Mewia Rewa

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post30 maja 2017, 11:48

Siema,

Coraz częściej chodzi mi po głowie wycieczka wzdłuż Mewiej z Kuźnicy w kierunku Rewy i z powrotem. Czy są jakieś szczególne zagrożenia, o których należy wiedzieć/pamiętać zanim się zdecyduję na taki trip?

Oprócz oczywistego - bądź czujny płynąc na zawietrznej stronie przy wietrze zachodnim, bo w razie W, znajdą Cię pod Kaliningradem :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 12:04 przez kuicets, łącznie zmieniany 1 raz.

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2017, 12:04

Tylko łodzie podwodne, jak nazwa wskazuje umieszczone pod wodą 8)
Nie wspominając o możliwych zmianach kierunku, słabnięciu, lub wzmocnieniu, jak na Polskę przystało.
ALe jak wybierzesz się w mocniejszą, pewną prognozę...

Są tacy, którzy uwielbiają takie wyprawy i jak im kolana w .... wchodzą.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post30 maja 2017, 12:07

24SURFpl pisze:Tylko łodzie podwodne, jak nazwa wskazuje umieszczone pod wodą 8)


Thx, a dużo tego tam się znajduje? Widać je z odpowiednim wyprzedzeniem?

24SURFpl pisze:ALe jak wybierzesz się w mocniejszą, pewną prognozę...


No czaję się na jutro, więc chyba OK :P

24SURFpl pisze:Są tacy, którzy uwielbiają takie wyprawy i jak im kolana w .... wchodzą.


Dopuszczam pit-stop czy dwa :P

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post30 maja 2017, 12:12

kuicets pisze:Siema,

Coraz częściej chodzi mi po głowie wycieczka wzdłuż Mewiej z Kuźnicy w kierunku Rewy i z powrotem. Czy są jakieś szczególne zagrożenia, o których należy wiedzieć/pamiętać zanim się zdecyduję na taki trip?

Oprócz oczywistego - bądź czujny płynąc na zawietrznej stronie przy wietrze zachodnim, bo w razie W, znajdą Cię pod Kaliningradem :)

Stary my takie rajdy z Wełniaczem to już kilka razy zrobiliśmy.
Zapytaj - prześle Ci zdj ecia lub filmiki...

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2017, 13:47

Przede wszystkim znajdź sobie przynajmniej jednego ogarniętego kumpla do tej wycieczki.
Ta trasa to nie jest jakiś szczególny wyczyn ... do momentu jak coś Ci się nie przydarzy. Kontuzja, awaria sprzętu czy zmiana warunków może złapać każdego. Wtedy zaczyna być niemiło, nawet w grupie. Weź telefon. :thumbsup:

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2017, 14:07

Polacam przed 9 rano ... zero ludzi ,a tysiące mew które jak startują to nie wiadomo co zrobić z latawcem ;) , to już mój stały punkt programu ... właściwie ostatnio zawsze jak jestem na półwyspie to od razu płynę na mewie i pływam tylko tam.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2017, 14:57

Wraki są po wschodniej stronie w części środkowej Mewiej, leżą na mieliznie gdzieś okolo 50m od Mewiej. Przynajmniej dwa wraki wystają ponad lustro wody ale tylko ich część, więc trzaba być ostrożnym. Najlepiej płynąć po zachodniej stronie. Jak po wschodniej to bezpośrednio po plyciznie do kolan. Zresztą można wygooglowac zdjecia w necie. :thumb:
Weź telefon z sobą :idea:

Tu widać tylko kiosk łodzi podwodnej a reszta leży poniżej wody po której przepłynąłem. Z jednej strony wiem gdzie są wraki ale zmieniający sie poziom wody stanowi poważne zagrożenie, bo można sie przeliczyć...

phpBB [video]

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post30 maja 2017, 20:12

Dzięki za porady, telefon dobry pomysł :) Chyba się zdecyduję, popłynę jutro po zachodniej stronie i jak warun i komfort psychiczny pozwolą, to przeniosę się na gładką jak stół zawietrzną :P

No i obowiązkowo przed 9-tą... Tylko żeby mi ptaszyska z latawca sita nie zrobiły :P

Rucin82
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2013, 20:36
Deska: NOBILE 555
Latawiec: KAHOONA 11,5/SLINGSHOT FUEL 9M
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post30 maja 2017, 21:47

24SURFpl pisze:Tylko łodzie podwodne, jak nazwa wskazuje umieszczone pod wodą 8)
Nie wspominając o możliwych zmianach kierunku, słabnięciu, lub wzmocnieniu, jak na Polskę przystało.
ALe jak wybierzesz się w mocniejszą, pewną prognozę...

Są tacy, którzy uwielbiają takie wyprawy i jak im kolana w .... wchodzą.


tylko NIE "łodzie podwodne" a okręty podwodne 8) ..

POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2017, 22:18

Kuźnica Rewa ok 16km jak dobrze wieje to z 30 minut :) Możliwe, że się jutro na trasie spotkamy :) Niebezpieczeństw mało, jedynie awaria sprzętu lub skoki przez łachę i przywalenie w piach ;) Parę finów już zgubiłem ale zabawa cudowana i ten flacik :) ale lepiej w parę osób taka wycieczka.
phpBB [video]

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post30 maja 2017, 22:33

Wełniacz pisze:Kuźnica Rewa ok 16km jak dobrze wieje to z 30 minut :) Możliwe, że się jutro na trasie spotkamy :) Niebezpieczeństw mało, jedynie awaria sprzętu lub skoki przez łachę i przywalenie w piach ;) Parę finów już zgubiłem ale zabawa cudowana i ten flacik :) ale lepiej w parę osób taka wycieczka.
phpBB [video]


Nuta mistrz :) Do zoba! :P

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2017, 06:21

tu od połowy mniej więcej masz też obraz wraków...jak dla mnie coś zajebistego 8) i długo się tam wybierałem z racji tego że 95% sesji w Łebie ale się udało i było ehhhh ahhhh petarda hehe
jak wcześniej ktoś napisał wystają z wody dwie części wraków im bliżej "kiosku" łodzi podwodnej tym większa szansa na porysowanie deski :wink:
większa frajda jest chyba przy kierunku SE niż W lub NW jakie dziś będą wchodzić. Przy SE płyniesz w wodzie po kostki a przy W na glebszej.
https://youtu.be/YUWq88MD5P0

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2017, 06:22

Kisiel pisze:tu od połowy mniej więcej masz też obraz wraków...jak dla mnie coś zajebistego 8) i długo się tam wybierałem z racji tego że 95% sesji w Łebie ale się udało i było ehhhh ahhhh petarda hehe
jak wcześniej ktoś napisał wystają z wody dwie części wraków im bliżej "kiosku" łodzi podwodnej tym większa szansa na porysowanie deski :wink:
większa frajda jest chyba przy kierunku SE/E niż W lub NW jakie dziś będą wchodzić. Przy SE płyniesz w wodzie po kostki a przy W na glebszej.
https://youtu.be/YUWq88MD5P0

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post31 maja 2017, 11:09

Hej!
Spływ przez Mewie to bardzo fajna sprawa. Po drodze nie ma za bardzo przeszkód i niebezpiecznych miejsc. Jedyne co to tych parę wystających przy niskim stanie wraków, ale łatwo je zauważyć (gorzej jeżeli płynąłbyś na FOILU za to !!! )

Jedynym niebezpieczeństwem według mnie to ZMIANA WARUNKÓW NA WODZIE. Jeżeli siądzie wiatr, zmieni mocno kierunek może być problem. Na pewno ODRADZAM wszystkim takie spływy przy niepewnym wietrze z zachodu (wywiewka hen w zatokę). No i też bardzo zalecam nie płynąć samemu- to jest po prostu ZAWSZE niebezpieczne (skurcz, awaria sprzętu, brak świadków posadzenia nowego banger tricku).

Przy wschodzie należy być czujnym, ale jest to zdecydowanie bezpieczniejszy kierunek. WAZNA SPRAWA CO DO KIERUNKÓW:
Spływając z Kuźnicy do Rewy weźcie pod uwagę że mewie wyspy są położone trochę na wschód od Rewy. Także przy kierunkach zachodnich trzeba się z Mewich do Rewy lekko wyhalsować! Weźcie to pod uwagę szczególnie przy czystym zachodzie, który może być bliżej Rewy bardziej szkwalisty i słabszy niż w na starcie na półwyspie! Przy wschodzie start z półwyspu jest trochę trudny ponieważ jest to wtedy side-offshore. Przy brzegu wiatr jest bardzo szkwalisty (uważajcie) i trzeba czasem wejść nawet te pierwsze 100m z buta wgłąb zatoki (uwaga na glony w lato!!!).

Poza tym taki spływ to cudowna sprawa! Ostatni który mi się przytrafił to ominąłem w ten sposób korki na helu i wróciłem przy wschodnim wietrze z Kuźnicy do Rewy. i nawet zrobiłem takie video z tego "crossingu", hehe!

https://www.facebook.com/marekrowinskik ... 096769217/
phpBB [video]


EDIT:
A i to co pisałem tu o góry dotyczy szczególnie spływu w kierunku KUŹNICA -> REWA.
W drugą stronę płynąc z REWY na PÓŁWYSEP kierunki zachodnie są nawet ok ponieważ łatwo dopłynąć na półwysep nawet jeżeli spłyniecie mocno w dół (lądowanie w Juracie itd.) No i też nie trzeba halsować się do góry z REWY na MEWIE WYSPY. Ale nadal uważajcie na wywiewkę!!!

Ludzie w Rewie pływając nie ogarniąją i musi ich motorówka ratować (no praktycznie cały czas to się zdarza), a co dopiero jak pojedziesz gdzies za horyzont i nawet nikt nie wie co się z tobą stało. Zawsze mówcie komuś kiedy wypływacie i kiedy planujecie przypłynąć, warto też mieć telefon.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post31 maja 2017, 22:05

Serdeczne dzięki za rady, dzisiaj ze względu na pizgawicę ofcorz nie porwałem się na ten wyczyn. Chyba poczekam na ładny równy wschód i wtedy dzida. W razie W, do jakiegoś brzegu się dotargam.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości