II Mistrzostwa Polski w Kite Race - zawiadomienie o zawodach

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Ksiaze
Posty: 209
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:46
Lokalizacja: W-wa
Dostał piwko: 29 razy
 
Post26 maja 2010, 17:07

Krótko - Jak nie ma fal, to się nie idzie na surfing, a jak nie ma wiatru, to się nie pływa (skacze) na kajcie

to jest prawdziwa tolerancja :)
co jeśli chcę iść pływać race w słabym wietrze?

Poza tym w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o kasę, nic innego

kasa będzie dla Ciebie Koniu- nie wiem dlaczego tak odstraszasz potencjalnych klientów?
Cabrinha ma fajne latawce do Race'u, ciekaw jestem co będzie jak wypuszczą deskę?

My robimy to dla zajawki :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2010, 17:37

Ksiaze pisze:ps. nieoficjalnie- Mistrzostwa Polski będą liczone do Pucharu Polski w Kite Race-
-kolejne imprezy Race są planowane na każdym Fordzie


Jak na razie to najlepsza wiadomość organizacyjna w tym sezonie!

marek, na prawde przesiadałes sie na kite po to żeby sie scigać ?


Jeszcze w zyciu nie startowałem w kite-race. Raz jedyny w long race, ktory byl śmiertelnie nudny. Napisze cos wiecej po zawodach. W tej chwili mam cisnienie na pływanie na kajcie jak kilkuletnie dziecko na Swieta Bożego Narodzenia. Wczoraj przez 5h pływałem w 4 stylach: wave unstrap i strap, old school i race. Wychodzę z założenia, że latem słabo u nas wieje a ja chcę pływać a nie frustrować się na plaży.
Idea race w kitesurfingu jest muzyką na uszy organizatorów zawodów. Nie ma nic gorszego niż 5 dniowa impreza z wiatrem 8-11kt. Zaden freestyle sie nie odbedzie, zawodnicy wrócą sfrustrowani, widzowie nic nie zobaczą poza lansującymi się zawodnikami, sponsor stwierdzi, że więcej nie inwestuje w nieprzewidywalna imprezę.
Race spowoduje, że sponsor będzie zadowolony i wyłoży może nawet większą kasę na kontynuacje.

Poza tym race to jedyna dyscyplina kite, ktora daje szanse udziału i odnoszenia sukcesów każdej grupie wiekowej :idea: Strasznie się ciesze na myśl, że za moimi plecami :wink: będą napierali młody Błaszko wraz Papą Daktim :D :D :D

Jak do tej pory jedyną negatywną rzeczą jaką widzę w race to wyścig zbrojeń, który szybko może spowodować ograniczenie dyscypliny dla kilku wybranych. Mam nadzieję, że IKA będzie miała na to pozytywny wpływ. Np. tylko deski seryjne i wprowadzane raz do roku (włącznie ze statecznikami) - seryjne tzn produkacja np. min 200sztuk.
Z drugiej strony wprowadzenie monotypu to może byc poważne ograniczenie chętnych do uprawiania tej dyscypliny.

Awatar użytkownika
M4uRy$
Posty: 361
Rejestracja: 28 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2010, 20:54

Witam,
Mam pytanie do organizatorów co do przełożenia terminu zawodów.
W tej chwili nie widać żadnej obiecującej prognozy a w dodatku do zatoki właśnie wpływa cały syf z Wisły.
Czekam na odpowiedz,
Pozdrawiam

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post26 maja 2010, 21:51

Hej

Z prognozą nic nie wiadomo - mamy nadzieję że w sobotę powieje trochę dłużej i mocniej niż wg windguru (ostatnie dni pokazały że wg się myli). Dlatego nie planujemy przeniesienia imprezy na inny termin, mamy nadzieję że uda się rozegrać choć kilka wyścigów.

Pozdrawiam
Lussik

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2010, 21:55

Pytanie z drugiej mańki, co jeśli jednak się nie uda ich rozegrać?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2010, 23:42

M4uRy$ pisze:W tej chwili nie widać żadnej obiecującej prognozy a w dodatku do zatoki właśnie wpływa cały syf z Wisły.


Maurycy nie pękaj - dojedź do Kołobrzegu w piątek wieczorem to zabierzemy się razem!
Jadę sam, bo wiesz co Junior sądzi o race :D
Będzie razniej i pokażemy kto rządzi w race :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2010, 23:48

M4uRy$ pisze:W tej chwili nie widać żadnej obiecującej prognozy a w dodatku do zatoki właśnie wpływa cały syf z Wisły.



to ubolewamy że u WAS zaobserwowałeś "syf"
u nas nad Zatoka NIKT nie spostrzegł

Obrazek

a co do wiatru na Zatoką Pucką - mam wrazenie że 3 dni weekendu NA LUZIE wystarczą do przeprowadzenia zawodów
teraz tu naprawde duużo wieje..


pzdr

Awatar użytkownika
M4uRy$
Posty: 361
Rejestracja: 28 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2010, 00:42

Ziomek. pisze:
M4uRy$ pisze:W tej chwili nie widać żadnej obiecującej prognozy a w dodatku do zatoki właśnie wpływa cały syf z Wisły.



to ubolewamy że u WAS zaobserwowałeś "syf"
u nas nad Zatoka NIKT nie spostrzegł

[...]

a co do wiatru na Zatoką Pucką - mam wrazenie że 3 dni weekendu NA LUZIE wystarczą do przeprowadzenia zawodów
teraz tu naprawde duużo wieje..


pzdr



Miło że się o NAS martwisz, lecz do NAS fala powodziowa jeszcze nie dotarła, tak więc żadnego syfu u NAS jeszcze nie ma.
Co do wiatru, to wiatr który TERAZ wieje (również i u NAS) nie ma żadnego wpływu na weekendowy wiatr ;) :thumbsup:

pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2010, 00:45

M4uRy$ pisze:

Miło że się o NAS martwisz, lecz do NAS fala powodziowa jeszcze nie dotarła ..


..no to proponuję wsadzić NOS w swoje sprawy
i ewentualnie na NIM szukać syfów :wink:

pzdr

Awatar użytkownika
M4uRy$
Posty: 361
Rejestracja: 28 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2010, 00:58

Wybacz Darku ale troszczę się o zdrowie własne i wszystkich uczestników Mistrzostw Polski w race. :hand:
Oczekiwałem inteligentnej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie a nie prowokacyjnych zaczepek.
A jeżeli nie dotarły do Ciebie informacje związane z zagrożeniem jakie niesie skażona woda z terenów powodziowych to odsyłam Ciebie do portali internetowych.

Chyba nikt z nas nie chce pływać w towarzystwie rozkładających się zwierząt itp.
Obrazek

pzdr. :thumb:
Ostatnio zmieniony 27 maja 2010, 00:59 przez M4uRy$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2010, 00:59

zdjecia:
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... _.html?i=7
wcale fajnie nie wygladaja.
jutro nieco wschodniego wiatru chyba bedzie. na szczescie dominujacy jest raczej zachod.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2010, 01:14

M4uRy$ pisze:
Chyba nikt z nas nie chce pływać w towarzystwie rozkładających się zwierząt itp.
Obrazek



nie wiem towarzystwo JAKICH zwierząt macie u Was
i gdzie pstryknąłeś tę fotkę

ale ZAPEWNIAM CIĘ, że u mnie za oknem wygląda TAK (sprzed paru godzin)

Obrazek

Obrazek


pzdr

Awatar użytkownika
Sz@jA
Posty: 410
Rejestracja: 08 wrz 2005, 18:43
Deska: nobile skywaker
Latawiec: cabrinha
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2010, 10:35

Darku,polecam audycję w radio TOK FM o godzinie 10:45 pogłębisz nieznacznie swoją wiedzę
na temat jakości wody w zatoce oraz Bałtyku. :shock: program związany z powodzią zagrożeniem bakteriologicznym i sposobem postępowania.

piękny masz widok ze swojego okna :thumbsup:

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2010, 11:05

Wpadajcie pod koniec sierpnia. Wtedy już powinno być OK :thumb:

Matofi
Posty: 19
Rejestracja: 09 maja 2007, 20:08
Lokalizacja: Wejherowo
 
Post27 maja 2010, 12:45

Sz@jA pisze:Darku,polecam audycję w radio TOK FM o godzinie 10:45 pogłębisz nieznacznie swoją wiedzę
na temat jakości wody w zatoce oraz Bałtyku. :shock: program związany z powodzią zagrożeniem bakteriologicznym i sposobem postępowania.

piękny masz widok ze swojego okna :thumbsup:


Tak się składa że "przypadkiem" jestem na Oceanografii... pilny ze mnie student raczej nie jest
ALE..
Nie wiem co tam w radiu mówili ,ale dziś na "pewnym" wykładzie który prowadził pewnie "słabo" zorientowany profesor usłyszałem ,że żadnego zagrożenia bakteriologicznego ani innego nie ma...
Ale co tam, nie ma to jak wyolbrzymianie przez radio ,tv ,portal internetowe itp.


W Rewie woda może i zimna ale raczej czysta ...
Oby więcej w tym sezonie takich dni jak ostatnie cztery
PZDR


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości