Zanzibar adventure !!!

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post16 cze 2016, 18:47

Taki o to wpis pojawil sie na FB, w mojej opini bardzo smutne jaki kierunek obralismy...


"Drodzy znajomi, dalsi i bliżsi. Chciałabym się odnieść do plotek, rewelacji które w ostatnim czasie obiegły półwysep i polski kitesurfingowy świat.
Otóż doszły Was, a także i niestety mnie, słuchy jakoby znana wszystkim szkoła kitesurfingu z Chałup, w której kiedyś pracowałam, otwiera „SWOJĄ” zagraniczną bazę na Zanzibarze. Właściciele zapewne prawdę o tym będą skrzętnie ukrywać i tuszować. Niestety godzi to osobiście we mnie, dlatego zdecydowałam, że muszę przekazać Wam prawdę i moje stanowisko, a zdanie na ten temat i opinię pozostawiam Wam.
Otóż wyżej wymieniona szkoła NIE POSIADA SWOJEJ bazy kite na Zanzibarze i NIE OTWIERA NOWEJ szkoły, tylko w konspiracji z moim wspólnikiem stara się przejąć MOJE udziały w tanzańskiej spółce. Tym samym odebrać mi kitesurfingowe marzenie na którego urzeczywistnienie pracowałam ciężko kilka ostatnich lat.
Jak zapewne wielu z Was wie, od kilku lat razem z moim Mikołajem, pracujemy podróżując po różnych kitesurfingowych spotach na świecie, poszukując jednocześnie miejsca w którym chcielibyśmy zostać na stałe, gdzie moglibyśmy spełnić swoje marzenie o własnej szkole kite, gdzie moglibyśmy się spełniać i dzielić swoją pasję, a miejsce nazwać długo poszukiwanym domem.
3 lata temu wylądowaliśmy na Zanzibarze w którym się totalnie zakochaliśmy i już wtedy podjęlismy decyzję, że to właśnie TO miejsce. Niestety z braku funduszy zdecydowalismy, że nasze marzenie musimy odłożyć na później, a w międzyczasie będziemy zbierać doświadczenie nawiązując kontakty, podróżując i pracując dalej jako instruktorzy kite, obserwując od środka jak działają inne szkoły kitesurfingu na całym świecie, tak, by móc zebrane obserwacje jak najlepiej wykorzystać w przyszłości.
Los tak chciał, że mój wtedy „dobry” znajomy, Tomasz K. (bardziej znany w gastronomicznym/eventowym środowisku), zaoferował mi spełnienie tego marzenia proponując założenie spółki na Zanzibarze, której przyszłość miała być świetlana- szkoła kite, beach bar, „resort”.
Od tamtej pory wszystko potoczyło się już szybko- research, plany, zamówienie sprzętu, rekonesans na miejscu. Ja, wierząc w dobre intencje mojego wspólnika, uruchomiłam sieć zebranych wcześniej kontaktów. Wprowadziłam go do zanzibarskiej społeczności, tam, gdzie nie wszystko można zdziałać pieniędzmi, a bardziej liczą się lokalne kontakty, które opierają się na wzajemnym szacunku, zaufaniu, pomocy i przyjaźni.
Dzięki tym kontaktom, pracując na to całą zimę od grudnia zeszłego roku, w międzyczasie wkładając wiele wysiłku (w szkolenia kursantów bez budynku szkoły, bez toalety, prysznica, bez marki, trzymając sprzęt w składziku, tak by spółka mogła mieć niewielkie pieniądze na chociaż bieżące wydatki), udało się nam wynająć miejsce, które wcześniej wydawało się niemożliwe do wynajęcia, wybudowaliśmy szkołę, która wydawała się wcześniej nierealna do osiągnięcia w tak krótkim czasie.
I TERAZ, kiedy jesteśmy już na czysto, na świeżym starcie, kiedy nasze marzenie w końcu miało się urzeczywistnić- wszystko wali się za sprawą nieuczciwych poczynań za moimi plecami, ze strony mojego wspólnika, a wyżej wymienioną szkołą z Chałup. Zostałam już usunięta ze stanowiska Dyrektora spółki, a teraz próbują wyrzucić mnie z zanzibarskiej firmy, w którą włożyłam tyle pracy, marzeń i planów. W tym momencie próbują „polubownie” i „w dobrej wierze” wykupić moje udziały za śmieszną i poniżającą kwotę średniej miesięcznej pensji statystycznego Polaka (tyle warta jest czyjaś wieloletnia praca i doświadczenie- dacie wiarę?!) ciągając po prawnikach, szukając prawnych kruczków, by wyeliminować mnie z tego, na co tak długo czekałam.
Wiem jak działa świat, zdaję sobie sprawę, że dla takich ludzi to tylko czysty biznes i jak wiele niestety można zdziałać pieniędzmi w tak biednym miejscu jakim jest właśnie Zanzibar. Niemniej liczę i wierzę w to, ze ludzie tacy jak WY, szczerze zakochani w kitesurfingu, dla którego przemierzacie kontynenty by odkrywać ten sport w coraz to innych miejscach, dalej cenią takie wartości jak zaangażowanie, pasja do podróży, odkrywania kitesurfingowego świata, bezcenne doświadczenie na miejscu i pozytywne relacje z lokalna społecznością.
Decyzje oczywiście podejmiecie sami, proszę tylko, żebyście ślepo nie podążali za fałszywym i skrajnie kapitalistycznym marketingiem, gdzie nie wszystko wygląda tak sielankowo i kolorowo jak się Wam to przedstawia w wszechobecnych social mediach.
Obiecuję Wam, ze po tym nożu wbitym w plecy, ja wraz z moja drugą połówką, odrodzimy się na Zanzibarze jeszcze silniejsi. Mamy na szczęście wsparcie społeczności Paje, dla której dobre czyny, szczerość i pozytywny wpływ na tutejszą rzeczywistość znaczą więcej niż brudne pieniądze „muzungu” (obraźliwe słowo w suahili oznaczające „białasa”).
Dajcie nam proszę kilka tygodni, a zobaczycie, że zdziałamy na miejscu wielkie rzeczy! Emotikon slightsmile
A Wy, zgodnie ze swoją opinią, szerzcie tą informację dalej, by każdy zainteresowany szkoleniami „nowej szkoły” na Zanzibarze, dwa razy zastanowił się czy chce wspierać podstępne i chciwe zagrania tych, dla których ten piękny sport- kitesurfing- stał się tylko maszynką do zarabiania coraz to większych pieniędzy."

Pozdro...

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 cze 2016, 20:25

nieladnie, ale jak wchodza pieniadze to niestety czesto koncza sie przyjaznie
ale z drugiej strony , gdyby z tym wspolnikiem sie sprawy ukladaly dobrze, to na pewno by sie noza w plecy nie wbijal
a kto to w ogole pisze i o kim?

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post17 cze 2016, 16:03

Popytaj to sie wszystkiego dowiesz - w zwiazku z proba wrogiego przejecia sprawa raczej glosna.
Tutaj nie mozna podawac zadnych szczegolow bo zaraz jakis prawnik bedzie do Pabla dzwonil :hand:

Pozdro...

Awatar użytkownika
kubik
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2016, 15:14
Lokalizacja: Lublin
 
Post21 cze 2016, 15:25

Ale kicha, jeju. Brutusy.

suburban kite
Posty: 223
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:53
Deska: Czarna jak węgiel
Latawiec: Rhino 2005
Lokalizacja: Polaris
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 cze 2016, 22:57

Podoba mi się tytuł tego posta w związku z jego treścią :D Sprawa śmierdząca, współczuję.
Ciekawe która to szkoła, w Chałupach ich aż tak wiele nie ma...
Napisz czy szkoła kite czy wind and kite :)

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post22 cze 2016, 14:21

no i…???

bo kilku informacji tu brakuje…
primo - kto jest autorem tego tekstu (co za tym idzie domniemaną ofiarą niecnych poczynań)
secundo - o jaką szkołę chodzi
tertio - autor zapomniał wspomnieć jak do tej pory wyglądała współpraca między wspólnikami (w tym rozliczenia finansowe)

bez tych informacji, ten tekst wpisuje się w trend pełnych niedopowiedzeń i insynuacji sensacyjnych postów dotyczących jakiś rozliczeń biznesowych…

nie znam sprawy, ale nie lubię oceniać takich sytuacji na podstawie emocjonalnej wypowiedzi jednej ze stron… biznes to nie zabawa i jeśli coś w nim nie działa to zdarza się że wspólnicy się rozstają - byle uczciwie...

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post23 cze 2016, 02:17

hmmm... takie pytanie nasuwa mi się po przeczytanie pierwszego postu - kto jest wskazywany jako winny zaistniałej sytuacji, szkoła z chałup czy raczej wspólnik ?
a tak na marginesie, jakiego rzędu są to pieniądze aby taką bazę na zanzibarze otworzyć ?

Awatar użytkownika
ronino
Posty: 434
Rejestracja: 31 lip 2006, 14:50
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2016, 20:55

color1 pisze:hmmm... takie pytanie nasuwa mi się po przeczytanie pierwszego postu - kto jest wskazywany jako winny zaistniałej sytuacji, szkoła z chałup czy raczej wspólnik ?
a tak na marginesie, jakiego rzędu są to pieniądze aby taką bazę na zanzibarze otworzyć ?


mało się znam ale z tego co słyszałem to tu dużo ważniejsze są kontakty niż kasa - no chyba że faktycznie jest jej dużo na odpowiednie paczki w kopertach dla urzędników i policji (tak to wygląda w Azji i zapewne w Afryce jest podobnie)

ale chyba najważniejsze Filip napisał - problem cały leży raczej w relacji wspólników i tego jaki był podział udziałów - jak ich źle dobierzesz to żadnego biznesu nie zrobisz bo w biznesie etyki nie ma

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post25 cze 2016, 19:33

FilipN pisze:no i…???

nie znam sprawy, ale nie lubię oceniać takich sytuacji na podstawie emocjonalnej wypowiedzi jednej ze stron… biznes to nie zabawa i jeśli coś w nim nie działa to zdarza się że wspólnicy się rozstają - byle uczciwie...


quattro - no i... nie oceniaj :naughty:

Pozdro...

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post27 cze 2016, 22:10

mary.dk pisze:
quattro - no i... nie oceniaj :naughty:

Pozdro...


quattro to jest taki napęd w Audi… :/

Quarto!

czyli jednak niedopowiedzenia, insynuacje, bełkocik….

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post12 lip 2016, 10:54

FilipN pisze:
czyli jednak niedopowiedzenia, insynuacje, bełkocik….


No jednak nie... zapytaj kolegow - a sorki - koledzy prawdy nie mowia ;-)
bynajmniej nie "CI" koledzy :lol:

Pozdro...

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post12 lip 2016, 12:14

Na co komu takie tematy jak szczegółów się nie podaje :roll: przestroga, obraza, szykana czy jaki h@j?
Argument z prawnikami u Pabla :lol:
Maria nie może zaistnieć w innych tematach to na siłę pudelka na forum próbuje odpalić :clap:
No i najlepsze :!:
mary.dk pisze: w mojej opini bardzo smutne jaki kierunek obralismy...
:lol: kto my :?: masz na myśłi siebie :?: :lol: też tak działasz, obierasz taki kierunek :?: :lol: ProsiMY o jeszcze :mrgreen:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post12 lip 2016, 12:30

jacamakajta pisze:Na co komu takie tematy jak szczegółów się nie podaje :roll: przestroga, obraza, szykana czy jaki h@j?
Argument z prawnikami u Pabla :lol:
Maria nie może zaistnieć w innych tematach to na siłę pudelka na forum próbuje odpalić :clap:
No i najlepsze :!:
mary.dk pisze: w mojej opini bardzo smutne jaki kierunek obralismy...
:lol: kto my :?: masz na myśłi siebie :?: :lol: też tak działasz, obierasz taki kierunek :?: :lol: ProsiMY o jeszcze :mrgreen:


Wof - ale mi teraz glupio... :oops:

Ciebie nie pozdrawiam :hand:

Rucin82
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2013, 20:36
Deska: NOBILE 555
Latawiec: KAHOONA 11,5/SLINGSHOT FUEL 9M
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 lip 2016, 20:34

mary.dk pisze:
jacamakajta pisze:Na co komu takie tematy jak szczegółów się nie podaje :roll: przestroga, obraza, szykana czy jaki h@j?
Argument z prawnikami u Pabla :lol:
Maria nie może zaistnieć w innych tematach to na siłę pudelka na forum próbuje odpalić :clap:
No i najlepsze :!:
mary.dk pisze: w mojej opini bardzo smutne jaki kierunek obralismy...
:lol: kto my :?: masz na myśłi siebie :?: :lol: też tak działasz, obierasz taki kierunek :?: :lol: ProsiMY o jeszcze :mrgreen:


Wof - ale mi teraz glupio... :oops:

Ciebie nie pozdrawiam :hand:


Kolezanko pisz więcej.. Właśnie wróciłem z Rodos i po odwiedzinach Prasonisi odczucia bardzo slabe.. Podejscie w szkole np. Prasonisi Center czysto marketingowe i wredne podejscie pani siedzącej przy bioreczku pod namiotem.. A tak mi zależało żeby tam śmignąć.. Sprawa miała sie tak ze dostałem info ze w/w szkola wypożycza sprzęt, a ze mieszkałem w Kiotari to w auto i rura a na miejscu fochy ze nieee z kad takie informacje.. A w cholerę z taka szkola nie wypożyczają to nie-takie info dostalem to sie tylko pytam, ale bez babskich jazd.. Pojechałem do miejscowości Fane i a tu bardzo mila obsluga sprzęcik i wiatr..
Do czego zmierzam.. Napisz więcej info bo sam na zanzibar sie wybieram i CH w D takim ludziom którzy nóż w plecy.. Po prostu nie skorzystam z takiej szkoly-mowie o wypożyczeniu sprzętu.. A jak nie pomożesz nam wiedzieć kto to to po cholerę ta cala treść..


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron