Serwisy, strony pogodowe

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
ddit
Posty: 48
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03
Postawił piwka: 2 razy
 
Post28 cze 2016, 10:41

https://www.windyty.com/?54.348,18.912,9

Kożystacie z tej strony? Jakie są wasze opinie?
A może polecacie inne strony pogodowe?

Ja na chwilę obecną korzystam z:
-wind guru
-wind finder
-meteo

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2016, 10:55

meteo.pl - wg mnie najlepsza
windguru - ostatnio totalnie nie przewidziała burz, ani opadów deszczu wiatrowo w miarę się sprawdza.
windyty - ładnie wygląda i mniej więcej się sprawdza :) ( bardziej mniej )
yr.no - nie używam, ale podobno dobra
windfinder - raz się sprawdza , raz się nie sprawdza :D
pogodynka - też warto zerkać
windfreaks.pl - nie wiem skąd chłopaki biora prognozy, ale ostatnio rosło zamiast siadać :) - kamerki na najwyższym poziomie, czasem przycinają. Wiatromierze mam wrażenie, że pokazują tylko najlepsze podmuchy :) , ale mega że są - dają jakiś obraz sytuacji.

Generalnie prognoza zawsze będzie tylko PROGNOZĄ - miałem juz tak wiele sytuacji, gdzie wszystkie prognozy pokazywały coś, a nie było nic... były też sytuacje w których prognozy nie pokazywały nic a było coś.. O ile nie idzie jakiś pewny front powiązany ze zmianą temperatury i ciśnienia, gdzie można powiedzieć, że na bank będzie wiało - to często prognozy bywają loterią . Poziom zaufania prognozom w niepewnych warunkach określiłbym na 50% :D będzie wiać, albo nie.

ddit
Posty: 48
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03
Postawił piwka: 2 razy
 
Post28 cze 2016, 12:31

Ooo takiej odpowiedzi oczekiwałem, DZIĘKI!

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post28 cze 2016, 13:55

meteo.pl najlepsza i dla mnie zawsze ma ostatnio słowo :thumb:

Pamiętajcie jednak o jednej sprawie i to dotyczy każdych modeli numerycznych. Np. ICM start prognozy o 12.00 jest dostępny po 4,5 h przeliczeń, potem do 30 min pojawia się na stronie plus w naszym czasie letnim to jeszcze +1h przesunięcia, czyli jest na stronie o godzinie 18.00. Jak to sprawdzisz czy jutro będzie wiało to model przeliczy jeszcze dane z 18.00 i 24.00 które będą odpowiednio widoczne o 24.00 i 5 rano. I mogą się one czasem drastycznie zmienić :wink:

Tak też jak pisał Andrzej generalnie trzeba obserwować większa perspektywę. Generalnie najbardziej pewne są fronty idące z zachodu, przy innym rozkładzie ciśnienia szczególnie dla wiatrów z południa i wschodu dodatkowe gdy latem termika coś doda albo nie to może być loteria. Znam też sporo osób które popełniają taki błąd, że odpalają tylko pojedyncza kratkę w zakładce meteogramy i na nic innego nie patrzą. Trzeba zawsze rzucić okiem na mapy szczegółowe -wiatr i zobaczyć całą mapę. Może być tak, że danej kratce meteogramu jest "zielono" a mapa ogólna pokazuje dookoła "niebiesko" i wtedy taka prognoza jest bardzo niepewna. Przecież to tylko powiedzmy 20x20 km przewidywane 12h na przód.

Ja jeszcze często patrzę na prognozy dla rybaków dla Bałtyku. Jeżeli icm jest zielony a tam się pojawia ostrzeżenie o silnym wietrze to będzie pływanie.

PS. W mojej "karierze" przez 10 lat nie zdarzyło się, żebym zaliczył wtopę i pojechał na morze i wiatru by nie było. Aczkolwiek zdarzyło się kilka razy, że odpuściłem a pływanie jednak było. Wszystko zależy od ryzyka przeliczanego na kilometry do spotu :wink:

Awatar użytkownika
Avinetiv
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2013, 12:41
Latawiec: Stare obsesje
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post01 lip 2016, 15:44



Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 42 gości