pomoc w wyborze pierwszego kite'a

Forum dla początkujących
Schizma
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:17
 
Post08 gru 2014, 18:27

Witajcie,
na wstępię się przedstawie, jestem Damian mieszkam w Opolu mam dość blisko do jeziora turawskiego i widząc ostatnio ludzi śmigających na deskach przy użyciu siły napędowej w postaci latawca pomyślałem czemuby nie spróbować bo wygląda świetnie a zawsze miałem zajawkę na sporty ekstremalne ;).
póki co sezon się kończy o ile już nie skończył także chciałbym spróbować też pośmigać na snowboardzie przy użyciu kite'a, ogólnie kombinować ze wszystkim na czym da się jeździć/pływać.
Wiem że jako początkujący powinienem zacząć od czegoś słabego aby nauczyć się podstawowych manewrów,sterowania i td ale raczej na pieniądzach nie śpię i chciałbym od razu kupić coś o wystarczająco mocnym ciągu co by po paru próbach nie mieć chęci zmiany sprzętu ;) tak jak mówiłem chciałbym aby dawało to radę na wodzie jak i lądzie nie wiem czy takie cuda są dostępne czy przystosowane tylko do jednego typu nawierzchni, ogólnie jestem bardzo zielony w temacie, z tego co widzę dostępne są różne wielkości od ok 4.5 m do 17.5m na logikę biorąc im większa powierzchnia tym większy również ciąg a co za tym idzie prędkość tak?
Byłbym wdzięczny za przedstawienie paru faktów dla laika, pomocy w doborze, wciągnięcie trochę w temat i td. Co do samych kosztów byłoby super gdyby udało się wyrwać używkę kompletną tj. trapez,latawiec i ogólnie cały komplet (bez desek) do 1000/1200 zł niby niewiele ale myślę że coś się znajdzie :) i będzie chwila odetchnienia od koszmarnej rzeczywistości. Byłbym też wdzięczny za przybliżenie mnie w temat mocy poszczególnych modeli w moim zakresie pieniężnym bo z tego co widzę na yt to niektóre są wstanie bez problemu ciągnąć zapartego się człowieka o masie z pewnością wiele większej od mojej hehe.
Myślę że piszę w dobrym dziale, jak nie to z góry przepraszam, pozdrawiam Schizma

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post08 gru 2014, 20:01

na górze okna po prawej stronie ...SZUKAJ...
twojego rodzaju pytań było sporo...
i niektórzy się mocno napracowali w odpowiedziach więc nie karz pisać od nowa
a najlepiej zrobisz jak na spocie zaczepisz jakiegoś gościa z latawcem :D :D :D
na pewno podzieli się wiedzą

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post08 gru 2014, 20:40

A jak już poczytasz to uświadomisz sobie że za te pieniądze może się okazać niemożliwe
kupienie czegoś co by się nadawało do czegokolwiek i co najważniejsze nie zagrażało by twojemu zdrowiu
na etapie nauki :wink:
Mimo wszystko powodzenia :thumb:

Schizma
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:17
 
Post08 gru 2014, 20:41

no wiesz, są różne pytania, różne wymagania, na pewno w żadnym poście nie znajdę wszystkich informacji mi potrzebnych a i ludzie mają różne zdanie, namiesza mi to ostro w głowie, nie powiesz że nie ;) ..
ja myślę żeby wystartować z 14 m2 tylko co wy powiecie?

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post08 gru 2014, 20:55

Latawiec pompowany, typowo jeziorowo-lądowy w rozmiarze 9m w całkiem dobrym stanie, szczelny z jedną łatką na poszyciu mogę oddać za 400
Bar 200, trapez 200 i nową pompkę gratis do kompletu.

Awatar użytkownika
chrisfromgreece
Posty: 121
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:11
Deska: SU-2
Latawiec: Peter Lynn,Cabrinha
Lokalizacja: PłockSierpcLoutraki
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post08 gru 2014, 21:17

Jak,już wsiąkniesz w temat(szukania,nie latania)w głowie Ci się zakręci.udaj się najpierw na najbliższy spot,lub umów się z kimś z forum,wez mały treningowy latawiec.zobacz czy naprawdę Cię to kręci(90%,że twarz się uśmiechnie).porozmawiaj odwiedz też inne forum: landkiting.pl używając opcji szukaj wpisz swoją wagę i domniemany rozmiar latawca np.75kg 12m zobacz co mają inni do powiedzenia.szczerze-dużo cierpliwości w poszukiwaniach życzę,bo z takim budżetem może być ciężko niestety.

Schizma
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:17
 
Post08 gru 2014, 21:23

"wez mały treningowy latawiec" widzę tu dodatkowy koszt ;). co do sportu jestem przekonany i wiem że jak spróbuję to nie odpuszczę łatwo, co do ceny to widząc na allegro nowe latawce w cenie 2/3 tyś nie sądzę aby kwota którą dysponuje była mała, mam na oku Kite Naish Helix 14m2 ale no nic o nim szczerze nie wiem, z opisu wydaje się spoko ale nic poza tym :), a Ty maryjka możesz podać jakiś namiar do Ciebie aby można porozmawiać o oferowanym przez Ciebie sprzęcie?

Awatar użytkownika
chrisfromgreece
Posty: 121
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:11
Deska: SU-2
Latawiec: Peter Lynn,Cabrinha
Lokalizacja: PłockSierpcLoutraki
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post08 gru 2014, 21:30

niestety takie są realia.przepaść cenowa coś za 1000zł może się okazać totalnym szrotem,przy którym będziesz więcej przeklinać niż mieć fanu.wez mały treningowy tzn. niekoniecznie kupuj umów się z kimś,ktoś kto posiada takowy z pewnością Ci nie odmówi,pokaże co i jak unikniesz rozczarowań i być może złamań.duży latawiec na pierwszy raz w samotności to niebezpieczne

Schizma
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:17
 
Post08 gru 2014, 21:43

raczej nikogo nie znam kto miałby owy sprzęt a na zlocie no nie wiem czy ktoś miałby tyle odwagi by dać laikowi sprzęt za który nieźle wybulił ;)
http://olx.pl/oferta/kite-naish-helix-1 ... 3BUjw.html tu jest ten nad którym tak rozmyślam http://olx.pl/oferta/kite-kitesurfing-n ... 87c3e9cda8 ten też wygląda dość przyzwoicie tylko jak mówiłem nie znam się ;)

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post08 gru 2014, 21:45

Jak piszesz 2-3 tys za latawiec ? Nowy Kompletny z barem ? A w jakim rozmiarze ?
Napisz post pod tytułem Jestem z... czy ktoś w okolicy uprawia ten sport ...spotkasz się popróbujesz
Ale naprawdę radzę poczytać ....co do Helixa nie wiem a ile ważysz ?

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post08 gru 2014, 21:49

Jest jeszcze druga strona: -Podpowiadacze nie doceniają pytających. :) A w szczególności w ich fart nie wierzą. :)

Schizma
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:17
 
Post08 gru 2014, 21:56

waga to 70, może nieco ponad, co do kite'a chciałem kupić na start coś mocniejszego żeby potem nie przesiadać się za miesiąc czy dwa na coś innego ;)
Postaram się w krótkim czasie poszukać kogoś skoro mówisz że się da , co do ceny tych latawców to chyba kompletne (te droższe z allegro)

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post08 gru 2014, 22:51

Schizma pisze:waga to 70

kolego...
ja ważę 100 kg i mój podstawowy rozmiar to 13!!!

Schizma
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:17
 
Post08 gru 2014, 22:59

czyli rozumiem że 14-tka bardziej pasowałaby do Ciebie niż do mnie :P ? sora ale nie wiem jeszcze jak są przydzielane wielkości myślałem że w zależności od siły wiatru, np. u mnie jakoś mega nie wieje to myślałem im większy tym więcej powietrza złapie i w miarę przyzwoicie będzie latało

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post08 gru 2014, 23:04

dlatego proponowałem żebyś poczytał wcześniej troszkę
choćby w tym wątku pierwszy temat
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=16987


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości