Legalizacja wyciągarek do wake'a...

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 932
Rejestracja: 22 sie 2005, 12:51
Lokalizacja: sopot/pisz
Postawił piwka: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2010, 21:15

ladny masz avatar kolec

Awatar użytkownika
Krzaq
Posty: 509
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:20
Deska: SU-2 FREESTYLER
Latawiec: Ozone Sport+ 11m
Lokalizacja: Orneta / Olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2010, 22:15

Chłopaki to dajcie znac kiedy beda te testy na pewno olsztynska ekipa sie pojawi :D

Misha
Posty: 168
Rejestracja: 24 sty 2007, 16:02
Lokalizacja: Daegu - South Korea
Kontaktowanie:
 
Post18 lut 2010, 22:56

Widzę, że Bolec już zasiał ferment i nawet ujawnił stan zaawansowania prac... No nic, to już wiecie co szykujemy : :twisted:


W porównaniu z poniższym projektem, to staramy się podejść do tematu jeszcze bardzie Pro. Mocniejszy silnik, zupełnie inne sprzęgło, trochę więcej liny:D i dużo solidniejszy bęben, bez boków z tarcz od fleksy...


Qba-EPP11 pisze: Może sie przyda :D http://www.tahitimx.com/winch/#1


Damy znać jak stan zaawansowania projektu pozwoli na testowanie

Bless

Awatar użytkownika
cybkryst
Posty: 163
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post08 mar 2010, 21:47

Witam wszystkich.
Tak patrze na tą konstrukcje i sie zastanawiam czy to nie jest za masywne. No chyba ze przy okazji bedzie mozna kutry na brzeg wyciągać:)
Tak z ciekawości. Ile cały zestaw bedzie ważył??
Ja po świetach zabieram sie za konstrukcje swojej własnej wyciągarki. silnik 650cc 40 kM z pięcio biegową skrzynią biegów. mały sprytny zestaw z suzuki:) Co o tym panowie myślicie??

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2010, 08:50

cybkryst pisze:Witam wszystkich.
Tak patrze na tą konstrukcje i sie zastanawiam czy to nie jest za masywne. No chyba ze przy okazji bedzie mozna kutry na brzeg wyciągać:)
Tak z ciekawości. Ile cały zestaw bedzie ważył??
Ja po świetach zabieram sie za konstrukcje swojej własnej wyciągarki. silnik 650cc 40 kM z pięcio biegową skrzynią biegów. mały sprytny zestaw z suzuki:) Co o tym panowie myślicie??



Krystek ja jestem za z chęcią pomogę ;)

Co do masywności to nie sądzę żeby to było aż za bardzo masywne.
Przynajmniej nie będize trzeba tego nigdzie mocować.

Misha
Posty: 168
Rejestracja: 24 sty 2007, 16:02
Lokalizacja: Daegu - South Korea
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2010, 09:48

Cały zestaw na chwilę obecną waży tyle, że niosą go dwie osoby... (myślę, że coś koło 70-80kg cała konstrukcja), oczywiście będzie na kołach, ale to już traktujemy jako wykończeniówkę. Założenie naszej wyciągarki takie było, że ma być masywna, solida i mocna. Bez problemów z głębokim startem nawet dla zawodników o wadze 100kg i więcej, a po ponadto zimą ma pracować również jako mini wyciąg narciarski. Został nam już do regulacji tylko moment zasprzęglania i wysprzęglania... Myślę, że w niedzielę zrobimy jakieś pierwsze testy. Ktoś z Olsztyna ma ochotę się pomoczyć w Łynie?

Bless

pol38
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2010, 10:37
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2010, 10:54

Misha pisze:Wake robi się nam coraz bardziej popularny, powstają nowe wyciągi. Na zachodzie już coraz więcej firm oferuje przenośne wyciągarki do wake z silnikami spalinowy o mocy od 6 do 13KM, zresztą u nas również, można znaleźć konstruktorów mniej lub bardziej profesjonalnych, którzy podejmą się zrobienia takiego urządzenia. Nawet kilka takich sprzętów już jest. Tak się tylko zastanawiam, bo jednak jest to urządzenie mechaniczne, o mocy dość znacznej, a korzystają z tego ludzie… Czy taki sprzęt nie powinien mieć jakiegoś atestu, legalizacji, czegoś takiego…? Teraz jak już jesteśmy w UE to nawet krzywizna banana jest określona, więc pewnie znajdzie się jakiś przepis regulujący korzystanie z urządzeń własnej konstrukcji. Szukałem w necie czegoś takiego, ale jak do tej pory bezskutecznie. Myślę, że może to podlegać pod urządzenia takie jak w wesołych miasteczkach… co nie zmienia faktu, że nie znalazłem również nic na temat legalizacji karuzeli, czy dopuszczenia jej do użytkowania… Ktoś się może orientuje w temacie? I tu również pytanie do posiadaczy wyciągarek (szczególnie w szkółkach) chociaż sądzę, że odpowiedź na nie brzmi „nie”, czy macie je w jakikolwiek sposób zalegalizowane?


Sprzęt, który opisujesz podlega pod wymogi dyrektyw Nowego Podejścia czyli wymaga wystawienia deklaracji zgodności WE i oznaczenia znakiem CE (oczywiście działania te poprzedzone są przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji. Pokrótce wspomniana wyciągarka podlegać będzie co najmniej pod następujące przepisy zasadnicze (i mnóstwo przepisów szczegółowych):

- Dyrektywa 2006/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 maja 2006 r. w sprawie maszyn, zmieniająca dyrektywę 95/16/WE (przekształcenie).
- Directive 2006/42/EC of the European Parliament and of the Council of 17 May 2006 on machinery, and amending Directive 95/16/EC (recast).
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn (Dz.U.08.199.1228).

Przepisy znajdziesz - http://www.cece-polska.pl/dyrektywa-maszynowa.html Więcej informacji udzieli Tobie np. CENTRUM CERTYFIKACJI CECE-Polska ( www.ce-polska.pl ) z tego co wiem prowadzą również kursy dotyczące oznaczenia CE.

G3
Posty: 166
Rejestracja: 15 sty 2010, 21:48
 
Post10 mar 2010, 09:16

Misha pisze:dużo solidniejszy bęben, bez boków z tarcz od fleksy...



Czy te boki z fleksy nie miały w zamyśle przeciąc liny w razie awarii (Wyjście liny poza kąt naiwjania)?
Ja tam sie na tym nie znam, ale chłopaki dysponując takim sprzętem, chyba bez powodu tego nie robili, tak mi się wydaje (ale opisu nie czytałęm)

Misha
Posty: 168
Rejestracja: 24 sty 2007, 16:02
Lokalizacja: Daegu - South Korea
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2010, 09:38

G3 pisze:
Misha pisze:dużo solidniejszy bęben, bez boków z tarcz od fleksy...



Czy te boki z fleksy nie miały w zamyśle przeciąc liny w razie awarii (Wyjście liny poza kąt naiwjania)?



Nie sądzę aby boki z tarczy od fleksy miałyby przecinać linę wyciągarki jako system bezpieczeństwa... wydaje mi się to wręcz niemożliwe :) bęben z liną w wyciągarce wale się nie obraca jakoś strasznie szybko, więc gdyby nawet to byłoby to rozdzieranie i przecieranie liny o krawędź tej tarczy, chyba najłatwiej w razie takiego wypadku wyłączyć silnik, przecież cały czas jest przy nim operator, który kontroluje urządzenie. U nas nie widzę tego problemu. Lina przed nawinięciem na bęben przechodzi przez prowadzące rolki i układa się od razu na bębnie. Zresztą lina którą zastosowaliśmy to naprawdę solidna jachtowa regatowa fałówka z najwyższej półki więc żeby ją przeciąć to musiałbym mieć noże na bokach tarczy :)

Pierwsze testy były wczoraj wieczorem z blatem mountainboardowym, mogę tylko powiedzieć, że śmiga się piecem :)

Testy wodne przewidziane na niedzielę :twisted: :D :twisted:

Awatar użytkownika
Krzaq
Posty: 509
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:20
Deska: SU-2 FREESTYLER
Latawiec: Ozone Sport+ 11m
Lokalizacja: Orneta / Olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2010, 10:07

Misha a nie lepiej poslizgac sie po zamarznietym jeziorze np Kortowskim wiem ze to nie to samo co start z wody ale za to fun bedzie nie mniejszy :D

prongmen
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2010, 11:56
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
 
Post10 mar 2010, 12:41

Fajnie fajnie ja śmigałem na takim sprzęcie , trochę dziwny start ale jak linka jest wysoko to jest ok .
Ma może ktoś jakieś plany czy coś jak taka wyciągarkę zbudować ?
I ile trzeba za silniczek wybulić ?

Misha
Posty: 168
Rejestracja: 24 sty 2007, 16:02
Lokalizacja: Daegu - South Korea
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2010, 13:58

Krzaq jak się boisz wchodzić w niedzielę do Łyny to możesz postać na brzegu :) jak to mój dziadek mówi woda nie jest zimna, tylko rześka :D

Co do silnika to cena uzależniona od mocy od +/- 1100zł za 6,5HP do 1800zł za 13HP, sporo tego na allegro, tylko trzeba zwracać uwagę przy jakiej liczbie obrotów silnik osiąga pełną moc.

Awatar użytkownika
bolec666
Posty: 168
Rejestracja: 30 wrz 2009, 15:59
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2010, 18:44

no to wiemy że działa...

http://www.youtube.com/watch?v=DNOmDbzBmho

co do deepwater startów, jak na razie stestowana z zawodnikiem 90 kg i daje radę :)

jutro powinniśmy mieć filmy w lepszej jakości i pokazujące nieco więcej..

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2010, 19:15

bolec666 pisze:
Qba-EPP11 pisze:Silnik 6.5?


Mocy duuuuużo więcej, testować będziemy pierw w Olsztynie wraz z zejściem lodu z kortowskiego i latem w Kadynach ;)


NO i brawo :clap: Jest zabawa i o to chodzi :)

Awatar użytkownika
cybkryst
Posty: 163
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post15 mar 2010, 00:21

Zwija linke bez problemu:) Czekam na reszte filmów. Jaka jest maksymalna predkość zwijania linki?? w/g mnie 20 pare na godzine czy sie myle??


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości