Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post29 lis 2016, 14:16

to tak trochę będzie mało ... sam filtr antyspamowy to nic nie da według mnie

a ilu jest moderatorów na forum ? co z tymi porządkami z działami ?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post29 lis 2016, 17:59

Pablo pisze:Jak się czyta Wasze posty to mam wrażenie, że KF przeżywa renesans :)

dobra postaram się w takim razie ogarnąć jakiś lepszy skrypt antyspamowy na dniach!

Brawo Ty :thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 10:12

Mikolpa pisze:Brawo Ty :thumb:

Brawo Admin za co?
te 10 tys spamowiczów? :naughty: :doh:

Pablo pisze:dobra postaram się w takim razie ogarnąć jakiś lepszy skrypt antyspamowy na dniach!

Zamiast marnować w powyższy sposób czas byłoby lepiej gdybyś odpowiedział na moje zapytania.
Jestem w stanie Ci pomóc a Ty mnie ignorujesz bo przedstawiłem rzeczywisty stan forum i Twoje niechlujstwo. słabe... :(

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post30 lis 2016, 10:39

Pablo pisze:Jak się czyta Wasze posty to mam wrażenie, że KF przeżywa renesans :)

dobra postaram się w takim razie ogarnąć jakiś lepszy skrypt antyspamowy na dniach!


a co z reorganizacją działów???
według mnie dużo to da. kilka pomysłów jak np zmiana "nowych postów" też warto by było wypróbować!

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 12:10

BraCuru pisze:Pablo - gdzie jesteś? ....
.... czy to dla Ciebie jest sprawa priorytetowa czy też 10rzędna ...


W tym wątku, na 5 stronach admin jest obecny dwukrotnie. W innym, dotyczącym trapezów, które sprzedaje - 4 razy na jednej stronie.
To chyba dużo mówi o priorytetach.

Trochę mnie to dziwi bo przecież prężne forum to raczej dobry kanał reklamy i sprzedaży.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 12:47

sebro pisze:W tym wątku, na 5 stronach admin jest obecny dwukrotnie. W innym, dotyczącym trapezów, które sprzedaje - 4 razy na jednej stronie.
To chyba dużo mówi o priorytetach.

Dlatego nie owijam w bawełnę - te forum z obecnym adminem nie ma szans na normalne funkcjonowanie.
Pablo wybacz ale jesteś złym adminem.
Forum potrzebuje obiektywnego, aktywnego i dbającego admina a nie takiego który załatwia jedynie swoje sprzedaże.
Admin nie powinien być związany z biznesem KS. To chyba fundamentalna zasada takich for, czyż nie?

Hejterzy, spam i admin to wg mnie kolejność, która dobija kf.pl.
Każdy z tych 3 elementów łatwo uregulować. Tylko trzeba chcieć.

Jestem przekonany, że eliminując te 3 główne problemy zobaczymy powrót kultowych forumowiczów a poziom forum wróci na właściwe tory.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post30 lis 2016, 12:49

też zauważyłem że trapezy ważniejsze (nie miałem czasu tyko zerknąć kto je sprzedaje ...)

według mnie faktycznie antyspam do rejestracji użytkowników nic nie da, 2 rzeczy do zrobienia: moderatorzy (albo osoby którym się będzie chciało i będą kasować w miarę na bieżąco) i zmiana organizacji działów (nie wiem ile z tym jest roboty)

i to by na tą chwilę starczyło

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post30 lis 2016, 13:23

BraCuru pisze:
sebro pisze:W tym wątku, na 5 stronach admin jest obecny dwukrotnie. W innym, dotyczącym trapezów, które sprzedaje - 4 razy na jednej

Hejterzy, spam i admin to wg mnie kolejność, która dobija kf.pl.
Każdy z tych 3 elementów łatwo uregulować. Tylko trzeba chcieć.

Jestem przekonany, że eliminując te 3 główne problemy zobaczymy powrót kultowych forumowiczów a poziom forum wróci na właściwe tory.

Też dostrzegam hejt wymierzony w admina, oraz czyhającą na niego dobrą zmianę.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 14:31

Panowie nie wiem po co ten hejt :)

Bracuru, w odpowiedzi na Twoje pomysły zaczniemy od teorii małych kroków. Pierwszy to sposób na spammerów. W następnej kolejności zastanowimy się nad organizacją działów, itp. Nie ma sensu teraz dywagować nad nowymi pomysłami.

Nie wporwadzę na pewno mikro-płatności - nie jesteśmy allegro czy olx'em żeby zmusić userów do płacenia, a za długo siedzę w branży żeby wiedzieć, że takie mikro-płatności i bannery reklamowe zabijają serwisy www a nie je ulepszają.

Możecie natomiast podsyłać pomysły na weryfikację użytkowników, bo imię/nazwisko/nick/email nie pozwalają na wyelminowanie spammerów.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 14:44

Mogę odpowiadać na każdy temat z osobna, ale moim zdaniem powinniśmy skoncentrować się na najważniejszym - zamiast pisać godzinami na posty jak poniżej, wolałbym przeznaczyć te kilka godzin na napisanie skryptu antyspamowego ;)

Kasowanie nie aktywnych loginów?

BraCuru pisze:Żeby nie wypaczać rzeczywistości wywalić śmieci aby nie śmierdziało. Ktoś może sobie pomyśleć że mamy aż 15tys grupowiczów i wyciągać zupełnie mylne wnioski. szczególnie Ci którzy chcą się reklamować - należy im się szacunek a nie kłamstwa.


Bez sensu jest kasowanie nieaktywnych loginów. Dlaczego niby miałbym skasować kogoś kto nie odwiedział forum przez rok, a za rok będzie miał ochotę powrócić?

@BraCuru - Żaden reklamodawca nie wyciąga wniosków na podstawie listy użytkowników :lol: tylko na podstawie odsłon i klinięć, więc piszmy o rzeczach na których się znamy :). Tak więc proszę sprostowanie, że nie kłamiemy :lol:

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 15:10

klikam na NOWE POSTY i widze forum opanowane przez Pana ULLAMM :(

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 15:53

skasowane, ale takie spamy jeszcze będą się pojawiać zanim nie wprowadzę porządnego skryptu antyspamowego

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post30 lis 2016, 17:35

Pablo pisze:Możecie natomiast podsyłać pomysły na weryfikację użytkowników, bo imię/nazwisko/nick/email nie pozwalają na wyelminowanie spammerów.


Pablo pisze:skasowane, ale takie spamy jeszcze będą się pojawiać zanim nie wprowadzę porządnego skryptu antyspamowego



Tu nie chodzi o boty, więc nie da się wykrywać/blokować spamerów na etapie rejestracji. Na boty wystarczy np. Captcha i jakieś dodatkowe pytanie.
To są ludzie - bardzo szybko się zaadoptują. Od razu sugestia - cokolwiek postanowisz nie pisz dokładnie jaki sposób wybrałeś, bo oni to wykorzystają.
Ja bym sugerował np takie coś:

1. nie wiem jakia to wersja phpBB, ale w jednej z nowszych można automatycznie mieć grupę 'nowych użytkowników` na podstawie ilości postów i czasu od zarejestrowania - to jest nasz target
2. rozbuduj nieco działanie `!` - o powody jak sugerowałem gdzieś wyżej - że posty nie są związane z tematem, albo reklamują rzeczy niezwiązane z forum; może po prostu 'uwaga spamer'
3. sądzę, że (przy takim zainteresowaniu tematem) poradzimy sobie z oznaczaniem takich delikwentów
4. wystarczy cyklicznie zrobić zestawienie użytkowników z grupy "Nowych", z postami oznaczonymi jako spam + liczba wszystkich postów, może z informacją w jakich działach
5. Tak, teraz ręcznie trzeba to przejrzeć i usunąć spamerów - w przypadku gdy 'Nowy' ma 3 posty i wszystkie zostały oznaczone, wystarczy spojrzeć na jeden i można go wywalać do piekła - niestety spojrzeć trzeba, żeby nie było sytuacji gdy paru userów próbuje kogoś normalnego usunąć z forum (tak, wiem, teraz jest miło tu i przyjemnie, ale bywało różnie :) )
6. jak będzie tu ktoś marudził, że tam gdzieś jest spamer i już wrzucił 10 postów, to możesz marudę opieprzyć, że nie oznaczył ich wszystkich jako spam :)

Nie da się wiele zrobić bez odrobiny ręcznej pracy - jak nie masz czasu, może faktycznie daj komuś jeszcze uprawnienia.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 17:54

i to mi się podoba, krótko, rzeczowo, na temat :)

[1] mamy taką grupę - mają nawet specjalny avatar

[2] super pomysł, dodane :)

faktycznie super pomysł żeby 3 oznaczenia kogoś jako spammera wśród nowych użytkowników wykluczało go z dalszego pisania. Ja bym się raczej nie przejmował tym, że ktoś na złość zbanuje nowego usera. Lepsze moim zdaniem jest ręczne odblokowanie jednego usera i automatyczne blokowanie całej reszty spamerów niż na odwrót.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2016, 19:29

Pablo pisze:Panowie nie wiem po co ten hejt :)

Jaki hejt? ktoś pisze że czarne jest czarne a Ty widzisz białe. Przedstawiamy fakty - niewygodne dla Ciebie fakty. Nic więcej :hand:

Bracuru, w odpowiedzi na Twoje pomysły zaczniemy od teorii małych kroków. Pierwszy to sposób na spammerów. W następnej kolejności zastanowimy się nad organizacją działów, itp. Nie ma sensu teraz dywagować nad nowymi pomysłami.

A o czym ja pisze od 2 tygodni?!
Przeczytaj jeszcze raz sobie cały wątek, bo zaczynasz wykrzywiać rzeczywistość po tym jak forumowicze wytknęli Ci, ze handlujesz na forum zamiast o nie dbać :idea:

Nie wporwadzę na pewno mikro-płatności

Twoje forum. OK.

Pablo pisze:i to mi się podoba, krótko, rzeczowo, na temat :)

czy ktoś inny pisał inaczej? nieładnie z Twoje strony - jesteś Adminem i masz dbać o poziom a nie pisać kto Ci się podoba a kto nie.

Wybacz, że piszę takim tonem ale sam się o to prosiłeś.
Mam nadzieję, że po dzisiaj nie zaśniesz znowu na kolejne lata i w końcu zrobisz coś dobrego dla forum.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości