :evil: i nie było by problemu w szukaniu i znalezieniu czegoś czego ktoś potrzebuje!!

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 10:01

mimo wszystko jest przyklejony topik jak zacząć i tam jest kilka rad dla początkujących i nie gorączkuj się tak :) jest tez kiteportal.pl gdzie jest sporo i więcej info jak zacząć :)

Awatar użytkownika
posejdon
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 10:13

DZIĘKI !!! no i tego potrzebowałem ; 8) :D tak mało a może cieszyć. 8 :D

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 10:21

no to się cieszę że pomogłem :) a zobacz jeszcze na forum głównym jest przyklejony topik JAK ZACZĄĆ tam jest kopalnia wiedzy :) do tego u airmana na stronce www.airman.pl jest kilka filmików jak odpalić latawiec itp. A w konkretnych dylematach pytaj po prostu na forum.

Awatar użytkownika
Mariusz33
Posty: 289
Rejestracja: 05 mar 2005, 18:46
Lokalizacja: w-wa
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 10:43

No widzisz jak fajnie :D

Masz niedaleko ) fajny spocik lotnisko koło Ryk. Przepiękny teren.

PZDR

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 10:53

a z tym lotniskiem koło RYK to jak jest można się wbijac kiedy się chce?? Bo bedę tam w okolicach świąt to moze bym sobie pojeździł troszeczkę.

Awatar użytkownika
posejdon
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 19:22

Ryki to koło Dęblina i Puław chyba.......jeżeli chodzi o lotnisko w Dęblinie to tam się nie da wjechać raczej.......teren wojskowy :x chyba że coś się zmieniło :P

Awatar użytkownika
posejdon
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 20:31

no to mam następne pytania :) http://wariat.jover.pluton10.com/produc ... ucts_id=37 co sądzicie o tym?? poradze sobie z nim??

http://www.paracontrol.de/english/index2.php a co o tym myślicie i tak samo czy sobie z nim poradze.... i który byście brali na moim miejscu 8)

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 20:40

myślę że przy odrobinie wyobraźni poradzisz sobei z nim bez problemu. Co do sprzętu ozone - na forum jest kilku dystrybutorów min. KamilKITE albo w@riat, nie wiem czy nie dostałbyś od nich taniej ;)

Poza tym jak jesteś w stanie wydać taką kwotę na naukę (bo domniemuję, że to nie bedzie Twoj docelowy kite) to może lepiej byłoby udać się do szkółki kite? Zimowej teraz pewnie ;) Takie szkolenia urządza min. Airman i Snowfly (KamilKITE).

Jeśli nie chcesz iśc do szkołki to może lepiej za podobną kwotę kupić Flysurfer Cool 4.0 (www.airman.pl) <=oferta lub Ozone Acces 4.0 (nie wiem czy jest taki). Myślę że to byłoby rozsądniejsze ;)

pozdrawiam,
Patryk

Awatar użytkownika
Mariusz33
Posty: 289
Rejestracja: 05 mar 2005, 18:46
Lokalizacja: w-wa
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 20:46

"Masz niedaleko" może niezbyt trafnie to powiedziałem -- masz tam około 60 km. Od nas jest 90 km więc .... :D i nie mówię tu o lotnisku w Dęblinie

Obrazek

Śmigaliśmy tam w marcu ostatnio :lol: tam padł mój rekord na Buggy 70 km/h (niestety tylko za samochodem :oops: ) akurat nie wiało.

Awatar użytkownika
posejdon
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2005, 21:01

tylko że mieszkam w Lublinie a szkółek tu ci 0 ;) w okolicy też nie kojarze :x
więc jak lepiej zrobić, kasy dużo nie mam bo rodzice oczywiście mówią że to niebezpieczny sport i nie chcą się do tego przyłożyć
Do wykorszystania mam ok. 1200zł na latawiec, bary itp.
lepiej kupić jakiś latawiec i mieć go przez dłuższy czas ( możliwe że jeżeli nie będe szalał to może za bardzo się nie rozwali 8) ) czy kupić jakiś tani na jeden sezon, "polatać", zobaczyć, i dopiero kupić sobie jakiś troche lepszy np. ten "Flysurfer Cool 4.0" , "Samuraj 3.0m2" czy coś w tym rodzaju.


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości