bar northa z latawcami innych marek

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
piekut00
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:48
Deska: nobile t5
Latawiec: ozone catalist
Postawił piwka: 2 razy
 
Post19 lut 2015, 18:45

wazny temat na szybko.
czy uzywal ktos baru northa 4 linkowego do marek jak np. ozone, naish, best??
w barze northa laczenie linek nosnych "Y" jest odsuniete od linki depowera o ok 6m w stosunku do "Y" innych marek.
tam laczenie jest tuz za linka depowera. pytanie czy to ma jakies znaczenie w praktyce?? ktos stosowal??
bede bardzo wdzieczny za pomoc. mowa oczywiscie o barach uniwersalnych, rowno strymowanych ;)

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2015, 19:10

Wszystko zależy od pigtailsów.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post20 lut 2015, 10:14

zwróć uwagę jak działa system bezpieczeństwa w latawkach do których chcesz podpiąć 4 linkowy bar northa
jeżeli w tych latawkach system opiera się na 2 linkach nośnych to bar Northa (starszy niż 2015, bo od tego roku system opiera się na 1 lince nośnej) będzie pasował, a kwestia dalszego rozwidlenia w 'Y' związana jest z długością mini 5 linki na której latawka zostaje po zliszowaniu, im jest ona dłuższa tym lepiej

piekut00
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:48
Deska: nobile t5
Latawiec: ozone catalist
Postawił piwka: 2 razy
 
Post20 lut 2015, 18:25

mazar pisze:zwróć uwagę jak działa system bezpieczeństwa w latawkach do których chcesz podpiąć 4 linkowy bar northa
jeżeli w tych latawkach system opiera się na 2 linkach nośnych to bar Northa (starszy niż 2015, bo od tego roku system opiera się na 1 lince nośnej) będzie pasował, a kwestia dalszego rozwidlenia w 'Y' związana jest z długością mini 5 linki na której latawka zostaje po zliszowaniu, im jest ona dłuższa tym lepiej


dziekuje mazar za odpowiedz. sporo mi rozjasniles.
chodzi mi o bar z 2015 wiec o system bezpieczenstwa sie nie martwie bo raczej zaden latawiec na jednej lince ciagnal nie bedzie ;)
najbardziej zastanawia mnie Y.
zastanawiam sie czy to,ze jest przesuniety do gory czyli blizej latawca nie bedzie nadawal latawce bardziej ksztaltu C czli zaginal bardziej uszu do siebie..
nie wiem czy to dostatecznie obrazowo opisuje :)
to tak jakby w barze np ozona jakies 6m nad barem zwiazac se soba linki nosne...
nie bedzie to mialo wplywu na sterownosc latawca??

minon1
Posty: 91
Rejestracja: 21 sty 2014, 22:41
Deska: Spleenedoor/SU2
Latawiec: Best/F-one/Ozone
Lokalizacja: Sochaczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 lut 2015, 18:58

Przerabiałem kiedys ten temat.
Moim zdaniem to w ktorym miejscu rozchodzi sie Y ma znaczenie.
Ułóż pod ścianą linke kilku metrową w kształcie V, końce linki przy ścianie w odległości od siebie np 1,5 m.
Zacznij ściągać (łączyć) dwie linki i zauważysz ze linka sie naciąga.
Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem. :)

piekut00
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:48
Deska: nobile t5
Latawiec: ozone catalist
Postawił piwka: 2 razy
 
Post20 lut 2015, 22:23

dobrze wytlumaczyles minon1.
ja widze co to dokladnie tak samo. stad moje obawy..
a sprzedawcy przekonuja o mozliwosci stosowania baru z latawcami innych marek..
Y wyzej sciaga linki nosne bardziej do srodka.
pytanie tylko kto tak probowal i co to daje?

minon1
Posty: 91
Rejestracja: 21 sty 2014, 22:41
Deska: Spleenedoor/SU2
Latawiec: Best/F-one/Ozone
Lokalizacja: Sochaczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 lut 2015, 23:01

Nie chodzi o ściąganie do środka.
Chodzi o to ze prócz bezpieczeństwa na piątej lince jak to jest np w naish sigma to ta linka trzyma kształt i niejako usztywnia konstrukcje.
Zasada jest taka ze linki baru trymuje sie na równo, wiec inna konstrukcja latawca w stosunku do baru z innego modelu wymusi inne trymowanie.

piekut00
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:48
Deska: nobile t5
Latawiec: ozone catalist
Postawił piwka: 2 razy
 
Post20 lut 2015, 23:44

hmm.. to moze ja sie zle wyrazilem.
cos w naprezeniach linek zmienia sie na pewno..
no i mowa o barze 4linkowym

minon1
Posty: 91
Rejestracja: 21 sty 2014, 22:41
Deska: Spleenedoor/SU2
Latawiec: Best/F-one/Ozone
Lokalizacja: Sochaczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post21 lut 2015, 00:59

Zapędziłem sie :)....

Ale poprzednie posty Y podtrzymuje

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post21 lut 2015, 11:16

na jednej lince latawka teoretycznie nie powinna ciągnąc, jednak North nie stosował długo tego systemu, tłumacząc, że istnieje ryzyko splątania i wpadnięcia latawki w tzw. death loops/death spiral - nie pamiętam dokładnie nazwy, ale można o tym poczytać na kf.com - na ile jest to prawdziwe, to nie powiem bo nie miałem jeszcze takich doświadczeń

co do Y to nie wiem czy to rzeczywiście ma aż tak duże znaczenie (Rebel lata na bardzo małym Y) - pewnie jakiś inż.konstruktor musiałby to policzyć uwzględniając w każdym przypadku również różne podpięcie uprzęży przy latawcu - przy empirycznym :D podejściu podpinałem bar Flexi (ma większe Y) do Northa i bar Northa do RRD i nie zauważyłem istotnych różnic, poza niechętnym przewracaniu się latawki po liszowaniu, przy krótkiej mini piątej lince, chociaż podsumowując powyższe preferuję używać latawki z dedykowanymi im barami

najlepiej sam popróbuj przy nie hardkorowych warunkach wiatrowych i w miarę bezpiecznym miejscu - powodzenia :thumb:

piekut00
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:48
Deska: nobile t5
Latawiec: ozone catalist
Postawił piwka: 2 razy
 
Post21 lut 2015, 14:16

gdybym mial mozliwosc potestowania ten temat by nie powstal..
tu chodzi o zakup w ciemno :D
do tej pory uzywalem jednego baru z roznymi latawcami i nie bylo najmniejszego problemu, ale wszystkie te latawce swoje bary mialy z niskim Y.
problem pojawil sie jak chcialem zmienic bar i dokupilem inny latawiec, a za tydzien wyjazd kite'owy..
dla pewnosci zabieram 3 kajty i 3 bary..
dzieki wam za udzial w dyskusji. :thumbsup:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości