Docieplenie długiej pianki 3mm podczas pływania a także po wyjsciu z wody

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 lip 2017, 13:40

Siemanko,

Posiadam jakąś długą piankę Triborda z Decathlona. Obstawiam ze to pianka max 3mm po całości. Plywam głownie w okresie letnim na polwyspie co raz czesciej przy mocniejszych wiatrach a ze z wiekiem chyba mi krążenie spada to muszę się docieplić w trakcie plywania jak i na sjeście pomiędzy sesyjkami. 2 pytanka:

1. Obecna pianka nie jest zła jak sa cieplejsze dni plus slońce (zupelnie mi wystarcza choć w innych nie pływałem więc nie mam porownania). Maly problem zaczyna się w pochmurne dni jak wieje powiedzmy 10+ m/s. Potrzebuję porady czym się docieplić chodzi mi tu konkretnie o korpus i ręce. Jakieś konkretne produkty które faktycznie są skuteczne i nie rozprują portfela bardzo mile widziane.

2. Pomyślałem sobie także że fajnie by było mieć coś do założenia po wyjściu z wody żeby sobie na spokojnie odpocząć, wypić piwko i nie dygotać w mokrej piance na wietrze.

Z góry dzięki za pomoc.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2017, 14:04

przede wszystkim im więcej warstw na siebie nałożysz tym krążenie będzie słabsze. Zamiast nieszczelnej pianki z decathlonu + docieplacza - lepiej poszukać chociażby używanej pianki ze szwami GBS (klejone ślepe szwy) taka pianka nie wpuszcza wody szwami, a jedynie rękawami i nogawkami + kołnierzem. Mniejsza wymiana wody = cieplejsza pianka (chyba, że nie wpadasz do wody) Polecam nawet jeden z niższych modeli O'Neilla czyli Epic i nie będziesz potrzebował docieplacza - dopiero zimą będziesz mógł się za czymś rozejrzeć. Po wyjściu z wody narzuć na siebie jakiś windstopper , albo przynajmniej poncho. Gdybyś miał więcej pytań odnośnie różnic między zwykłymi neoprenami, a Technobutterem (najcieplejszy znany mi neopren)O'neilla pisz śmiało.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 lip 2017, 14:08

ja mam doieplacz z decathlonu na ciało + kaptur a jak schodzę z wody to zakładam windstopper i jest dobrze (w docieplaczu pływam ale w październiku - choć tolerancja na temperatury jest różna)

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 lip 2017, 15:56

andrzejwodejszo pisze:przede wszystkim im więcej warstw na siebie nałożysz tym krążenie będzie słabsze. Zamiast nieszczelnej pianki z decathlonu + docieplacza - lepiej poszukać chociażby używanej pianki ze szwami GBS (klejone ślepe szwy) taka pianka nie wpuszcza wody szwami, a jedynie rękawami i nogawkami + kołnierzem. Mniejsza wymiana wody = cieplejsza pianka (chyba, że nie wpadasz do wody) Polecam nawet jeden z niższych modeli O'Neilla czyli Epic i nie będziesz potrzebował docieplacza - dopiero zimą będziesz mógł się za czymś rozejrzeć. Po wyjściu z wody narzuć na siebie jakiś windstopper , albo przynajmniej poncho. Gdybyś miał więcej pytań odnośnie różnic między zwykłymi neoprenami, a Technobutterem (najcieplejszy znany mi neopren)O'neilla pisz śmiało.


No wlasnie też tak sobie pomyślałem czy bawić się w docieplacze czy po prostu zafundować sobie lepszą piankę dlatego tutaj pytam. Jak mam inwestować nie wiadomo ile w docieplacze ( widzę ze tak ok 350zl) to może faktycznie dorzucić i zakupić sobie piankę choćby wspomnianą przez Ciebie http://kite24.pl/pianki/20-pianka-o-nei ... rozmiar-xl. Rozumiem że masz na mysli grubosc 5/4 ???? Pytanie tylko czy obecna pianka plus docieplacz nie załatwią sprawy w zupełności a będzie taniej i na windstopper zostanie jeszcze ? ;) Starzy wyjadacze doradzcie coś :)

AlMastar pisze:ja mam doieplacz z decathlonu na ciało + kaptur a jak schodzę z wody to zakładam windstopper i jest dobrze (w docieplaczu pływam ale w październiku - choć tolerancja na temperatury jest różna)


Mozesz wrzucić jakiegoś linka czego konkretnie używasz to bym zerknął z ciekawości

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2017, 16:05

Do docieplenia polecamy Bluzy Neoprenowe NP. Idealne na docieplenia na wodzie , po zejsciu czy tez do pływania w szortach i samej bluzie ;)

Dostępne opcje kolorystyczne ukazane an zdjęciu poniżej :

Kontakt
605 327 791
info@24surf.pl



Obrazek

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 lip 2017, 20:44


Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post17 lip 2017, 10:30

Fabi150 pisze:(...)
No wlasnie też tak sobie pomyślałem czy bawić się w docieplacze czy po prostu zafundować sobie lepszą piankę dlatego tutaj pytam. Jak mam inwestować nie wiadomo ile w docieplacze ( widzę ze tak ok 350zl) to może faktycznie dorzucić i zakupić sobie piankę choćby wspomnianą przez Ciebie http://kite24.pl/pianki/20-pianka-o-nei ... rozmiar-xl. Rozumiem że masz na mysli grubosc 5/4 ???? Pytanie tylko czy obecna pianka plus docieplacz nie załatwią sprawy w zupełności a będzie taniej i na windstopper zostanie jeszcze ? ;) Starzy wyjadacze doradzcie coś :)
(...)


Przy nieszczelniej piance (szwy, mankiety, kołnierz) docieplacze niewiele dadzą. Kup szczelną piankę, najepiej tzw. półsuchą (semi-dry). Ja używałem docieplacza (takiego: http://allegro.pl/docieplacz-xcel-polypros-2mm-ls-rozmiar-i6815875453.html?reco_id=5b26f582-6ac9-11e7-9f6b-ecf4bbcfe688&ars_rule_id=201#imglayer, bardzo dobra rzecz), ale tylko jak było naprawdę zimno - tzn. na tyle, że kaptur był konieczny + półsucha pianka 5/4. Wtedy to działa... Teraz mam dalej tą starą (już poklejoną na maksa) ale i nową mega ciepłą piankę - docieplacz leży w szafie. Próbowałem kiedyś pływać w piance krótkiej (decathlon) + na to 5/4 - jest w miarę ciepło, ale ledwo się da ruszać, a i tak komfort termiczny gorszy niż dobra gruba piana... Podsumowując - kup sobie porządną piankę :)

A co do tych bluz - to świetna rzecz i w ogóle, ale ceny to z d... jakieś są.

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 lip 2017, 11:34

z budżetowych patentów

kiedyś moj znajomy na piankę zakładał zwykłą kurtkę przeciwdeszczową taką z PCV mniej wiecej takie coś:

Obrazek


Przy piance masz wtedy dodatkową ochronę przed wiatrem , sprawdza się przy mocnym wietrze albo niskich temperaturach (2-5'C)


ale oczywiście zgadzam się z przedmówcami, dobra pianka rozwiąże problem.
Druga sprawa, to nawet w lato przy kijowej pogodzie (deszcz i <15'C) mimo półsuchej pianki, ja zakładam dodatkowo kaptur neoprenowy. Dużą część ciepła wytracasz przez głowę, a w sytuacji gdy wieje i masz mokre włosy , efekt zimna jest jeszcze bardziej potęgowany, dlatego kaptur sprawdza się idealnie IMO


co do opcji ocieplenia się po wyjściu z wody mega patentem są poncha
coś takiego:
Obrazek

ja po wyjściu z wody zarzucam to na piankę, mega fajna sprawa, polecam.

Shadi
Posty: 82
Rejestracja: 21 wrz 2014, 09:25
Deska: Shinn Ronson
Latawiec: Core XR3 12m XR4 9m XR2 7m
Lokalizacja: Władysławowo
Postawił piwka: 6 razy
 
Post18 lip 2017, 22:03


przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lip 2017, 00:44

Z budżetowych patentów - standardowo docieplamy kursantów drugą, długą pianą, ale możesz rozważyć dokupienie pianki shorty z decathlona i tez na pewno pomoże i się przyda osobno ;)

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 lip 2017, 20:31

przemass pisze:Z budżetowych patentów - standardowo docieplamy kursantów drugą, długą pianą, ale możesz rozważyć dokupienie pianki shorty z decathlona i tez na pewno pomoże i się przyda osobno ;)


oo faktycznie mam też taką piankę shorty wlasnie z decathlona ale jakoś nigdy jej pod tą długą nie zakładałem.

Dzięki wszystkim za porady. Poprobuje róznych kombinacji.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości