Miłosz Yano Jr - 10-letni kitesurfer - Jastarnia '2015

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2015, 07:23

Z ogromną przyjemnością i ojcowską dumą pragnę Was poinformować, że do naszego kajciarskiego środowiska dołączył kolejny członek.
Jest nim mój 10-letni syn Miłosz!
By osiągnąć ten cel, Miłosz włożył dużo pracy przez zabawę: praca latawcem (najpierw 2m, później 6m Flysurfer Viron :thumbsup: ), snowboard, surfing za motorówką, wake za pontonem motorowym, pierwsze halsy na snowkite, aż wreszcie przyszedł czas na kitesurfing :thumb:
Młody ma do czynienia z tym wszystkim od kiedy ojciec złapał zajawkę na kitesurfing.
O ile kilka lat temu był wściekły i rozgoryczony, że tata zostawia go w domu i "znowu idzie kajtować", to od czasu gdy zaczął się aktywnie angażować w zabawę wspólnie z tatą, zaczęły się coraz częściej pojawiać pytania:"Tata, a kiedy znowu pojedziemy na...?"
Dużym sprzymierzeńcem do osiągnięcia celu na pewno są doskonałe warunki na Zatoce, a w szczególności wielka płytka łacha w Jastarni, gdzie tata otworzył szkółkę kitesurfingu, dzięki czemu Miłosz może spędzać przynajmniej połowę (na razie :wink: ) wakacji. Już w zeszłym sezonie '2014 były nieśmiałe próby startu i kilkudziesięciometrowe ślizgi. Jednak sezon dobiegł końca i musieliśmy wracać do Żnina, gdzie również prowadzę szkolenia, jednak płycizna brzegowa na jeziorze Dużym w Żninie, mimo iż nadaje się do szkolenia dorosłych osób, to dla dzieciaka jest zbyt krótka i zbyt ryzykowna ze względu na bliskość linii brzegowej.
Postanowiliśmy więc spróbować wake za pontonem. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, a mój 10-konny silnik Mercury jest w stanie pociągnąć na desce 30-kilogramowego bąbla :) Więc całą jesień '14 i wiosnę '15 spożytkowaliśmy na zabawie w wake. Miłosz musiał pokonać swój lęk przed głęboką wodą. O ile wszystko było dobrze, dopóki pływaliśmy blisko linii brzegowej, o tyle w momencie gdy na chwilę wypłyneliśmy łukiem w głąb akwenu, to usłyszałem krzyk przerażenia i płacz, "że tu jest głęboko". Po krótkiej lekcji wyjaśniającej, że "masz kamizelkę która utrzyma cie na wodzie, a tata natychmiast po ciebie przypłynie" wszystko stało się już formalnością. Miłosz złapał zajawkę i się zaczęło! Codzienne pytania:"Tata, kiedy jedziemy na wake...?". Jednak tegoroczna wiosna nie rozpieszczała temperaturami i po 15 minutach zabawy w krótkiej piance Miłosz był zmarznięty na kość. Z odsieczą przyszła ciocia, która w prezencie komunijnym dała długą, grubą i ciepłą piankę Oneil'a. I wtedy się zaczęło na dobre - pływanie aż do dna w zbiorniku z paliwem do łodzi.
Po przyjechaniu na Zatokę bawiliśmy się cały czas w wake w pobliżu molo w Jastarni, a tata czekając na odpowiedni wiatr, dojrzewał psychicznie do rozpoczęcia zabawy w kitesurfing ze swoim synem, odpowiadając cierpliwie na pytania:"Tata, kiedy pójdziemy na kajta...?", że czekamy na odpowiednie warunki.
Aż wreszcie warunki się pojawiły, wypłynęliśmy w głąb zatoki i jak się okazało, nauka nie poszła w las. Po pierwszym i drugim niezbyt udanym starcie, zweryfikowaliśmy różnicę między wake a kite w prowadzeniu deski i dalej to już się potoczyło! Wszystko, co robiliśmy do tej pory, pomogło w pełnym rozpoczęciu przygody zwanej KITESURFING :clap: co, mam nadzieję, obejrzycie z równą przyjemnością co ja :D

phpBB [video]


P.S. Musielibyście teraz zobaczyć jakiego dostał flesza (chyba wszyscy z nas to znają :lol: ). Co chwilę chodzi i sprawdza, czy się drzewa i flagi ruszają, czy są latawce na wodzie i każe mi ciągle sprawdzać prognozę, żeby znów wypłynąć na kajta :!:
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, 16:36 przez yanosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post29 lip 2015, 07:48

:thumb:

Awatar użytkownika
adugadu
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2010, 14:22
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 4 razy
 
Post29 lip 2015, 07:59

:thumbsup: Gratulację, woow, teraz wiem ile czeka mnie pracy :).

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post29 lip 2015, 17:46

adugadu pisze:teraz wiem ile czeka mnie pracy :).

Pracy...toż to sama przyjemność ... przynajmniej do czasu kiedy się urodzi... :wink:

obibok
Posty: 209
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:23
Deska: North Jaime 2017
Latawiec: cabrinha switchblade 9 i 12
Lokalizacja: Mielno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post29 lip 2015, 18:58

Szacun

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post29 lip 2015, 20:10

:thumb:

Awatar użytkownika
es-ce
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:02
Deska: nobile
Latawiec: airush varial
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 1 raz
 
Post30 lip 2015, 09:51

:thumb: :clap: super sprawa wspólna pasja.

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2015, 09:53

Fajnie :) , zazdroszczę radochy :), u mnie najwcześniej za 10 lat i 9 miesięcy jeśli dziś bym się sprawdził :P

Dawaj znać kiedy na Żninie będziemy mogli z młodym się pościgać ;)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2015, 00:01

Środa, 29 lipca, kierunek Jastarnia>Kuźnica :thumb:

phpBB [video]

piotr32
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:59
Deska: Nobile NBL
Latawiec: Core XR2
Dostał piwko: 5 razy
 
Post01 sie 2015, 22:36

Gratulacje dla Miłosza i taty (nauczyciela) :thumbsup: .
Czekamy więc na powrót na Żnin i pierwsze halsy na rodzimym spocie :) .

shinnworld polska
Posty: 297
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:14
Deska: Shinnster / RONSON
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2015, 02:16

Brawo ! Trzymamy kciuki za młodego ( i starszego ) kitesurfera 8)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2015, 22:44

We wtorek, 25.08, była nauka startów i jazdy na prawym halsie, a dzisiaj już zrobiliśmy pierwszy downwind 4 km, z Jastarni do Maszoperii :thumbsup:
Nie obyło się bez przygód: wypłynięcie na głęboką wodę, zgubienie deski, halsówka z latawcem w wodzie do płycizny po czym wylewanie wody z kajta. Cała akcja przebiegła dość płynnie, choć nie bez wysiłku i lekkiej nerwówki :?
Później jeszcze akcja gdy podczas udzielania instrukcji w czasie krótkiego postoju splątały nam się latawce, ale sytuacja szybko została opanowana :!:
Później już płynnie do Maszoperii na postój. Zmęczenie i emocje dały się Miłoszowi jednak we znaki, więc odpuściliśmy dalszą przeprawę do Kuźnicy. Ale co się odwlecze, to nie uciecze :thumb:

Krótka video-relacja z naszej wspólnej ojcowsko-synowskiej pierwszej kajciarskiej wyprawy :

phpBB [video]


Pozdrawiamy z Jastarni

Yano & Miłosz

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post28 sie 2015, 13:43

bardzo fajnie, tak trzymać!

osobiście trzymam kciuki za pierwsze skrzyżowanie i zakręt pod tytułem "freestyle". :wink:

pozdro!

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2015, 21:43

TrueKejner pisze:bardzo fajnie, tak trzymać!

osobiście trzymam kciuki za pierwsze skrzyżowanie i zakręt pod tytułem "freestyle". :wink: ...


Właśnie pytał, jak się skacze? :shock:

A właśnie dzisiaj osiągnęliśmy cel, który sobie wyznaczyliśmy, downwind z Kuźnicy do Jastarni
Młody był z siebie dumny, a ja byłem dumny z niego. Żadnych przygód po drodze i ku mojemu zdziwieniu, kilka udanych zwrotów bez przymoczenia :thumbsup:
Miłosz staje się samodzielnym kitesurferem :!:
Po wyprawie pytał, czy za dwa lata będzie mógł wystartować w Fordzie? :D Odpowiedziałem, że nie widzę przeciwskazań, więc czeka nas pracowity październik w Żninie i bardzo pracowity sezon 2016.

Krótka video-relacja "ździś":

phpBB [video]


Pozdrawiamy!

Yano & Miłosz

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post29 sie 2015, 11:42

yanosik pisze:
TrueKejner pisze:bardzo fajnie, tak trzymać!

osobiście trzymam kciuki za pierwsze skrzyżowanie i zakręt pod tytułem "freestyle". :wink: ...


Po wyprawie pytał, czy za dwa lata będzie mógł wystartować w Fordzie? :D Odpowiedziałem, że nie widzę przeciwskazań, więc czeka nas pracowity październik w Żninie i bardzo pracowity sezon 2016.

Yano & Miłosz


Świetnie, zapraszamy na zawody jak tylko będzie czuł się na siłach. W tym roku w Jastarni startowali jacyś fajni młodzi chłopcy- mieli chyba po 11 lat. Jeden zajął nawet 2 miejsce w TT rejsie !!!! :shock: :clap:
także jak widzicie każdy może spróbować.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości