Jamajka

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2015, 12:24

Czy ktoś kojarzy jakąś szkółkę z wypożyczalnią na Jamajce? Wybieram się na początku lutego. Podobno coś tam czasem wieje, ale na forum nie ma żadnego konkretnego info.

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2015, 18:01

Niedawno wróciłem z Jamajki, więc podzielę się moją opinią.

Nie dziwię się, że jest tak mało informacji na tym forum o Jamajce, bo nie jest to wymarzona destynacji na kajta. Nie znaczy jednak, że się nie da…

Rozmawiałem z instruktorem z jedynej szkoły, jaką znalazłem. Dowiedziałem się, że statystyki wiatrowe nie są złe, ale główny problem to brak przewidywalności. Niby byłem podczas wietrznego sezonu, ale wiało tylko pierwszego dnia (około 20knts). Następnego dnia zdechło, a ja pojechałem zwiedzać wyspę.

Z tego co się dowiedziałem od intruktora:
  • Najlepsze warunki są podczas naszego sezonu zimowego
  • Czasem wieje przez 2 tygodnie z rzędu, czasem zdycha na tyle samo – nie przewidzisz
  • Jak już wieje to 15-20knts
  • Najlepsze wiatrowo spoty to okolice Montego Bay, pływa się tam przy wietrze side-on, albo on-shore.
  • W zależności od kierunku albo flat albo lekki czop
  • Mała piaszczysta plaża do startów
  • Wypożyczenie około 80usd/dzień (Core)

Nie piszę dłuższej relacji na tym forum, bo sam nie popływałem. Za to sporo pozwiedzałem, a jest co oglądać :idea: Zainteresowanych foto-relacją podróżniczą zapraszam na fb:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... a729d0e40a

I kilka zdjęć na zachętę:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W razie pytań chętnie odpowiem.

hurricane.janko
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2014, 22:26
Deska: 555
Latawiec: Flexifoil
 
Post09 mar 2015, 09:05

No to kilka groszy... bylem sierpien/wrzesien w Montego Bay. Maja tam szkolke prowadzi ja jakas niemka z lokalnym wymiataczem Santino Millerem albo jakos tak jak spytasz o Tino to wszyscy znaja. Normalna bryza zaczynala sie w poludnie, i trawala do mniej wieceh zachodu slonca. Woda nie plaska ale bez zadnego czopu strasznego takze idealnie do plywania. Nie jest plytko po kolana ale ja uwazam to za atut miejsca bo to znaczy ze mozna ladnie wyskoczyc i nie polamiesz nog i nieskonxzysz z jezowcem w dupie.
Takze jesli chodzi o plywanie to raczej polnocne wybrzeze. Acha warto zapamietac ze to zielona wyspa i to nie sa legendy. Takze polecam lokalne wyroby zwlaszcza wtrakcie plywania na wodzie

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 mar 2015, 15:24

Jakby się ktoś wybierał w przyszłości to napisałem jeszcze trochę przydatncyh informacji:
  • Jak dojechać
  • Poruszanie się po wyspie
  • Noclegi
  • Ludzie
  • Jedzenie i picie
  • Ceny

Wszystko tutaj: http://www.dzienniklotow.pl/blog/jamaic ... formation/

W razie dodatkowych pytań chętnie odpowiem.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron