9 letni Kitesurf Rider - Jest się kim pochwalić!

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lip 2014, 12:15

donaj pisze:
TrueKejner pisze:ale teraz piszesz tylko i wyłącznie o freestyle! przecież dzieciaki mogą sobie pływać freeride i nic im się nie powinno stać.


Dzieciaki moze i tak, ale tatusie chca zawsze spelnic swe marzenia i wychodowac nastepnego aarona.


Mega nieprawda.
Ale ja nigdy nie miałem fristajlowych ambicji :P
Do głowy by mnie nie przyszło syna chować na Aarona czy popychać do wyższych skoków.
Natomiast na pewno będę chciał, by młody stanął na desce jak najszybciej. Z tego puntku widzenia - z bananem na twarzy czytam Wasze relacje - mój ma bowiem dopiero 7 m-cy ;)

fomicz
Posty: 275
Rejestracja: 12 lip 2012, 08:42
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post28 lip 2014, 13:50

Mój syn pierwsze kroki stawiał tez mając 9,5 roku. Na desce pojechał rok później. Teraz mając 12,5 roku pływa zawsze pod moim okiem lub osób dużo bardziej ode mnie doświadczonych. Wie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i wielokrotne wracał z latawcem pod pachą bo zaawansowani dorośli (w tym również instruktorzy) niewiele wiedzą o prawie drogi i zasadach zachowania na wodzie lub nie respektują tych zasad. Zapewne sport jest bardziej niebezpieczny niż szachy ale w każdym momencie życia mogą się przytrafić różne kontuzje.
Autorowi wątku gratuluje potomka!

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2014, 11:09

Są Ludzie i " ludzie " jeden będzie realizował swoje niespełnione ambicje inny nie - ja wprost niemoge sie doczekac kiedy mój syn zacznie pływać ma 10 lat i niestey wydaje mi sie że to nadal troche za mało - boje sie że jak go " przetarga " to nie zdązy wyciagnac stopy z footstrapu i połamie mu nogi jak na mój gust to jest jeszcze troche za filigranowy .
Jednak absolutnie nie interesuje mnie żeby został Aronem ( ktokolwiek to jest ) ot chcę z nim popływac : będzie można wkońcu zaczać jeżdzic w miejsca w ktore bez sensu jest zabierac niepływającego 10 latka bo pewnie jak bedzie miał z 15-16 no może 17 to juz ze starym nie będzie chciał jeżdzic - nawet bym nie chciał zeby przesadzał z trikami - jak dla mnie to wystarczy jak poływa prawo lewo zwrot switch i kilka w miare prostych skoków trików - wtedy jest największy fun bez spiny

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2014, 12:52

phpBB [video]

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post05 sie 2014, 18:51

Ahahaha świetny mały! :clap: jeszcze trochę i pierwsze skoki :thumbsup:

fomicz
Posty: 275
Rejestracja: 12 lip 2012, 08:42
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post06 sie 2014, 08:43

To już lekkie przegięcie.
Nie jest w stanie wejść na deskę. Jest na jakiejś lince zabezpieczającej. Instruktor go nosi. Czy to ma sens?
Jednak pewna samodzielność jest konieczna.

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post06 sie 2014, 09:19

jak mu zakręci kiteloopa na tej lince to zweryfikuje swoje poglądy :)

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post06 sie 2014, 10:23

Od czegoś musi zacząć, ale fakt, że ta linka jak od wspinaczki, to nie zbyt dobry pomysł.

fomicz
Posty: 275
Rejestracja: 12 lip 2012, 08:42
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post07 sie 2014, 08:38

kiteigor pisze:Od czegoś musi zacząć

To niech zacznie od trickboarda. Jak nie jest w stanie samodzielnie wejść na deskę i utrzymać latawca, to co będzie gdy cokolwiek wydarzy się z latawcem?
Sztuka dla sztuki! Wiek nie ma tu znaczenia, bardziej rozwój psychofizyczny.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

cron