Program do obróbki filmów Gopro

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 sty 2020, 21:40

Siema,

dotychczas korzystałem z GoPro Studio, ale na Win10 wiesza się po kilku kliknięciach - już nie wspierany. Macie jakąś darmową albo niedrogą alternatywę?

Chodzi o to, żeby soft był prosty - przycinanie, sklejanie, przyspieszanie/zwalnianie, dodawanie muzyki napisów i prosta korekta (ekspozycja, kadrowanie).

Nie potrzebuję ani nie chcę kobyły typu Adobe Premiere.

Jakieś pomysły?

Thx

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post29 sty 2020, 23:47

1. Prosty (co nie znaczy ubogi w funkcje, wszystko co wymieniłeś, plus dużo więcej w nim zrobisz) i tani program - Filmora - https://filmora.wondershare.com/
2. Bardziej zaawansowany, ale łatwy w obsłudze i darmowy - DaVinci Resolve - https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post30 sty 2020, 13:53

Corel VideoStudio...co prawda nie darmowy ale do użytku domowego, ma wszystko co trzeba-sporo efektów, można montować na kilku kanałach, napisy, audio...itp..

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post30 sty 2020, 20:37

Tak jak wyżej. Wszystko to ma DaVinci Resolve. Darmowy i profesjonalny edytor ale...ma jeden minus:) to jednak spora kobyła i trzeba mieć dobry sprzęt do jego obsługi:)

niemniej zainstaluj, przetestuj i sam się przekonasz:)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post30 sty 2020, 21:32

Dzięki wszystkim, zaczynam od Filmory - już się na nią naciąłem na googlach, wygląda obiecująco - jak mi trial podejdzie to... :)

Edit: Coraz bardziej mi się ta Filmora podoba... Stabilizacja, pliki proxy, czytelna i tak jakby od razu wiadomo co i jak. Dzięki!

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post01 lut 2020, 00:37

Filmora jest naprawdę spoko.
Właśnie automatycznie tworzone proxy (i możliwość ustawienia ich jakości), to mega opcja.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post02 lut 2020, 10:01

Nie no nie mogę przestać jarać się tą filmorą. Po prostu petarda, ma wszystko czego potrzebuje i nic (albo) niewiele więcej - czyli w punkt. Intuicyjna na maxa, chodzi szybko i płynnie, robienie filmów to sama przyjemność (choć na pewno nowy komp też w tym nie przeszkadza :P )

Gdybym mógł flaszkę zamiast piwka postawić...

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 lut 2020, 15:27

Ja mam da Vinci ale tak zachwalasz że aż się chce sprawdzic:) u mnie da Vinci nie chodzi super płynnie ale tu z kolej pewnie brak dobrej karty graficznej na lapku nie pomaga.

Na jakim sprzęcie pracujesz? Filmora ok 300 pln kosztuje do użytku prywatnego?

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post02 lut 2020, 17:09

Filmora bardzo słabo wykorzystuje GPU jak widzę (mam RX570), raptem kilka procent (chyba jakieś wsparcie lajtowe tylko), więc słaba karta albo zintegrowana to nie dramat.

Mam stacjonarkę na AMD Ryzen (4 rdzenie) podkrecony z 3.1 do 4GHz (wszystkie 4 rdzenie wykorzystuje równo, wiec spodziewam sie ze lepszy procek by pomogl, ale tylko przy eksporcie i np przetwarzaniu do stabilizacji czy plików proxy) i 16G żwawego ramu, ale w tym wszystkim wydaje się absolutnie najważniejszy szybki dysk - jak pliki są na SSD szybkim, a już na pewno pliki proxy (u mnie tylko proxy były na SSD (NVMe) i jak kliknąłem w plik nie-sproxowany, to znaaaaacznie wolniej) to wtedy czysta przyjemność. Błyskawiczny dostęp do materiału to absolutnie najważniejsza sprawa przy obróbce wydaje mi się.

Pliki 1080p25-50fps i 2,7K 25fps ogien z dupy, 4K i 1080p120fps czasem mikroczkawka, ale absolutnie nic nawet w galaktyce co przechodziłem w GoPro Studio.

Reasumumujac, czekałem z materiałem wakacyjnym z 2018 dobre 1,5 roku bo mnie tak wku&$*@&$ sama myśl o zabieraniu się za to w GPStudio. Zainstalowałem filmorę, i aż się chciało dłubać.

Długo trwało generowanie plików proxy trochę (4h?), ale materiału było dużo (300GB) a zresztą robiło się to w tle.

Cena, hmmm.... kupiłem w promocji :wink:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości