Wysokie skoki

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
skompy
Posty: 224
Rejestracja: 12 lis 2010, 15:49
Deska: nobile 50/50
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post06 sie 2015, 19:54

Witam.
o tym jeszcze nie było , chyba ,że nie znalazłem .
Piszcie proszę jak wykonać wysoki skok,
Swoje przemyślenia , doświadczenia,
od czego zależy? latawca, techniki , deski , wiatru itd.
Tu znalazłem poglądowe zdjęcie Manianaa
Załączniki
123.jpg
123.jpg (131.43 KiB) Przejrzano 6191 razy

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post06 sie 2015, 20:29

Może ja.....rozmowy z kolegami,oglądanie YouTube,przede wszystkim DIMITRI MARAMENIDES
https://www.youtube.com/watch?v=YCmW4ZXjuHI
I niby teoretycznie wszytko wiedziałem :) ale tylko teoretycznie, bardzo długooo się wahałem przed wykonaniem skoku zgodnie ze wszystkimi wskazówkami
(dodam że nie skakałem wcześniej wcale,nie podskakiwałem metr czy półtora tyle co przez fale :? )
Aż przyszedł całkiem niedawno taki dzień że pomyślałem jak nie dzisiaj to kiedy 8) i się odważyłem .
Niesamowite doświadczenie,strach,radość,zadowolenie :thumb:,tego dnia byłem tak podekscytowany że ani jeden skok nie był odpłynięty,teraz muszę się
na tym skupić.Skakałem na głębokiej wodzie,....przy nauce pewniej się czuje.
Nie wiedziałem jak wysokie były to skoki,dopiero na brzegu dowiedziałem się że w okolicach (drugiego piętra) może to dużo może mało ale jak dla mnie na
początek mega wysoko :mrgreen:
Wiatr 23-27 Kts
Latawiec Cabrinha swithblade 10m
Deska ACE-137
Lokalizacja lancing beach
Rider 90+

Nie wiem czy o to chodziło :?:

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post06 sie 2015, 20:54

:thumb:

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post15 sie 2015, 08:15

Nikt więcej nie prubował skakać,czy pisać się nie chce ? :shock:
Myślałem że jakieś rady tu się pojawią co robić w czsie lotu żeby skok był ładnie odpłynięty ?
Słszałem rużne żeczy o odpuszczaniu baru w czasie lotu ? ktoś coś podpowie ?

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 sie 2015, 12:34

adii pisze: Myślałem że jakieś rady tu się pojawią co robić w czsie lotu żeby skok był ładnie odpłynięty ?


Przed lądowaniem robię loopa, wtedy ładnie na speedzie można odpłynąć... :)

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post16 sie 2015, 14:48

Zapewne cenna rada.......ale nie na moim poziomie :wink: na loopa jescze nie jestem mentalnie gotowy :D

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 sie 2015, 23:17

adii pisze:Zapewne cenna rada.......ale nie na moim poziomie :wink: na loopa jescze nie jestem mentalnie gotowy :D

Aha.
No to spróbuj odpowiednio wcześnie dać latawiec na hals. Wtedy powinno się udać zlądować skok.
Wtedy latawiec nie zostaje "z tyłu".
Pozdrawiam.

makolek
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2015, 23:39
Kontaktowanie:
 
Post29 sie 2015, 15:26

Świetnie to wygląda, ale ja też jeszcze nie jestem na tak zaawansowanym etapie, żeby robić takie rzeczy.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post29 sie 2015, 18:28

Myślałem że wprawieni w bojach dadzą jakieś rady, ale cisza, chyba się boją się że ich przeskoczymy :P
Mi udaje się wysoko skoczyć jak połączę kilka rzeczy. Przede wszystkim zapas mocy, duża prędkość ostro na wiatr, jak nie będzie ostro to skok będzie niski ale daleki z ryzykiem wahadła, szybkie podniesienie latawca w zenit połączone z zacięciem deski i lot murowany :D jak zatne latawiec za tzw. uchem to skok wysoki ale krótki, jak zatnę w zenicie to może i niżej ale zdecydowanie dalej i dłużej i tak wolę :twisted: winda w latawcu i jego przytrzymanie też ma duże znaczenie :wink:

Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post29 sie 2015, 20:43

Mikolpa pisze:Myślałem że wprawieni w bojach dadzą jakieś rady, ale cisza, chyba się boją się że ich przeskoczymy :P
Mi udaje się wysoko skoczyć jak połączę kilka rzeczy. Przede wszystkim zapas mocy, duża prędkość ostro na wiatr, jak nie będzie ostro to skok będzie niski ale daleki z ryzykiem wahadła, szybkie podniesienie latawca w zenit połączone z zacięciem deski i lot murowany :D jak zatne latawiec za tzw. uchem to skok wysoki ale krótki, jak zatnę w zenicie to może i niżej ale zdecydowanie dalej i dłużej i tak wolę :twisted: winda w latawcu i jego przytrzymanie też ma duże znaczenie :wink:

Jakie są Wasze spostrzeżenia?


Wysokie skoki mały latawiec np 9m i ostre przepałowanie będzie wysoko może nie tak długo jak większym latawcem.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post29 sie 2015, 22:02

KrisIs pisze:
Mikolpa pisze:Myślałem że wprawieni w bojach dadzą jakieś rady, ale cisza, chyba się boją się że ich przeskoczymy :P
Mi udaje się wysoko skoczyć jak połączę kilka rzeczy. Przede wszystkim zapas mocy, duża prędkość ostro na wiatr, jak nie będzie ostro to skok będzie niski ale daleki z ryzykiem wahadła, szybkie podniesienie latawca w zenit połączone z zacięciem deski i lot murowany :D jak zatne latawiec za tzw. uchem to skok wysoki ale krótki, jak zatnę w zenicie to może i niżej ale zdecydowanie dalej i dłużej i tak wolę :twisted: winda w latawcu i jego przytrzymanie też ma duże znaczenie :wink:

Jakie są Wasze spostrzeżenia?


Wysokie skoki mały latawiec np 9m i ostre przepałowanie będzie wysoko może nie tak długo jak większym latawcem.


Miałem zacytować a postawiłem piwko :wink: na zdrowie :D
To prawda na 9 na przepałowaniu skakałem równie wysoko co na 12, na 7 również ale to nie to przytrzymanie. Na 12 na przepałowaniu lecisz i lecisz ... a jak popracujesz w locie latawcem (czego się uczę) to nadal lecisz :twisted: sorki ale małe rozmiary tego nie dają, albo ja nie wiem jak to uzyskać.

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post29 sie 2015, 23:54

Wiadomo ze latawiec ma znaczenie, na dużym rozmiarze nie skoczy z tak jak na małym. Mały latawiec daje ci atomowy lift:d ale fakt trzeba później więcej pracować latawcem ale za to skoki są dynamiczne;) kończenia loopow nie jest trudne jedynie trzeba się do tego nastawić.

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post06 wrz 2015, 15:45

Dla mnie przede wszystkim przepałowanie, opróćz tego duża prędkość, ostro na wiatr, i bardzo ostre (szybkie) zacięcie latawca do zenitu. Wtedy loty koło 4-5m na moim GP :).

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post06 wrz 2015, 19:42

Wojtek Janaszek pisze:Dla mnie przede wszystkim przepałowanie, opróćz tego duża prędkość, ostro na wiatr, i bardzo ostre (szybkie) zacięcie latawca do zenitu. Wtedy loty koło 4-5m na moim GP :).


4-5m to sie robi przy piardach na 12ce (FX, chaos), wątek jest o lotach w kosmos >wysokosc linek.

Awatar użytkownika
skompy
Posty: 224
Rejestracja: 12 lis 2010, 15:49
Deska: nobile 50/50
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post07 wrz 2015, 08:26

Panowie a sprzęt?
latawiec ma znaczenie czy nie ma, jaki najlepszy : bow , c , a może inny , model?
jaka deska : mała czy większa ?
na co zwrócić uwagę kupując sprzęt przeznaczony głównie do wysokich skoków.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości