Wysyp podforów

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 sty 2015, 19:00

Hej,

ostatnio wysypało nam strasznie dużo podforów. Może i dobrze, że następuje dokładne szufladkowanie tematów (chociaż przycisk szukaj nigdy nie gryzł) ale mam wrażenie przesytu.

Stąd moja sugestia - czy nie dałoby się wywindować na górę te 'starsze' działy np. zrób to sam/bezpieczeństwo/recenzje a nową resztę zrzucić gdzieś niżej, ew. do innych działów - np. poniżej giełdy utworzyć dział podróżniczo-medialny. Nowe podfora - blogi/media/relacje są bardzo wysoko, a imho bardziej popularne podfora np. recenzje/zrob to sam/pierwsze kroki są niżej. Przyznam, że stary porządek na forum mi bardzo odpowiadał.

To tylko moja subiektywna opinia, ale może większa cześć użytkowników ma podobne odczucia :?:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post03 sty 2015, 19:20

Niestety miewam ostatnio bardzo podobne odczucia...

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2015, 21:59

nie zapominajmy, że na forum jest wielu użytkowników i to co pasuje jednemu i dla niego jest popularne niekoniecznie będzie tak samo ważne dla innych. Nowe działy są wyżej dlatego aby zwrócić na nie uwagę i żeby więcej użytkowników wzięło udział w ich tworzeniu. Akurat np. relacje są moim zdaniem jednym z ciekawszych nowych działów, szczególnie za sprawą fantastycznych opisów Bracuru, z których każdy mógłby brać przykład.

Zgodzę się natomiast z działem medialnym - ten mogę przesunąć niżej. Dział początkujący na pewno zostanie przeniesiony wyżej na początku sezonu, gdyż teraz nie ma to sensu.

Mnie bardziej martwi fakt, że dużo ciekawych postów omija forum główne a mogłoby się tu znaleźć. Chyba jest to spowodowane "zakazem komercji", przez co na forum głównym nie ma praktycznie nowości sprzętowych, nowych rozwiązań technicznych, itp.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sty 2015, 03:07

No ciężki temat z ta komercją. Są forumowicze (w większości na szczęście) którzy trzymają klasę i dla nich żadnych regulacji nie potrzeba, ale są też ... "dzieci kwiaty", które w każdym dziale bajzel zrobią.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post08 sty 2015, 23:12

Pablo pisze:Mnie bardziej martwi fakt, że dużo ciekawych postów omija forum główne a mogłoby się tu znaleźć. Chyba jest to spowodowane "zakazem komercji", przez co na forum głównym nie ma praktycznie nowości sprzętowych, nowych rozwiązań technicznych, itp.


Masz na mysli ten o Slingshotcie i nowych rewolucyjnych bridlach, tylko z linek, niespotykanych w żadnych innych latawcach? :wink: To nie od tego jest specjalnie stworzony dział Biznes? :naughty: przecież tam foto z ogromnym logo slingshota jest, toć to żywa reklama !! zbanować tego kto to wrzuca, byznesmen jeden :naughty: :naughty: i jeszcze do odgórnie ustalonego szablonu się nie dopasował. a fe!

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Szablonujmy forum bardziej, róbmy milion poddziałów, do tego filtr kasujący / ukrywający posty użytkowników biznes to do czytania pozostanie nam pudelek.

pozdr

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post09 sty 2015, 02:40

Lussik | EASY Surf Center pisze: Szablonujmy forum bardziej, róbmy milion poddziałów, do tego filtr kasujący / ukrywający posty użytkowników biznes to do czytania pozostanie nam pudelek.
pozdr

Zostawmy dział 'kto, gdzie", "giełda" i "relacje" a resztę zatytułujmy po prostu 'śmietnik' ... będzie prosto i przejrzyście ...

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2015, 15:16

Lussik | EASY Surf Center pisze:Masz na mysli ten o Slingshotcie i nowych rewolucyjnych bridlach, tylko z linek, niespotykanych w żadnych innych latawcach? :wink: To nie od tego jest specjalnie stworzony dział Biznes?


@Lussik

dział biznes to dział komercyjny, gdzie możesz napisać "już od dziś można kupić w moim sklepie latawce XYZ".

na forum głownym natomiast z przyjemnością widziałbym informacje w stylu "wyszedł nowy latawiec, który ma takie a takie nowe rozwiązania". Ten sport się rozwija niesamowicie dynamicznie i szkoda, żeby dyskusja o nowych rozwiązaniach miała być (często) zmarginalizowana do marketingowego bełkotu z forum "biznes".

Natomiast zasady są dla wszystkich takie same, dlatego kolejny raz proszę Lussik abyś skasował reklamę swojej strony internetowej z pola "lokalizacja". W polu lokalizacja może być wyłącznie miejscowość. Większość użytkowników już to uczyniła, więc jest to po prostu nie fair w stosunku do innych.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post09 sty 2015, 19:30

No ale przecież to branding i product placement, artykuł reklamujący konkretny produkt, którego producenta i nazwę wymieniono. Samo logo na zdjęciu z wyjazdu, celem zabezpieczenia fotki przed kradzieżą, na którym nie ma adresu www kole adminów w oczy i jest wywalane do działu biznes, a taki post już nie? To reklama w tv samochodu z nowym silnikiem nie jest reklamą?

I nie czepiam się tego newsa, bo moim zdaniem również powinny takie się pojawiać, lecz preferencyjnego sposobu "cenzury" przez adminów / moderatorów oraz nadmiernego ciśnienia na "uciszenie" użytkowników związanych biznesowo ze sportem. Tak się składa że stanowią oni zdecydowany procent aktywnych użytkowników z adminem na czele i to forum poniekąd bez nich by już dawno umarło..

a lokalizację wywaliłem - dawno to chciałem zrobić ale gdy wpisuję "Chałupy 6 i El Gouna" to wyskakuje mi błąd że są niedozwolne znaki.

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2015, 19:42

Kierunek jest piękny. Tak trzymać. Jest "sprzedam", a prawie nigdy "spier...aj".
Jesteśmy prawie na finiszu. :wink:

Tak trudno Kotku za ogłoszenie komercyjne brać 10 groszy, a za adres strony pod awatarem 15???

Taką świnkę-skarbonkę zmanipuluj sobie. Pablo. :)

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2015, 20:56

@Lussik

Jak czytałeś pewnie w dziale recenzji moje stanowisko jest raczej bardziej liberalne, pod warunkiem, że służy to jakości postów na forum a nie robieniu z niego wysypiska reklam jak przy wjeździe do każdego dużego miasta w Polsce. Monitoruję tam sytuację.

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sty 2015, 04:04

Stary! A ty coś pływasz?.. Czy tylko monitorujesz?
Wprowadź opłaty za reklamy jak na każdego LIBERAŁA przystało.
Zatrudnij ludzi i daj drapaka.

(Bozia w dzieciach wynagrodzi)

mlodySkywalker
Posty: 23
Rejestracja: 03 sty 2014, 09:59
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 sty 2015, 13:58

Jeśli mogę się wtrącić to pisanie na głównym forum o produkcie w kontekście nowej technologii nie jest złe. Natomiast warto mieć na uwadze iż głównym wątkiem w poście jest nowa technologia wykorzystana w produkcie. Nie jest to wciskanie na siłę produktu czy informacja o wyprzedażach w sklepie to czysta komercja i tego nie powinno być.
Jeśli mógłbym zgłosić mała uwagę iż słowo BIZNES źle mi się kojarzy, interpretuje to jako forum dla sklepów, dystrybutorów do wymiany informacji spostrzeżeń czy kontaktów. Powinien zostać stworzony dział/forum pod tytułem "oferty sklepów" jasno wiesz co tam znajdziesz i po co się wchodzi. Każdy wie kto to pisze i jaki ma w tym cel.

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post16 sty 2015, 21:38

Nie ma żadnej nowej technologii. Są nowe napisy.
A Forum raczej jest sklepem w całej rozciągłości.
Nawijania makaronu na uszy od sprzedaży oddzielić się nie da,
więc olać to.
Czytać ze zrozumieniem biorąc pod uwagę powyższe aspekty.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2015, 11:29

mlodySkywalker pisze:Jeśli mogę się wtrącić to pisanie na głównym forum o produkcie w kontekście nowej technologii nie jest złe. Natomiast warto mieć na uwadze iż głównym wątkiem w poście jest nowa technologia wykorzystana w produkcie. Nie jest to wciskanie na siłę produktu czy informacja o wyprzedażach w sklepie to czysta komercja i tego nie powinno być.


Taka właśnie jest idea forum głównego :).

mlodySkywalker
Posty: 23
Rejestracja: 03 sty 2014, 09:59
Dostał piwko: 2 razy
 
Post19 sty 2015, 12:16

maryjka pisze:Nie ma żadnej nowej technologii. Są nowe napisy.
A Forum raczej jest sklepem w całej rozciągłości.
Nawijania makaronu na uszy od sprzedaży oddzielić się nie da,
więc olać to.
Czytać ze zrozumieniem biorąc pod uwagę powyższe aspekty.


Nie pisz takich rzeczy bo wprowadzasz ludzi w błąd. Dla człowieka który właśnie skończył IKO II (bez urazy) to faktycznie może być bez różnicy. Pamiętaj jednak że dla pro riderów różnice są, co już stwierdzono w różnych komentarzach i artykułach. Warto zajrzeć do sieci i poczytać albo samemu przetestować (polecam umówić się z @pablo), zanim zaczniesz się wypowiesz.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości