Jaka decha od North'a do freestylu i mega loopow?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post19 mar 2015, 09:55

Czesc,

Obecnie plywam na North Gonzales (142x42) ale zaczalem skakac i probowac roznych trickow wiec chcialbym tez wymienic deche na bardziej odpowiednia do tego.

Zalezy mi na Northie bo mam dobre strapy wiec chce tylko blat zmienic.

Moj cel to freestyle i nauka mega loopow. Mozecie cos polecic do tego? Myslalem o North Team Series. Rowniez rozwazam kupno butow. Dobry to pomysl?

Btw, w Northie czym sie rozna kategorie freestyle od wakestyle w deskach?

Dzieki!

Maciek kitejunkiesPL
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2012, 12:53
Lokalizacja: Świnoujscie
Dostał piwko: 5 razy
 
Post19 mar 2015, 14:19

Jak ci zimno w stopy to możesz kupić sobie buty;) W innym wypadku sobie odpuść.

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post19 mar 2015, 15:43

Dzieki za odpowiedz. Czemu odradzasz buty? Ogladalem red bull king of the air 2015 i tam wiekszosc w butach plywa. A do freestylu (power moves) tez by chyba nie zaszkodzily?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2015, 16:43

jank007 pisze:Dzieki za odpowiedz. Czemu odradzasz buty? Ogladalem red bull king of the air 2015 i tam wiekszosc w butach plywa..


..a wybierasz się?

peace

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post19 mar 2015, 17:40

Tak - nakrece qualifying video a czy mnie wybiora to zobaczymy :)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post19 mar 2015, 17:41

jank007 pisze:Dzieki za odpowiedz. Czemu odradzasz buty? Ogladalem red bull king of the air 2015 i tam wiekszosc w butach plywa. A do freestylu (power moves) tez by chyba nie zaszkodzily?


Przeskok z Gonzalesa na TS + buty to gruba zmiana.
Pewnie gdybyś poświęcił trochę czasu na poczytanie forum to byś znalazł odpowiedź na swoje pytanie. A tak to dwóch (doświadczonych) kolegów robi sobie z Ciebie bekę.

Primo, oprócz deski, to do mega loopów potrzebujesz odpowiedni latawiec. Jaki? Poszukasz znajdziesz.
Co do butów, mimo, że mnie również korciło na ten sezon kupić już ładne laczki to słuchając rad kolegów z forum, poczekam jeszcze sezon. Ktoś napisał, że bez odpowiedniego poziomu (min. raley) nie ma sensu pływać w butach bo bardziej przeszkadzają niż pomagają, a pomyłki bardziej bolą :)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2015, 19:25 przez JanuszD, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post19 mar 2015, 18:09

według mnie nawet poziom raley to nie jest czas na buty… szkoda stawów, szkoda szyi… a zysku żadnego. Ewentualnie spowolniony progres, bo jak gleba mocno boli to po piątej czy dziesiątej ciężej się przełamać do nowego…

w takim razie jak ktoś się uprze to od jakiego momentu? nie wiem, myślę, że od na prawdę mocnego s-benda buty zaczynają mieć sens...

Maciek kitejunkiesPL
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2012, 12:53
Lokalizacja: Świnoujscie
Dostał piwko: 5 razy
 
Post19 mar 2015, 18:33

Tak jak koledzy piszą. Sam pływałem 2 sezony w PL, RPA, Viet i doszedlem do wniosku, ze tak na prawdę nie są mi potrzebne a ich używanie kosztuje mnie tylko sporo bólu i ogranicza swobode fristajlu - nie da rady robić oldschoolowych one foot'ow i board offów a w sumie to też fajne jest, szczególnie na spotach takich jak mui ne gdzie plaskiej wody nie ma;)


Coraz częściej na spotach widzę ziomów, którym zimno w stopy, bo do plywania lewo - prawo raczej im nie potrzebne:)
ps. Jakby się przyjrzeć zawodnikom z KOTA to większość w pakiecie z butami ma ortezy, więc pytanie czy warto robić sobie świadomie krzywdę. A i wyciągnięcie z butów przy dużym loopie też nie należy do najmilszych.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2015, 20:27

Maciek kitejunkiesPL pisze:ps. Jakby się przyjrzeć zawodnikom z KOTA to większość w pakiecie z butami ma ortezy, więc pytanie czy warto robić sobie świadomie krzywdę. A i wyciągnięcie z butów przy dużym loopie też nie należy do najmilszych.


Tylko one są zwykle po zerwaniu ACL, co z butami samymi w sobie nie ma wiele wspólnego np. Youri Zoon 2 razy w strapach.

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post19 mar 2015, 23:17

Dzieki kumple - macie ode mnie wirtualne browarki! Jako ze bede dopiero zaczynal tricki unhooked (w tym railey) to poczekam z zakupem butow. Ale caly czas musze wybrac jakas nowa deche - tak jak wspomnialem na poczatku: freestyle (new school/power moves) i mega loopy (tutaj chyba warto miec deche do ktorej mozna przyczepic buty w miejscu strapow) - najlepiej od Northa. Mozecie cos polecic?

Pzdr!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 mar 2015, 08:02

..odniosłem wrażenie, że to jank007 pierwszym postem robi sobie bękę, by rozruszać forum , taką mała prowokację :thumb:

peace


jedi1 pisze:
Tylko one są zwykle po zerwaniu ACL, co z butami samymi w sobie nie ma wiele wspólnego np. Youri Zoon 2 razy w strapach.


..przy takiej mocy wybić i lądowań, mocna integracja z deską za pomocą butów jest niezbędna
niż zastanawianie się jak tu palcami przytrzymać strapy do wybicia, podczas skoku i lądowania, czy może wypadnie jedna noga czy może lepiej dwie..

sam lubię popływać w strapach, zwłaszcza ćwicząc coś nowego czy przy marudnym wietrze, lżej się przyciągać do baru
ale jak jest dobry gwizdek i spora moc - największa przyjemność to buty :D
nawet sama halsówka lewo prawo dla sprawdzenia - polecam - inne odczucie, ale z progresem to nie będzie miało nic wspólnego :hand:

peace

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post20 mar 2015, 08:41

Ziomek. pisze:..odniosłem wrażenie, że to jank007 pierwszym postem robi sobie bękę, by rozruszać forum , taką mała prowokację :thumb:

peace


Bralem to pod uwage :)

Ale gdyby to bylo na powaznie...
Na Northach troche poplywalem, sam takowe posiadam, aczkolwiek z racji poziomu swoich umiejetnosci nie bede sie kreowal na znawce. TS nasuwa sie w pierwszej kolejnosci bo to flagowa deska Northa do freestyle. I nada sie tez w przyszlosci pod buty. Sam na zwyklym TS nie plywalem, ale wymienilem Jaime na TS Hadlow i plywa mi sie na niej rewelacyjnie. Naczytalem sie, ze twarda, ze najlepiej miec >90kg, ze kolana, ze to, ze tamto. Nie znam sie na tym. Wiem, ze poplywalem na niej 6 dni po 4-5 godzin, nie na idealnie plaskiej wodzie i jestem mega, mega zadowolony. Moze nie bede w stanie wykorzystac 50 procent jej mozliwosci, ale zaiwestowalem dlugofalowo (a poza tym ladna jest :P), za rok chetnie podepne do niej buty.
No i zostaje Gambler, ale to typowa deska pod buty o ile mi wiadomo.

Podsumowujac: TS, TS Hadlow, Jaime, Gambler. Chyba, ze cena nie gra roli to zamienilbym dwie pierwsze pozycje.

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 mar 2015, 09:17

Dzieki Janusz za rekomendacje. Wlasnie o cos takiego mi chodzilo :) Jesli chodzi o warunki do plywania to raczej nie mam plaskiej wody - czop albo falka 1 - 3m. Z checia poslucham jeszcze innych opini.

Pytanie jest calkowicie powazne i nie wiem skad podejrzenia o beke... wiem jak chce sie rozwijac i mam konkretny cel - wystapienie w KOTA 2016 albo pozniejszym w zaleznosci jak bedzie mi szlo.

Pzdr!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2015, 07:38

jank007 pisze:.. nie wiem skad podejrzenia o beke... wiem jak chce sie rozwijac i mam konkretny cel - wystapienie w KOTA 2016 albo pozniejszym w zaleznosci jak bedzie mi szlo.




..i wszystko jasne :thumb:

peace

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 mar 2015, 13:07

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Przynajmniej jakiś wesoły troll :clap: :clap:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron