Strach Rany Boskie i kto boi się Viktora

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post16 lis 2017, 22:28

Strach Rany Boskie i kto boi się Viktora
Do napisania tego tekstu sklonily mnie trzy tematy, które intensywnie są poruszane na KF, a które w mojej ocenie budzą wątpliwości co do ich przesłania i tym samym obiektywnej oceny opisywanej rzeczywistości. W skrócie nazwane przeze mnie Rekord, Wycieczki i Bohaterstwo.

Pamietam czas, kiedy Komitet Oszalałych Rodziców /do którego przez wiele lat należałem/ planował, przez siedem lat zwycięstw Viktora Borsuka w zawodach o tytuł Mistrza Polski , w jaki sposób doprowadzić do wzlotu umiejetnośći własnej latorośli tak, aby Viktora w kolejnym hicie pokonać. Choć pamięć już zawodzi to zdjęcia z tego okresu pokazują kto wpychał się w kadr zdjęciowy lub filmowy aby stać bliżej Mistrza tzn. zaistnieć. Pamiętam sznury kłaniajacych się rodziców i zawodników z kolejnych po Viktorze pozycji w rankingu, prośby o zabranie na szkolenie, opiekę sportową, numery konta w banku itp. Pamiętam też reportaże, zdjęcia filmy itp. których produkcja nakręcana sukcesami Viktora dawała prace wielu osobom. Ponieważ to wszystko pamiętam nijak nie mogę pogodzić się z swobodą ocen zamieszczonych pod tematem Co kiteforum sądzi o Rekordzie…………..w dwóch głownych płaszczyznach.
Ankieta.
Po pierwsze z formalnego powodu. Otóż tytuł Ankiety oraz pytanie nr 2 do niej dołączone dotyczą różnych tematów. Fakt, że pod Ankietą znajduje się tyle odpowiedzi osób zapewne pełnoletnich źle wróży kolejnym wyborom bedącym w kalendarzu politycznym. Pytanie głowne w Ankiecie jest proste: dotyczy akcji promocyjnej. Pytanie1 na Tak jest ok. Pytanie2 na Nie, dotyczy własnej oceny wyboru sposobu promocji jako takiej. Nie jest więc odpowiedzią na pytanie główne Ankiety i w takiej postaci nie powinno się tam znależć, a odpowiedzi tym bardziej .
Drugi powód jest bardziej skomplikowany.
Nie bardzo znam się na promocji jako takiej. Oglądanie telewizji i czytanie gazet nie daje pelnej wiedzy na ten temat. Uznając jednakże, że promocja bez względu na jej merytoryczny ładunek musi trafiać do ludzi to rzeczywiście zwarty w niej/tzn w ogłoszonym rekordzie i jego formie/ ładunek nie pozostawał długo w pamięci. Lepiej byłoby gdyby Viktor w trakcie lotu odpadł od baru i wpadł na przypadkowo przejeżdżającą właśnie limuzynę ministra wojny. Wtedy to wszystkie gazety pisałyby o zamachu na ministra wykonanego przez kitesurfera. Sukces reklamowy i promocyjny gwarantowany. Ponieważ tak się nie stało, sukcesu promocyjnego nie było i to zapewne spowodowało nagły wzrost aktywności u co niektórych czytelników KF w tym własne publikacje pod tematem Rekordu nie zważając na to, że wypowiedzi są zwyczajnie nie na temat, tylko ten co boli.
Nie bardzo też wiem, co przystoi kitesurferowi./ taką opinię znalazłem w jednym z postów/.
Czy śmiecenie na plaży, chlanie, włóczenie się zawodników i opiekunów po nocach w czasie zawodów, skakanie z mola z kitem, plywanie na kursach kolizyjnych ze statkami, oraz wjeżdżanie ‘pożyczonymi’ rowerami do basenu, skoki z klifów do morza z kitem i wycieczki za granicę na kolegi paszporcie /to akurat mój ancymon wiele lat temu/ i w końcu podjęcie prób niszczenia autorytetów to własciwe przygotowanie, aby radzić mi jakie mam czynić starania, aby kitesurfing był dobrze postrzegany. Musze to przemyśleć, czy poddać się tej narracji. Czy taki, zespołowy autorytet pełen wad, o których sam zapomniał, to dobry wybór. Jak na razie wątpię.
A co to jest w ogóle zespołowy autorytet. I jak jest jego wartość autorytetu zespołowego czyli z natury swej podszytego strachem.
Kto boi się Viktora
Tak więc ten zespołowy autorytet pisze o ogromnym szacunku do Viktora, jednocześnie jadąc po nim jak po łysej kobyle. Lekceważy sukcesy siedmiokrotnego Mistrza Polski, sukcesy międzynarodowe. Próbuje też przy okazji, pozornie, budować własne sukcesy wtrącając niby mimochodem teksty o osobistych dokonaniach sportowych , wycieczkach turystycznych na bałtyckie wyspy, dokładać metry w wykonanych i zarejstrowanych skokach, bohaterstwie, popisuje się wiedzą w sprawie której zupełnie nie rozumie. Ale: Po co.
Trudno mi uwierzyć, że nie do przewidzenia był kierunek, w którym podązy dyskusja pojawiająca się pod tematem Rekordu. Viktor był jest i będzie gwiazdą polskiego kitesurfingu. Nic tego nie zmieni. A na pewno nie zespołowy autorytet. Po Viktorze jest dziura. Dlaczego. To proste. Zwalczanie konkurencji jest prostą drogą do własnych porażek. Autorytet i własna wartość tworzy się wygrywając z silną konkurencją, a nie z celowo niszczona i osłabioną. A tak odbieram niestety treść wielu postów jako perfidną próbę niszczenia autorytetów. I tyle. Nikt z nas nie jest święta krową. To prawda. Ale rozum pozwala i każe patrzeć w przyszłość pamiętająć tez o własnych błedach. Kreując jedyna słuszną drogę rozwoju, postrzegania kitesurfingu, jego promocji nie można o tym zapominać. Chyba, że….
Strach Rany Boskie.
Znajduję proste wytłumaczenie takich postaw. Strach przed niebytem. Nie ma chętnych którzy interesują się postepami polskiego FS. Pogubili się gdzieś dawni mistrzowie, a nowych nikt nie zna. Nie te emocje, nie ten czas. A przecież obiektywnie zawodnicy coraz są lepsi. Niestety również około sportowe wydarzenia cieszą się wyjątkowo marnym zainteresowaniem, jak chociażby temat Bornholmu. Dopracowana wyprawa z reglamentowaną na kartki jak za PRL relacją- chyba wstydzą się swych dokonań/ czego nie rozumiem/ okazuje się klapą wizerunkową.
Na pytanie dlaczego, odpowiedz jest prosta. Nie da się porównać wypraw przytoczonych ironicznie przez BraCuru w swoich wypowiedziach do wycieczki/z całym szacunkiem/ na Bornholm w sferze zarówno sportowej jak i emocjonalnej. Niszcząc bezlitośnie wcześniej nie swoje, zapewne zwariowane, durne, nie przygotowane pomysły konkurencji dzisiaj płaci się tego cenę. A szkoda bo wyczyn ten zrealizowany perfekcyjnie przez ekipę z Kołobrzegu dla całej rzeszy kitesurferów jest niedościgłym marzeniem i może miejmy nadzieje stanie się cykliczną imprezą . Wierzę że przyjdzie na to czas, że zdobywcy Bornholmu zrozumieją patrząc przez pryzmat własnych doświadczeń, że są coś winni tym, którzy byli przed nimi.
Bezimienni Bohaterowie. To jest dla mnie zupelnie niezrozumiałe. Mam w sposób właściwy promować kitsurfing/ takie są oczekiwania moderatora/ tzn jak rozumiem wykazać się bohaterstwem i podać koledze deskę na wodzie. Czy szanownym kolegom nie wydaje się, że umieszczenie w tytule tematu słowa bohaterowie nie jest właściwe. Ze ośmiesza idee kitesurfingu i jej adeptów. Ze zamiast bezkrytycznie i bez prawa wynikającego z własnych kwalifkacji oceniać czyjeś heroiczne zmagania należałoby skupić się na naprawie spraw , które nie wymagają aż tak wyrafinowanych umiejętności.

Parafrazując klasyka pozwalam sobie zakończyc bez satysfakcji :
Jaki kitesurfing takie bohaterstwo.

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post17 lis 2017, 11:22

Masz pisane chlopie, bez kitu!

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post17 lis 2017, 11:28

Dobrze napisane :thumb:

no i zaraz sie zacznie dyskusja obroncow morlanosci prawdziwego kitesurfera, ktory sie nie skala niekonwencjonalna promocja swojego sportu :mrgreen:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post17 lis 2017, 13:20

bardzo dobre podsumowanie i zgadzam się z tym w 99%

nie znam Wiktora tak BTW żeby zaraz nie było że tutaj na pewno sami koledzy bronią honoru i mamy klub wzajemnej adoracji ... pisałem już o tym przy okazji artykułu na sieplywa.pl że to niezła kaszana (ten artykuł i jechanie po Wiktorze) ...

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post17 lis 2017, 13:33

ja osobiscie nie znam wiktora i raczej bym go nie rozpoznal na zywo, aby nie bylo ze do klubu naleze :)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, 11:10 przez mitsu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post17 lis 2017, 15:28

AlMastar pisze:bardzo dobre podsumowanie i zgadzam się z tym w 99%

nie znam Wiktora tak BTW żeby zaraz nie było że tutaj na pewno sami koledzy bronią honoru i mamy klub wzajemnej adoracji ... pisałem już o tym przy okazji artykułu na sieplywa.pl że to niezła kaszana (ten artykuł i jechanie po Wiktorze) ...

Ale przecież w tym wątku nie chodzi o obronę honoru Victora, jego honor pozostaje niezagrożony. Ocenione zostało za to środowisko KS skupione przy KF w aspekcie tego wydarzenia, a którego Victor był bohaterem, i którym tu na KF nawet się nie pochwalił.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, 22:24 przez apek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post17 lis 2017, 18:14

Wiedział co się święci :idea: :wink:

tom t
Posty: 310
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:50
Deska: DT JAIME ,TRANS
Latawiec: REBEL 9,14 NEO 8,11 ROCA
Lokalizacja: ELBLĄG
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post17 lis 2017, 22:04

Fajnie napisane. :clap: :clap: :clap: niestety wszędzie wychodzi polskie piekiełko, w korpo, w Angli , czy na KF

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post19 lis 2017, 10:16

apek pisze:
AlMastar pisze:bardzo dobre podsumowanie i zgadzam się z tym w 99%

nie znam Wiktora tak BTW żeby zaraz nie było że tutaj na pewno sami koledzy bronią honoru i mamy klub wzajemnej adoracji ... pisałem już o tym przy okazji artykułu na sieplywa.pl że to niezła kaszana (ten artykuł i jechanie po Wiktorze) ...

Ale przecież w tym wątku nie chodzi o obronę honoru Victora, jego honor pozostaje niezagrożony. Ocenione zostało za to środowisko KS skupione przy KF w aspekcie tego wydarzenia, a którego Victor był bohaterem, i którym tu na KF nawet się nie pochwalił.


ja to wiem, tylko zaraz się rozpiszą co poniektórzy że kółko wzajemnej adoracji Viktora się zleciało ...

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2017, 13:37

Świetnie napisane :thumb:

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post19 lis 2017, 22:07

Czytałem ów wątek. Nie zauważyłem, żeby ktoś tam podważał tytuły zdobyte przez Victora. Nikt też chyba nie podważył jego umiejętności. Jedynie o czym była mowa, to fakt czy takie "wyczyny" (na dodatek nazywane rekordem świata), przyczyniają się do popularyzacji naszego sportu czy narażają go na śmieszność. Nick Jackobsen wyleciał do góry ciągnięty przez wielbłąda, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że zrobił to dla jaj (jak wiele innych akcji promocyjnych). Nie czytałem, żeby gdzie ten wyczyn nazwano rekordem świata w lataniu na kajcie za wielbłądem :D
Chyba warto włączyć nieco luzu. Tak obrońcy, jak i przeciwnicy tego co zrobił Victor.
Warto obejrzeć, jak ktoś nic nie wie o Victorze:

https://www.youtube.com/watch?v=JloxevSZ6vU

A także jego inny wyczyn:

https://www.youtube.com/watch?v=Fm-0heoVX2k

Kub
Posty: 62
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:15
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post20 lis 2017, 12:33

MarekH pisze:Czytałem ów wątek. Nie zauważyłem, żeby ktoś tam podważał tytuły zdobyte przez Victora.

Radzę przeczytać jeszcze raz ;)

Dlatego właśnie tamten wątek wzbudził taki niesmak, bo posłużył raczej jako pretekst żeby wyrzucić z siebie wszystkie inne, nie związane z akcją, żale i pretensje kierowane do jego osoby.

Absolutnie zgadzam się że wszystkim przyda się więcej luzu :)

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post20 lis 2017, 23:13

Kub pisze:
MarekH pisze:Czytałem ów wątek. Nie zauważyłem, żeby ktoś tam podważał tytuły zdobyte przez Victora.

Radzę przeczytać jeszcze raz ;)

Dlatego właśnie tamten wątek wzbudził taki niesmak, bo posłużył raczej jako pretekst żeby wyrzucić z siebie wszystkie inne, nie związane z akcją, żale i pretensje kierowane do jego osoby.

Absolutnie zgadzam się że wszystkim przyda się więcej luzu :)


No to może czegoś nie doczytałem. Mnie ten dziwny rekord nieco dziwi, natomiast z pełnym podziwem i szacunkiem odnoszę się do tego czego dokonał Victor na niwie sportowej. Zresztą nie tylko na tym polu. Pewnie 90% kajciarzy chciałoby zwiedzić świat z kajtem w plecaku i deską pod pachą a Victorowi to się udało...

daniel.p
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2008, 21:24
Dostał piwko: 2 razy
 
Post21 lis 2017, 14:47

Lubię pływać.
Mało mnie interesują zawody na twinpiksie , jednak gratuluję Borsukowi tak wielkich osiągnięć ! Mistrz zawsze będzie Mistrzem , niezależnie od tego co będzie robił po skończonej karierze.
Jacek Twój wywód jakiś cel pewnie osiągnie.
Sądzę , że zabawa z latawcem i deską dla większości z nas nie powinna polegać na biciu jakichkolwiek rekordów , tylko na sprawianiu przyjemności (choć jeśli komuś sprawia przyjemność bicie rekordów to tys piknie HEJ! ) - "no stres" jak mawiają w niektórych miejscach świata.
Gdybyś mógł używać w swoich wpisach mniej zaKODowanych "żarcików" , byłoby pewnie nam wszystkim przyjemniej - łączmy się w pięknej pasji , nie dzielmy w poglądach.
Daniel

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post23 lis 2017, 20:28

jacekdaktera pisze:Strach Rany Boskie i kto boi się Viktora
Do napisania tego tekstu sklonily mnie trzy tematy(...) nazwane przeze mnie Rekord, Wycieczki i Bohaterstwo.(...)

Trochę luzu ...
W bardzo długim Twoim tekście nie widzę rozwinięcia "trzech tematów". Trochę patetycznych wątków i niesprecyzowanych dokładnie pretensji...
Wg mnie sprawa jest prosta:
- gość (Viktor) się promuje i podejmuje różne wyzwania - nie ma w tym nic złego
- gość (Viktor) publicznie głosi o swoim "rekordzie świata" - reakcja różnych ludzi wskazujących na głupotę twierdzenia o "rekordzie świata" jest w pełni uzasadniona
- absolutnie nie widzę, że ktoś się "boi się Viktora" - gość nie wygląda na groźnego i nikogo nie straszy i temat wątku wydaje mi się durny

Przytoczona przez Ciebie ankieta ma faktycznie braki logiczne i przez to jest stronnicza, niemniej Twojej wypowiedzi można dokładnie to samo zarzucić, przykładowo w którym miejscu cośkolwiek piszesz o "Rekordzie" ?
Trochę luzu i mniej jadu.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron