Ford Kite Cup 2015

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2015, 16:45

Już jutro zaczyna się sezon zawodniczy kite w Polsce.
Chalupy camping number 3.
Jak się cieszę :D :D :D
Powodzenie wszystkim startującym i emocji oglądającym!

Rok temu było tak:
phpBB [video]


Aktualna i do tego fajna strona:
http://www.fordcup.pl/

Zgłoszenia:
http://fordcup.pl/zgloszenie-na-zawody/

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2015, 17:59

...oby tylko jeszcze wiatr jakiś sensowny wszedł bo progno aktualnie marne. :(

Z drugiej strony ciekaw jestem na czym Marek popłynie i czy to będzie już oficjalny mariaż (Xenon czy Shinn) :)

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2015, 07:57

Szkoda, że nie tydzień wcześniej bo więcej osób mogłoby to zobaczyć chyba, że publika nie jest pożądana. .. :doh:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2015, 08:02

Grzegorz KiteLife pisze:Szkoda, że nie tydzień wcześniej ..:


..no . te +35 węzłów przemieszało by szyki :wink:

wczoraj była przemiła słoneczna sesja rozgrzewkowa w fajnej ekipie :) --> https://www.facebook.com/fordkitecup

wiatr mocny na 9-10 m2 ale nierówny na maksa :hand:

peace

mkmiec
Posty: 640
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:19
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2015, 08:48

Grzegorz KiteLife pisze:Szkoda, że nie tydzień wcześniej bo więcej osób mogłoby to zobaczyć chyba, że publika nie jest pożądana. .. :doh:


Wlasnie o tym samym myslalem ponad tydzien temu! ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2015, 14:28

Ziomek. pisze:
Grzegorz KiteLife pisze:Szkoda, że nie tydzień wcześniej ..:


..no . te +35 węzłów przemieszało by szyki :wink:



peace


Faktycznie nieraz jak w Jastarni nie było wiatru to w Chalupach było można coś popływać ale żeby aż bite 10 węzłów różnicy, hmmm ? :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2015, 09:11

Grzegorz KiteLife pisze:
Faktycznie nieraz jak w Jastarni nie było wiatru to w Chalupach było można coś popływać ale żeby aż bite 10 węzłów różnicy, hmmm ? :wink:


..nie wiem CO było w Jastarni, Katowicach czy w Grodzisku Mazowieckim :hand:

piszę o sile wiatru w CHAŁUPACH - trochę już się wiatru w życiu naoceniałem a jak mam grubo na 9m2 w PL - to WIEM że jest 35 ..

Majówka 2015 - sobota CHAŁUPY

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post09 maja 2015, 10:18

W lebie bylo 35+ a kopy byly zdrowo ponad 40 knts :hand:

Pozdro...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2015, 21:04

mary.dk pisze:W lebie bylo 35+ a kopy byly zdrowo ponad 40 knts :hand:

Pozdro...


..jak zrywa mi krawędź w butach na 9m2 C , że przestaje mieć przyjemność, to wiem ile wieje

wtedy spokojnie mogę zwijać 9tke i z 11stką uderzać w kierunku JAstarnii na czilałtową sesję :wink:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2015, 21:21

w temacie:

znowu to ja muszę być tym niemiłym, wsadzającym kij w mrowisko, choć w kuluarach każdy o tym mówi :idea:

staram się zrozumieć decyzje Organizatorów FORDa, którym jestem wdzięczny za mocno profesjonalny wieloletni cykl fajnych zawodów w PL :thumb:

zawsze udawało się wycisnąć każdy podmuch wiatru , czasem męcząc tym zawodników, chodzących w strefie pieszo pod górę w 12 granicznych węzłach

tym bardziej nie rozumiem decyzji o zakończeniu dziś zawodów, gdy na jutro jest ŚWIETNA, MOCNA , CAŁODNIOWA prognoza :hand:

rozumiałbym decyzję, gdyby zawody były rozegrane, choćby pojedyncza by się dokończyła, częściowo bym to rozumiał, choć sam, jako organizator od 11 lat zawodów ( a od 2 lat 2 razy w sezonie - na początek i na koniec sezonu) starałbym się w TAKJIEJ prognozie pociągnąć miarodajną podwójną, choćby po to , by dać szansę takiemu DonKiczce, który trenując dorobił się przez tę zimę kaloryfera lepszego niż Chodakowska (poka poka Paweł :hand: ) a przy pierwszym triku urwał linkę i ..po zawodach ..a jest jak wiadomo jednym ze ścisłych faworytów zdecydowanie na pudło

rozumiałbym nawet gdyby zawody nie były rozegrane, ale prognoza byłaby marna lub niejednoznaczna

ale zawody NIE SĄ rozegrane - a progno JEST bardzo dobre na jutro ..

wiem, że w regulaminie jest, że zawody uznaje się za rozegrane jeśli rozegra się race LUB freestyle

RACE się rozegrał..

myślę, że nikt nie odpowie na moje pytanie, chciałbym by powodami nie były jedyne te, o które chodzi , gdy nie wiadomo o co chodzi...

szkoda widowiska i fair play, nawet pierwsza drabinka freestyle nie poszła do końca, dla mnie akurat pewnie na rękę, bo dostając Wojtka Issela, odpadłbym w tej rundzie

rozumiem, że Karolina rozegrana, zdjęcia są, video będzie, przekaz pójdzie..
kolejne super zawody odbyły się ..wg mnie NIE, nie odbyły się..

ALE no na miejscu takiego Marka, który lata po Egiptach, trenuje, zarywa studia , stara się profesjonalnie traktować, będąc wg mnie w najmocniejszej dyspozycji wśród młodych (nie pływałem z Victorem ostatnio :hand: ) byłbym MOCNO rozczarowany i szczerze: wqu588ł bym się i lekko podłamał czymś takim, mając szansę na zrobienie już dystansu .. nie wiemy JAK potoczą się losy kolejnych edycji ,
mamy szczęście do wiatru w ostatnich latach ALE - należy brać pod uwagę również scenariusz, że nie zawieje już na żadnej edycji ..obym nie był prorokiem, nie życzyłbym tego , sobie też :hand:

szkoda..

peace

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2015, 10:31

Ziomek. pisze:myślę, że nikt nie odpowie na moje pytanie, chciałbym by powodami nie były jedyne te, o które chodzi , gdy nie wiadomo o co chodzi...

peace[/quote]

Z tego co zauważyłem na zawodach Forda to chyba zawodnicy nie są najważniejsi :thumbsup:

Przynajmniej ja to tak odczuwam, ale widzę że nie jestem sam. No ale nie oszukujmy się, trzeci dzień zawodów to są dodatkowe koszty (obiad dla zawodników tzn. kawałek mięsa i ziemniak, śniadanie tzn. kilka bułek na 50 zawodników) no a skoro według regulaminu zawody się odbyły TO SIĘ ODBYŁY I KONIEC, przykre ale prawdziwe :(

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2015, 10:41

Byłem, przyglądałem się z boku i odniosłem wrażenie, że to raczej spotkanie dla sponsorów, niż zawody ;-(

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2015, 10:59

To po kiego grzyba robić zawody, skoro olewa się "dzień zapasowy" a jest szansa na prognozę??

Zdjęcia równie dobrze można zrobić na greenscreen :lol: nie nie trzeba do tego wielkich kosztów + robić z zawodników (...@!$%^&) + z zawodów wybiegu dla modeli.

PS. Jeśli zawody mają był piknikiem, to równie dobrze można je zrobić w Tawernie i rozdać sobie wzajemnie dyplomy.Tylko za rok czy dwa organizator niech nie narzeka że pies z kulawą nogą się nie zainteresuje, media czy potencjalni sponsorzy dla zawodników. EOT.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post10 maja 2015, 12:00

Trzeba było przykleić sobie naklejkę LECH
/starsi wiedzą o co chodzi/ na deskę albo
VW w formie protestu ;-)
Przecież te zawody zawsze takie były :!:

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post10 maja 2015, 12:53

Ziomek. pisze:w temacie:

myślę, że nikt nie odpowie na moje pytanie, chciałbym by powodami nie były jedyne te, o które chodzi , gdy nie wiadomo o co chodzi...

peace


Ja widzę tu taką filozofię:)
Myślę, że raczej nie chodzi o „Idea„ , która notabene też upadła mimo, że było trzeba bulić kasę za prowadzone rozmowy:P.
Tak całkiem serio to z punktu widzenia amatora, który nie zna szczegółów tej imprezy od kuchni(wszystkich opinii itp.), ale domyśla się, o co chodzi…. Proponuje takie rozwiązanie, jakie jest np. runmageddon temat jest prosty kolesie wykumali, „że ludzie to zwierzęta stadne i mają wieczną potrzebę rywalizacji i sprawdzania się”, więc umożliwili taką opcję. Warunki są proste jak chcesz się bawić na małym placu zabaw płać np. 100zł, średnim 200zł a na poligonie 300zł. Jak sama nazwa wskazuje na poligonie jest potrzebna armia ludzi(do organizacji, ustawienia przeszkód, obsługi itp.) i trzeba im za tą „pomoc” zapłacić.
Do wczoraj byłem przekonany, że ford kite cup jest bezpłatny, ale okazało się, że tam też jest wpisowe. Wychodzi na to, że to po prostu iwent. Oczywiście szacun dla organizatorów, że się podjęli jego organizacji w tak niszowy sporcie zwłaszcza 10 edycji temu. Ale skoro nie ma konkurencyjnej imprezy i hajs się nie zgadza to trzeba by pomyśleć, żeby zwiększyć wpisowe, żeby było na „kotlety i bułki dla zawodników :P”. Myślę, że chęć rywalizacji i ustalenia hierarchii na własnym podwórku będzie większa niż 100zł mniej w kieszeni.
Natomiast dygnitarzy na selfi od sponsorów też zapraszać na „prognozę” bo siedzieć i celebrować trzy dni też bywa męczące (lata nie te :P).
Wiem boli, ale dzięki temu impreza ma szanse przetrwać i się rozwijać a nie zostawiać jak teraz „smród po sobie” może z czasem ktoś zwietrzy interes i pojawi się inny tytularny sponsor i to zawodnikom będą płacić…..
Dodam, że to filozofia z przekąsem ale filozofia:)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron