Więcej pozytywnej energii pliz

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 10:05

Pozwolę sobie wrzucić taki problem na Główne.
To wątek o tym jak się zmienia się kiteforum a wraz z nim my.

Impulsem do tych słów jest 11 letni Janek Szlagowski. Chłopak skręcił, zmontował filmik przedstawiający jego nie tylko kitesurfingowe wyczyny w El Gounie.
Filmik umieszczony został 11 dni temu na forum przez RedSeaZone.
Zero komentarzy, poparcia, podziękowań, gratulacji, słów motywacji, krytyki, porad etc choć chłopak jest objawieniem i każdy rodzic życzyłby sobie mieć takiego zdolnego smyka.
Myślę, że młody Janek liczył na pozytywny odzew. W zamian za to, sprawdzając czy takowy się pojawił, nie jest w stanie ominać hejterskich wątków o grupsonie, potyczkach międzyszkolnych i międzyautorskich filmików, książek itp.
Jak myślicie co taki Janek ma sobie pomyśleć o jedynym forum KS? Czy będzie mu się chciało dalej dzielić tutaj swoimi doświadczeniami? Wątpię.

Rozumiem, że zmieniają się czasy, życie uczy nas pokory, doświadczamy przykre chwile, walczymy z szarą codziennością, łączymy ledwo koniec z końcem itd.
Nie zgadzam się na to, aby powyższe czynniki miały decydować o moim zaniku życzliwości i szacunku dla innej osoby.

Mam taki apelik. Czy możecie nie tylko egoistycznie czerpać z tego forum ale również zrobić coś dla niego?
Łatwiej pisze się nam hejterskie mega nudne, długie i nic niewnoszące posty niż choćby trzy proste słowa: Janek - tak trzymaj! :thumb: Myśle, że więcej w ten sposób można osiągnąć a przy okazji być z siebie zadowolonym.
Szczerze żal mi suburban kite, który przeżył koszmar parę dni temu. Biedak grzązł w bagnie z każdym postem jakim próbował się ratować. Czy nie lepiej byłoby spędzić ten dzień na edycję kolejnego odcinka filmu instruktażowego?

Czy słyszeliście o manifeście szczęścia? Przypadkowo przeczytałem wczoraj o tym i między innymi są tam takie punkty:
- każdego dnia podziękuj za pięć wydarzeń, za które jesteś wdzięczny,
- uśmiechnij się przynajmniej raz dziennie do nieznajomego,
- codziennie zrób coś dla kogoś innego,
- skróć o połowę czas spędzony przed telewizorem.
Mi się to podoba :thumb: - spróbuję dać sobie szansę być jeszcze bardziej szczęśliwym 8)

Dla niewtajemniczonych Janek Szlagowski po raz drugi na Kiteforum. pl (i żeby nie było - nie znam chłopaka ani jego rodziny i nie mam żadnych ukrytych celów :wink: ):
phpBB [video]

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 10:12

zgadzam sie. poziom marketingu osiagnal dno. kiedys promowalo sie szkolke fachowa porada i taki promotor byl w jakims sensie autorytetem w dziedzinie kite. teraz wybiegi marketingowe to podbijanie sobie postow, pyskowki i lewe konta.nic nie wnoszace cuda wianki.

Awatar użytkownika
fokus123
Posty: 506
Rejestracja: 31 paź 2008, 20:24
Deska: SU-2
Latawiec: Core
Lokalizacja: Koszalin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 cze 2011, 10:38

Jacy użytkownicy takie forum, zero ostrzeżeń za łamanie regulaminu, a o banach już nie wspomnę. Za mało moderatorów dlatego panuje wolna amerykanka szczególnie wśród właścicieli szkółek. Niech admin pokasuje im konta albo założy bana na tydzień to może się nauczą

PS Janek dajesz radę :)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2011, 10:41 przez fokus123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
teoysta
Posty: 618
Rejestracja: 07 sie 2009, 09:35
Deska: jest
Latawiec: też jest, +nawet bar i trapez
Lokalizacja: Świdnica
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 10:41

Nie żyjemy w hipisowskiej komunie abyśmy się wszyscy kochali. Kapitalistyczne realia ludzi z tego forum nie ominą. Dzisiaj liczy się pieniądz i show. Większość z nas to normalni ludzie, kierujący się normalnymi emocjami. Owczy pęd to nasza specjalność. Od kiedy czytam posty widzę podobną tendencje jak w życiu codziennym -wielbimy mocnych -gnoimy słabych. Podobnie jest na spotach. Nie umiesz pływać? Masz starego C-shapea? Nie pogadasz z nikim, ew usłyszysz za plecami "gdzie on sie pcha na wodę, ja mu nie pomogę, nie przyjechałem niańczyć tu nikogo" Kręcisz potrójne kiteloopy? Nie zdziw się jak ktoś bez pytania skoczy Ci po browar. Pojawił się subaran, nie był specjalnie wygadany -a zgnoić go, będzie śmiesznie, będzie mniejsza konkurencja. Mnie tutaj nic nie dziwi. Fajnie żeby było inaczej, fajnie żeby ludzie cenili w sobie skromność, mieli dystans do siebie.. Raczej tak nie będzie, tym sposobem nie odnosi się spektakularnych sukcesów.

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post14 cze 2011, 10:55

Chłopak wymiata to fakt :thumb: ale co mam sie dołować :wink: że ja w wieku 36lat zacząłem ten sport :mrgreen:
Mam nadzieję że będe w stanie zapewnić podobne atrakcje moim dzieciakom za pare latek :D
A co do pozytywnej energii to szkoda że zabrakło jej naszemu miszczowi race w piątek w Rewie jak wyszedł na TT, ale to tylko tak na marginesie :naughty:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 11:01

BraCuru pisze:
Czy słyszeliście o manifeście szczęścia?


popieram :idea:
potrzebne przemyślenia :thumb:

co do szkółek
I TAK KAŻDA SWOICH KLIENTÓW MA :idea:
a do lepszego samopoczucia każdego dnia, naprawdę lepiej
wejść na kilka sesji na kite,
ewentualnie do Sławutówka na wakeprojekt :thumb: jak nie wieje
tudzież na rower , posłuchać muzyki, poczytac książkę, pograć ze znajomymi w Scrabble ... COKOLWIEK :!:
niż kitwasić sobie humor na waśnie na kf..

co do Janka - pozazdrościć możliwości, jakie masz w tak młodym wieku :clap:
pamiętam Twojego podekscytowanego Tatę w austriackich Alpach jak przychodziłeś na świat :thumb:

pozdrawiam

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 11:08

Ziomek. pisze:a do lepszego samopoczucia każdego dnia, naprawdę lepiej
wejść na kilka sesji na kite,
ewentualnie do Sławutówka na wakeprojekt :thumb: jak nie wieje
tudzież na rower , posłuchać muzyki, poczytac książkę, pograć ze znajomymi w Scrabble ... COKOLWIEK :!:
niż kitwasić sobie humor na waśnie na kf..


Refleksja poniewczasie ? :wink:

jestem za :thumb:

Awatar użytkownika
ronino
Posty: 434
Rejestracja: 31 lip 2006, 14:50
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 12:00

bo trochę jest już tak że teraz rządzą inne social media - takie życie wszytko się zmienia

PS - mały daje rade na filmie :D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 12:03

teoysta pisze:Nie żyjemy w hipisowskiej komunie abyśmy się wszyscy kochali.

Akurat to byłoby najczarniejszym scenariuszem :lol:
Nie apeluję o miłość między wszystkimi lub namiar na dobrego dealera. Chciałbym, abyśmy wykrzesali z siebie odrobinę więcej pozytywnej energii (czy jakkolwiek jest to zwane) i nie zapominali o tym otwierając KF.
Widząc filmik Janka uśmiechnęła mi się gęba, zwołałem nasiadówkę rodzinną i pokazałem im co ten chłopak wyprawia - jednogłośnie byliśmy zauroczeni jego werwą. Podejrzewam, że większość osób widzących ten filmik miała podobne odczucia.
Czemu nie napisać o tym choćby jedno zdanie?
Oczywiście nic na siłę i nie oczekuję, że wszyscy powinni tak robić. Ale oczekiwałbym w normalnym środowisku, że choćby parę osób z ponad 500 osób, które widziało ten filmik doceniło i zmotywowało młodego człowieka :idea:

Doskonale wiem ile czasu trzeba poświęcić na montaż choćby 2 minut filmu, napisanie długiego postu.
Pozytywne słowo znajomych i nieznajomych nakręca jeszcze bardziej i motywuje do dalszej pracy, postępów, pomysłów... Szczególnie jak ma się lat 11 :idea:
Cisza - oznacza obojętność, brak zainteresowania człowieka po drugiej stronie ekranu.

PS.
Sam nie jestem aniołkiem. Miałem, mam i będę miał na pieńku z paroma piszącymi tutaj (pozdroowka dla Ziomka, mary.dk & Andrew North).
Gotowałem się i wrzałem czekając na to, aby dowalić cietą (tak mi się wydawało) ripostą. Teraz czytając te swoje posty myślę sobie, że darłem pysk do osób, których na oczy w życiu nie widziałem. Prawdopodobnie pływając na jednym spocie mielibyśmy super pływanko nie wiedząc, że przed chwilą bawiliśmy się z wcieleniem zła :lol:

Na koniec pytanie podstawowe: czy moje posty zmieniły choćby trochę zdanie adwersarzy? W sumie to tak ale na bardziej radykalne :oops:

No i żeby nie było zbyt różowo: nie deklaruję zawieszenia broni z moimi dozgonnymi rywalami :twisted: :twisted: :twisted:
Nie przeszkadza to wiele, aby doceniać pracę i pomysły pozostałych :wink:

Analog
Posty: 177
Rejestracja: 31 maja 2011, 10:18
Lokalizacja: 3miasto
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 cze 2011, 12:21

Młody SUPER!! Maja na końcu filmu też jest niezła... w takim wieku z głową pod wodą i nie wygląda aby się bała a raczej dobrze bawiła :shock:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 12:54

BraCuru pisze:
No i żeby nie było zbyt różowo: nie deklaruję zawieszenia broni z moimi dozgonnymi rywalami :twisted: :twisted: :twisted:



..ale też i nie ma takiej potrzeby
jeśli JEST temat do "wymiany zdań" to WARTO to robić.
z takich dyskusji więcej się można dowiedzieć niźli ze "słodkiego kadzenia" sobie nawzajem..

pzdr

Awatar użytkownika
teoysta
Posty: 618
Rejestracja: 07 sie 2009, 09:35
Deska: jest
Latawiec: też jest, +nawet bar i trapez
Lokalizacja: Świdnica
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 13:44

Ziomek. pisze:
BraCuru pisze:
No i żeby nie było zbyt różowo: nie deklaruję zawieszenia broni z moimi dozgonnymi rywalami :twisted: :twisted: :twisted:



..ale też i nie ma takiej potrzeby
jeśli JEST temat do "wymiany zdań" to WARTO to robić.
z takich dyskusji więcej się można dowiedzieć niźli ze "słodkiego kadzenia" sobie nawzajem..

pzdr


Czasami np która szkółka ma najwięcej sprzętu, instruktorów itp ;)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post14 cze 2011, 16:52

Nie czesto to robie, ale nie wypada sie nie zgodzic z tym co pisze bracuru.
Nie kazdy zapewne czyta na biezaco co sie dzieje w redseezone - ja np nie.
Mamy to we krwi ze potrafimi wystawiac negatywne komentarze a o uznanie
kogos w naszych oczach ciezko - nasza polska mentalnosc (specjalnosc).
Powodzenia...

Pozdro...

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 17:01

Jestem tylko ciekaw co będzie jak Marlon wbije na wodę i będą trenować razem ;) Może się wykluć całkiem niezły team w RSZ

Awatar użytkownika
Sniady
Posty: 779
Rejestracja: 23 mar 2007, 11:52
Deska: Laluz 135, FreestylFish NKB
Latawiec: Torch 8, RPM 12, Dyno 16
Lokalizacja: Chorzów0Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2011, 18:55

Młody dajesz czasu !!!:D

A mi się Baracuda zdaje że po prostu każdy już czeka na koniec czerwca żeby skoczyć na hel :P ( Taką mam nadzieje:D)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości