Czy to też lata, Liquid Force , Airush

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
krzylo72
Posty: 52
Rejestracja: 04 sty 2015, 20:01
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 kwie 2015, 18:35

Witam,

Czy ktoś ma wiedzę na temat wyżej wspomnianych marek latawców, mam zamiar kupić trzy latawce w rozmiarach 7,9,12 i coś słabowiatrowego około 15-17.
Niestety chodzą opinie w naszym kraju ,że oprócz Northa , Cabrinhy , i może Ozone, to reszta firm to nieloty. Myślę ze spowodowane jest to głownie lanserskim podejciem i masowym papugowaniem.
Mam nadzieję że jest wiele innych dobrych ,a może lepszych firm które robią pożadny sprzęt ,chodźby wsponiane w temacie.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2015, 19:01 przez krzylo72, łącznie zmieniany 1 raz.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post25 kwie 2015, 19:00

Nie wiem skad masz takie info, ale... mylisz sie. Owszem, wymienione przez Ciebie "popularne" marki (w sumie do tych popularnych ja bym jeszcze kilka innych dopisal, ale nie o to chodzi) maja wziecie i jest ich sporo - niemniej jednak nie wynika to z "lanserskiego podejscia i masowego papugowania", a po prostu z tego, ze sa to dobre, porzadne i sprawdzone latawce.

Airush ma jeden z najlepszych C-Shape`ow = jeden z najlepszych latawcow Freestyle`owych, bardzo dobry latawiec do nauki i Freeride`u oraz dobry latawiec Low Wind.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post25 kwie 2015, 20:16

Fordon pisze:Nie wiem skad masz takie info, ale... mylisz sie. Owszem, wymienione przez Ciebie "popularne" marki (w sumie do tych popularnych ja bym jeszcze kilka innych dopisal, ale nie o to chodzi) maja wziecie i jest ich sporo - niemniej jednak nie wynika to z "lanserskiego podejscia i masowego papugowania", a po prostu z tego, ze sa to dobre, porzadne i sprawdzone latawce.

Airush ma jeden z najlepszych C-Shape`ow = jeden z najlepszych latawcow Freestyle`owych, bardzo dobry latawiec do nauki i Freeride`u oraz dobry latawiec Low Wind.


Dobry latawiec do nauki maja wszyscy, freeride rowniez,
Airush ma tez dobry latawiec do Wave'a, a moze nawet przede wszystkim ;-)

Pozdro...

krzylo72
Posty: 52
Rejestracja: 04 sty 2015, 20:01
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 kwie 2015, 21:02

właśnie o Airush słyszałem dobre opinie. , ale nikt nic nie wspomina o marce "Liquid Force", podobno bardzo dobrze wykonane latawce i dobre bary.
Możliwe ze w Polsce nie mają zwolenników .

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post25 kwie 2015, 21:47

mary.dk: latawce do szkolen i Freeride: jedni maja przecietne, inni dobre, inni bardzo dobre.

To, ze jakas marka jest mniej popularna nie oznacza automatycznie, ze jest zla. Wezmy za przyklad... no nie wiem... deski SU-2. Za granica raczej nie sa jakos szalenie popularne i znane. A u nas? Sa - i to bardzo. I sa to spoko deski. Owszem - sa lepsze marki, ale na pewno nie mozna napisac, ze sa to zle dechy. Epic kites - u nas nie sa popularne, sa za to (o ile sie nie myle) w USA. Szczena opada jak sie patrzy co Maramenides na nich wyczynia. Choc nie sa to jakos nie wiadomo jak dobre egzemplarze (o ile sie rowniez nie myle), ale zle tez nie sa. Dlaczego tak jest w przypadku danych marek sprzetu? To juz pytanie do expertow w tej dziedzinie. Moze po prostu tak sie przyjelo, moze zabiegi marketingowe - promocja, itp., moze te popularne marki sa na tyle dobre ze ludziom one wystarczaja, moze cena, dostepnosc, ...?

Jezeli masz troche ogarniete podstawy ze znanymi markami, czas, checi, pieniadze i jestes ciekawy - sprobuj z LF i zobacz roznice. Ja swego czasu kombinowalem z Takoon`ami i Sigma`mi Naish`a i... zaluje. Dalo sie plywac, ogarnialem, mialem niejedna fajna sesje, ale... nie byly takie dobre i przyjemne jak te "popularne". Niby inni na forach i w testach pisali, ze OK latawce, ze spoko sie plywa, ze warto... Jak sie okazalo - nie do konca. Mialem tez wtedy Cabrinhe, wiec looz, ale zaciekawily mnie - po prostu "spodobaly sie" Sigmy i Takoon`y :oops:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post25 kwie 2015, 22:36

Fordon pisze:mary.dk: latawce do szkolen i Freeride: jedni maja przecietne, inni dobre, inni bardzo dobre.


No to wymienieaj, zacznij od tych przecietnych ktore testowales :twisted:

Pozdro...

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post25 kwie 2015, 22:51

Wiem, ze mam troche przydlugawe posty, ale juz wyzej wymienilem... Z tym testowaniem to bym nie wyolbrzymial, raczej obiektywnie bym napisal, ze sie przeplynalem... Te ponizej przecietnej to np. rzekomo All-round Sigmy, przecietne np. Takoon`y, Gaastra, Wainman Hawaii, reszta to juz raczej dobra albo bardzo dobra... Oczywiscie moja opinia, czytalem na necie, ze niektorzy byli wprost zachwyceni np. Gaastra...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2015, 22:58

Fordon pisze:Jezeli masz troche ogarniete podstawy ze znanymi markami, czas, checi, pieniadze i jestes ciekawy - sprobuj z LF i zobacz roznice. Ja swego czasu kombinowalem z Takoon`ami i Sigma`mi Naish`a i... zaluje. Dalo sie plywac, ogarnialem, mialem niejedna fajna sesje, ale... nie byly takie dobre i przyjemne jak te "popularne". Niby inni na forach i w testach pisali, ze OK latawce, ze spoko sie plywa, ze warto... Jak sie okazalo - nie do konca.


..to nie czytaj tych autorów :hand:


Fordon pisze: Mialem tez wtedy Cabrinhe, wiec looz, ale zaciekawily mnie - po prostu "spodobaly sie" Sigmy i Takoon`y :oops:


..chyba ich cena Cię "zaciekawiła" :wink: .. tylko nią, mogą "zaciekawić" nie znających tematu :thumb:

peace

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post25 kwie 2015, 23:16

Sigmy: zaciekawil mnie ksztalt, spodobal sie wyglad, rzekome dobre opinie. Ciekawosc, glupota, brak wiedzy. Moj blad - przyznaje :hand: Takoon: tez podobnie, tez do bledu sie przyznaje :hand: Co do ceny - nowych nie kupowalem, wiec cenowo wychodzilo mniej wiecej podobnie, poza tym czesc byla pozyczana / zamieniana. Szkoda nawet pisac...

Napiszcie chlopakowi wiecej o Airush`u i LF, Ziomek: kto jak kto, ale Ty masz co nieco do powiedzenia o Razor`ze :thumb:

krzylo72
Posty: 52
Rejestracja: 04 sty 2015, 20:01
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 kwie 2015, 23:37

Jedli chodzi o Airush to bardzo polecają model Lithum , ze bardzo uniwersalny i rozwojowy.
Natomiast z Liquid Force model Envy , lecz jeśli chodzi o tą drugą firmę to widać ze mało użytkowana tu na forum.
Moje imiejętności są podstawowe tzn. swobodne pływanie na halsie , zwroty w miarę ok , no i próby pierwszych skoków .

Ziomek a co Ty sądzisz o tych firmach, oczywiście obiektywnie i bezstronnie.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2015, 00:28

krzylo72 pisze:Ziomek a co Ty sądzisz o tych firmach, oczywiście obiektywnie i bezstronnie.


e, obiektywnie i bezstronnie to ..nic :hand: :wink:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2015, 00:39

..a subiektywnie i stronniczo to, pokrótce, bo spać mi się chce :wink:

LF - byłem nawet przez 3 sezony dealerem tej marki w PL :thumb: ale to było w okolicach 2004
sprzęt bdb zaprojektowany i nieźle wykonany, ale zdarzały się już wtedy niekontrolowane wybuchy :hand:
wiem, z pierwszych w Polsce rąk - że niestety wtopy tej marki zdarzają się do dziś
no i niezmiennie aktualne jest nieoficjalne hasło tej firmy: "LF lubią wiatr.." ..czytaj: nie mają mocy w słabym wietrze (choć wczoraj Mistrz Świata pokazał na żywo , że jednak miewaja :wink:
tak samo jak kajtowe deski LF - po prostu na wyciągu wakeowe deski nie potrzebują wiatru
bary mi nie leżą :hand:
..LF umieściłbym , wzorem Fordona :hand: na środkowej półce - czyli w środku peletonu :wink:

Airush - mieliśmy je w bazie - WSZYSTKIE modele, poza wave, bo po co nam on :wink: - tylko do testów go miałem ..ale po co mi on (swoją drogą BDB do fal :hand: )
generalnie firma godna polecenia :idea:
latawce wytrzymałe, dość pancerne, i jak z każdą właściwie marką - nie tylko kajtową - warto się orientować któr model, w jakim roczniku i roamiarze jest trumfem a który tombakiem :wink:
Razor dla przykładu w KAŻDYM roczniku jest szczerym złotem :hand:
Varial X -2015 wzbudza moje obawy
VXR - naprawdę godny słabowiatorwiec :hand:
bary - jedne z najlepszych i najwytrzymalszych
..Airush jest na najwyższej fordonowej półce, może dlatego nie może On do nich dosięgnąć i bierze sigmy :wink: . czoło peletonu

peace

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post26 kwie 2015, 00:44

Ha ha ha :D :wink: To bylo dawno, drugi raz tego bledu nie popelnie :wink: A i z polkami dalem sobie spokoj :thumb:

Co do Airush to dla Ciebie bardziej DNA. Co do LF to faktycznie: tak jak pisza - Envy.

Dlaczego chcesz kombinowac z LF - mniej znana marka i modelem, skoro jest tyle innych dobrych, pewnych i sprawdzonych modeli?

krzylo72
Posty: 52
Rejestracja: 04 sty 2015, 20:01
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 kwie 2015, 08:24

Ziomek dzięki za opinię , już myślałem ze odpuścisz :).
Jeśli chodzi o Liquid Force to podobają mi się ,wiem wiem to nie ma wyglądać tylko latać, ale jeśli ma się wydać trochę kasy to niech to tez wygląda.
Tak na serio to nie uparłem się tylko na te dwie firmy, zapewne są inne porządne , North tez mi się bardzo podoba ale z cenami to lekka przesada.
Teraz mam starą Cabrinhe Convert 12 m 2008 na której mnie uczył Maciek właśnie z Wake.pl.:)
Drugi latawiec to CORE GTS 9m , i tylko te latawce znam , nie próbowałem na innych więc nie mam porównania.
Myślałem też czy po prostu nie dokupić jeszcze CORE 12 i 7 ale ciezko dostać cos używanego , nowe tez w chorych cenach.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2015, 09:09

krzylo72 pisze:Ziomek dzięki za opinię , już myślałem ze odpuścisz :).

Myślałem też czy po prostu nie dokupić jeszcze CORE 12 i 7 ale ciezko dostać cos używanego , nowe tez w chorych cenach.


..a KTÓRE teraz są w zdrowych? :?

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości