Czy to też lata, Liquid Force , Airush

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post27 kwie 2015, 13:00

Spoko, i tak wszyscy będą w tym czy w przyszłym roku cisneli na Żyletkach, Bestach i oczywiście Kleszach, z drwiącym uśmieszkiem spoglądając na 'amatorkę' na innych markach, nielotach i kłodach. A, przynajmniej to, że ten Klesz nie jest wcale drogi (patrząc na ceny nowych Nobile np.), więc wtopy nie będzie, a i buty można przykręcić... taka inwestycja dla początkującego.
W sumie może i nie ma co narzekać na KF.pl, bo tu czasem ktoś coś zjedzie przynajmniej, choć fakt, z reguły (?) nieobiektywnie albo opierając się znajomości kolegi, który plywał, bo jak poszukać jakiegoś 'review' kajta czy dechy w necie to są tylko świetne, bardzo dobre i rewelacyjne... -> bezwartościowe.
W kontekście recenzji i polecania na KF nie mogę się nadziwić jakie latawce potem widuję na spotach (NIE na Helu) - no prawie nic z tych top-KF... za przeproszeniem, RRD jak mrówków, Wainmany, Core (a, te ponoć jeszcze jakoś latają). No ale widocznie biedota sama się zjeżdża z prowincji to co się dziwować.

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 kwie 2015, 13:53

no właśnie tak myślałem, żeby nie pisać, bo się jeden z drugim uczepi :thumb:
pierwsze ręce - lepiej pływające ode mnie - dla jasności - to mocno zawęża krąg :wink: (.. o Tobie nie wspominając :wink: )
jakbyś nie dopatrzył - nei pływam od 4rech sezonów osobiście na BEST - choć z racji jego niezawodności, zadaję sobie trud, by ściągać sprzęt właśnie tej marki do szkoły, która ma pracować, a nie stać z powodu uszkodzeń latawców ..
domyślam się, że pływasz na LF i uraziłem Twoją dumę - nie przepraszam :thumb:


nie, nie uraziles mojej dumy, plywam/plywalem na roznych latawcach. ale moze ja twoja nieomylnosc urazilem?
czy pierwsze rece plywajace lepiej od ciebie testowaly kazdy latawiec lf? czy te rece potrzeboja tego co przecietniacy lykendowi i ambitniejsi wypinacze nie umywajacy sie do twoich trikasow ;-) chyba nie...
dlatego moze napisz KONKRETNIE o ktorych modelach piszesz, oraz dlaczego ci cos nie lezy....
bo:
nrg slaby dol - nieprawda, stara nirvana, hifix - jak najbardziej slaby dol
wybuchy - na spocie gdzie plywam, od lat plywa 30-40 osob na lf, nie slyszalem o wybuchach..
bar ci nie lezy? bo..??


TO, że są robione w identycznej technologii i mają BARDZO zbliżone parametry :idea:

temat deski, to samo, ogolniki...tak, lf ma pare desek o zacieciu wake,
ale powiedz ktore parametry np. deski lf drive sa "wakowe" i lubia duzo wiatru?

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post27 kwie 2015, 14:35

bartekk pisze:Przydługawe to mało powiedziane, ja bym to nazwał laniem wody bez sensu.. :doh:

Dla Ciebie bez sensu, dla poczatkujacego moze sie to okazac pomocne, rozwiac watpliwosci... Albo moze tego czy tamtego akurat nie wiedziec.

Ziomek. pisze:ja czy Ty się pewnie za wiele nie dowiemy z postów Fordona
ale przez pryzmat początkującego - fajnie że KOMUŚ chce się pisać, zwłaszcza o sprzęcie , którym nie handluje :wink:
wg mnie tylko za mało pikantnie, bez sensu się bać "krytykować" jeśli jest za co :hand:

peace


Dzieki :thumbsup: Zazwyczaj nie pisze pikantnie, jezeli nie jestem czegos na 100% (albo przynajmniej bardzo) pewny. Np. nie pisalem za dobrze o Rally swego czasu - bo po przeplynieciu sie mialem negatywne odczucia. Ale dodawalem przy swoim komentarzu co inni sadza - ze sadza iz to dobra maszynka. Dobrze, ze nie pisalem za ostro, bo teraz po troche dluzszym poplywaniu, wiem ze to bylby blad - i tez przyznalem sie do bledu odnosnie tego co pisalem kiedys. Naish Sigma shape - po tym sprzecie moge jechac, bo sie na nim zbyt dlugo meczylem (moja glupota :oops: )

bartekk pisze:Dla mnie(myślę że dla poczatkujących również) jednak dużo bardziej wartościowe sa posty osób, z konkretna wiedzą, które faktycznie oblatały dany sprzęt i spędzają więcej czasu na wodzie niż na forum.. takich tutaj nie brakuje, niestety co raz rzadziej udzielają się na forum.

Po co punktować tyle modeli latawców i je oceniać, skoro sie na nich nie pływało. Jak sam wiesz żeby ocenić konkretny latawiec nie wystraczy godzina na wodzie, dopiero po kilku godzinach możemy wpływać się lub nie wpływać w dany sprzęt. Nie da się 'poczuć' latawca od razu, chyba że jest totalnym nie lotem. Wnioskująć po ilości modeli latawców i desek które ocenia Fordon mogę tylko domyślać się że pływa, testuje sprzęt cały rok i jest omnibusem..
Jak już o czymś piszę to jestem w stanie to pokazać, udowodnić, zaprezentować na żywo na spocie.. jeżeli czegos nie wiem, albo się nie znam to poprostu siedze cicho.
Raczej nie zdarza mi się wypowiadać na temat latawca, czy deski której nie opływałem i nie wyrobiłem własnej opini na ten temat, dlatego nie rozumiem po co pisać takie rzeczy :doh:

Żeby móc krytykować, trzeba mieć jakieś konkretne argumenty lub przyklady, a w tych postach ich brakuje.


Zgadzam sie, by moc konkretnie napisac trzeba konkretnie poplywac. Ale roznica miedzy nie plywaniem wcale, a przeplynieciem sie tez jest. Do tego mozna zobaczyc jak plywaja inni, co pisza i mowia inni - i jezeli moje odczucia pokrywaja sie z obserwacjami i ich zdaniem to cos w tym jest. Nigdy nie plywalem na Clash`u. Dlatego sie nie wypowiadam - widziales jakies moje komentarze w watku o tej desce czy bym ogolnie sie na ten temat wypowiadal? Nie.. Ale... widzialem ta deske w akcji, slyszalem co inni mowia, czytalem co inni pisza, widzialem pare filmikow... I jakos nie sadze bym sie mylil twierdzac iz jest to dobra deska. Nie bede sie z Toba wyklocal o Banditach, bo plywalem malo. Napisze tylko moje zdanie i tyle. Jezeli napiszesz, ze ten model to och i ach - komentowac nie bede. Do 2014 plywalem calkiem sporo. Testowalem troche sprzetu, pozyczalem, zamienialem sie. Za duzo nie napisalem i nie napisze np. o FS czy wave - bo o tym malo wiem, bo na tym sprzecie i tym stylem malo (jak nie prawie ze wcale...) plywam. Umiem (a przynajmniej tak sadze) podstawowe tricki czy chlapnac decha na fali.

mary.dk pisze:Bez urazy, ale to tylko swiadczy o twojej wiedzy,
a w zasadzie jej braku ;-)
Choc w sumie mozesz sie urazic :doh:


Niby czym? Konkretna i sensowna krytyke przyjme, jezeli bede sie mylil, spuszcze glowe i przyznam racje. Airush DNA i Lithium to 2 modele = dwa latawce. O to mi chodzilo. Rozumiem, ze twierdzisz, iz na tym i na tym plywa sie tak samo, ze sa bardzo do siebie podobne? To to napisz, bo nie dla kazdego to oczywiste - a tego typu komentarz bedzie o wiele bardziej pomocny niz komentarz powyzej. Wiec jezeli twierdzisz, ze oba latawce to to samo: dla nowej osoby niekoniecznie tak musi byc. Nie wiem czemu, ale pare osob plywa i poleca DNA, a o Lithium jakos w temacie nauki i pierwszych krokow nie slysze...

Zastanawia mnie taka jedna sprawa (to juz ogolnie pisze): temat jest o tym czy o tamtym. Wiec po co ktos komentuje moje komentarze, zamiast odpowiedziec na pytanie zawarte w temacie - czyli pisac na temat sprzetu. Nikogo nie obchodzi co ja sadze o danych sprzecie tylko interesuje go/ja sam sprzet. Tak samo jak nikogo nie obchodzi co ktos sadzi o mnie czy moich postach. Jezeli ja napisze, ze latawiec czy deska OK, ale 10 innych osob napisze, ze szkoda czasu i kasy - taka osoba ma juz jakis punkt odniesienia - by raczej unikac. Jezeli ja napisze, ze OK i pare innych napisze podobnie - to raczej warty rozwazenia o zakupie.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post27 kwie 2015, 14:41

Fordon - baranie, te latawce nie sa podobne,
one sa takie same !!!
Roznia sie cena, kolorem i onepumpem ;-)
A ty jako taki obierzykite powinienes to wiedziec
skoro wypowiadasz sie tak obficie w temacie
o ktorym tak ''wiele'' wiesz :naughty:

Pozdro...

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 kwie 2015, 14:51

za stronka: http://www.kitelina.com/airush-kites-2014/

DNA - Exactly the same kite as the Lithium, but for a cheaper price. The lower price is caused by a simplier bag, no one-pump system and a simplier design. DNA is the perfect choice for beginners and for kiteschools.

:hand:

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post27 kwie 2015, 14:57

mary.dk pisze:Fordon - baranie

Nieladnie, nieladnie... Tego nie skomentuje...

mary.dk pisze:te latawce nie sa podobne,
one sa takie same !!!
Roznia sie cena, kolorem i onepumpem ;-)
A ty jako taki obierzykite powinienes to wiedziec
skoro wypowiadasz sie tak obficie w temacie
o ktorym tak ''wiele'' wiesz :naughty:

Pozdro...

Ale to skomentuje. Za experta sie nie uwazam - to na pewno. I obficie sie nie wypowiadam - to tez na pewno. Z tego co ja wiem sa podobne, ale jednak troche sie roznia, nie dokladnie takie same. I nie tylko moim zdaniem - wystarczy poszukac na necie (np. ta stronka: thekiteboarder.com/2013/11/2014-buyers-guide-airush).

MArcinBe pisze:DNA - a simplier design:

Minimalnie inny, ale jednak troche inny design.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 20:58 przez Fordon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post27 kwie 2015, 15:21

Fordon pisze:
mary.dk pisze:Fordon - baranie


Pozdro...

Ale to skomentuje. Za experta sie nie uwazam - to na pewno. I obficie sie nie wypowiadam - to tez na pewno.

Może pora przestać się wypowiadać :?: w kwestiach o których masz tylko teoretyczne pojęcie :idea:
Ile z tych twoich wypowiedzi możesz poprzeć faktami i własnymi testami :?: Mało miarodajne moim zdaniem takie opinie są....... i nie wiem czy bardzo pomocne :?
Ale może się mylę,takie moje osobiste zdanie :hand:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post27 kwie 2015, 18:37

adii pisze:
Fordon pisze:
mary.dk pisze:Fordon - baranie


Pozdro...

Ale to skomentuje. Za experta sie nie uwazam - to na pewno. I obficie sie nie wypowiadam - to tez na pewno.

Może pora przestać się wypowiadać :?: w kwestiach o których masz tylko teoretyczne pojęcie :idea:
Ile z tych twoich wypowiedzi możesz poprzeć faktami i własnymi testami :?: Mało miarodajne moim zdaniem takie opinie są....... i nie wiem czy bardzo pomocne :?
Ale może się mylę,takie moje osobiste zdanie :hand:


Skad ty sie w ogole wytrzasnales ?
Airushem handluje od 2005 roku,
wiec uwierz, wiem co pisze !
Niczym sie te latawce nie roznia !
Lataja identycznie !!!
Wpadnij na hel w majowke to dam ci sie karnac,
co bys mial pojecie o czym bredzisz ;-)

Pozdro...

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post27 kwie 2015, 19:10

Mary.dk - wydaje mi się, że nastąpił błąd w cytowaniu… a adii swoje słowa kierował do Fordona - nie do Ciebie ;)

Fordon - DNA i Lithium to te same latawce. (no chyba że za hiper istotną cechę uważamy brak one-pumpa, brak plecaka czy tylko jeden kolor w DNA)

bartolomeo_n - ehhhh…. ja wiem po co użyłeś przykładu z Razorem. Nie bronię go, bo ani nie muszę, ani nie uważam że go atakujesz. Odpowiedziałem, bo widzę nietrafność Twojego przykładu. Moje wypowiedzi w wątku o Razorze były skierowane do ludzi na poziomie pozwalającym poczuć takie różnice. Bo i Razor skierowany jest do takich riderów. Krótkie linki w tym barze mają swoje uzasadnienie. Ale ich przewagę może wykorzystać z pewnością Alex Pastor, a w PL zaledwie kilku zawodników. Dla reszty - nie rzucającej się na podwójne HP - lepsze będą dłuższe. Natomiast dla riderów, którzy nie poczuliby różnicy w długości linek mam zawsze dobrą radę - hybryda a nie C-shape. I od razu odpada problem czytania zbyt hermetycznych, czy szczególarskich postów w wątkach o Razorze ;)

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post27 kwie 2015, 19:28

[quote="FilipN"]Mary.dk - wydaje mi się, że nastąpił błąd w cytowaniu… a adii swoje słowa kierował do Fordona - nie do Ciebie ;)

Dokładnie tak :?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post27 kwie 2015, 19:43

adii pisze:
Fordon pisze:
mary.dk pisze:Fordon - baranie


Pozdro...

Ale to skomentuje. Za experta sie nie uwazam - to na pewno. I obficie sie nie wypowiadam - to tez na pewno.

Może pora przestać się wypowiadać :?: w kwestiach o których masz tylko teoretyczne pojęcie :idea:
Ile z tych twoich wypowiedzi możesz poprzeć faktami i własnymi testami :?: Mało miarodajne moim zdaniem takie opinie są....... i nie wiem czy bardzo pomocne :?
Ale może się mylę,takie moje osobiste zdanie :hand:

Nie, nie tylko Twoje. Już z rok temu pisałem, że Fordon to taki teoretyk jest :wink: Ja np. już pomijam często czytanie jego postów, co nie znaczy że ich nie lubię. Po prostu wiem, że nie odnajdę tam nic ciekawego prócz 99% teorii i pisania o tym, co można odnaleźć w prostych opisach ze stron producentów latawców... Nie wiem, może początkujący lubią jak im Fordon tłumaczy z ENG na PL opisy latawców zagranicznych producentów ;)
Pozdr

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2015, 23:15

Ziomek. pisze:
opinia experta ;-), "zaslyszana z pierwszych rak w polsce"... i tak napisana, ze nie wiadomo co i jak, ale jednak to nie jest best...


Osobiście wiem o jakie ręce chodzi i jest to jedyna reklamacja latawca LF w polsce przez ostatnie 3 lata. Prawdopodobnie była to wada fabryczna, ale LF sie jeszcze do tego nie ustosunkował.

Poza tym to już jest takie bicie piany.. :roll: Ile już widziałem akcji, jak latawiec wybuchał w powietrzu, albo przy lekkim uderzeniu o wodę(na przykład rok temu TS 14 albo 15m 2014, pierwszy czy drugi raz na wodzie, Buła pewnie chetnie potwierdzi:), zdarza się, nie musi to być reguła(w niektórych przypadkach niestety jest :() i powód do objeżdzania całej marki.

ps. czy to nie Tobie przypadkiem razor pękł na pół rok temu na fordzie? :)

Ziomek][quote="bartekk pisze:Raczej nie zdarza mi się wypowiadać na temat latawca, czy deski której nie opływałem i nie wyrobiłem własnej opini na ten temat..

..raczej ne zdarza Ci się też mieć jakiejkolwiek złej opinii na temat marek z którymi jesteś związany: latawce i deski F-One i LF oraz trapezy Manera..
takich "recenzentów" od razu w rozdziale bajek lokuję :thumb:
zwłaszcza jak piszą o świetnym freestyle na Bandicie :D


Mylisz się, złych produktów tych marek po prostu nie polecam i o nich nie piszę. Tak samo jak nie polecam banditów do wakestyle'u, tylko do all roundowego pływania freestyle, czyli dla większość pływających.


Ziomek. pisze:
no właśnie tak myślałem, żeby nie pisać, bo się jeden z drugim uczepi :thumb:
pierwsze ręce - lepiej pływające ode mnie - dla jasności - to mocno zawęża krąg :wink: (.. o Tobie nie wspominając :wink: )
jakbyś nie dopatrzył - nei pływam od 4rech sezonów osobiście na BEST - choć z racji jego niezawodności, zadaję sobie trud, by ściągać sprzęt właśnie tej marki do szkoły, która ma pracować, a nie stać z powodu uszkodzeń latawców ..
domyślam się, że pływasz na LF i uraziłem Twoją dumę - nie przepraszam :thumb:



Nie przesadzałbym z tą niezawodnością, tak się składa że mamy na trójce jedną szkółke na bestach i wiem jak to wygląda :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2015, 23:22

bartekk pisze:
Ziomek. pisze:
opinia experta ;-), "zaslyszana z pierwszych rak w polsce"... i tak napisana, ze nie wiadomo co i jak, ale jednak to nie jest best...


Osobiście wiem o jakie ręce chodzi i jest to jedyna reklamacja latawca LF w polsce przez ostatnie 3 lata. Prawdopodobnie była to wada fabryczna, ale LF sie jeszcze do tego nie ustosunkował.


..nno, to już prawie rok się "stosunkuje" :thumb:





bartekk pisze:ps. czy to nie Tobie przypadkiem razor pękł na pół rok temu na fordzie? :)



przypadkiem NIE :idea:
ale nie pamiętam, czy 3 f-One nie pękły komuś na Fiacie :wink:


bartekk pisze:

Nie przesadzałbym z tą niezawodnością, tak się składa że mamy na trójce jedną szkółke na bestach i wiem jak to wygląda :)


zamieniam się w słuch, chętnie się czegoś dowiem :thumb:

peace

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 kwie 2015, 09:07

zamieniam się w słuch, chętnie się czegoś dowiem :thumb:


a ja myslalem, ze to my sie zamieniamy w sluch i czekamy az TY jakies KONKRETY podasz w sprawie lf..??

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2015, 09:59

MArcinBe pisze:
zamieniam się w słuch, chętnie się czegoś dowiem :thumb:


a ja myslalem, ze to my sie zamieniamy w sluch i czekamy az TY jakies KONKRETY podasz w sprawie lf..??


..już Ci kiedyś napisałem, że "nie chce mi się z Tobą gadać" :thumb:

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron