Gdzi szukać wiatru na Karaibach

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Lenny_K
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2015, 12:31
Postawił piwka: 1 raz
 
Post17 wrz 2015, 12:43

Hej,

WItam jako nowy na forum ;)
W niedługim czasie wybieram się ze znajomymi na wakacje inne niż zazwyczaj. Trochę odłożyliśmy ( i wciąż odkładamy) $ i chcemy udać się na szukanie wiatrów na Karaibach. Nie miałem okazji jeszcze tam pływać i pytanie czy ktoś już miał okazje tam łapać wiatr? Dodatkowo chcemy jak mówiłem by były to troche inne wakacje i myślimy nad wynajmem jachtu by zobaczyć możliwie jak najwięcej. Ktoś też może bawił sie w wynajem łodzi z kapitanem? :?:

Pzdr

kwiatekptl
Posty: 31
Rejestracja: 02 lip 2014, 10:35
Deska: E8 Master
Latawiec: Przerozne
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post17 wrz 2015, 19:54

A kiedy lecicie? Ja ze znajomymi planowalem wlasnie taki trip katamaranem po wyspach + plywanie na kajcie dla tych ktorzy plywaja. Lecimy na Martynike 26.02 :)
Z tego co znalazlem w necie:
Przykladowa trasa ze spotami kajtowymi:
http://www.kiteboarding-cruise.com/inde ... -caribbean
I filmik z tego jak to wyglada na miejscu :)
https://www.youtube.com/watch?v=GAcuUr2 ... 5MHAeTM4rg

Awatar użytkownika
Lenny_K
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2015, 12:31
Postawił piwka: 1 raz
 
Post18 wrz 2015, 12:57

Hej,

co do dat to właśnie jesteśmy na etapie ustalania. Wiadomo zima na Karaibach to nasze lato :lol: Ta stronka naprawdę ciekawa co do wyjazdu. Jednak bardziej kręcą mnie tereny Bahamów ( 2 znajomych było i baaaardzo poleca) i chciałbym też odwiedzić Jamajkę if u know what I mean 8) :lol: :lol: :lol:

Dodatkowo mam też patent do 18 metrów i chciałbym też trochę popływać i jachtem motorowym bo akurat żagle w takiej formie mnie nie kręciły za bardzo.

W ile osób lecicie ? Ile was przelot kosztował i na ile jedziecie ?

Pzdr

MaciejP
Posty: 112
Rejestracja: 07 maja 2014, 08:58
Dostał piwko: 3 razy
 
Post18 wrz 2015, 14:51

Brzmi niesamowicie. Jaki budżet na osobę planujecie na coś takiego ? 10 000 starczy ???

Awatar użytkownika
Lenny_K
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2015, 12:31
Postawił piwka: 1 raz
 
Post18 wrz 2015, 15:07

hehe 10 tys spokojnie. Myślę, że wyjdzie ok 6 tys na głowę ( wiem można za to kupić studnie dla Sudanu albo dać je uchodźcom z Syrii), taki mieliśmy plan, oszczędzało się na innym by zaliczyc jednak podróż i przygodę na poziomie A+. No i niestety u nas mamy taki a nie inny klimat i przygody czasem trzeba szukać gdzie indziej, a że trzeba zapłacić to co zrobisz ;)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post18 wrz 2015, 17:28

Lenny_K pisze:hehe 10 tys spokojnie. Myślę, że wyjdzie ok 6 tys na głowę


Również badałem temat na styczeń 2016 i IHMO nie ma takiej opcji żebyście się zamknęli w 6 tyś PLN na głowę. Szczególnie jeśli chcecie mieć podróż A+.
2500 pln to najbiedniej koszty przelotu.
Obstawiam, że przy takiej eskapadzie, nie lecicie na tydzień. Za 3500 może byś biednie pomieszkał w hotelu, ale na bank nie na jachcie. Pomijam fakt, że na Karaibach sens mają tylko katamarany bo jednokadłubowcem w większość fajnych miejsc nie wpłyniesz.

10 tyś to jest realny budżet. Może za 8K dałoby się gdyby na maksa upchnąć ludzi na jachcie (ale to znowu nie będzie A+) i mieć swojego gratisowego skipera. I na styczeń 2016 jachty w dobrych cenach rezerwuje się w maju 2015. To nie Chorwacja, nie ma last minute.

Awatar użytkownika
Lenny_K
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2015, 12:31
Postawił piwka: 1 raz
 
Post24 wrz 2015, 14:13

JanuszD pisze:
Lenny_K pisze:hehe 10 tys spokojnie. Myślę, że wyjdzie ok 6 tys na głowę


Również badałem temat na styczeń 2016 i IHMO nie ma takiej opcji żebyście się zamknęli w 6 tyś PLN na głowę. Szczególnie jeśli chcecie mieć podróż A+.


Dla nas A+ tp będzie sam fakt bycia i mozliwośc spróbować naszych sił na kite'a właśnie w tym rejonie świata.

JanuszD pisze:
Lenny_K pisze:hehe 10 tys spokojnie. Myślę, że wyjdzie ok 6 tys na głowę

2500 pln to najbiedniej koszty przelotu.
:wink:

Są tańsze :wink:

JanuszD pisze:
Lenny_K pisze:hehe 10 tys spokojnie. Myślę, że wyjdzie ok 6 tys na głowę
Obstawiam, że przy takiej eskapadzie, nie lecicie na tydzień. Za 3500 może byś biednie pomieszkał w hotelu, ale na bank nie na jachcie. Pomijam fakt, że na Karaibach sens mają tylko katamarany bo jednokadłubowcem w większość fajnych miejsc nie wpłyniesz.

10 tyś to jest realny budżet. Może za 8K dałoby się gdyby na maksa upchnąć ludzi na jachcie (ale to znowu nie będzie A+) i mieć swojego gratisowego skipera. I na styczeń 2016 jachty w dobrych cenach rezerwuje się w maju 2015. To nie Chorwacja, nie ma last minute.


Wiesz, robię research na ten temat, szukam opinii, informacji, podpowiedzi. Mówisz, że katamaran lepsza opcja, orientacyjne koszta i to są dla mnie ważne informacje. :thumbsup: Byłeś może w tamtych rejonach ? Jeśli tak to bardoz bym Ciebie poprosił o jakieś podpowiedzi co do ciekawych miejsc, plaż, dogodnych terminów by skorzystać z wiatrów innych niż tamtejsze El Nino czy Cathriny :pray:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 wrz 2015, 17:06

Lenny_K pisze:5%

JanuszD pisze:
2500 pln to najbiedniej koszty przelotu.


Są tańsze :wink:



jak? za ile? jaką linią? jakie przesiadki. Nie chce mi się w to wierzyć.

Lenny_K pisze:
Wiesz, robię research na ten temat, szukam opinii, informacji, podpowiedzi. Mówisz, że katamaran lepsza opcja, orientacyjne koszta i to są dla mnie ważne informacje. :thumbsup: Byłeś może w tamtych rejonach ? Jeśli tak to bardoz bym Ciebie poprosił o jakieś podpowiedzi co do ciekawych miejsc, plaż, dogodnych terminów by skorzystać z wiatrów innych niż tamtejsze El Nino czy Cathriny :pray:


nie byłem, ale temat dość mocno analizowałem, koszty są oczywiście różne, różniste w zależności od zasobności portfela, ale poniżej pewnych kwot się nie zejdzie. W maju/czerwcu szukałem opcji na styczeń 2016.

Ceny za czarter katamaranu od 6 tyś EUR za mały katamaran ze wspólnym łazienkami po 13 tyś za wypasioną Sabę 50 z oddzielnymi prysznicami, kiblami i klimą.
Zniżki są minimalne, rzędu 5%, trzeba rezerwować dużo wcześniej (rok) bo jak szukaliśmy w maju albo czerwcu na styczeń to było dostępne 4 katamarany w przyzwoitych w miarę cenach.
Szukaliśmy katamaranów, które bazują na Martynice bo tam najłatwiej dolecieć.

Pytanie czy macie swojego skippera czy musicie kogoś znaleźć. Do tego dochodzą koszty jedzenia, portów, paliwa.

Nie pływa się na Karaibach jesienią, bo wiadomo sezon huraganów. Od grudnia/stycznia do czerwca/lipca jest bezpiecznie pod kątem huraganów, a w zależności od rejonu grudzień/luty albo styczeń/marzec to najlepsze miesiące na kajta. My planowaliśmy rejon Grenadyn w styczniu. Z tego co czytałem to najlepsze miesiące to właśnie styczeń-luty. Ale osoba, która tam pływała, twierdziła, że w listopadzie/grudniu tam była i też było spoko. Oczywiście nie jest to miejsce gdzie prognoza jest na 100 procent i na to się nie nastawialiśmy bo miało być i kajtowanie i zwiedzanie wysepek.

Co do spotów to pełno tego jest po drodze:

‘case en bas’. St Lucia
Canouan Island
flat na Union island lagoon
wave na palm island.
spływka z Union Island to Fregate Island Island (30 mins)
Fregate Island- flacik
Morpion i Tobago Cays
Mayreau lagoon

Sporo jest spotów, ale nie ma się co nastawiać na jakieś super turbo warunki jak z pocztówek. Sporo jest spotów dla ogarniających, czasami trzeba startować z jachtu np.

kwiatekptl
Posty: 31
Rejestracja: 02 lip 2014, 10:35
Deska: E8 Master
Latawiec: Przerozne
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post24 wrz 2015, 21:57

Wypowiem sie tylko co do ceny lotow - AirFrance oferowal ostatnio na przelom stycznia/lutego bilety powrotne z Wawy przez Paryz na Martynikie/Gwadelupe za 1710zl, ja kupilem na przelom luty/marze za 1895zl, bagaz 'golfowy' w cenie :)

MariuszT
Posty: 82
Rejestracja: 29 cze 2014, 16:59
Deska: brak
Latawiec: brak
 
Post04 paź 2015, 20:19

I w KLM mi się np udało golbaga ze sprzętem przetargać rok temu:)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości