12.12.2015 - Mauritius - 11 dni - SurfTravel - 7560 zł

Oferty wycieczek, podróże, last minute, bilety lotnicze, etc.
Kite Fun Surf
Posty: 321
Rejestracja: 16 sie 2011, 15:23
Deska: BRUNOTTI
Latawiec: OZONE
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2015, 15:28

MAURITIUS - raj na ziemi :D

19.12 planujemy wyjazd kite na Mauritius do Le Morne, na który zapraszamy :)
Znajdziecie tam wszystko o czym może zamarzyć każdy miłośnik kitesurfingu - piękne, długie, niekończące się plaże jak z bajki, palmy, turkusowe laguny oraz stałe wiatry.

Termin : 16 - 27 grudnia 2015
Wylot z Warszawy

Zakwaterowanie: w luksusowym hotelu Riu Creole 4* z opcją All Inlcusive położonym przy bazie kite Club Mistral

Cena pobytu: 7560 zł za osobę w dwójce

Wypożyczenie sprzętu na 7 dni: 1050 zł (za każdy dodatkowy dzień + 25 EUR)

Szczegóły oferty znajdziecie tu --->>> http://bit.ly/1MKPcAd
lub u nas w biurze:

travel@funsurf.pl
81 4415416/ 4415945

Zapraszamy ! :D

le morne89.jpg
le morne89.jpg (36.46 KiB) Przejrzano 4238 razy
riu creole  12.jpg
riu creole 12.jpg (38.3 KiB) Przejrzano 4238 razy
riu creole.jpg
riu creole.jpg (40.14 KiB) Przejrzano 4238 razy

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post12 lis 2015, 21:13

Hej :)
Czy mieliście kiedyś kłopoty ze zgłoszeniem bagażu sportowego w liniach Arkefly? Zgłosiliśmy bagaż sportowy w poniedziałek, wylatujemy w sobotę i właśnie dowiedzieliśmy się od TUI, że bagaż sportowy powinien być zgłaszany na 3 tygodnie(!) przed odlotem i że w zw. z tym przewoźnik może odmówić przyjęcia bagażu. Specjalnie kupiliśmy zakwaterowanie w RIU Creole, żeby pływać, a w identycznej cenie był duuużo lepszy hotel na północy wyspy.

TUI:
Niestety nie możemy potwierdzić przyjęcia tego typu bagażu przez przewoźnika.

Pośrednik:
Dziękuje za informację.
Czy w takiej sytuacji Klient może na lotnisku zgłosić ten bagaż bądź zabrać sprzęt za dodatkową opłatą?

TUI:
Klient może spróbować, ale taki sprzęt raczej nie zostanie przyjęty przez linie.

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post13 lis 2015, 02:16

pierwsze słyszę że bagaż sportowy należy zgłaszać z aż takim wyprzedzeniem (raczej max 48 godzin), z arkefly korzystałem przy lotach do brazylii, nawet nie zgłaszałem quivera, a poleciał.

a tak na marginesie: te "niekończące się plaże" jak na powyższych zdjęciach i stałe wiatry to krótko mówiąc lipa - ta plaża ani rzekoma laguna tak nie wyglądają...

Awatar użytkownika
danieli68
Posty: 164
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:50
Deska: North Jaime, SU-2 SPLIT
Latawiec: Radar, Switchblade, Roca
Lokalizacja: Myszków
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 lis 2015, 07:58

Leciałem z nimi w tym roku do Meksyku (kupiony przelot w TUI) i zgłosiłem bagaż sportowy bezpośrednio w biurze TUI przy zakupie przelotu (trzy dni przed wylotem).
Przy check-in na lotnisku okazało się, że w systemie nie ma informacji o dodatkowym sportowym bagażu - nie robili żadnego problemu opłaciłem 20Euro (do tej kwoty doliczyli jakieś opłaty operacyjne lotniska)
Poniżej masz link do tabeli opłat w ArkeFly - tym się posługiwałem na lotniskach (bardzo było przydatne gdy nie wiedzieli ile mi naliczyć opłaty w Cancun)

http://www.tui.nl/content/marketing/nl- ... rvices.pdf

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 lis 2015, 10:20

color1 pisze:pierwsze słyszę że bagaż sportowy należy zgłaszać z aż takim wyprzedzeniem (raczej max 48 godzin), z arkefly korzystałem przy lotach do brazylii, nawet nie zgłaszałem quivera, a poleciał.

Napisałam na ich FB o tej akcji i odpisali mi, że już załatwili z przewoźnikiem nadanie tego bagażu. Może to ich zmobilizuje do podania na stronie informacji o bagażu sportowym.

color1 pisze:a tak na marginesie: te "niekończące się plaże" jak na powyższych zdjęciach i stałe wiatry to krótko mówiąc lipa - ta plaża ani rzekoma laguna tak nie wyglądają...

hehehe, Ty się powinieneś nazywać "nocolor1" ;)

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 lis 2015, 19:08

Jaką walutę opłaca się tam wziąć? Oprócz lokalnej, której na pewno nie kupimy?
I czy jest na tyle płytko przed rafą, że mogę nie pakować kamizelki? (mam tylko kamizelkę wake'ową, musiałabym ją przygniatać trapezem - myślałam, że wezmę zwój siodełkowy, do którego pasowała, ale niestety nie dałam rady do niego wepchnąć mojego siodełka :/ )

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post14 lis 2015, 00:24

1. najbardziej opłaca się wziąć kartę debetowa w usd (z kasą na koncie oczywiście w tej walucie) i wypłacić mur w dowolnym bankomacie.
w niektórych sklepach można poprosić o naliczenie kwoty w euro (np. jeśli chcesz kupić coś o większej wartości - np. coś z osprzętu, bo na lotnisku można dostać zwrot vat-u z pewnymi "potrąceniami"), w takim przypadku karta z rachunkiem w eur
2. lub karta pln gdzie walutą rozliczeniową (najlepiej bez prowizji za przewalutowanie ani bez podwójnego przewalutowania) jest euro.

można też wymienić usd/eur na lotnisku ale to po minimalnie gorszym kursie niż w bankomacie wg. instrukcji jak w pkt 1.
kamizelka (jeśli będziesz pływać na lagunie czy też nie wypuścisz się na fale) jest w ogóle zbędna, bo tam dość płytko jest hen.. hen...)

a czemu nocolor1 ? tylko mówię, że zdjęcia nie pokrywają się z rzeczywistością, co nie znaczy że w rzeczywistości jest tam źle ;)
na kitespot plaża (a właściwie plażyczka) jest bardzo krótka (wąska) jak na linki 24m, ciężko latawce startować/lądować i trzeba uważać na pobliskie drzewa.
zaś na lagunie gdzie jest trawka jest ok.
"piaseczek" to też nie jest i można sobie nogi mocno poharatać...
tym niemniej - miejscówa super !

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 lis 2015, 01:40

Dzięki za info! :) Jest bardzo cenne :)
Nie wybieram się poza lagunę. Chyba, że niechcący...
Czuję, że moje marne buty, kupione kiedyś w RSZ nie wytrwają :( Szkoda, że nie kupiłam butków Prolimit w necie... wezmę power tape - bardzo fajnie się nim skleja stopy, jeśli rany są cięte. Wszystkie dziewczyny na jednym z wyjazdów do Magawish tak robiły :)

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post21 lis 2015, 12:35

Miales racje :) - butki sa konieczne - wszedzie jest pelno rafy, kumpel ma poorane stopy. Butow nie da sie kupic tutaj - jedyny sklep ma ze 3 pary w niechodliwych rozmiarach.
Baza ich nie sprzedaje w ogole.
Przy okazji - ceny szkolen w bazie sa zabojcze. Za indywidualne chca 90 euro za godzine. Nawet wypozyczenie kamizelki u nich to masakra. 50euro za 5 dni.
Pianka sie przydaje, bo wiatr chlodzi. Woda jest ciepla, ale zaglucona kawalkami roslin, ktore rosna na dnie. Fajna plaza jest nieco dalej - trzeba isc na polnocny zachod wzdluz brzegu.
Ze startowaniem kite'a wcale nie jest zle :)
Lagunka jest wspaniala dla poczatkujacych. Woda od pasa po pachy, ogromna przestrzen. W ciagu tygodnia jakos wody specjalnie nie ubywalo.


Wróć do „Oferty Biur Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości