ANKIETA - czy kupisz Chrono lub Elfa od zawodnika?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.

Czy kupisz używany latawiec Chrono / Elf od zawodnika?

Kupiłem/kupuję już nowy latawiec u polskiego dealera
2
4%
Kupiłem/kupuję już nowy latawiec zagranicą
0
Brak głosów
TAK - jak cena używanego będzie spadnie o 30% czyli za Chrono 18m zapłacę nie więcej niż 6 klocków.
0
Brak głosów
TAK - jak cena używanego będzie spadnie o 50% czyli za Chrono 18m zapłacę nie więcej niż 4,5 tys PLN
2
4%
TAK - jak cena używanego będzie spadnie o 70% czyli za Chrono 18m zapłacę nie więcej niż 3 tysiaki
4
7%
TAK - potrzebuję latawca słabowiatrowego
5
9%
TAK - potrzebuję latawca łatwo chodzącęgo na wiatr
1
2%
TAK - chcę kupić, bo użyję jednocześnie na wodzie i śniegu
2
4%
TAK - bo będę miał mniej do pakowania i bagaż będzie lżejszy
0
Brak głosów
NIE - nie mam potrzeby latania na wyspecjalizowanych latawcach typu race
16
28%
NIE - kupię lub posiadam już zwykłą komórkę np Flysurfer
2
4%
NIE - są za trudne w trymowaniu
5
9%
NIE - są za drogie
8
14%
NIE - są zbyt niebezpieczne
6
11%
MOŻE - nie znam ich i poczekam na więcej opinii
4
7%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2014, 11:01

Będę wdzięczny za wasze głosy :thumb:
Chciałbym sprawdzić co myślicie i zrobicie faktycznie na koniec tego lub przeszłego sezonu.
Zawodnicy uzbroili się w mega wydajne latawce komórkowe do racingu czyli Ozone Chrono o rozmiarach 18/15/12m oraz Elf Joker 18/15/11m
Ich zaletą jest to, że pływają niewiarygodnie ostro na wiatr i pełnie z wiatrem. Drugą zaletą jest to, że największe rozmiary w rękach doświadczonego rajdera łamią granice dolnych limitów. W Mielnie zawodnicy pływali na pełnej pycie przy 3-4 węzłach :shock: :shock: :shock: To nie żart.
Poza tym na plus należy powiedzieć, że ważą 30-40% mniej niż pompowane i zajmują tyle samo mniej miejsca oraz fakt, że nadają się idealnie na snowkite.

Minusem ich natomiast jest:
- cena detaliczna (około 9-10 tysięcy PLN za sztukę za Chrono i 6-7tys za Elfa)
- tylko dla zaawansowanych kajciarzy,
- niebezpieczny gdy wpadnie do wody i się nie zdąży restartować (bardzo ograniczona pływalność, milion linek komplikuje zwijanie, praktycznie niewidoczny na powierzchni wody)
- wyciągają się linki uprzęży już po paru godzinach pływania i trzeba je trymować, aby latawiec nie wariował.

tiamat84
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2014, 21:55
Deska: rrd
Latawiec: rrd
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 wrz 2014, 20:16

Witam
W dobrej cenie kupie. Szczególnie większe rozmiary.

Pozdro
Szymon


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2014, 20:18

BraCuru pisze: wyciągają się linki uprzęży już po paru godzinach pływania i trzeba je trymować, aby latawiec nie wariował.


Dlaczego tak się dzieje?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2014, 20:47

jedi1 pisze:Dlaczego tak się dzieje?

Przyglądałem się efektom. Rozmawiałem z projektantem Elfów ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Wygląda to w mojej opinii, że linki przy samym latawcu są zbyt podatne na rozciąganie. Są wyjątkowo cienkie. Raczej nazwałbym to grubą nicią niż cienką linką. Ich wytrzymałość w Elfach to chyba dobrze pamiętam - 65kg.

Awatar użytkownika
Fasolix
Posty: 367
Rejestracja: 26 wrz 2013, 23:00
Deska: Firewire
Latawiec: 4/6/8
Lokalizacja: Lanz
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post13 wrz 2014, 21:16

BraCuru pisze:
jedi1 pisze:Dlaczego tak się dzieje?

Przyglądałem się efektom. Rozmawiałem z projektantem Elfów ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Wygląda to w mojej opinii, że linki przy samym latawcu są zbyt podatne na rozciąganie. Są wyjątkowo cienkie. Raczej nazwałbym to grubą nicią niż cienką linką. Ich wytrzymałość w Elfach to chyba dobrze pamiętam - 65kg.


W/w przypadłość dotyczy wyłącznie Elfa czy Ozona również?
Jak oceniasz jakość do ceny obu tych latawców?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2014, 22:00

Fasolix pisze:W/w przypadłość dotyczy wyłącznie Elfa czy Ozona również?

Obu :(


Jak oceniasz jakość do ceny obu tych latawców?

Nie pływam na nich. Oglądam jedynie i przysłuchuję się prosom.
Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.

Za to mogę pokazać nietypowe zachowanie po starcie jakie mieliśmy okazję oglądać nie raz w Mielnie:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post13 wrz 2014, 22:08

BraCuru pisze:Będę wdzięczny za wasze głosy :thumb:
Chciałbym sprawdzić co myślicie i zrobicie faktycznie na koniec tego lub przeszłego sezonu.
Zawodnicy uzbroili się w mega wydajne latawce komórkowe do racingu czyli Ozone Chrono o rozmiarach 18/15/12m oraz Elf Joker 18/15/11m
Ich zaletą jest to, że pływają niewiarygodnie ostro na wiatr i pełnie z wiatrem. Drugą zaletą jest to, że największe rozmiary w rękach doświadczonego rajdera łamią granice dolnych limitów. W Mielnie zawodnicy pływali na pełnej pycie przy 3-4 węzłach :shock: :shock: :shock: To nie żart.
Poza tym na plus należy powiedzieć, że ważą 30-40% mniej niż pompowane i zajmują tyle samo mniej miejsca oraz fakt, że nadają się idealnie na snowkite.

Minusem ich natomiast jest:
- cena detaliczna (około 9-10 tysięcy PLN za sztukę za Chrono i 6-7tys za Elfa)
- tylko dla zaawansowanych kajciarzy,
- niebezpieczny gdy wpadnie do wody i się nie zdąży restartować (bardzo ograniczona pływalność, milion linek komplikuje zwijanie, praktycznie niewidoczny na powierzchni wody)
- wyciągają się linki uprzęży już po paru godzinach pływania i trzeba je trymować, aby latawiec nie wariował.


@Bracuru,
Ponieważ wzięcie udziału w ankiecie i wybranie 2 odpowiedzi wydaje mi się zbyt "suche", zdecydowałem się rozszerzyć odpowiedź o komentarz :
-ad cena: 9-10k to dużo, ale duże Flysurfery deluxe kosztują podobne pieniądze, więc pływającego na komórkach ta cena nie szokuje.
-ad wyciąganie się linek- komórki "freeride" też się trymuje choć pewnie nie tak często. To co mnie dziwi to wspomniane wyciąganie linek- o ile pamiętam linki przy czaszy Flysurfera speed3 mają wytrzymałość 40 kg a mimo to nie rozciągają się.
Myślę że głównym problemem w odsprzedaży chrono i elfów jest ich wysoka specjalizacja i mała przydatność w pływaniu "dla przyjemności"

Awatar użytkownika
zeus1410
Posty: 504
Rejestracja: 17 wrz 2013, 04:12
Deska: NHP
Latawiec: 9, 6
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 19 razy
 
Post13 wrz 2014, 22:13

Dla mnie największą barierą jest kasa gdyby nie ona kupiłbym

Awatar użytkownika
Fasolix
Posty: 367
Rejestracja: 26 wrz 2013, 23:00
Deska: Firewire
Latawiec: 4/6/8
Lokalizacja: Lanz
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post13 wrz 2014, 22:31

BraCuru pisze:
Fasolix pisze:W/w przypadłość dotyczy wyłącznie Elfa czy Ozona również?

Obu :(


Jak oceniasz jakość do ceny obu tych latawców?

Nie pływam na nich. Oglądam jedynie i przysłuchuję się prosom.
Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.

Za to mogę pokazać nietypowe zachowanie po starcie jakie mieliśmy okazję oglądać nie raz w Mielnie:
Obrazek


Dzięki!
Co do foty, widziałem taką akcję wczoraj. Skończyła się upadkiem komórki do wody i wtedy dramat. Właściciel walczył 0,5 godziny z podniesieniem go z wody, masakra. Kolejny dramat jak wystartował, nikt na brzegu nie miał pojęcia jak go wylądować i położyć na plaży.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2014, 22:38

No tak race poszedl w bardzo drogie latawki a później zawodnicy nie mają co z nimi zrobić. ..

Awatar użytkownika
macsurf
Posty: 732
Rejestracja: 05 kwie 2007, 23:22
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2014, 00:46

Grzegorz KiteLife pisze:No tak race poszedl w bardzo drogie latawki a później zawodnicy nie mają co z nimi zrobić. ..


Pewnie beda sprzedawac za 20-30% wartosci, bo drozej nikt nie kupi, a i tu moze byc problem z odsprzedaza.

Mialem kiedys na wodzie w rekach Flysurfera i dziekuje bardzo za takie latawce :hand: . Plywam dla przyjemnosci, a nie dla mekki...

jmendys
Posty: 62
Rejestracja: 06 gru 2013, 18:41
Deska: SU-2
Latawiec: FS Speed3
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 wrz 2014, 01:56

Zastanawia mnie dlaczego w Twoim zestawieniu brakuje FSow. Chrono i Elfy są od nich znacznie wydajniejsze?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2014, 02:53

jmendys pisze:Zastanawia mnie dlaczego w Twoim zestawieniu brakuje FSow. Chrono i Elfy są od nich znacznie wydajniejsze?

Najlepszy Flysurfer jest conajwyżej wydajny jak średnia dmuchana Cabrinha i nie ma szans z Velocity lub Edgem w warunkach od 8kts.
Po prostu Fly spał przez ostatnie 5 lat i nie pomyślał o czym pewien Rosjanin zdziałał rok temu a Ozone w tym roku widząc oszałamiający sukces rosyjskich Elfów.
Fly obudził się dopiero w tym sezonie i pracuje 24h na dobę nad nowym kształtem i AR modelu na 2015, który ma zbliżyć się do osiągów Elfów i Chrono.
Porównaj grubość i kształt profilów, outline, AR i wszystko wyłożone jest jak na dłoni :idea:

jmendys
Posty: 62
Rejestracja: 06 gru 2013, 18:41
Deska: SU-2
Latawiec: FS Speed3
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 wrz 2014, 02:55

Dzięki za wyjaśnienie.
Szkoda, że nie ma to przełożenia na ceny FSow :-(
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, 09:51 przez jmendys, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2014, 09:22

Grzegorz KiteLife pisze:No tak race poszedl w bardzo drogie latawki a później zawodnicy nie mają co z nimi zrobić. ..


No ale chyba zawodnicy nie pływają po to, żeby zarabiać na odsprzedaży sprzętu, tylko żeby wygrywać i osiągać jak najlepsze wyniki? A cena pompowanych latawców Race nie różni się od tych komórek.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości