jak trymowac bar

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Kostek_
Posty: 190
Rejestracja: 20 wrz 2006, 21:30
Deska: 666
Latawiec: rhino & vegas
Lokalizacja: Łeba
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2006, 21:08

hej...
Jestem poczatkujacm riderem, plywam pierwszy sezon...
Trymowalem oststnio bar Northa 4linkowy i wiem ze wszystkie linki mosza byc rowne...
Wiec rozwinelem bar, wbilem srobokret w ziemie i wyrownalem linki na zaciagnietym do polowy barze....
Jak powinienem zrobic to fachowo????
- na odpuszczonym barze???
po moim strymowaniu kite po zaciagnieciu baru stoi ladnie w zenicie, ale po zaciagnieciu baru kite splaszcza sie (czyli otwiera) czy tak powinno byc ??
dzieki za pomoc...

..
Posty: 380
Rejestracja: 04 maja 2005, 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2006, 21:51

Kosta pisze:hej...
po moim strymowaniu kite po zaciagnieciu baru stoi ladnie w zenicie, ale po zaciagnieciu baru kite splaszcza sie (czyli otwiera) czy tak powinno byc ??
dzieki za pomoc...


??
Rozumiem że po zaciagnieciu baru stoi w zenicie a po PUSZCZENIU spłaszcza się? Czy jak? Środkowe linki do której krawędzi podpiąłeś?
Linki mają być równe więc nie ma znaczenia czy bar jest do połowy zaciągnięty czy odpuszczony - linki mają być równe

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2006, 22:19

aha, tak nawiązując do tematu... potrzebuje dla kumpla schemat, badz rysunek jak podpiac linki do ceossbowa, moze byc jakis prowizoryczny malunek w paincie, ja niestetu nie mam mozliwosci zrobienia tego bo nie mam czasu a po drugie na linuchu siedze :P
jak bylby ktos taki dobroduszny to z gory dziekuje...
@loha!

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2006, 23:16

linki rowno a bar mniej wiecej w polowie powinno byc ok.
jak zaciagasz bar(przyciagasz do siebie)kąt natarcia tuby glównej sie zmienia i masz wiekszą moc tak na chlopski rozum u mnie w rhino 4linkowym wszystko dziala ok

Awatar użytkownika
dr. borian
Posty: 199
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:12
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2006, 01:16

wszystko zalezy od tego co tak naprawde chcesz zrobic...

jezeli wyrównać linki, to muszą one byc równe parami(takie korekty sa konieczne jezeli linki sie nierówno wyciągnęły) i to można zrobic na brzegu.

jeśli chodzi o trymowanie latawca, czyli dobranie odpowiednich relacji linek przód/tył to da sie to tylko zrobić z latawcem w powietrzu. W tej regulacji dużo zależy od indywidualnych preferencji(stosujemy zupełnie inne ustawienia do unhooked i inne do hangtime'u) Duzo zależy tez od długosci centralnej linki(linka pomiedzy deepowerem a chckenloopem).

Generalnie jest tak(przyjmuje ze pasek deepower jest zaciagniety do połowy): dla przecietnej osoby ustawienie na odpuszczonym barze linki powinny być luźne, sterowanie latawcem powinno sie zaczynać od kąta 30 stopni wychylenia baru. Na barze zaciągnietym do połowy latawiec sie zaczyna zamykać(widać ze tipy latawca skręcają do srodka). A przy sciagnietym barze latawiec jest zamkiety, ale nie przebrany(przy optymalnym wietrze, po sciagniecu baru do siebie latawiec jest ciagle w stanie lecieć do góry i nie przepada).

Jedna uwaga! Dla posiadaczy latawców typu bow: nie da sie ich ustawic sposobem opisanym wczesniej w temacie bo fabrycznie różnica miedzy linkami tylnymi a przednimi wynosi około metra.

Awatar użytkownika
Heniek_
Posty: 178
Rejestracja: 27 sie 2006, 11:31
Lokalizacja: Warszawa/Łeba
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2006, 01:57

Jedna uwaga! Dla posiadaczy latawców typu bow: nie da sie ich ustawic sposobem opisanym wczesniej w temacie bo fabrycznie różnica miedzy linkami tylnymi a przednimi wynosi około metra.



A jak zrobić bowa do jazdy unhooked?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 gru 2006, 00:37

Heniek_ pisze:


A jak zrobić bowa do jazdy unhooked?[/quote]

sciągasz depower na tyle ile potrzebne podczas plywania i wypinasz się

czesto nie trzeba zbyt wiele (albo WCALE :idea: ) sciągać
bo wiele BOWów ciągnie ok gdy bar jest zaciągnięty/wybrany (=unhooked )


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości