Okta pisze:Jakbym próbował to zrozumieć to jak masz ustawienia na wing tipach B to kite szybko reaguje na zmiany kierunku (w/g mnie zaciągając linkę sterującą o tyle samo cm co w ustawieniu A latawiec zmienia krztałt na wing tipach większą powierzchnią czyli powinien szybciej reagować).
Co do linek na krawędzi nośnej to przepięcie się na pozycję C też daje zwiększenie szybkości reakcji latawca.
Generalnie się zgadza

Im bliżej końca tuby zaczep tym latawiec będzie bardziej reaktywny (lepsza dźwignia) i będzie robił mniejszy łuk przy skręcie. Nie do końca rozumiem, co masz na myśli z szybką reakcją na zmiany kierunku.
Okta pisze:Nowością dla mnie jest pojęcie zmiany ustawienia latawca w oknie wiatrowym w zależności od podpięcia linek nośnych ale z ostatniego pływania (spływania) wydaje się mi, że pozycja u mnie "low" (linki nośne) czyli tak jak w twoim przypadku A ustawiała latawiec bardziej na krawędzi okna bo wręcz wydawało się mi, że zaraz przepadnie (wisiał nade mną pionowo przed startem i wręcz miałem wrażenie, że jest "za mną"), dodatkowo był jakis taki mułowaty.
Zgadza sie to z tym co zaobserwowałeś na swoim kite?
pozdrawiam
Raczej powinno odwrotnie być. Pozycja C powinna latawiec ustawiać bardziej na skraju okna, a pozycja A głębiej w oknie. Mułowatość się zgadza. Latawiec w głębi okna wiatrowego jest mniej reaktywny (zakłądam, że przez większy opór przy skręcie, ale 100% pewności nie mam). Masz to akurat w opisie, który wkleiłeś potwierdzone.
Tu masz to dość wyjaśnione (to nie jest dokładnie o ustawieniach uzdy, ale zasada, co się dzieje jest podobna)
https://www.youtube.com/watch?v=Kh_SUh1xUZY&t=18sTutaj o ustawieniach uzdy konkretnie (zwróć uwagę, że zbliżenie jest pokazane z drugiej strony latawca niż facet pokazuje)
https://youtu.be/2vQ_bYVysjY?t=76