open C-shape

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2010, 22:47

//OFFTOPIC skasowany - Admin

bart_dr
Posty: 387
Rejestracja: 23 cze 2008, 13:35
Lokalizacja: bdg
 
Post26 sty 2010, 22:57

Smokie pisze:
rolnik pisze:
odpalanie latawca skróciło się mocno

przesadzasz!
zwlaszcza jak ci 4 linkowego edgea wysklada w przyboju


Wystarczy ze mi 5 linkowego sporta 2 razy dobrze wytargało w przyboju tyle ze w Portugallii..... wytrzymała bestia :lol:


heh mi tez wytrzymal , po chwili to zmielilo atoma i ten jzu nei wytrzymal:)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2010, 03:45

bart_dr pisze:
Smokie pisze:
rolnik pisze:
odpalanie latawca skróciło się mocno

przesadzasz!
zwlaszcza jak ci 4 linkowego edgea wysklada w przyboju


Wystarczy ze mi 5 linkowego sporta 2 razy dobrze wytargało w przyboju tyle ze w Portugallii..... wytrzymała bestia :lol:


heh mi tez wytrzymal , po chwili to zmielilo atoma i ten jzu nei wytrzymal:)


jak się uczyłem dangle passów ;) wziąłem raz edge'a 07 ( bo taki dobry dół no i winda huhuh ) jak mi się przewinął 2 razy wzdłuż i wszerz po pierwszej próbie wokół 5linki i zaczął kl robić, wróciłem na brzeg, pizd***em to do sprzętowni i już więcej nie brałem ;)

dlatego zdecydowanie ;) - c4 jak dla mnie dobry kierunek :)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post27 sty 2010, 09:56

"Dziwny kierunek" chodzilo mi nie o open-c bo to ok tylko o ciagle przesadnie cienka tube głowna .
Co do 07 to juz historia ale zaleta jego byl bardzo sztywny profil wrecz idealny i dzieki temu doskonale czucie .Do dzisiaj w ozonie tego juz nie ma .
Ja to mialem szczescie bo u mnie cala rodzina na sportach i edgeach 07 sie wychowala i jakos nikomu sie nie przewijaly ani nie przcinaly na pol ale pewnie zadko latamy
:lol:
Nasze preferencje sa zupelnie inne jak szukam uniwersalnego kitea do wszystkiego ,czegos latwego i przyjemnego stabilnego ,na wave i szarpiacy wiatr z szerokim zakresem wiatrowym , sztywnym profilem z mozliwoscia wykorzystania w zimie - C4 nie jest takim latawcem i podejzewam ze zaden open-c .

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 sty 2010, 10:41

Do Przemasa i Ziomka ten offtopic to w kontekście dyskusji kahoona vs. waroo ;)

A ja szukam czegoś jak C tylko z depowerem i słyszałem dużo dobrego o open-C. Słyszałem też dobrą opinię o nobilasie (nie pamiętam modelu) o RPM'ie i chciałbym sobie wytypować latawce do testowania na ten sezon :)
To co mi się podoba w moim latawcu (hadlow) to duży kop dużo mięsa i agresywność. Przyznaję że nie zawsze go ogarniam i z tąd chęć spróbowania czegoś innego.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 19:55

No i mamy kolejnego open C :)

Tym razem w wersji AH ;)

Obrazek

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2011, 14:27

Wygląda :thumb:

Aaron chyba ma już dość latawców które nie startują z wody :?: Czy rozwija firmę o kolejny model tylko :?:


:arrow: jakieś info?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 wrz 2011, 11:28

albo tym razem chce mieć większe zyski ze sprzedaży ;)

Albo zazdrości Youriemu

Awatar użytkownika
Adiq
Posty: 240
Rejestracja: 31 maja 2008, 21:30
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post08 wrz 2011, 15:41

przemass pisze:Wygląda :thumb:

Aaron chyba ma już dość latawców które nie startują z wody :?:



dobre , sam czekam na prawie rozmiarów-kę open C od ZEEKO. Zobaczymy jak dłużej pojeżdżę

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2013, 11:25

Hej troszkę czasu minęło od ostatniego posta. Co tam w temacie open-c. Jak to wygląda w 2013 roku. Jakie marki i modele są dostępne w Polsce. Przymierzam się do testów.
Na razie namierzyłem:
1/ SS RPM
2/ Ozone C4
3/ Cabrinha Chaos
4/ ....

Jeszcze pytanie do tych co już są obyci w open-c - zmieniać czy pozostać przy bow. delta (np. Ozone Edge, Peter Lynn Escape ) dla rekracyjnego pływania latem i zimą snowkite, skoki w haku bez fajerwerków, ale z perpektywą poszerzenia repertuaru. I czy open-c może być latawcem słabowiatrowym (10 knt) z dużą deską.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2013, 12:15

darkowic pisze:
Jeszcze pytanie do tych co już są obyci w open-c - zmieniać czy pozostać przy bow. delta (np. Ozone Edge, Peter Lynn Escape ) dla rekracyjnego pływania latem i zimą snowkite, skoki w haku bez fajerwerków, ale z perpektywą poszerzenia repertuaru. I czy open-c może być latawcem słabowiatrowym (10 knt) z dużą deską.


MOIM zdaniem pozostań przy delcie- jest duzo fajnych na rynku, albo przy bow. Na początku wystarczy do poszerzania repertuaru, na pewno jest lepszy do lewo/ prawo no i loty-na delcie fajnie polatasz!(noszenie, dlugosc, etc).

Ja np w tej chwili mam bow/hybryde do plywania skakania, etc(duzy rozmiar) i open-c w malym rozmiarze do nauki "czegos wiecej" i na wiekszy wiatr:)

Słabowiatrowych cech w rozmiarach 12/13 to bym sie w tych latawcach nie dopatrywal-pod tym wzgledem na pewno DELTA!

Victor
Posty: 162
Rejestracja: 29 lis 2003, 19:15
Latawiec: Naish Torch
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2013, 12:18

Obrazek

Z open C shape'ów masz jeszcze Naish Park. Świetny kite, który jest szybki, wysoko wyciąga przy skokach, a przede wszystkim idealnie nadaje się do freestyle'u i freeride'u. Ja pływam na zmianę na Parku i Torchu, który jest typowym C-shapem Naish'a i naprawdę zakochałem się w tym kitcie.

W tym roku popływałem też w Azji na nowym RPMie, Ozonie i Chaosie. Wszystkie kity fajne, ale Park to naprawdę najbardziej udany kite Naish'a i po prostu miażdży. Wszystkie 12m rozmiary sprzedały się w ciągu jednego dnia.

- RPM jest bardzo porównywalny do Parka - generuje trochę mniej mocy
- Chaos - jest w końcu kitem Cabrinhy, którego można używać do freestyle'u - niestety miałem na nim słabe czucie na barze (kite reagował z opoznieniem)
- Ozone C4 - bardzo przyjemny na barze, fajnie wygląda w powietrzu, ale nie niestety generuje bardzo mało mocy i jak ludzie pływali na Parkach 9 to Ozone musiał mieć rozmiar 12.

Pozdrawiam,
Victor

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2013, 13:30

Kuba Gdynia pisze:
darkowic pisze:
Jeszcze pytanie do tych co już są obyci w open-c - zmieniać czy pozostać przy bow. delta (np. Ozone Edge, Peter Lynn Escape ) dla rekracyjnego pływania latem i zimą snowkite, skoki w haku bez fajerwerków, ale z perpektywą poszerzenia repertuaru. I czy open-c może być latawcem słabowiatrowym (10 knt) z dużą deską.


MOIM zdaniem pozostań przy delcie- jest duzo fajnych na rynku, albo przy bow. Na początku wystarczy do poszerzania repertuaru, na pewno jest lepszy do lewo/ prawo no i loty-na delcie fajnie polatasz!(noszenie, dlugosc, etc).

Ja np w tej chwili mam bow/hybryde do plywania skakania, etc(duzy rozmiar) i open-c w malym rozmiarze do nauki "czegos wiecej" i na wiekszy wiatr:)

Słabowiatrowych cech w rozmiarach 12/13 to bym sie w tych latawcach nie dopatrywal-pod tym wzgledem na pewno DELTA!


Na ten poziom też bym raczej zalecał zostanie przy kształcie delta, jeszcze sporo czasu minie, za nim taki latawiec będzie ograniczał Twój repertuar trików :wink:

Znam takich którym delta w ogole nie ogranicza repertuaru trików .. :naughty: no i na Polski nierówny wiatr i zmienne warunki, delta jest o wiele lepszym rozwiązaniem, dla osoby średniozaawansowanej.

Na open-c i c na pewno będziesz miał lepsze wybicie z krawędzi przy skokach unhooked(większy power), luzowanie linek i stabilność w oknie podczas trików unhooked.

Zakres zdecydowanie na + dla delt!

Wybieranie open - c jako słabiowatrówki to średni pomysł :roll: Przykład: ja pływam swobodnie na deltcie 11m, kiedy moj znajomy na open - c 13m o podobnej wadze jest na granicy pływania pod wiatr.

Pozdro

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2013, 13:39

Kuba Gdynia pisze:
Słabowiatrowych cech w rozmiarach 12/13 to bym sie w tych latawcach nie dopatrywal-pod tym wzgledem na pewno DELTA!


tak? spróbuj więc 12m BEST TS :idea: ..za darmo w WAKE.PL..

dół w tym latawcu jest bardzo dobry :idea:

a i właściwości freestylowe zadziwią niejednego - przy czym faktycznia do latania w haku, bekroli i freerie - większość dobrych delt wystarczy :hand:
TS jak najbardziej też .. ale po zrzuceniu z haka - na powerze :naughty: ..TS zadziwi pozytywnie zawstydzając KAŻDĄ :idea: deltę..

bartekk pisze:
Wybieranie open - c jako słabiowatrówki to średni pomysł :roll: Przykład: ja pływam swobodnie na deltcie 11m, kiedy moj znajomy na open - c 13m o podobnej wadze jest na granicy pływania pod wiatr.



nie zgodzę sie z tym :hand:
..ważne umiejętności i waga znajomego, a także deska :idea:
możesz wziąć tę 11tkę - wpadnę z 12tką TS , na małej desce, jestem większy od Ciebie i .. :wink: nie zwykłem rzucać słów na wiatr :wink:

peace

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2013, 13:59

Ziomek. pisze:
tak? spróbuj więc 12m BEST TS :idea: ..za darmo w WAKE.PL..

dół w tym latawcu jest bardzo dobry :idea:


Chętnie spróbuję- ostatnie moje doświadczenia z BESTEM (skądinąd miłe!!!) to WAROO w 2009 roku;)

Moja opinia bazuje TYLKO na C4(jedna sesja) i RPM, ktorego byłem posiadaczem.

Brutalna prawda jest taka,ze nie wykorzystywałem drzemiących w nim możliwości (RPM) pewnie w 40% a wybór dokonany został bez potrzebnych testow:)

O dolnym zakresie bylo wiele- wniosek z tego taki, ze latawiec swietny- ale nie dla mnie, za ciezki jestem i nie ma sie co oszukiwać są DLA MNIE lepsze rozwiazania:)
Zostawilem sobie rpm w rozmiarze 9 i ten mi mega pasi
A BEST? Juz to gdzies napisalem:) marketingowo kupil mnie tak, jak RPM w 2009;)

pzdr
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 14:46 przez Kuba Gdynia, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości