Wybór piany

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post11 sty 2015, 14:13

moze o to 'prawie suszenie' właśnie chodzi...

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2015, 10:45

w nowych O'neilach nie dość, że szczelnie to jeszcze szybkoschnąco. Pyrotech 4/3 ewentualnie 5/3 rozmiar L będzie idealny.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sty 2015, 12:26

Zerknij tu -> viewtopic.php?f=23&t=610966. Teraz możesz załapać się na wyprzedaż pianek Rip Curla. W rozmiarze M jest kilka propozycji dla Ciebie.

Za bardzo rozsądna cenę dostaniesz piankę Dawn Patrol 5/3. Pianka posiada szybko schnące docieplenia na plecach. Jakościowo to górna półka, a cenowo przy takim promo to bardzo dobry wybór. Oczywiście możesz się zdecydować na najlepszą (zerknij na nagrody przez organizację SIMA zrzeszająca producentów pianek) i jedną z najpopularniejszych pianek na świecie FLASHBOMB. Pianka od wewnątrz jest w 15 min sucha i nie nasiąka tak jak np. Xcele. W promocji cena 1014 zł :)

Awatar użytkownika
JaxoN
Posty: 310
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:53
Deska: Sklejka
Latawiec: SS REV 9m
Lokalizacja: Dziwnówek/Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2015, 12:44

Siema dołączę się do pytania kolegi.
Szukam nowej gumy na ten sezon obecnie pływałem w NPX Cult 3/2. Na początku i końcu sezonu już mi było zimno to samo jak wychodziłem na brzeg i chwile postałem.
Szukam czegoś o grubości 4/3 ewentualnie jakaś 5 ale to już jest max bo obawiam się, że latem może w niej być już za ciepło.
Czego oczekuje:
1. Jakość
2. Wykonanie i materiały (jak najmniejsze ograniczenia ruchów )
3. Cena max do 1000zł
4. Design (na samym końcu ale też się liczy :))
Moje wymiary 183cm 84kg (latem ok 80kg) klatka 103cm.

Sprawdziłem poprzednie propozycje, jednak wydaje mi się, że temat jest jeszcze do wałkowania :)

Pozdro

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2015, 13:08

Jaxon http://www.kite24.pl/product_info.php?p ... aa3c8d15be - 7 dni czas oczeiwania - 3/2mm ale technobutter II generacji - termicznie jak 4/3 innych neoprenów. Dodatkowo klejone szwy i mega rozciągliwość i szybkoschnięcie :) napisz w sprawie pianeczki i ewentualnego rabatu

Awatar użytkownika
JaxoN
Posty: 310
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:53
Deska: Sklejka
Latawiec: SS REV 9m
Lokalizacja: Dziwnówek/Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 mar 2015, 11:24

Panowie nie wstydźcie się i pomóżcie koledze wybrać :)

Rafraf
Posty: 37
Rejestracja: 13 sie 2014, 22:58
Lokalizacja: Słupsk
Postawił piwka: 2 razy
 
Post10 kwie 2015, 11:43

Cześć,
A może taką pianę ktoś ma?
http://allegro.pl/pianka-neoprenowa-fly ... bi_c=27453
W opisach pieją nad nią z zachwytu. Na zdjęciach wygląda na solidnie zrobioną, ale nie znalazłem żadnych opinii użytkowników.
narka

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2015, 22:00

Wiecie ile możecie przeznaczyć kasy, znacie topowe marki więc jaki problem wybrać piankę? To tylko pianka, nie dom za 300000 :wink:
Używam rip curla 5/3 (5-nogi/3-tułów i ramiona) do tego docieplacz 2mm i jestem w stanie obsłużyć warunki od "zimowych" po 30 stopni w szczycie lata.
Model E-bomb ma już świetne parametry termiczne a można ją już dostać za około 850zł jak się dobrze poszuka w sieci na zagranicznych sklepach. :thumbsup:
Ważnym elementem w dużej mierze jest również dobre dopasowanie. Dziś neopreny w topowych markach sa bardzo mocno rozciągliwe dlatego ja dla siebie wybieram rozmiar właściwy ze wzrostu ale o numer mniejszy z obwodu klatki by bardzo dobrze przylegała na tułowiu.

Rafraf
Posty: 37
Rejestracja: 13 sie 2014, 22:58
Lokalizacja: Słupsk
Postawił piwka: 2 razy
 
Post24 kwie 2015, 17:22

Grzegorz KiteLife pisze: Ważnym elementem w dużej mierze jest również dobre dopasowanie. Dziś neopreny w topowych markach sa bardzo mocno rozciągliwe dlatego ja dla siebie wybieram rozmiar właściwy ze wzrostu ale o numer mniejszy z obwodu klatki by bardzo dobrze przylegała na tułowiu.


Idąc Twoim tokiem myślenia pianka Mystica w rozm. M powinna być dla mnie idealna. Niestety po przymiarce Crossfire M-ki czułem się jak w zbroi. Niesamowicie ściskała mi ręce i nogi, a panel na plecach przekładany przez głowę mnie dusił. Lepiej jednak wybierać wyższe modele.
Mi idealnie przypasowała ta piana http://hydrosfera.pl/pianka_ion_2014_on ... ps_-35475i w rozm. MT. Jest baaaardzo elastyczna i spokojnie mogę ją polecić a cenowo niewiele droższa niż Crossfire. Hydrosferę również polecam.
narka

Kasper
Posty: 73
Rejestracja: 07 maja 2014, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 kwie 2015, 18:44

Kupiłem ostatnio O'neilla 2014 od chłopaków z kite24 i wrażenie "na sucho" sprawia zaje*****!

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post24 kwie 2015, 18:54

Na mokro bedzie Pan rownie zadowolony
Tak jak chlopaki pisali. CIEPLA, ELASTYCZNA, SZCZELNA, lekka i naprawde blyskawicznie schnie
Mystic po sezonie zimowym byl do reklamacji, puszczaly szwy, darl sie material, dziurawy ja durszlak. Onilek (rowniez po sezonie zimowym) mimo kilku dziurek od muszli wciaz jest zarabisty i zlego slowa powiedziec nie mozna.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2015, 20:26

JaxoN pisze:Siema dołączę się do pytania kolegi.
Szukam nowej gumy na ten sezon obecnie pływałem w NPX Cult 3/2. Na początku i końcu sezonu już mi było zimno to samo jak wychodziłem na brzeg i chwile postałem.
Szukam czegoś o grubości 4/3 ewentualnie jakaś 5 ale to już jest max bo obawiam się, że latem może w niej być już za ciepło.
Czego oczekuje:
1. Jakość
2. Wykonanie i materiały (jak najmniejsze ograniczenia ruchów )
3. Cena max do 1000zł
4. Design (na samym końcu ale też się liczy :))
Moje wymiary 183cm 84kg (latem ok 80kg) klatka 103cm.

Sprawdziłem poprzednie propozycje, jednak wydaje mi się, że temat jest jeszcze do wałkowania :)

Pozdro


Wymien sobie na wyzszy model Mission nss Promo w 24Surf za 900zl i bedziesz super happy.
Policzcz trz ze spokojem dobre dni latem w PL kiedy bedzie ci w niej zaza gorąco... moze 5 sie zbierze jak wieje to w wiekszosci z niepogody. Zasadniczo też lepiej miec zawsze za cieplo i nalac wode przez kolnierz niz za zimno. M akurat sa na stanie ;)

yoda
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2010, 11:58
 
Post24 kwie 2015, 22:42

Z O'neil-em który mam (5mm) jest jeden problem.
Podczas pływania woda wali nogawkami i po paru halsach wieziesz ze sobą dwa wielkie "bukłaki" co zdecydowanie obniża loty... Trzeba podwijać nogawki do kolan i po problemie ale jak się człowiek zapomni to jest później taniec na wodzie.
Poza tym jest bardzo elastyczny, "miękki" i ciepły ale nie na tyle żeby nie dało się śmigać w środku polskiego lata na Bałtyku.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2015, 07:18

yoda pisze:Z O'neil-em który mam (5mm) jest jeden problem.
Podczas pływania woda wali nogawkami i po paru halsach wieziesz ze sobą dwa wielkie "bukłaki" ..
.



tak jak i KAŻDA pianka z długimi nogawkami ..

kukus pisze:Mystic po sezonie zimowym byl do reklamacji, puszczaly szwy, darl sie material, dziurawy ja durszlak. .


nie wiem JAKI miałeś model..
moje po 3 zimach , wiosnach i jesieniach - sprawują się bdb
a nie oszczędzam pianek ..

peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2015, 11:11

pasmanteria dwa rzepy i już mniej wchodzi .
yoda pisze:Z O'neil-em który mam (5mm) jest jeden problem.
Podczas pływania woda wali nogawkami i po paru halsach wieziesz ze sobą dwa wielkie "bukłaki" co zdecydowanie obniża loty... Trzeba podwijać nogawki do kolan i po problemie ale jak się człowiek zapomni to jest później taniec na wodzie.
Poza tym jest bardzo elastyczny, "miękki" i ciepły ale nie na tyle żeby nie dało się śmigać w środku polskiego lata na Bałtyku.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 7 gości

cron