su2 proseries na wake

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2015, 09:45

Chcę odkręcić finy i wziąć swoją sunie proseries na pare skokow z kickera w wake parku. Na ile się porysuje ? Dojadę blat konkretnie?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 18:14 przez Rigus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post06 cze 2015, 21:10

kicker jej nie porysuje. Przynajmniej nie w jakiś znaczący sposób. Bardziej bym się bał czy się nie złamie przy mocnym lądowaniu…. nie wiem co tam będziesz z tego kickera skakał ;)

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2015, 23:04

Właśnie po lekturze kf ;-) mam trochę obawy co do wytrzymałości a ważę 9 dyszek. A jak jest z narażeniem na kontuzję stawu skokowego przy lądowaniu? W strapach ryzyko większe jak mniemam?

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post07 cze 2015, 11:52

Tak jak pisałem nie wiem jak pływasz i co tam zamierzasz z tego kickera skakać. A co za tym idzie z jaką mocą będziesz lądował.
Natomiast zawsze będę powtarzał, że dużo lepiej jest pływać na wake na desce do tego przeznaczonej, nawet jakiejś podstawowej, wypożyczeniowej, niż na typowo kajtowej (nie piszę o deskach wakestyle, teoretycznie przystosowanych do pływania również na kablu). Deska wake jest tak zbudowana by znosić ciężkie lądowania (choć i tak czasem udaje się ją połamać właśnie z kickera), poza tym, buty dają dużo większą kontrolę. Tak, to prawda gleby bardziej bolą - zwłaszcza te spowodowane "złapaniem" krawędzi ale nie chciałbym się dowiedzieć co dzieje się z kostką czy kolanem gdy przy lądowaniu "piątki" z kickera wypada ze strapów jedna noga….

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2015, 18:13

Poziom mam taki ze nawet jakbyś mnie kopnął w dupę to bym nie rozróżnił dobrego popa od złego :lol: .
Dzis stesowalem i nie polecam samych strapow do wake -niestety stłukłem grzbiet stopy - na chwile obecna myślę ze kości śródstopia raczej cale...

Deska bez problemu lądowała i nie miałem wrażenia ze może pęknąć- solidna konstrukcja,brak śladów po kickerze.
minusy:-gorzej się zacina i mniej zwrotna, mniej stabilna
plusy :- o wiele szybsza . miałem wrażenie ze unosi się nad woda
niestety stłukłem grzbiet stopy - na chwile obecna myślę ze kości śródstopia raczej cale...
czy wiązania wake można zamontować do zwykłej deski kite?
widziałem ze wake deski maja inne mocowania ale może ktoś już zrobił takiego mutanta co nadaje się do zwykłej kite deski?

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2015, 21:20

Rigus pisze:Poziom mam taki ze nawet jakbyś mnie kopnął w dupę to bym nie rozróżnił dobrego popa od złego :lol: .
Dzis stesowalem i nie polecam samych strapow do wake -niestety stłukłem grzbiet stopy - na chwile obecna myślę ze kości śródstopia raczej cale...

Deska bez problemu lądowała i nie miałem wrażenia ze może pęknąć- solidna konstrukcja,brak śladów po kickerze.
minusy:-gorzej się zacina i mniej zwrotna, mniej stabilna
plusy :- o wiele szybsza . miałem wrażenie ze unosi się nad woda
niestety stłukłem grzbiet stopy - na chwile obecna myślę ze kości śródstopia raczej cale...
czy wiązania wake można zamontować do zwykłej deski kite?
widziałem ze wake deski maja inne mocowania ale może ktoś już zrobił takiego mutanta co nadaje się do zwykłej kite deski?


Jak ma deska standardowy rozstaw 6" to możesz zamontować wiązania, ale nieprzystosowana do butów deska może delaminować, a przy wcince może się okazać, że wyrwałeś inserty.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post07 cze 2015, 22:38

Rigus pisze:czy wiązania wake można zamontować do zwykłej deski kite?


technicznie - bez problemu. Deski wake mają taki sam sposób mocowania butów jak kite. Inserty+śruby. Należy tylko uważać bo niektóre deski wake (zwłaszcza starsze modele) mają gwint calowy, a deski kite - metryczny. Dlatego do butów dodawane są dwa zestawy śrub. Wkręcenie (na siłę) śrub calowych w deskę kite uszkodzi inserty. Wkręcenie śrub metrycznych w calowy insert spowoduje zgubienie śrub ;)
Trzeba też pamiętać, żeby ustawić inne kąty butów. Deski wake mają inserty w jednym rzędzie. Deski kite mają inserty po jednej stronie buta przesunięte względem tych po drugiej stronie - żeby nadać odpowiedni kąt padom i strapom, które często nie posiadają jego regulacji. Dlatego jeżeli pływamy na desce wake, dajmy na to na kątach 12-12 to na desce kite, żeby zachować to samo ustawienie musimy ustawić mniejszy kąt na skali.

inna sprawa to to, że deski kite przystosowane do pływania w butach mają wzmocnione inserty. W zwykłej desce - tak jak napisał jedi1 - przy mocniejszej glebie można wyrwać insert z korzeniami ;)

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post08 cze 2015, 12:38

Su-2 Wake to modele inne jak piszecie.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post08 cze 2015, 16:51

temat jest i Su-2 Proseries :idea:

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2015, 18:20

tak, proseries. już doprecyzowałem temat.
na razie się wstrzymam z butami bo mam wylot za parę dni i nie chce znów prowokować losu. reasumując ciesze się ze mam stopę cala. dziś zrobiłem prześwietlenie bo tak spuchła...
jak wrócę może się skusze żeby podpiąć buty i protestować inserty :twisted:

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 cze 2015, 22:13

Rigus pisze:jak wrócę może się skusze żeby podpiąć buty i protestować inserty :twisted:

Do pierwszej wciny ;)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości