Ruben Len10

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post26 sie 2015, 22:00


Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2015, 22:06

FilipN pisze:także ten…. ekhm...

http://www.youcaring.com/ruben-lenten-419726


Zdecydowanie jedna z bardziej hmmm zaskakujących (nie mam innego odpowiedniego słowa w tym momencie) wiadomości z górnej półki świata kite ....

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post26 sie 2015, 22:07

i ze nie ma ubezpieczenia? ani 100,000$
ok piechota nie chodzi ale bez przesady zeby znany sportowiec musial w necie zbiorke robic o takie pieniadze?

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2015, 22:29

kukus pisze:i ze nie ma ubezpieczenia? ani 100,000$
ok piechota nie chodzi ale bez przesady zeby znany sportowiec musial w necie zbiorke robic o takie pieniadze?

Zaraz pojawią się teorie spiskowe :/

Ruben to w końcu Painkiller , trzymam kciuki za to ,że da radę . :idea:

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post26 sie 2015, 22:30

kukus pisze:i ze nie ma ubezpieczenia? ani 100,000$
ok piechota nie chodzi ale bez przesady zeby znany sportowiec musial w necie zbiorke robic o takie pieniadze?


Z tego co napisal na facebooku to jego znajomi to rozpoczeli.

Tak czy siak... trudno uwierzyc, widac niezaleznie jak zyjesz kazdemu moze sie przytrafic.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2015, 23:01

kurde..... nie ma ludzi z żelaza :shock:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2015, 08:33

Ręce opadają :(

Awatar użytkownika
Sniady
Posty: 779
Rejestracja: 23 mar 2007, 11:52
Deska: Laluz 135, FreestylFish NKB
Latawiec: Torch 8, RPM 12, Dyno 16
Lokalizacja: Chorzów0Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2015, 09:23

Współczuję i trzymam kciuki, ale cała ta akcja trochę jest moim zdaniem niesmaczna.

Rozumiem że kiciarze starają się być cool, trendy i wsadzać swoje twarze wszędzie gdzie tylko można zarobić hajs żeby mieć na ciągłe podróże, treningi i zawody. Rozumiem i z chęcią dorzuciłbym kilka groszy jeśli była by to akcja promująca jakiś event, albo pomoc komuś innemu kto potrzebuje pieniążków bądź wsparcia w walce z chorobą.

Ale taki startup, żeby opłacić leczenie choroby kolesia, który w każdym filmiku nie narzeka na brak hajsu jest ohydna. Jest masa ludzi znany i mniej znanych którzy przechodzą przez raka i trzymam za Rubena kciuki żeby też wygrał z chorobą, ale wkurza mnie jak ostatnio suferzy pokazują całemu światu co u ich tak boli.

A na jego miejscu bym wywalił tę stronę z sieci i prosił o prywatność i słowo otuchy, być dobrej myśl, módl się za mnie i tyle... Jest to ochydne i moim zdaniem nie godne osoby co uważa się za wzór...

Niech jeszcze może płatne podcasty robi z przebiegu choroby...

Już bardziej mi się podobała akcja z Fajdem, który podobnież zapłacił złotym medalem za przejazd taksówką po całonocnej balandze po wygraniu złota :P

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post27 sie 2015, 12:04

Sniady pisze:Współczuję i trzymam kciuki, ale cała ta akcja trochę jest moim zdaniem niesmaczna.

Rozumiem że kiciarze starają się być cool, trendy i wsadzać swoje twarze wszędzie gdzie tylko można zarobić hajs żeby mieć na ciągłe podróże, treningi i zawody. Rozumiem i z chęcią dorzuciłbym kilka groszy jeśli była by to akcja promująca jakiś event, albo pomoc komuś innemu kto potrzebuje pieniążków bądź wsparcia w walce z chorobą.

Ale taki startup, żeby opłacić leczenie choroby kolesia, który w każdym filmiku nie narzeka na brak hajsu jest ohydna. Jest masa ludzi znany i mniej znanych którzy przechodzą przez raka i trzymam za Rubena kciuki żeby też wygrał z chorobą, ale wkurza mnie jak ostatnio suferzy pokazują całemu światu co u ich tak boli.

A na jego miejscu bym wywalił tę stronę z sieci i prosił o prywatność i słowo otuchy, być dobrej myśl, módl się za mnie i tyle... Jest to ochydne i moim zdaniem nie godne osoby co uważa się za wzór...

Niech jeszcze może płatne podcasty robi z przebiegu choroby...

Już bardziej mi się podobała akcja z Fajdem, który podobnież zapłacił złotym medalem za przejazd taksówką po całonocnej balandze po wygraniu złota :P


Dla mnie jest niesmaczne jak możesz tak kaleczyć język polski (nie tylko w tym temacie zresztą). :mrgreen:

Awatar użytkownika
yureksurfer
Posty: 165
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:09
Deska: naish
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Kraków
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2015, 13:03

,,Ale taki startup, żeby opłacić leczenie choroby kolesia, który w każdym filmiku nie narzeka na brak hajsu jest ohydna."

Rozumiem że jakby narzekał w filmikach na brak kasy to może się leczyć, ale nie narzeka to ma prawo tylko do modlitwy i podziwu do helskich miszczów.

Ręce opadają  :doh:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2015, 15:59

Śniady chyba nie przeczytałeś tego co Ruben miał do powiedzenia. Sam pisze że ta sytuacja ze startupem jest dla niego dziwna i została zorganizowana przez przyjaciół z Mai Tai, czyli głównie przez Susi Mai. Zapewne większość z nas, nie posiada polisy na wypadek leczenia raka w US. Łatwo sobie wyobrazić jak szybko koszta leczenia przerastają kieszeń sportowców z górnej półki kitesurfingowego światka, który raczej jest mocno niszowy i zarobki są raczej mizerne porównując je chociażby do surferów.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post28 sie 2015, 13:10

Sniady pisze:Współczuję i trzymam kciuki, ale cała ta akcja trochę jest moim zdaniem niesmaczna.

A na jego miejscu bym wywalił tę stronę z sieci i prosił o prywatność i słowo otuchy, być dobrej myśl, módl się za mnie i tyle... Jest to ochydne i moim zdaniem nie godne osoby co uważa się za wzór...



To żeś dowalił, ja pierdyle... :doh: :doh: :doh:

Skoro są ludzie, którzy z radością mogą dołożyć się do tej składki to co w tym złego? Przecież to nie jest tak, że jeśli dadzą Rubenowi to automatycznie nie dadzą na inny "bardziej szczytny" cel. Lenten zainspirował pewnie wiele osób i nie dziwię się, że ludzie chcą pomóc mu w tej strasznej sytuacji.
Nie wiem gdzie w jego filmikach widziałeś sypiące się dolary albo czy utożsamiasz latanie samolotem co miesiąc z bogactwem. Według mnie nie będzie miał lekko.

No ale jak Ty chcesz być taki szlachetny i sprawiedliwy...
Może też kiedyś zainspirujesz ludzi tym co robisz. Może nawet na tyle, że sypną Ci 100k. A jak nie to zawsze możemy razem stworzyć stronkę na kickstarterze i zebrać te 100k żeby zorganizować wielką stypę i ponarzekać jak to generalnie na świecie jest ch*****

pozdrawiam :wink:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post28 sie 2015, 13:50

Po pierwsze współczuję i trzymam kciuki. Na szczęście żyjemy w XXI wieku więc rak to nie wyrok.

Nie śledzę kariery Rubena i nie wiem czy dużo zarabiał i czy dużo wydawał, ale widzę mniej więcej jaki styl życia prowadzą ludzie żyjący z tego sportu więc pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń. I to nie po to żeby kogoś ganić czy oceniać.

Po pierwsze, pewna nieścisłość, która mi rzuca się w oczy na dzień dobry. Nie wiem jakie ubezpieczenie turystyczne mają zawodnicy, ale większość ubezpieczeń działa tak samo. Rak, nawet wykryty poza granicami kraju, nie będzie leczony z ubezpieczenia. Ewentualnie początek kuracji, koszty diagnozy. Po drugie, nie wiem jaki jest stan Rubena i czy pozwala mu na powrót do Holandii, bo to przy ubezpieczeniu i zwrocie kosztów leczenia jest dość istotne (ja przeważnie kupuję Elvie na wyjazdy i jest to do 50.000 EUR ale jestem na 99% przekonany, że wysłali by mnie na drzewo).

I to skłania mnie ku wnioskom, że być może nie wraca do Holandii bo nie jest tam ubezpieczony. Więc jeśli ma się leczyć za pieniądze to lepiej w Stanach. Oczywiście to tylko moje gdybanie.

A to co jest istotne z tej sytuacji to właśnie kwestie kto z naszych zawodników czy instruktorów jest na stałe ubezpieczony w ZUSIE czy w innych firmach ubezpieczeniowych (np ING, Aviva). Może w sezonie, jak jest praca na Helu to składki są, a potem? Może się mylę, ale w pewnym wieku się o tym nie myśli.

Może ten przypadek zadziała jak przestroga.

A Rubenowi oczywiście życzę zebrania kasy i powrotu do zdrowia.

kuli1970
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:14
Deska: Nobile
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post28 sie 2015, 14:11

A może nasze wyobrażenie o grubych tysiącach, milionach zarabianych przez Mistrzów Świata, Polski itd. nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i wcale Oni nie mają tak różowo?
Człowiek walczy ze straszną chorobą, walka jest nierówna, ale mimo wszystko nie podaje się i najważniejsze, że ma ludzi którzy Go wspierają.

Życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz gotówki.,

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2015, 15:32

Nie wiem skąd przekonanie o "skoku na kasę"... uwagi żenujace, zwłaszcza jak koleś ma bliżej na 2 świat i co innego ma w głowie teraz.

Akurat milionów dla wszystkich w tym sporcie nigdy nie było i nie ma. Jak ktoś nie jest bogaty z domu w takich przypadkach ma mega słabo.
To że ten sport ma wizerunek nieustającej imprezy, bogactwa, zabawy bogatych dzieci, życia na plaży to już inna sprawa jakie osoby się nim zajmują i jacy są "sponsorzy".

Lentenowi życzyć tylko by wyszedł z tego cało. Inspirował i inspiruje wiele osób. Super że ma ludzi i ziomków którzy wspierają go w tak trudnych czasach.
Poznałem go osobiście, miałem możliwość dłużej porozmawiać. Ty bardziej zmartwiła mnie ta informacja.

PS> nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie na wypadek raka.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości