Pianka na wiosnę jesień

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post13 wrz 2014, 15:03

Witam!

Poszukuję pianki na wiosnę, jesien, do pływania w temteraturach 5-15°C.
Przeszukując sklep kite24.pl natrafiłem chyba na dwie propozycje które mnie zainteresowały:
Pianka Mystic 2012 Lightning 5/4 D/L Fullsuit S-Seam BK/BL
Pianka O'Neill 2014 EPIC 5/4 (4217)
Jakieś opinie o tych piankach?
A może zupełnie coś innego?

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post13 wrz 2014, 15:32

Raczej weź pod uwagę pianki zapinane z przodu bo jest mniejsze prawdopodobieństwo dostania się wody do środka. Weź pod uwagę piankę z kapturem co dodatkowo uszczelni piankę. Przy turystycznym pływaniu pianka będzie sucha w środku co zdecydowanie podniesie termikę.
To jest obłędna pianka w super cenie:
http://abcsurf.pl/pianka_xcel_infiniti_ ... 43_-11651i

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post13 wrz 2014, 17:59

ciechan pisze:Raczej weź pod uwagę pianki zapinane z przodu bo jest mniejsze prawdopodobieństwo dostania się wody do środka. Weź pod uwagę piankę z kapturem co dodatkowo uszczelni piankę. Przy turystycznym pływaniu pianka będzie sucha w środku co zdecydowanie podniesie termikę.
To jest obłędna pianka w super cenie:
http://abcsurf.pl/pianka_xcel_infiniti_ ... 43_-11651i

Fajnie, dzięki za info :) Z kapturem to chyba na mróz a ja chce jeszcze teraz i w czerwcu tak lajtowo popływać.
Dobra piana ale jednak to nie mój budrzet.

Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2014, 01:40

Kaptur zawsze możesz zdjąć, ja w zeszłym roku pod koniec października wyszedłem na zatokę, zdjąłem kaptur na 5? Sekund i skończyło sie to dla mnie ostrym zapaleniem ucha z którym babralem sie przez miesiac..

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post14 wrz 2014, 07:06

Maxx pisze:Kaptur zawsze możesz zdjąć, ja w zeszłym roku pod koniec października wyszedłem na zatokę, zdjąłem kaptur na 5? Sekund i skończyło sie to dla mnie ostrym zapaleniem ucha z którym babralem sie przez miesiac..

A ten kaptur jest odpinany? Jeśli tak to może bym zapolował na coś używanego :)

PS - jakie macie wymiary? Pytam, bo wiem jak trudne jest dopasowanie pianki na żywo, a co dopiero przez internet. Ja mam 170 cm wzrostu i ważę 72 kg.
Jest tu ktoś z ABCSurf?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post15 wrz 2014, 10:14

alvaro pisze:
Maxx pisze:Kaptur zawsze możesz zdjąć, ja w zeszłym roku pod koniec października wyszedłem na zatokę, zdjąłem kaptur na 5? Sekund i skończyło sie to dla mnie ostrym zapaleniem ucha z którym babralem sie przez miesiac..

A ten kaptur jest odpinany? Jeśli tak to może bym zapolował na coś używanego :)

PS - jakie macie wymiary? Pytam, bo wiem jak trudne jest dopasowanie pianki na żywo, a co dopiero przez internet. Ja mam 170 cm wzrostu i ważę 72 kg.
Jest tu ktoś z ABCSurf?


Pojedz gdziekolwiek i przymierz kilka pianek/modeli. Nie kupuj na oko bo to bez sensu. Pianka to jeden z wazniejszych elementow ukladanki pt komfort plywania wiosna i jesienia. Kaptur zawsze mozesz dokupic wiec tym sie nie sugeruj.
http://www.easy-surfshop.pl/produkt-kap ... 398947_418

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post15 wrz 2014, 11:15

Hej

Pianki Xcela jak najbardziej spoko. Sam mam jedną 5/4 i jest bardzo ciepła.

Lepiej kupić piankę za ciepłą na Polskę ale móc pływać od kwietnia do końca września, a latem po prostu się pocić (lub dokupić tańszą i cieńszą na ciepłe dni) niż odpuszczać pływanie na wiosnę i jesień gdzie przeważnie wieje lepiej i prawie zawsze wiatr = kiepska pogoda.

Takie lato jak było w tym roku to nie jest standard a jak przyjedziesz kiedyś na Hel na Majówkę to przekonasz się na własnej skórze.

Pamiętaj że przy zakupach przez internet masz 10 dni (a u nas w EASY 30 dni) na zwrot towaru. Więc jeśli do najbliższego sklepu masz setki KM to odsyłanie może okazać się opłacalne.

Pozdr
Lussik

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2014, 11:31

Zawsze możesz dokupić kaptur do np epica i mieć większa swobodę... mamy też model z odpinanym kapturem / kołnierzem ( masz i to i to w zestawie - nazywa się MUTANT ) zrobilibyśmy jakąś dobrą cenę :) masz już klejone szwy, technobutter neopren i firewall na klacie i plecach - prywatnie takiej używam i jest MEGA. Ciepła i szczelna jak smok :)
Możemy też ewentualnie zaproponować superfreaka z kapturem w bardzo dobrych pieniążkach...
Jeśli natomiast nie chcesz przekroczyć 700zł - proponuję epic + kaptur http://www.kite24.pl/product_info.php?products_id=1076 i masz mega zestaw :)
Jeśli chciałbyś te nieco droższe opcje - pisz na priv zrobimy fajną cenę :)

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post15 wrz 2014, 16:05


Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post15 wrz 2014, 17:10

Mystic na 2015 sensownie wygladajaca piane wypuszcza - legend.

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post15 wrz 2014, 17:22

Kupilem w grudniu rok temu w Kite24 Mystica CrossFire 6/5/4
Generalnie pod wzgledem termicznym bardzo bardzo polecam. Znajomi w niby jesiennych piankach 5/4 szczekali zebami a ja stalem i sie smialem :mrgreen:
Naprawde jest gruuuuuba i w wiekszosci podszyta pluszem. Pozatym nawet ostatnie 2 weekendy plywalem w niej na Baltyku.
Co z tego ze slonce swieci jak woda i wiatr zimne. Dzieki niej przez chwile nie bylo mi zimno.
W grudniu, styczniu, marcu tez w niej plywalem.
Lipa jest taka ze po sezonie uzywania jest dziurawa jak durszlak. Kumpel ma stara 5/4 i tez szwy popuszczly. Naprawili mu w hydro ale znow widac ze juz puszcza.
Tak wiec misticowi dalbym lufe za klejenie szwow. Moze dobrze trafisz, moze wez troche wieksza (choc ja miescilem sie w dole widelek rozmiarow).
I nie zaluj sobie grubosci. Oczywiscie taki skafander kosmiczny jest mniej komfortowy ale lepiej plywac w grubszej piance niz stac sinym na brzegu i pozniej chorowac.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, 18:32 przez kukus, łącznie zmieniany 1 raz.

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post15 wrz 2014, 17:58

chyba sporo zależy od prywatnych predyspozycji i danego sezonu. w zeszłym roku w połowie września w butach, rękawiczkach i kapturze marzłem strasznie. wczoraj (rok później, pianka ta sama), bez docieplaczy pływanie w pełnym komforcie. i jednemu w 6/4 będzie idealnie ciepło, a inny w tej samej piance będzie się trząsł. osobiście pływam tylko w PL i od maja do września w 6/4 nie było mi ani razu za gorąco, a pod koniec sierpnia w ruch szły już buty i kaptur.

K-I
Posty: 176
Rejestracja: 19 paź 2011, 18:09
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post16 wrz 2014, 00:43

Witam, a czy ktos uzywa Pianki NP 2014 Mission Fullsuit 5/4/3 C4 ?.Jak NP sie prezentuje od strony jakosci i uzytkowana na tle tych wymienionych w postach.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 wrz 2014, 12:20




Jak to mówią są pianki i jest O'Neill :) Na jesień/wiosnę klejone szwy + kaptur ( mutant, pytotech, psycho 3, psychofreak ) / rękawiczki / buty i masz komplet - wracasz z suchymi majtkami do samochodu.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post16 wrz 2014, 23:29

andrzejwodejszo pisze:



Jak to mówią są pianki i jest O'Neill :) Na jesień/wiosnę klejone szwy + kaptur ( mutant, pytotech, psycho 3, psychofreak ) / rękawiczki / buty i masz komplet - wracasz z suchymi majtkami do samochodu.


ŁoNil :doh: mam model Gooru od 2 lat, wszystko co przyklejone zaczyna puszczać - nie wiem czy jest sens to podklejać w nieskończoność, moim zdaniem ŁoNil jest mega przereklamowany - fajnie leży - mega dopasowany, materiał jak najbardziej ok, ale trwałość porażka, lepiej spróbować czegoś innego


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron